Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Rüzgar sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Bir ay önce Ls2 ff396 ft2 tron neon kask aldim. Rüzgar sesinden muzdaribim şehir içinde anlamamistim ama dun Eskisehir, Antalya arasi uzun yol yaptim ve sol kulagim hala ugulduyor (kulak tikaci olmasına rağmen). Yanimda artcima verdigim ls2 ff351 kask vardi yolun yarisinda artcimi indirip onun kaskini takip yola devam etmek zorunda kaldim. Artci kaskim ls2 nin en dandik kaski olmasına rağmen benim kaskimin 5 de biri rüzgar sesi almiyor. Rüzgar yüzüme vurmuyor kesinlikle sadece ses ve sadece Sol kulakta, havalandırmalarda kapalı kask kafama tam oluyor, oynamiyor. Yol boyunca elimi kaskin belirli yerlerini kapatarak sikintiyi çözmeye calistm tek kaskin boyun kayisini sol taraftan kapadigimda ses biraz azaldi ama hicbir faydali birsey bulamadim. Çözüm onerilerinizi bekliyorum, zor durumdayim kaskimi çöpe atmak istemiyorum neliklerle aldim ihtiyacimda var bu ay içinde 1000 km yol daha yapicam. Usenmeyip okuyanlara çok cok tesekkur ediyorum telefondan yazabildigim kadarıyla açıklamaya calistim umarim anlasilirim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    ^^

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Bence tek çözüm daha kaliteli bir kask alman.Fakat iyi bir takım kulak tıkacı ve balaklava da çözüm olabilir.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    alacagin kaskin ceneligide olsun alttan ruzgari engeller

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Bendede ls 2 ff384 asphalt modeli var ls2 lerin (gördüğüm kadarıyla) hepsinde ruzgar sesı var,sezon bıttı zaten ben sıcak hava motorcusuyum sezon acılınca ya agv yada nolan kask almayı dusunuyorum sızde oyle yapın bence.
    mehmetenis bunu beğendi.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    aynı kasktan bendede var düz siyah olanı şehir içinde kulak tıkacı takmıyorum baya sesli oluyor uzun yolda kulak tıkacı çözüm oluyor iyi oturtmassan tıkaçtan ses girip yapabiliyor bazen tıkaçta agrı yapıyor çözüm daha bulamadım çene kısmından gelen rüzgara engel olursak ses epey azalıcaktır
    mehmetenis bunu beğendi.

ocbedir93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 65
    Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tek çözüm daha kaliteli bir kask alman.Fakat iyi bir takım kulak tıkacı ve balaklava da çözüm olabilir.
    Sn. fireblade e'nin dediği gibi çözümü daha pahalı bir kask almakta bulursan, bolca araştırmanı tavsiye ederim. Çünkü pahalı kask sessizdir diye gidip arai rx-7 gp alırsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin. Eğer soracak olursan, benim sessizliğine şahit olduklarım shoei xr1100 ve schuberth s2. özellikle s2'yi kısa süre takmama rağmen etkilenmiştim.

Selamlar,
    Ömer
    yasdal ve mehmetenis bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Benim kullandigim Caber Vox ruzgar tunelinde test edilerek tasarlanmis (belki hepsi oyledir) cene kisminda alttan ruzgar almasini Engelliler lleyen cikarilabilir aparatta var fiyat olarak makul 400-450 Tl arasinda 5 yildizli ve oldukca sessiz..
    mehmetenis bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bende'de LS2 375 Shogun modeli var özellikle karşıdan rüzgar alınca kaskın içine uçak giriyor sanki, benim kaskın problemi rüzgar vizörünün açılıp kapanması için olan çubuk onun altındaki boşluktan rüzgar giriyor, uzun yola çıkarken oraya bir elektrik bandı çekersem hiç bir şey kalmayacağını düşünüyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tikaci takiyorum ama ses çok fazla kesmiyor ve kulak deliğimde küçük sanirim kolay kolay girmiyor yada ben sokamiyorum. Balaklava olabilir denemek lazim. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceneligi var hatta yanak şişirme sistemi midir nedir oda var iyice sikiyor aslinda ama sadece sol kulak sesten muzdarip.
    mehmetenis bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Şimdiye kadar 4 kask değiştirdim bir dünya para verdim ama rüzgar sesini almayan kask maalesef yok. Sadece Schubert kask sessiz diyorlar fiyatıda malum. Gerçi 4 kask parası zaten schubert parasını geçti. Sessiz kask maalesef yok. kulaklıkla idare etmeye çalışacaksınız. Yada 80 km.den fazla sürat yapmayacaksınız.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceneligi var hatta yanak şişirme sistemi midir nedir oda var iyice sikiyor aslinda ama sadece sol kulak sesten muzdarip

Alıntı serkanabbas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede ls 2 ff384 asphalt modeli var ls2 lerin (gördüğüm kadarıyla) hepsinde ruzgar sesı var,sezon bıttı zaten ben sıcak hava motorcusuyum sezon acılınca ya agv yada nolan kask almayı dusunuyorum sızde oyle yapın bence.
    En Alt modelinde bile boyle bi ses yok yolculuk üzerinden 20 saat geçti hala sol kulagim agriyor. Sagligimdan ötürü endiseleniyorum çok zarari olabilecek birşey. Bende motoru değiştirmeden önce şehir dişina hic cikmadigim için rüzgar sesinin bu kadar önemli olabileceğini düşünmemiştim. Alirken kisasim hic bu olmadi fiberglas olsun dayanikli olsun dedik geçtik.

Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kasktan bendede var düz siyah olanı şehir içinde kulak tıkacı takmıyorum baya sesli oluyor uzun yolda kulak tıkacı çözüm oluyor iyi oturtmassan tıkaçtan ses girip yapabiliyor bazen tıkaçta agrı yapıyor çözüm daha bulamadım çene kısmından gelen rüzgara engel olursak ses epey azalıcaktır
    Kulak deliğim cok küçük sanirim adam akilli girmiyor ugrastiriyor hatta uğraşırken basim döndüğü oluyor (malum denge sensoru kulakta) en üst modelde en alt modeldeki kadar rahat edemedim ki 3 kati fiyati. Bir terslik olsa gerek benim kask dayanilmayacak şekilde ses aliyor ve sadece sol kulak şehir içinden başka bi yerde sürülmez 60 km yi geçince ugulduyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende'de LS2 375 Shogun modeli var özellikle karşıdan rüzgar alınca kaskın içine uçak giriyor sanki, benim kaskın problemi rüzgar vizörünün açılıp kapanması için olan çubuk onun altındaki boşluktan rüzgar giriyor, uzun yola çıkarken oraya bir elektrik bandı çekersem hiç bir şey kalmayacağını düşünüyorum
    Bi bant alip yolda bant yapa yapa rüzgar sesi yapan yeri bulmaya calisicam dediğin gibi içeride uçak giriyor resmen. O dediğin çubuğu anlayamadim hocam ben neresi tam olarak bide oraya bakayim.
    mehmetenis ve C.Kaan bunu beğendiler.

bende de LS2 FF375 SHOGUN var güneş vizorünü açıp kapatma yerinden çok fazla rüzgar sesi geliyor

Motosikleti
    Alıntı HamzaGcr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de LS2 FF375 SHOGUN var güneş vizorünü açıp kapatma yerinden çok fazla rüzgar sesi geliyor
    Tamde benim dediğim yer burası işte.

Bakın resimde kırmızı nokanın içine aldım o delikten içeri epey rüzgar sesi giriyor, buraya bir bant çekmek sorunu çözer sanırım.

Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bende de LS2 FF396 Dharma modeli var. Hem ses alıyor hem de tüm girişleri kapatsam bile çene altı/boyun çevresinden hava alıyor.
    Hatta rüzgardan gözlerim kuruyor ve yanmaya başlıyor uzun yolda.

Çözüm var mıdır?

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bende aynı dertten müzdaribim çözüm arıyorum.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Kullandığınız kaskın hangi tarz motorlara uygun olduğunu almadan önce satıcıdan iyice öğrenin öyle alın, aynı hataya ben shark'la düştüm 1000 tl para verip farkında olmadan naked için olan kaskı ss motorda kullandım Antalya-Alanya arası 130 km yol gittim motordan indiğimde neredeyse hiçbirşey duymuyordum, iade ettim ls2'ye geri döndüm ve rahat ettim, naked ve ss kaskları iyi ayırtetmek lazım yoksa sonuç hep hüsran oluyor...

Motosikleti
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız kaskın hangi tarz motorlara uygun olduğunu almadan önce satıcıdan iyice öğrenin öyle alın, aynı hataya ben shark'la düştüm 1000 tl para verip farkında olmadan naked için olan kaskı ss motorda kullandım Antalya-Alanya arası 130 km yol gittim motordan indiğimde neredeyse hiçbirşey duymuyordum, iade ettim ls2'ye geri döndüm ve rahat ettim, naked ve ss kaskları iyi ayırtetmek lazım yoksa sonuç hep hüsran oluyor...
    Naked kaskı ? Cross kaskı olmasın o
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX

resimdeki kulak tıpasını kullanıyorum. çok konforlu ses almıyor.kulağın içinde 15-20 saniyede şişip şekil alan bir yapısı var.çok pahalı kaskım olmadı ama rüzgar sesini kesecek kask çok çok pahalı olsa gerek o bile ufakta olsa ses alır bence.kulak tıpası yeterli oluyor bana tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

bu da takılış şekli.resimdeki ürün başka bir markanın ama takılış şekli aynı. stihl biraz daha uzun

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de LS2 FF396 Dharma modeli var. Hem ses alıyor hem de tüm girişleri kapatsam bile çene altı/boyun çevresinden hava alıyor.
    Hatta rüzgardan gözlerim kuruyor ve yanmaya başlıyor uzun yolda.

Çözüm var mıdır?
    Yani bu sorun herkesde var değil mi? Benim kask sorunlu değil yani?

Ayrıca, kulak tıkacı yerine kulakiçi kulaklık ile müzik dinlesek de olur mu? Ben bir kere denedim, güzel oldu.
    Ama kask içeri rüzgar alıyor. Kışın bana çok sorun çıkartacak, havalar soğuyunca. Buna çözüm var mı?

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    balaklava

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)