Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Rüzgar sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rüzgarın kask içine girmesine kesin fayda sağlar da, sese fayda sağlayacağına ikna olamadım ben. Bence sesin ana kaynağı içeri giren rüzgardan ziyade, kaska çarpan rüzagarın sesinin içeri girmesi.
    Anlatması zor ama sol elimle kaskın boyun kısmında sol tarafı kapatınca rüzgar sesi bitiyor, belki yarayabilir. Rüzgar yok zaten o konuda kask süper ama sol kulakta müthiş bi uğuştu var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silikon yada plastik tıkaç sesi kesmiyor
    Bunlardan kullan sorunun çözülecek
    3M kulak tıkacı,vazgeçemeyeceksin
    Probiker kaskım var o bile içerisine aşırı ses alırken Ls2 yi düşünemiyorum
    http://images.hepsiburada.net/assets...at_2060798.jpg
    Kask geldiğinde bide bununla deneyeyim, dediğiniz gibi bendekilerin hepsi ya silikon ya pilastik.
    ^^

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    3m kulak tıkaçlarını çalıştığım fabrikada üretim alanında kullanıyoruz. aşırı derecede sesi kesiyor. kulak tıkacına karşı olmama rağmen bigün motosiklette kullanayım bakalım karşı olduğum kadar varmıymış dedim.

evet varmış. ne motosikletteki herhangi bir normal dışı sesi duyabiliyorum ne de trafikte sağımdan solumdan gelen geçen veya aynı hızda seyreden araçları kornaları vs. hiçbirini duyamıyorum. arkamda sakin sakin seyreden aracın bile düşük desibeldeki farklı sesini duyabilmek önemli. yine karşıyım. bir duyu organınızı yokediyorsunuz motosiklette.. ki duyu organlarınızı daha fazla çalıştırmanız gerekirken...

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben telefon kulaklığını takıp müzik açıyorum. pek fazla rüzgar sesi olmuo

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Korna seslerini nasıl duyamıyorsunuz,garip doğrusu
    Kulağımda tıkaçlar varken karşımdakinin konuşmalarını dahi duyabiliyorum
    Ayrıca arkamdaki aracın neden sesini duymalıyım,aynalarınızı sürekli kullanan biriyseniz buna zaten gerek yok

Demekki insanlara ve kullanım alışkanlığına göre değişiyor durum,ben bu tıkaçlar sayesinde aksine etrafıma daha fazla odaklanabiliyorum
    Rüzgarın neden olduğu konsantrasyon eksikliğini ve yorgunluk hissinide ortadan kaldırıyor

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rüzgarın kask içine girmesine kesin fayda sağlar da, sese fayda sağlayacağına ikna olamadım ben. Bence sesin ana kaynağı içeri giren rüzgardan ziyade, kaska çarpan rüzagarın sesinin içeri girmesi.
    Motorla 70-80 km gibi hızla ilerlerken sırtımı kaşıma gafletinde bulundum. Sırtımı kaşıyamadım belki ama kolumla kaskın altını kapatınca bir ferahlanma oldu ki sormayın. Kaskın alt tarafını denemeniz açısından kolunuzla kapatmış gibi yapın, dirseğiniz kaskın çene kısmına gelsin sesin kesildiğini göreceksiniz. O yüzden çakma deri olayını yapıp deneme yaparım kısa zamanda.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ay önce Ls2 ff396 ft2 tron neon kask aldim. Rüzgar sesinden muzdaribim şehir içinde anlamamistim ama dun Eskisehir, Antalya arasi uzun yol yaptim ve sol kulagim hala ugulduyor (kulak tikaci olmasına rağmen). Yanimda artcima verdigim ls2 ff351 kask vardi yolun yarisinda artcimi indirip onun kaskini takip yola devam etmek zorunda kaldim. Artci kaskim ls2 nin en dandik kaski olmasına rağmen benim kaskimin 5 de biri rüzgar sesi almiyor. Rüzgar yüzüme vurmuyor kesinlikle sadece ses ve sadece Sol kulakta, havalandırmalarda kapalı kask kafama tam oluyor, oynamiyor. Yol boyunca elimi kaskin belirli yerlerini kapatarak sikintiyi çözmeye calistm tek kaskin boyun kayisini sol taraftan kapadigimda ses biraz azaldi ama hicbir faydali birsey bulamadim. Çözüm onerilerinizi bekliyorum, zor durumdayim kaskimi çöpe atmak istemiyorum neliklerle aldim ihtiyacimda var bu ay içinde 1000 km yol daha yapicam. Usenmeyip okuyanlara çok cok tesekkur ediyorum telefondan yazabildigim kadarıyla açıklamaya calistim umarim anlasilirim.

LS kask normaldır cok ses alması. %100 ses yalıtımı yapan bı kask yok. arai tavsıye ederım benım kendı kaskım ama tabı fıyatıda malum ortada. ama cok buyuk paralar vermeden yanı 500-750 tl arası nolan kasklar var gayet başarılılar. n86 modelini kız arkadasım kullanıyor. ıkımızde s beden gıydıgımız ıcın ben bazen onun kaskını kullanıyorum gayet guzel ve rahat bır kask. hava gırıs cıkısları falanda başarılı.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS kask normaldır cok ses alması. %100 ses yalıtımı yapan bı kask yok. arai tavsıye ederım benım kendı kaskım ama tabı fıyatıda malum ortada. ama cok buyuk paralar vermeden yanı 500-750 tl arası nolan kasklar var gayet başarılılar. n86 modelini kız arkadasım kullanıyor. ıkımızde s beden gıydıgımız ıcın ben bazen onun kaskını kullanıyorum gayet guzel ve rahat bır kask. hava gırıs cıkısları falanda başarılı.
    Normal Ls2 ler gibi ses alsa umursamıcam o çok dediğiniz gerçekten sıkıntısız, Ls2 nin en iyi kaskı ve en kötü kaskı var elimde en kötü kaskı o kadar sessiz geliyor ki benimkinden sonra Sorun Sorun hallolursa kullanmaya devam ederim standartındaki ses normalde şayet paramı verirseler aklımda rengarenk bi AGV almak var,gönül schuberth al diyorda ögrenci olunca olmuyor. Ama ne paramı vericekler nede sorun hallolucak gibi bi his var içimde.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal Ls2 ler gibi ses alsa umursamıcam o çok dediğiniz gerçekten sıkıntısız, Ls2 nin en iyi kaskı ve en kötü kaskı var elimde en kötü kaskı o kadar sessiz geliyor ki benimkinden sonra Sorun Sorun hallolursa kullanmaya devam ederim standartındaki ses normalde şayet paramı verirseler aklımda rengarenk bi AGV almak var,gönül schuberth al diyorda ögrenci olunca olmuyor. Ama ne paramı vericekler nede sorun hallolucak gibi bi his var içimde.
    Gönül bu ister :D ama dedıgım gıbı nolan n86 yı tavsıye ederım baya. cook cok pahalı bır kask degıl kı fıyat performans olarak süper bir kask.zannetmıyorum bende gerı verıceklerını ama belırlı bır garantı surecı falan vardır onun belkı bı hatası falan vardır aldıgın yere bı sor istersen. ama sonucta unutmamak lazım LS kask yani...
    mustang256 bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shoei GT AİR aidım 1400 tl para verdim, rüzgar sesinden kafam şişti. Kulak tıkacı şart veya tur camı taktıracaksın. Başka şansın yok

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)