Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kullanımı Tamamen Yasaklanmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    X Treme Max 200
    başlamadan bıraktırdın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

tam ekipmanlı olan kazalardan sağ salim küçük yaralanmalarla kurtulan örnekler vardır mutlaka
    cevaben bunları paylaşmalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Böyle bir mantığın hukuka yansımasından Allah bizi korusun.
    varan22 ve reverse bunu beğendiler.

Motosikleti
    X Treme Max 200
    örnek cevap 1.
    bu gibi örnekler çoktur herhalde
    benim şahit olduk bi çok ölümlü motosiklet kazaları ihmalkarlıktan ötürü

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper kardeşim söylenilebileceklerleri zaten söylemiş.
    + olarak aye (Murat doğanay) Çok yakından tanıdığım bir abimdi. ALLAH RAHMET EYLESİN !
    Biraz onun suçu (Pist lastiği,agresif kullanım) Ve ihmarkar belediyenin yolları ıslatması bu kazayı getiren nedenler.

Yazdıklarınızın yarısı bana çok saçma geldi, 100km ile duran yoktur heralde? Veya o şekilde annenize arabanın anahtarlarını vermeniz?

105-110 arasında kaza yaptım. Motorum tamamen pert oldu. Kıç pedine kadar full+full korumalıklarım vardı. Kaza sonrası aşırı adrenalin şoku hariç hiç bir şeyim yoktu... Yamaha bws ile Antalya-Dim mağarası yolu vardır. Sol taraf uçurum ? Yamaha bws ile o uçurumdan'da uçtum. Yine bir şey olmadı... Ben önlemimi alıyorum, korumalıklarımı takıyorum. TAktidi Allaha bırakıyorum.

Geri kalan yazdıkların içinde; Hayırlısı be gülüm

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Çok pro ve şanslı insanlar olabilir aramızda bense o ölüp giden kesimi göz önüne getirmek istedim
    Bu nasıl bir laf lan. Banlayış şunu, saçmalığa bak. Çok pro,

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bişeyleri yasaklamaya başlıyorsak, motosikler enson sıralarda yer alırdı heralde. sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. bu sitede kaza yapıp ölümün pençesinde kurtulan insanlar var hala sor bakalım bırakmışlarmı motoru.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Adam bırakmaya çalışıyor beyler destek olun .
    bsongoz bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişeyleri yasaklamaya başlıyorsak, motosikler enson sıralarda yer alırdı heralde. sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş. bu sitede kaza yapıp ölümün pençesinde kurtulan insanlar var hala sor bakalım bırakmışlarmı motoru.
    Cevap veriyorum, ufaklığı bırakırım yollarımızı ayırırız... Motordan vazgeçmem
    barodi bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Yapılması gereken tek şey ağır cezalar getirilmeli denetim sıklaştırılmalı. Sadece araçlar için değil yayalar içinde geçerli.
    Kaldırım dururken yolun sağından kenardan yürüyen adama ceza kesilmeli. Trafik ışıkları ve yaya geçidi olduğu halde oraya kadar yürümeye zahmet etmeyip, yolun ortasından karşıya geçmeye çalışan dengesizlere ceza kesilmeli.
    Karşıdan karşıya geçerken elinde cep telefonuyla mesaj yazan adamada ceza kesilmeli,

Kaldırımda motor kullanan veletlerin altından motorları alınıp gözünün önünde press lenmeli. Elektrikliler çoğunlukta.
    Ters şeritten giden , kırmızı ışıkları kaale almayan , yola dalıp aralardan karşıya geçerim diye düşünen elektrikli motosikletlerede ceza kesilmeli

Daha yeşil yanmadan sarı ışığı görür görmez gazlayan araç sürücülerine ceza kesilmeli.
    Sağ şeritte bir araç var sen sol şerittesin önünde başka bir araç var . Sol şeritteki araçla senin arana girmek için ısrar eden araç sürücüsünede ceza 2
    Standart dışı aksesuar kullanan bütün araç ve motosikletlere ceza kesilmeli.

daha bir sürü örnek verilebilir cezalar caydırıcı olduğunda adımını atarken bile 2 kere düşünecek insanlar artık.

Sen kasksız gördüğün adama bidaha görmiyim diye cezasız salarsan çevirmeye sokmazsan, ufak tefek bahaneler sunduğunda tamam bu seferlik geç dersen işin mokunu çıkartırlar sonra.
    Işıklarda emniyet kemeri kontrolu var. Polisi görüyo hemen emniyet kemerini takıyo . Polis bu esnada onu görüyo fakat bişey yapmıyo cezayı kesmesi lazım illa polisi görünce mi kurallara uyucaz.
    ykocabay bunu beğendi.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaşından beri ehliyetliyim elhamdülillah. Ben de motor tutkunu bir insanım bakın çoğu yerde belirttim aileme karşı da olsa biriktirdim aldım, kask da aldım merak etmiyin.

Fakat asıl noktayı kaçırıyosunuz yazımdaki, tamam abim sen kullanırsın cesaretinde ekipmanında vardır fakat bu iş öyle bitmiyor. Yasaklanmalı diyorum, bunu toplumun iyiliği için dile getirdim yoksa kendim de motoru bırakmayı göze alabilecek biri değilim.

Benim ailemi ikna etmek için sunduğum bahaneleri sunmayın lütfen biz hepimiz farkındayız bu işin bi ekmek bıçağı yada bir arabadan kat ve kat riskli olduğundan.

Çok pro ve şanslı insanlar olabilir aramızda bense o ölüp giden kesimi göz önüne getirmek istedim

Dostum çelişkili konuşuyorsun bak...........Senin ve toplumun güvenliği için yasaklansın diyorsun.böyle bir mantık nerede var ya bana bir söylermisin sen ? o zaman tırlarda kamyonlarda yasaklansın.mahalle arasında çok kamyon çocuk ezdii....çok araba hız sınırı yüzünden ailecek şarampole yuvarlandılar.eğer bir şeyi bisiklet bile olsa trafikte sürüyorsan bunun riskini alacaksın.o zaman sokağa yürümeye de çıkmayalım allah korusun motorlunun biri gelir çarpar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Forum tarihinin en saçma konusuna imza attın resmen.tebrik ederim seni
    Tutkudur Motosiklet

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Bu zihniyetteki hukukçular bilişim alanında site kapatır, yollarda motosikleti yasaklar . . .

Şimdi bu adam Türkiye'de en yüksek hukuk mertebesine gelse zihniyeti değişir mi??? Bu zihniyetteki insanlar nedeniyle neler çekti bu millet.
    Ama yok, ders almak yok, öğrenmek yok, fark etmek yok. Zamanla da ilgili değilmiş bu tür zihniyetler.

Yazık...
    tr_select ve İmportant bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin yasak olduğu gelişlmiş veya gelişmekte olan bi ülke varmı?

Ayrıca hukuk açısından iyice ters noktadan bakarsak bir insan kendine zarar verdiğinde veya intahar edip ölmediğinde hukuki ceza alıyormu?

Motosiklet kendimize zarar verebileceğimiz bişey ya, bu yasaklama mevzusu hukukun mantığına uygunmu sence?

Bayramda otomobil kazalarında 60 kişi telef oldu 3 gün içinde geçen bayramlarda 100'ü geçtiği de bolca oluyor... Arabada yaşaklanmalımı şimdi?

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    öyle bir yazı olmuş ki sanki tüm ölümler motosiklet üzerinde geliyor

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Ben samimi cevaplar beklerken hiç hayatında sempozyuma bile katılmamış insanların aşağılamalarından başka pek bir şey gelmedi.

Eee beyler biz o kadar dirsek çürüttük kafa patlattık türkiyede dereceye girdik, yabancı ülkelerde yaşadık analiz etme fırsatını bulduk, adabına göre motorda adım adım km yaptık ve derdimizi en iyi anlamasını beklediğim insanlar at gözlüğüyle bakmaktan başka bişey yapmıyolar. E tamam ben yazdım diye yasaklanmayacağını bende biliyorum.

O dikkatsiz davrandı, şu suya hızlı girdi, bu erken 600lüğe geçti yok kask takmadı... Tamam hatalılar ama gül gibi insanlarımız araba olsa yaşayacakları yerde şimdi arkalarından ağlayanlar var sadece.

Ceza yazılması fikrini savunan abimi tebrik ediyorum ilk yapıcı yoruma imza attı.

Ben de motoru bırakma iradesini gösterebilecek biri değilim kaskımı takar tevekkül ederim ama görmemi gereken riskleri ve bence bizi kısıtlasa da toplum için makul bir çözüm yolu önerdim. Biliyosan gençlerimizin ölmesini durduracak bi yol, yaz kardeşim. Herkes kanunlara uysa zaten bunu tartismazdik ne yollar boyle olurdu ne insanlar
    Güzel Şale bunu beğendi.

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Bence arkadaşımız şahit olduğu nahoş olaylardan etkilenmiş ve yaşının getirdiği tecrübesizlikten ötürü böyle bir başlık açıp içini dökme ihtiyacı hissetmiş. Anlık bir psikolojik etkiyle yazmış olduğu belli. Fazla üzerine gitmeyin derim ben. 1 hafta sonra herşeyi unutacak ve "keşke böyle bir başlık açmasaydım" diyecektir. Sonuçta o da forumdaşımız ve motorcuları kendine yakın hisseden biri. Konuyu fazla irdelemeye gerek yok bence.
    LIDYALI bunu beğendi.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    1- Sempozyuma katılınca ne değişiyor ? Bir yerlerim göğe ermiyecek veya bana hiç bir yararı olmayacak....

2- Bizde dirsek çürüttük, avrupalara gittik, analiz ettik ama inan ülkemi ne olursa olsun hiç bir şeye değişmem.

3- Sizde aşağılık kompleksi var ve kendinizle çelişiyorsunuz her yazdığınız ile.

Motosikletler yasaklanmalı diyorsunuz ama ardından ettiğiniz laf ;
    Ben de motoru bırakma iradesini gösterebilecek biri değilim
    Garip yani, neyin kafasını yaşıyorsunuz ?

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    kardeşim baban balyozla mtr u parçalarken bir iki de balyozda sana denk gelmiş olabilir mi

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    fazla değil çok kolay ama devleti yönetenlerin işine gelmiyor yada onlar için çok önemli değil.

1. üç tane motosiklet kazasına (üzerine kırmalı,sıkıştırmalı kasti çarpmalı akollü v.s.) çok büyük cezalar verilecek buna yol hatası sorumluları da dahil. hele kırmızıda geçenleri. affetmeyecekler

2. medya bunu pompalayacak sürücünün gözü korkacak

3. ticari ve hususi kullanıcıdan havada uçan uçağa kadar oturup düşünecek "aman motosiklet geliyor aman motosiklet dikkat edelim" diyecekler..

trafikte korku nun getirdiği saygı güzel birşeydir..

sonra devlet beyanat yapacak: "kasksız motosiklet sürücüsünü kimse hesaba almasın karıştığı kazada sorumlu tamamen kasksız sürücüdür" diyecek herkes bi kendini sorgulayacak. yani motocu ile motorcu halkın gözünde ayrılacak.
    Pasali1921 bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hatalılar ama gül gibi insanlarımız araba olsa yaşayacakları yerde şimdi arkalarından ağlayanlar var sadece.
    avrupalarda analiz yapmışın ama bi dediğin bi dediğini tutmuyor. ve öyle cümleler kelimeler kullanıyorsun ki ben gülüyorum sana sadece. yukarıda verdiğin örneği o kadar çoğaltırımki sen bile şaşarsın. motor üstünde ölen insanların çoğunluğu, yanlış zamanda yanlış yerde oldukları için ölmüştür. her motor üstünde ölümü ahaa ben demedimmi motor zararlı diye algılar ve dile getirirsek vay halimize.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mantığa bak.Ya tam olur ya hiç olmaz.Ölüyorlar yasaklayalım.Ne demek yasak ??? Hukukçuya bak.Yasak...

Kan beynime sıçradı şu an.Görüşe bak ya.Yasak diyor adam.Utanmadan yüzü kızarmadan yasak diyor.

Sevmiyorsan,korkuyorsan açıkcası yemiyorsa BİNMEYECEKSİN.Kimsenin özgür iradesine dil UZATMAYACAKSIN.
    Adam noktayı koymuş geçirmiş, daha da üstüne laf yapılmaz.Kontağı çeviriyorsan gerisine katlanacaksın.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)