Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motor aldım süremiyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    azminizi gerçekten taktir ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azminizi gerçekten taktir ediyorum.
    eyvallah saol

Motosikleti
    bugün ilk kazamı yaptım yokuşta kalkış yapmaya çalışırken sol tarafıma devrildim motorla birlikte.. koruma demiri çizildi...

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Yokuşta kalkış yapmak yeni başlayanlar(benim gibi) için tam bir eziyet.

Motosikleti
    yan düştüm valla iyice öğrenmeden yokuşta duruş kalkış yapmayacağım

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az olmus. Sey yap: Gazi kokle, sonra durama bu yuzden de heyecandan gazi koklemeye devam edip bir yerlerini kir. Egitim alman gerektigiyle ilgili bir seyler ogrenebilirsin.

Olmadi aynisini tekrar dene. Hala canindan olmadiysan mutlaka ogrenirsin.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    debriyaj kavrama ayarını ortaya yakın yere ayarlattır en sondayken acemi için tehlikelidir . Kavrama yapamadığı için ya stop ettirir yada debriyajı bırakana kadar gaz kolunu fazla açar ön kaldırmaya sebep olur istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    aynen bayırda dur kalk cok eziyetti ögrenmeden önce benim oturdugum yerde durdugum kalktıgım yer hep bayır ilk zamanlarda önüme araç cıktıgında durdugum zaman bayırda kalkamıyordum arka lastige tas koyuyordum öyle kaldırıyordum

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün motorumu aldım bugün yavaş yavaş trafiğe kapalı alanda sürmeye başladım sürekli stop ediyorum.. sanki debriyaj çok yukarıda kavrıyor.. kaskım sürekli buhar oluyor.. en fazla 3 e atabildim motoru..

daha hızlı öğrenebilmem için önerisi olan var mı?
    Üzüldüm..

Ehliyeti bu vaziyetteyken nasıl aldınız merak ediyorum ? Umarım ehliyetiniz vardır.

Nacizhane,lütfen eğitim alın ve ekipmanlara önem verin. İlk kazanızı yaptığınızda keşke demek istemezsiniz.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    kaportan vücudun, karar senin, eğitim şart...

Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan, temel sürüş eğitimi almadan, motosiklet kullanarak, hayatınla kumar oynuyorsun sevgili dostum.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Kuba CR1
    herkes gelmiş eğitim al eğitim al yazmış kardeşim herkes eğitim alamıyor işte herkesin oraya dökecek milyarları yok bu işe bence yanlış motosikletle başlamışsınız zaten o kadar tecrübeden sonra 150 lilik motosiklet çok farklı gelmişti bana sakın korkmayın eğitime gidin diyip duranları dinlemeyin ha imkanınız var gidin sizin için iyi olur ama eğitime gitmedim kendim öğrendim 12 yaşından beri motosiklet kullanıyorum burda ki çoğu atıp tutan arkadaştanda fazla bilgiliyimdir gelip eleştirecekler şimdi beni ama olsun bakalım. Debriyaja gelmişken ortalarda kavrama yapması gerekir bi ustaya götürün 2 dk sını almaz hemen ayarlar stop etmeniz debriyajdan kaynaklanıyor olabilir. arkadaşınızdan birinden emanet scooter vitessiz bi motosiklet alıp önce ona bi alışmanız yararınıza olacaktır

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı erensipahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes gelmiþ eðitim al eðitim al yazmýþ kardeþim herkes eðitim alamýyor iþte herkesin oraya dökecek milyarlarý yok bu iþe bence yanlýþ motosikletle baþlamýþsýnýz zaten o kadar tecrübeden sonra 150 lilik motosiklet çok farklý gelmiþti bana sakýn korkmayýn eðitime gidin diyip duranlarý dinlemeyin ha imkanýnýz var gidin sizin için iyi olur ama eðitime gitmedim kendim öðrendim 12 yaþýndan beri motosiklet kullanýyorum burda ki çoðu atýp tutan arkadaþtanda fazla bilgiliyimdir gelip eleþtirecekler þimdi beni ama olsun bakalým. Debriyaja gelmiþken ortalarda kavrama yapmasý gerekir bi ustaya götürün 2 dk sýný almaz hemen ayarlar stop etmeniz debriyajdan kaynaklanýyor olabilir. arkadaþýnýzdan birinden emanet scooter vitessiz bi motosiklet alýp önce ona bi alýþmanýz yararýnýza olacaktýr
    Aynen bende 12 yaşımda bağda bahçede cub motorla başladım. Bende arkadaşa eğitim al dedim
    çünkü öğreticek kimsesi yokmuş. Şahsen ben dedemden öğrendim o da 40 yıllık sürücüydü ve 15 sene motor tamirciliği yapmıştı. Bu forumda zaten ciddiye alınacak 3 bilemedin 5 kişi var diğerleri fazla entel takılıp ego kasıyolar. Git kaza yap sonra eğitim alman gerektiğini öğrenirsin demiş. Milleti forumdan soğutuyonuz. Tamam anladık siz biliyonuz bi bok bilmiyoz cahiliz ne de olsa kaza yapıp ölürüz siz yaşarsınız. Entel olucam diye fazlasıyla antipatik oluyonuz. Ben her yorumu samimiyetimle yaparım siz egonuzla takip eden bilir. ha bu söylediklerim kimeyse o kendini biliyo.

Motosikleti
    ARKADAŞLAR BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM UMARIM ANLARSINIZ..

1. SERSERİ YENİ BİTME MOTORCU FALAN DEĞİLİM 30 YAŞINDA ÇOLUKLU ÇOCUKLU ADAMIM
    2. BANDIRMADA EĞİTİM VEREN BİR YER YOK EĞİTİM ALANLARI BİLE YOK NORMAL CADDEDE SINAV VE SINAVDAN 1 GÜN ÖNCE EĞİTİMİ VERİYORLAR..
    3. EVİM ŞEHİR DIŞINDA TRAFİĞE KAPALI MEZBAHA YOLU DEDİKLERİ BİR ALAN VAR ORADA ALIŞTIRMA YAPIYORUM..
    4. BİR İKİ TANE MOTORCU BULDUM ONLAR BANA GÖSTERDİLER VE BEN ŞİMDİ KENDİM ÇALIŞIYORUM OCAK 4 DE SINAVA GİRECEĞİM SADECE DİREKSİYONDAN.
    5. EKİPMANLARIM TAM KASKIM KORUMALI MONT VE PANTOLONUM ELDİVENİM BELLİĞİM HERŞEYİM VAR..

YUKARDAKİ MESAJLARI ADAM GİBİ OKUMADAN ATIP TUTMAYIN.. EHLİYETSİZ TRAFİĞE ÇIKACAK KASK TAKMADAN MOTOR SÜRECEK KENDİMİN VE YA HİÇİBR CANLININ HAYATINI TEHLİKEYE ATACAK BİRİ DEĞİLİM!

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ehliyet kursu özel ders vermiyor mu? biraz ders alınsa milyarlar gitmez ...

burada herkes faydalı olmak için bir şeyler yazıyor, durumun yoksa bir kaç saat de olsa bilen birinden özel ders al, illa ki işe yarar, icabında hayat kurtarır...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet kursu özel ders vermiyor mu? biraz ders alýnsa milyarlar gitmez ...
    Hiç bilmiyorsan 1-2 saat gösterirler oda belki.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum yavaş yavaş düşe kalka eski düzende olduğu gibi öğreneceksin dert etme sıkıntını bana yaz ben elimden geldiğim kadar yardımcı olurum burada kurs eğitim diye nara atanlara bakma sen onlar son model motorcu

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    sadece kask için bi fikrim var oto bakım ürünleri oluyor buğu önleyici geçen hafta şok tan aldım 10 tl
    buğu önleyici
    yağmur kaydırıcı
    antifirizli camsuyu konsantre
    buz çözücü sprey var
    kaskın vizörünü iyice cam suyu ve bez ile iyice temizleyip
    içine buğu önleyici dışına yağmur kaydırıcı uygulayınca on numara oluyor
    şehir içinde yavaşlayınca buğu olayına sinir oluyordum artık hiç olmuyor
    kaskın içi bir otomobil kadar rahat sessiz serin sıcak olacak ki KAFA rahat olsun
    tekeriniz düz bassın

Mötorhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Kurslar hiçbirşey öğretmiyor.Hatta öyle ki kurs bana anahtarı veriyordu çıkar motoru sür sinancım diyorlardı Ehliyeti çok rahat geçtim ancak 2 günlük hatta duruma göre yetmezse daha fazla sürüş eğitimi almak istiyorum.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Acele etmeyin, bir depo benzini bitirince öğrenmiş olacaksınız.
    %90 sürerek öğrendik. Tabi imkanlar elverdiğince eğitim almak çok çok önemlidir.

Motosikleti
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet kursu özel ders vermiyor mu? biraz ders alınsa milyarlar gitmez ...

burada herkes faydalı olmak için bir şeyler yazıyor, durumun yoksa bir kaç saat de olsa bilen birinden özel ders al, illa ki işe yarar, icabında hayat kurtarır...
    benim iş saatlerimle kursların ders saatleri uymuyor birbirine

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)