Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

1956 bmw r26 restorasyon günlüğü (resimli)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz günlerde aramıza katılan vizon'un garaja yatan bmw sini restore edeceğimizi söylemiştik
    ilk resim orijinal hali, ikinci resim ise bizim yapmaya çalıştığımız tasarım (photoshop iyi olmadı kabul ediyorum )

diğer resimler motorun kendi resimleridir.
    ayrıca arkadaşlar şu kumlama olayı konusunda bilgisi olan var mı? bu motorun jant motor gibi hareketli parçalarına kumlama yapılmış ne nikelaj tutuyor ne de boya. ya da bu kumlama yeniden yapılabilir mi?
    motor sağlam sarj ve karterden yağ kaçırma dışında bir problemi yok takviye ile çalıştırdık tek marşda çalıştı

sesini de kaydettim en kısa zamanda onuda yükleyeceğim
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Kolay gelsin, Bence bu restorasyon işleri biraz zevk için yapılırsa acaip keyif veriyor araba olsun motor olsun bende eski bi araba alıp toplamayı düşünüyorum.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Ben orjinal halini bozmamanızı öneririm. Böyle klasik modellerin değerini bilmek gerek.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    zaten okadar redikal bir değişim yapmiicaz sadece artçının ve sürücünün rahat etmesi için cc bar eklemeyi planlıyoruz birde buna bağlı olarak gidonu değiştiricez. egzostu değiştirmeye gerek kalmadı orijinalini bulduk. restorasyon aşamasını her anının fotoğraflarını çekip ekleyeceğim. şu an tek korktuğum jant,motor vs parçalarının nasıl düzelteceğimiz. kumlama hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Güzel motormuş. Daha çok çinliyi japonu gömer bu.

Kumlama meselesine gelince. Basitçe, Bir kompresör vasıtasıyla basınçlı hava ve ince kumun parça üzerine püskürtülerek, boya ve pası kazımasıdır.

Hatta şu an fabrikamızda kullandığımız metal direklerin uzun ömürlü olması amacıyla kumlama yapmaktayız. Sen restorasyon hakkında fotoğraf eklemeye devam edersen , sö bende kumlama işlemini resimli olarak anlatırım

İnşallah bende bu motorlardan (boxer olanlardan) bi tane düşürüp restore edebilirim.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Fazla kumlama parçayı yer. Çok dikkatli ve ölçülü yapmak gerek. Özellikle alüminyum motor parçaları anında aşınıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Kesinlikle, basit görünmesine rağmen son derece zor bir işlemdir. kumun inceliği,türü, basınç, nem, namlu çapı gibi etmenler son derece önemlidir. Yoksa kum anında çamurluğun öbür tarafından çıkar.

Motosikleti
    kumlama sadece motor aksamında birde jantlarında var ben akşam gidip daha ayrıntılı fotolar çekerim. bu motor benim için çok önemli. her ne kadar kullanmayı yamaha üzerinde öğrendiysem 5 yaşında ilk bindiğim motor dedemde bulunan 58 r26 dır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Freealexander Abone oldum bu başlığa. Takipteyim.

Motosikleti

eyw

Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Freealexander Abone oldum bu başlığa. Takipteyim.
    sadece takip etme öneride de bulun . haftaya soyacağız motoru her akşam eve bir parçasını götürüp boyasını kaziyacam. yaz bitmeden yollara çıkartmak lazım. akşam sesini de ekleyeceğim. rölantide çok tok çıkyor ama sonuna kadar açınca depo kapağı çıktı yerinden birde kadran 180 derece döndü komple ama düzelcek eski ile yeninin sentezi olacak

Motosikleti
    Valla BMW'nin ölüsü çok 0km motoru dayanıklılıkta yer. Yeter ki bakımı yapılsın düzgün kullanılsın. Bende takipteyim.

Motosikleti
    Makina , Akira abi çok sağolun sizin bu konuya eğilim gösterdiniz ya bende bir vida taksam fotosunu koyacam . yorumlarınız eksik olmasın.
    Akira abi bu arada yeni gördüm kusura bakma yeni motorun hayırlı olsun kazasız belasız kullan

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Aynı marka ve aşağı yukarı aynı model bir bmw bizim burada muhacir bir ustada var.onu restore ettiler fakat imkanları kısıtlı olduğu için ona keza toplanabildi.pilakası var ama ruhsat problemi var galiba..
    özellikle motor ve şanzıman kısmı benim çok ilgimi çekiyor.. bizim şmdiki motorların ataları bu makinalar.. başlığın takipçisi olacağım..
    gerçekten kolay gelsin...
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı freexander adlı üyeden alıntı
    sadece takip etme öneride de bulun . haftaya soyacağız motoru her akşam eve bir parçasını götürüp boyasını kaziyacam. yaz bitmeden yollara çıkartmak lazım. akşam sesini de ekleyeceğim. rölantide çok tok çıkyor ama sonuna kadar açınca depo kapağı çıktı yerinden birde kadran 180 derece döndü komple ama düzelcek eski ile yeninin sentezi olacak
    Daha önce 2 otomobil restorasyonunda birfiil çalıştım. Elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım.

Hayırlıolsun dileklerin için ayrıca sağol

Motosikleti
    doğru parça sıkıntısı olacak misal resimlere dikkat ederseniz stop lambası kırık bizim burda görüştüğümüz usta tatar diyorlar egsostu kartal da stop lambasını da bursa da bulabileceğimizi söyledi artık boyadan sonra götürecez. tilgi gösteren tüm arkadaşlara en içten teşekkürlerimle.

Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Daha önce 2 otomobil restorasyonunda birfiil çalıştım. Elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım.

Hayırlıolsun dileklerin için ayrıca sağol
    teşekkürler Akira abi duygulandım

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    ii bend eizliyim barii...yararlı olabilirr
    bende şu an MZ ES 175/2 1962 modeldir..onu adam etmeye çalışıyorum..bu akşam bir ustay la görüşücemm..parça bulursam başlıyacam..
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Bencede zevki olmalı Bide sinyal lambalarını değiştirin Birisi yeni birisi eski Güneş soldurmuş biraz sanırım
    0 Rh (+)
    06 - 09

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar elinizdeki hazinenini kıymetini bilin ne yapıyorsanız yapın orjinalını yapın. Yada bmw firmasına mail atın fotoğraflarını koyarak. yüksek bir fiyata da alabilirler. Yada ebay da bir şekilde resimlerini yayınlatın. emin olun elinizdeki makine bir hazine.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    arkadasım seni bu ugrasın için kutlarım umarım fazla bi sorunla karsılasmadan işi tamamlarsın yıllar önce ben de bir bmw almıstım ne ümitlerle 1969 model r 60 s'ti modeli 12 volt polis cıkması besik amortisör guzel ve orijinaldi ama problemlerinden kurtulamadım bi tarafını yapıyordum bi tarafı bozuluyordu cok da masraf etmiştim ama ne yazıkki mutlu sona ulasamadım kurtulusu satmakta buldum...ben şimdi regal raptorum'la cok mutluyum insallah sen basarırsın ve camiamız bir klasik kazanır.sana basarılar dilerim

Motosikleti
    arkadaşlar sağolun ilginiz için motorun üzerinde çok miktarda yan sanayi parça var (sinyal lambaları gibi) benim düşüncem biraz araştırdım motorturk.net 'te çok orijinal parçalar var ancak biraz tuzlu gibime geldi bizim ordaki tatarlara bakıcam orda da güzel malzemeler gördüm finanse edersem gücüm yettiğinceorijinale yakın topliicaz

Ayrıca bana bu fırsatı sunduğu için Kemal (Vizon) Abiye Sonsuz Teşekkürlerimle

gündüz söz verdiğim motorun sesini yayınlıyorum

http://rapidshare.de/files/18830876/bmw.MP3.html

MES abi merak etmeehliyeti alayım motorla gelecem yanına eee nede olsa 2.5 yıla kadar bodrumda yaşadım özledm oraları okul yıllarım merkez turgutreis i.o.ö
    ve hiç unutamadığım umurca ilköğretim okulu
    Bitez , konacık , yalıçiftlik yaw anılarım depreşti

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler