Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Vespa 946 125 i.e. ne den bu kadar pahalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    konu nerelere gelmiş.

bir insan aldığı motosikletinden verdiği paranın karşılığını aldığını hissediyorsa ve memnunsa o motora kimse bişey diyemez.

biz beğeniriz yada beğenmeyiz o bizim içimizde kalmalı.

her motosiklet her insana hitap etmeyebilir

bazıları doğuştan risk, sürat sevdalısı ve para katili doğar. hayattada bazı motor tarzları hariç başka şeyden zevk almazlar..

bu onların zevkidir. saygı duymak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım er-5 in nc ile sözde oynanmasını bu kadar kafaya takmak. Bu aşağılık kompleksi neden? Canı isteyen vespa'ya 25 bin verir. Canı isteyen NC alır. Canı isteyen de otomobiliyle trafikte oturur. Bu kadar itin bi tarafına sokma çabası neden? Bu bir çekememezlik mi? Soruyorum ey ahali? Her benzinliğe girdiğinde benzin zammından etkilenmemek, durduğunda eşyanı bagajına koymak, yeri geldiğinde de fazla uçmadan güzelce gitmek, frene bastığında da güvenle durmak. Bunun neresi zevksiz. Trafikte gitmiyormuşmuş. 100+ hp makinalarla çok güzel gidiliyor trafikte, devam Honda'nın yakında yapılacak gymkhana etkinliğine gelin o kıvrak makinelerle bakalım iş motorda mı binicide mi bitiyor? Sevgiler..
    Bakın ben şahısları direk yargılamıyorum.Hadsizce suçlamıyorum.Yaptığınız saygısızca.Çekememezlik ne demek ? Ben binerim bilirim diyorum.Bindi, denedim kendimce bir yorum yaptım.Asıl sizin bu çekememezliğiniz nedir ?

Kullandığım motosikleti biliyormusunuz ki ? Duruyormu,kıvrakmı,yakıtı nasıl,kaç beygir ? Yada benim sürüş becerilerimi? Beni yargılama hakkını nerden ediniyorsunuz ? Woaaw çok büyüksünüz ortaya laf atın ve geriye çekilin...

Herkes burda bir amaç için toplanıyor.Katılın katılmayın.Ben motosiklet için yorumumu yaptım.Siz işsizce şahsım için yapıyorsunuz.Buna zerre hakkınız yok.Beni abuk subuk marka etkinliklerine davet edeceğinize tanımak için gelin ve bir çayımı için.

Sizin sunmadığınız saygıyla.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı fastturkish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar pahali olmasinin nedeni bu dünyada parasinin hesabini bilmeyen ve her zaman en pahalisi en iyisidir ayrıca gösteriş herşeydir mantigiyla yasayan insan sayisinin fazlaligidir.
    Adamlar diyor ki paraniz mi çok? Getirin biz yiyelim diyorlar, bazilari da al abi ye diyor olay bu.

Eğer ferco bu motordan 100 den fazla satsin bende dişimi kiricam
    Bu motora, o parayı veren adam senin benim gibi 24 ay vadeli kredi çekip almıyor merak etme. Teknik özelliği ile de ilgilenmiyor. Rengini seçiyor sadece.
    Eğer üçgenin tepesindeyseniz, alığın malın fiyatının önemi yok. Alıyorsun bu motoru ve züğürtler arkandan bakıp, "hihohoe kaç para vermiş salak motora, çakmışlar 125cc sukuteri züppeye" diyorlar. Sayfalarca konuşıyorlar. "konuşuyorlar adamı."

Türkiye'ye ayrılmış 100 tane kota yok zaten. Sınırlı sayıda. Eğer bir mal çok satılırsa piyasa değeri düşer. Az olması lazım ki değerli olsun. Yoksa bir anlamı olmaz.

Lamborgini Reventon ya da egoista mesela. Egoista'dan bir tane üretildi ve milyonlarca dolar ediyor. Motor falan 5te biri fiyatına olan modellerle aynı... Reventon da öyle.

Tasarım para eder.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın ben şahısları direk yargılamıyorum.Hadsizce suçlamıyorum.Yaptığınız saygısızca.Çekememezlik ne demek ? Ben binerim bilirim diyorum.Bindi, denedim kendimce bir yorum yaptım.Asıl sizin bu çekememezliğiniz nedir ?

Kullandığım motosikleti biliyormusunuz ki ? Duruyormu,kıvrakmı,yakıtı nasıl,kaç beygir ? Yada benim sürüş becerilerimi? Beni yargılama hakkını nerden ediniyorsunuz ? Woaaw çok büyüksünüz ortaya laf atın ve geriye çekilin...

Herkes burda bir amaç için toplanıyor.Katılın katılmayın.Ben motosiklet için yorumumu yaptım.Siz işsizce şahsım için yapıyorsunuz.Buna zerre hakkınız yok.Beni abuk subuk marka etkinliklerine davet edeceğinize tanımak için gelin ve bir çayımı için.

Sizin sunmadığınız saygıyla.
    Ben saygısızım ve işsizim.

Z750 ile NC kıyaslanamaz kıvraklık konusunda. Z çok hantal bir naked. Neredeyse silindirleri deponun oraya koyacaklarmış, son anda vazgeçmişler gibi. Abuk subuk marka etkinlikleri derken bir daha düşün. Honda dışında bir firma yapıyor mu acaba böyle bir etkinlik? Ayrıca Honda'ya abuk subuk derken Kawasaki harika bir firma TR'de.

xj6 gibi olsun demişsin. Zaten hornet diye bir motoru var hondanın, neden öyle bir şey yapsın bir daha.Top speed yapmaya devam

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben saygısızım ve işsizim.

Z750 ile NC kıyaslanamaz kıvraklık konusunda. Z çok hantal bir naked. Neredeyse silindirleri deponun oraya koyacaklarmış, son anda vazgeçmişler gibi. Abuk subuk marka etkinlikleri derken bir daha düşün. Honda dışında bir firma yapıyor mu acaba böyle bir etkinlik? Ayrıca Honda'ya abuk subuk derken Kawasaki harika bir firma TR'de.

xj6 gibi olsun demişsin. Zaten hornet diye bir motoru var hondanın, neden öyle bir şey yapsın bir daha.Top speed yapmaya devam

Hah şöyle renginiz belli olsun...Sizin derdiniz honda faşizanlığıyla anlaşıldı.Siz kıvırmaya devam edin.Bu andan itibaren diyecek bir sözüm yoktur size.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    konu vespanın konusu ama ne hale gelmiş

mademki atışıyonuz geçen forumda okuduğum motoron dergisinin hondaya küstüm yazısı aklıma geldi bu nc serisi ile ilgili
    http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=81
    acayüp bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    yuh ya ya bunlar para saymaı bılmıyor yada ben

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hah şöyle renginiz belli olsun...Sizin derdiniz honda faşizanlığıyla anlaşıldı.Siz kıvırmaya devam edin.Bu andan itibaren diyecek bir sözüm yoktur size.
    Olamaz da zaten

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    Vespa’ya dair birkaç şey

Scooterlar 1910′lu yıllara geliştirilmiş epey eski bir form. Temelde arka teker üstünde yer alan muhafazalı küçük hacimli bir motor, üstünde oturan sürücü, ayak tabanlığı ve ön diz muhafazasından oluşuyor.
    2. Dünya Savaşı süresince İtalya’ya savaş uçakları imal eden Piaggio (Piyacco okunur), ülkesinin yenilgisi ve bombardımandan dümdüz olan fabrikalarının derdiyle girdiği arayışta İtalya’nın esas ihtiyacının ucuz ve ekonomik kullanımlı bir araç olduğunu fark eder. Almanya’nın Volkswagen Beetle’ı (tosbağa) neyse, İtalya’nın Piaggio scooterları da o olur.
    Piaggio scooter tasarımında birçok yeniliğe imza atar. Ön kısımda koruyucu bir siper, boydan boya uzanan tek parça şasi, elden kontrol edilen kumandalar, doğrudan arka tekerleğe bağlı sele altı motor, sürekli havalı soğutma gibi yenilikler getirir.
    Piaggio’nun meşhur scooter markası Vespa birçok filmde ana unsura dönüşür. En meşhurlarından biri Audrey Hepburn ve Gregory Peck’in Vespa tepesinde Roma’yı turladığı sahnelerle bezeli 1952 yapımı Roman Holiday filmidir. Bu filmin gösterime girmesiyle 100 bin ekstra Vespa satılır.

Gördüğü yoğun ilgiden dolayı 1950 ve 60′lı yıllarda pek çok ülkede lisanslı olarak üretilir. Birçoğunda da birebir taklitleri çıkar.
    Vespa’lar çelik şasi ve gövdeli yapılarından dolayı ÇOK uzun süre sahiplerine hizmet eder.
    2001 yılında ABD satışına başladığında motor ve tasarımda yeniliklere gidilir. 4 zamanlı ve daha büyük hacimli (250cc) motor, daha geniş gövde ve 12 inç tekerlek ölçüsüne geçilir. GT (Grantourismo) serisi de böyle çıkar.
    Çinli ucuz alternatifleri yüzünden rekabet edemeyen Vespa 2003′te iflasını ister. O dönemde şirketi satın alan İtalyan Roberto Colaninno markayı düzlüğe çıkarmayı başarır.
    Şu ana kadar Vespa markası altında 138 farklı model üretildi.

Vespa üzerine söylenecek söz yok,ama cidden fiyatlar tartışılır aynı konu apple(iphone,ipad) için de geçerli...

vespa'yı biraz daha tanımak için verdiğim linkteki blogta güzel bir yazı var incelenmeli...
    http://www.mserdark.com/sehir-yasaminin-motorlu-tasiti/
    http://www.mserdark.com/vecihi-ile-bir-yol-hikayesi/
    satoyama bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Aprilia scarabeo 200 gibi bir motorun sıfırı 8 bin küsür iken vespa nasıl bu kadar uçabiliyor? İsimden soygunculuk.
    cool113 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)