Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gece sürüşlerinde karşıdan gelen araçların lambaları hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    tragedie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Selam arkadaşlar gece sürüşlerinde karşı yönden gelen araçların ışıkları çok fazla gözümü alıyor. kaskın camını açtığım zaman azalıyor cam kapalıyken daha çok oluyor özellikle sis lambaları ve led lambalar daha fazla alıyor. sizlerde durum nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Aynen hocam benim gözlerimi de çok alıyor sanki uzunları yanıyomuş gibi ama aslında onların normal farı bi şeyde diyemiyosun
    tragedie bunu beğendi.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Hepsine saydırıyorum valla. Bazıları kör ediyo insanı bende uzunları yakıyorum inadına. O zaman onlarda anlıyo kısalara alıyo. Ama bu zenon farlar ve sis lambaları için bir çözüm yok henüz. Adamın öyle bi zenonu varki kısalarda kör ediyo uzunlara alsa ne olur kimbilir.
    tragedie ve Bune bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    selektör yapınca anlıyolar hocam
    tragedie bunu beğendi.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Gözünüzü çok rahatsız eden farlar 1-2sn geçici körlüğe neden olabilir .
    Bu durumda karşıdaki araç yanımızdan geçene kadar sol göz kapatılır veya kısılır , hız düşürülür .
    Araç geçince sol göz açılır , sağ göz kısılır net görüşün sağlanması ile gaz açılır .
    Motosiklet üzerinde 1-2 sn hayat kurtarır .
    tragedie, alijian ve klasik bunu beğendiler.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Sis farı adı üstünde sis varsa, görüş mesafesi kısaldıysa açılır, dolayısıyla bir bakıma güvenlik ekipmanıdır.

Ama yudum ayıları gece gündüz açıyor, magandalıkta level atlamış sürücülerimiz var.

Fakat şöyle bir durum da var, milletin ayna kontrolü yapması için, aynadan gözlerinin kavrulması gerekiyor.

Bizim motora taktığımız sisler gibi. Kültürsüzlük saygısızlığı da beraberinde getiriyor.

Bir keresinde araba kullanıyorum, arkamdaki vatandaş uzunları mı açmış yoksa farın kısası mı o bilemiyorum. Aynalardan bir şey göremiyorum.
    Yol verdim beni geçti. Bende arkasına geçip uzunları açtım 2 3 dk öyle gittik, adamın umurun da bile olmadı. Telefonuyla sakin sakin konuşuyor.
    tragedie bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    neredeyse aynı birde senin farların baktığın yönü yeterince aydınlatmıyorsa gözüne gelen işik la birlikte iyice köreltir yolunu
    kaskın vizörü temiz olmalı palastik olanlar sararıp şeffaflığını yitirebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

bendede led sis far uzunlarla çalışıyor
    uzunlarla gelene veriyorum uzunu hatta bide çakar devresi var led flaş etkisi yapıyor (farlarla aynı renk )
    inadına abanıyorum (chopper avantajı ontaraf dakar jipleri gibi fazla far sırıtmıyor )
    tragedie bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Hele bir de sis farına bembeyaz xenon çakması taktıran var yağmurlu havalarda yerden de ayna gibi yansıyor meret karşıdan gelen 8 tane ışık kaynağı oluyor. Sadece karşıdan gelen değil arkadan uzunlarla veya ayarsız farla gelenler de çok rahatsız ediyor, arkaya selektör de yapamıyorsunuz. Arabada iken dörtlüleri yakıyorum ama anlamıyo beyinsizler, elimi camdan çıkarıp işaret yapıyorum onu da anlamıyorlar. Adamın farı benim tavanı aydınlatıyor.
    tragedie bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    benim gözelerimi ışık almaz araba sürerken falan ama motorda vizör kapalı olunca camın etkisiyle gözümü alıyor ışık..vizörü açınca sorun yok...birde ne kadar sellektör yaparsan yap uzunlarını açık gezenede baktım anlamıyor led 4 adet projektör sis farını açıyorum hemen kısalara geçiyor :D
    tragedie bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Sarı renk gözlük kullanın dua edin yeter
    dental_land, ahmetkorkmaz ve tragedie bunu beğendiler.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Sari vizor alin atin cantaya gece degistirin ^^
    tragedie ve alijian bunu beğendiler.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acaba gece sürerken uzunlamı dolaşsam?
    benim kısa far pek hoşuma gitmiyor düzgünde aydınlattığını söyleyemem
    uzunu açınca dünya varmış diyorum, bir ara denedim kimi selektör yaptı kapadım kimi yapmadı bile. yapmayanlar çoğunluktaydı sonuçta araba farı gibi değil arkadan gelen arabanın farı benim yolumu daha iyi aydınlatıyor denebilir :D belkide o selektör arkamdaki geleneydi
    tragedie bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Kask camının zamanla çizilmesinden oluyor sanırım bu problem. Çizikler giderilirse sorun kalmaz bence, bu arada bu sürüş gözlüklerinden kullanan var mı? Ben iş göreceğini düşünüyorum ama bu kadar reklam yapılınca pazarlama kandırmacası mı acaba diye de düşünmüyor değilim.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vizör de ufak cizik olsada etkiler kontrol edin bir
    tragedie bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    bunun kesin olarak bir çözümü yok. xenon veya beyaz ampul takıcaksınız.göremediğiniz yerde uzunlarla devam şahsi fikrim...bu ülkede amele bitmez.sorsan çok şekil gözüküyor arabası.
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Benim kask 100 tl'lik bir kask ve vizör plastik çok fazla çizikte bulunuyor. önerileriniz için çok teşekkürler. şimdilik vizörü açıp yola devam ediyorum biraz sıkışık'ım elim bollaşınca gözlük alabilirim sarı olanlardan...

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Mecbur olmadıkça gece yolculuktan uzak durun. İlla gece yolculuk olacaksa o gözlüğü bir an önce alman gerekli.
    tragedie bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gozlerini kapayip git baba

Motosikleti
    Bianchi Falcon 125
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecbur olmadıkça gece yolculuktan uzak durun. İlla gece yolculuk olacaksa o gözlüğü bir an önce alman gerekli.
    hava erken karardığı için mecburen gece yolculuğu yapıyorum. ama trafiğin az oldugu güzergah'lardan gidiyorum.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gozlerini kapayip git baba

böyle giderse kör olucaz zaten kapatmaya gerek yok

Motosikleti
    Hyosung GV650
    karşıdakinde xenon olmasa bile far ayarı abidik gubidikse yine gözü mahveder. bir bakıyorsun farlardan biri yansammı yanmasammı diyor ötekisi yeri göğü aydınlatıyor. ama anlamazlar bizim öküzaleyhisselamlarımız.
    tragedie bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)