Evet arkadaşlar konuyu açan arkadaşımız cok doğru bir tespitte bulunmuş bende üstüne ilave öneriler getiricem;

Bence kosmakta yasaklanmali çünkü 3 sene önce koşarken öyle bir düştüm ki hastaneden çıktığımda kosarkende düştüğünde olebilirmis insan dedim çünkü sol kolum sol bacağın sargida sağ ayak bilegimin içerde kalan yani darbe alması dusmeyle imkansız olan kenigim kırılmıştı ve 2 buçuk ay raporlu olarak yattım. Bir ışte çalışıyordum ve birimde tek calisandim ve patronum her hafta beni arayarak olm ayagin alçıda ama gel isinin başına tekrar eğer bir nebze olsun iyilestiyse ayağın kendini iyi hissediyorsan eğer çalışmaya başla dediğini cok iyi biliyorum... 2 buçuk ayda benim birim 5 eleman değiştirmiş stresi ve yoğunluğu ve bilgi gerekliliginden artı olarak çözüm yolları uratilmesi gereken bir iş olduğu icin dayanamamalari... Şimdi ben koştum diye patronunun bu sıkıntıları çekmesi birimimle ilgili müşterilerin işlerinin cozulemeyerek yada yeterince özenli bir şekilde sonuclanmayarak mağdur olmaları cok gereksizdi firmamin çalıştığım biriminin bu sorunlar yuzunden itibar kaybetmesi falan gereksizdi... Şimdi bana kosmayi mi bilmiyorsun demesin kimse lisanslı ve en az 3000 metre en fazla 8000 metrelik onlarca yarışa katılmış ve derece yapmış 4 büyük spor kulubunden amatör sporlara en büyük yatirimlari yapan spor kulübümüzün radarına girmis fakat geçirdiğim bir sakatlık yüzünden o kulübün kapısından dönmüş , yeterince koşmak uzerine teknik bilgiye de sahip biriydim... Bence kosmakta yasaklanmali haberlede onca kosarken kaval kemiğinden ayagi kirilan ve sürüklenerek yarısı bitirmeye çalışan sporcu haberi yapilmisken ve hatta sonuncusunu bu olimpiyatlarda Türk sporcusuyla izlediğimiz olay varken bence koşmak ta yasaklanmalı....

Allah'im sen yardım et bize bu nasıl bir mantiktir... Bakın az once bende sacmaladim... Bu gibi düşünceler gerçekten bazen cok ekstrem noktalara varabiliyormus bunu kendimde de az önce kanıtladım... Bu zihniyetin yaptığı bir düşünce altısı da şuydu yakın gecmiste:

Avrupa birligine girme çabaları ile ülkemizin koşul olarak edinmesi gereken bazı standartlar vardı hatırlarsınız. Bunlardan gündemde en cok ve komik bir şekilde kalanı ise kokoreç mevzusu "AB kokorecin yasaklanmasını istiyor " düşüncesi atıldı ortaya ve bizimkiler cevap olarak "her yere bocekten yiyecekler yapan çin lokqntalri actiriyorsunuz bizim kokorecimize mi karisiyorsunuz " diyenler fırlıyordu aradan "zaten bende sevmiyorum kokoreci hem AB'ye gireceksek bence de yasaklanmalı " diyenlerden çıkıyordu tek tük ... Ama kimse neden yasakliyorlar ki diye sormuyordu... Aslında adamların bu talebinin tk sebebi kokoreclerin o döneme kadar merdiven altı tesislerde üretiliyor olmasıydı adamların asıl dikkat çektiği nokta kokoreç üretimhanelerine gıda mühendisi kontrolünün konulması gerektigiydi ama hep yanlış tarafından baktık "düzeltme yöntemleri " üzerinde duranları hiç görmedim hep ya tamam ya devam diyen kişiler vardı... Maalesef de ne kadar sempozyumlara katılmış olursa olsun ne kadar yurtdışı tecrübesi olursa olsun bu konuyu açan arkadaşımızdan aynı ruhhaline bbürünmüş ve çözüm icin ne yapılmalı neler uygulanmalı diye düşünmek icin fazla zaman harcamadan aklına ilk gelen "yasaklayalim" tezini ortaya atmış...

Bu arada telden yazdım yazım hataları olmuş olabilir kusura bakmazsiniz artık