Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vespa 946 125 i.e. ne den bu kadar pahalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    barkının nc700 ü tanıtırkende bahsetmişti araba motorunu böldüler diye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Vespanın ilk prototipine hayat vermişler, koleksiyoncu işi o herkese göre değil zaten. Bu zihniyet yüzünden tasarımcılar aç kalıyor :/

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arz talep meselesi, sen ben almazsak o fiyat efendi efendi düşer
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli 239842836498176 km yol rekorunu her sene yeniler vespa.Sürekli daha fazla km yapar. Bilmem kaç yıl sadece zincir,dişli,lastik,akü ve yağ değiştirerek hiç bir tamir masrafı yapmayarak kullanan insanlar vardır.Bunlar habire avrupa-amerika kökenli belgesel kanallarına çıkarlar.Fabrikadaki teknisyenleri çıraklık yöntemiyle yetiştirip üstüne okutan tek firmadır.Say say bitmez özellikleri.Ben gibi tekerlekli taburelere,benzeyen scooterlardan nefret eden adam,vespaya tuhaf bir hayranlık duyuyorum.

Tabi bu kadar özelliğin yanında daha fabrika çıkışı 0 km 150 cc scooterlar arıza verirken vespaların beton gibi olması.25000 olmasada hadi 20000 eder :D

Fiyat tabiiki çok uçuk fakat diğer markalarla mukayese ederseniz fiyat ve verdikleriyle vespa için 25000 az bile.

O zaman bunu Yamaha duymasın. Yoksa YBR nin fiyatını 19.900 e çekebilirler
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda tasarım sadece form değildir ki

NC700 seriside bu dönemde tasarlanmıştır mesela, denge baştan tasarlanmıştır, ekstra bagaj eklemek için bazı evrensel motosiklet kanunları ile oynanmış, bunun getirdiği zorluklar çözülmüş,

yeraltı kaynaklarının hızla tükendiği döneme özgü sil baştan motor düşünülmüş, bir çok dünyaca ünlü markanın sorun yaşadığı frenleme mesafeleri adına sağlam çalışılmış,

buların herbiri yapılırken nasıl kaliteden ödün vermeden maliyeti arttırmamayı başarabiliriz denilmiş ve çözülmüş... ... saymakla bitmez, baştan aşağa düşünülüp ince ince hakikaten tasarlanmış.

Italyanlarda da genelde, çizdik güzel oldu, tamam kaldırın eski kabuğu vidalayın şunu üstüne, birde ünlü birini bulun imza çakın üstüne X2 misli ( iyi ihtimalle) ahanda oldu

He hakkaten çok şık ona hiç lafım yok, param olsa alır koyarım evimin bi köşesine, arada tozunu alırım ama eminim hiç binesim gelmez, bana göre form harici hiçbir albenisi yok

Anlamadığım noktalardan birisi nc700 fetişistliği...Malzeme kalitesi rezil.Hiç kimse gelip bana " hah gülerim sana süper o honda" demesin.Göz var nizam var.Motor gitmiyor ve gitmiyor.Bildiğiniz gitmiyor tır tır tır tır.700cc nerede diye bakınası geliyor insanın.Ben deve yüküyle para vereceğim bir de er5ler benimle eğlenecek hoff...Hiç gerek yok.Ha babam vites değiştir ama göstergeye bir bak 90!Dibi kaç çok merak ediyorum.Ben 140 yaptım hiç eğlenmedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Hah hatta Altın Elbiseli Adam'ın videosunu buldum şimdi.O da aynı şeyleri söylemiş
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ErknOzyurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stock GT-R nerde Stock Ferrari yi geçmiş bana video linki atın lütfen Aksam aksam iyi güldüm ama

Vespaya gelirsek ; Dünyada tek motor o olsa gene binmem.O parayı verenede birşey demem para çok olunca nereye verceğimi bende karıstırırım.
    Gülmeye devam edin o zaman,hemen hemen bütün modellerinin içinden geçer gidip berlinetta falan demeyin arada uçurum var ama onuda dğer çift turbolu 700 küsür beygirlik versiyonuyla ezer adamlar bugattiyi geçiyor 2. fabrika çıkış versiyonuyla ne ferrarisi arkadaşım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aslinda pahali falan degil.
    Sorun bizde.
    Bizim onu alacak kadar paramiz yok.
    Yoksa niye pahali olsun?

Motosikleti
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bunu Yamaha duymasın. Yoksa YBR nin fiyatını 19.900 e çekebilirler

Yapmayın yahu Ybr'lerin forumlarında tonla arıza tuhaf kronik sorunlar aldı başını gidiyor.Esd ile bayağı bir çuvalladı ybr...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Anlamadığım noktalardan birisi nc700 fetişistliği...Malzeme kalitesi rezil.Hiç kimse gelip bana " hah gülerim sana süper o honda" demesin.Göz var nizam var.Motor gitmiyor ve gitmiyor.Bildiğiniz gitmiyor tır tır tır tır.700cc nerede diye bakınası geliyor insanın.Ben deve yüküyle para vereceğim bir de er5ler benimle eğlenecek hoff...Hiç gerek yok.Ha babam vites değiştir ama göstergeye bir bak 90!Dibi kaç çok merak ediyorum.Ben 140 yaptım hiç eğlenmedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Hah hatta Altın Elbiseli Adam'ın videosunu buldum şimdi.O da aynı şeyleri söylemiş
    Bende sana gülüyorum şuan..
    140'ı geçememişsin... Galiba hayatında çok az motor kullandın yada motordan hiç ama hiç anlamıyorsun.
    Motosiklet 5sn'de 100km'e hıza çıkıyor, Son hızıda benim düz yolda gördüğüm 195'dir.
    Videoya kayıt eden var ispat istersen buyur: videoPlay/119/Nc700x 195km/h

Videoyu izlediğinde motorun ne kadar güçlü ve gaza asılınca önün kalktığını hissedebilirsin.. Ha bu hız ve güç sana az gelyorsa birşey diyemem, ama 2 silindir ve 50 beygir'e göre kıyaslardan değerler oldukça iyi.

Lütfen bilip bilmeden ve araştırmadan yorum yapıp insanları farklı yönlendirmeyelim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sana gülüyorum şuan..
    140'ı geçememişsin... Galiba hayatında çok az motor kullandın yada motordan hiç ama hiç anlamıyorsun.
    Motosiklet 5sn'de 100km'e hıza çıkıyor, Son hızıda benim düz yolda gördüğüm 195'dir.
    Videoya kayıt eden var ispat istersen buyur: videoPlay/119/Nc700x 195km/h

Videoyu izlediğinde motorun ne kadar güçlü ve gaza asılınca önün kalktığını hissedebilirsin.. Ha bu hız ve güç sana az gelyorsa birşey diyemem, ama 2 silindir ve 50 beygir'e göre kıyaslardan değerler oldukça iyi.

Lütfen bilip bilmeden ve araştırmadan yorum yapıp insanları farklı yönlendirmeyelim.

Hoopps durunuz bakalım.Beni tanımadan yargılamayın.Binerim ve bilirim öyle yorum yaparım.Kullanmadığım motosikletler hakkında tek kelime yorumumuda bulamazsınız.Kendinizi baz almayın lütfen.

1-Ben er5ler benimle eğlenecek dedim.Eee onlarda sıkıştırınca 205 kmh sürate ulaşıyor ????Siz 195 yapmışsınız bunun neresi gülünecek bir kısım çözemedim ?

2-700cc motosikletin dizel kamyon gibi kısacık devir aralığı olursa tabiki böyle anlık saman alevi tepkiler verebilir.Aynısını yine Er-5 yapar diyorum.

3-700cc el insaf 700cc 50hp nedir ??? Bu mu muhteşem ve amansız güç ?Naked motosiklet yapıyorsunuz kıvrak olsun diye ama 50hp.Pır pır.Evet hyosunglara iyi kafa tutarsınız.

4-140'a kadar çıkabildim demedim.140 yaptım zevk almadım dedim.Almadın çünkü.Yalan mı söyliyeyim.

Kullanıcıların kalbi kırılmasın diye abuk subuk motosikletlere "eh bu iyi yaaa güzel motor" filan demem.Görüşümü yazarım.Bunda köpürmenizi gerektirecek saçma ve fevri suçlamalar yapacak neden ve sebep yok.Lütfen tanımadan yaptığınız yorumlara dikkat edin.

Ha tanışmak isterseniz izmire hep beklerim.Bu gayet dostane sohbet amaçlıdır atarlı giderli tehdit değildir.Gelin birşeyler içip muhabbet edelim.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hoopps durunuz bakalım.Beni tanımadan yargılamayın.Binerim ve bilirim öyle yorum yaparım.Kullanmadığım motosikletler hakkında tek kelime yorumumuda bulamazsınız.Kendinizi baz almayın lütfen.
    Evet sizi tanımıyorum hakkınızda bir bilgim yok, yazdıklarınıza istinaden varsayımda bulundum, cümlenizin sonundaki "kendinizi baz almayın" lafınıza takılıyorum aynı varsayımıda siz benim için bulundunuz şimdi ödeşmiş olduk.

1-Ben er5ler benimle eğlenecek dedim.Eee onlarda sıkıştırınca 205 kmh sürate ulaşıyor ????Siz 195 yapmışsınız bunun neresi gülünecek bir kısım çözemedim ?
    Er5 sizinle eğlense ne olur? İnsanlar Nc700x i hız yapmak için almıyorlarki, uzun yolda 90'ı geçmeden 2.86/100km yakıt harcadığımda çok eğleniyorum bende.

2-700cc motosikletin dizel kamyon gibi kısacık devir aralığı olursa tabiki böyle anlık saman alevi tepkiler verebilir.Aynısını yine Er-5 yapar diyorum.
    O halde er-5 alabilirsiniz.

3-700cc el insaf 700cc 50hp nedir ??? Bu mu muhteşem ve amansız güç ?Naked motosiklet yapıyorsunuz kıvrak olsun diye ama 50hp.Pır pır.Evet hyosunglara iyi kafa tutarsınız.
    Honda mühendislerinin yeni geliştirdiği bir teknoloji, 700cc 50beygir - 50.000km test sonucu motorda %0 aşınma. Ben ayakta alkışlıyorum. Bu motor bana hiç az gelmedi. Hyosunglar bildiğim kadarı 27 beygir ve 250cc bununla kıyaslıyorum diyorsanız yine motor bilginizden şüphe duymaya başlarım

4-140'a kadar çıkabildim demedim.140 yaptım zevk almadım dedim.Almadın çünkü.Yalan mı söyliyeyim.
    Elbette daha önceden yüksek cc 4 silindir motorlar kullandı iseniz zevk alamamak normal. Yada 700cc 50 beygir başka makine kullandınızda onunla mı kıyaslıyorsunuz. Öyleyse zevkler ve renkler meselesi tabi. Birşeyden zevk alamamak onu kötülemek anlamına mı gelir.

Kullanıcıların kalbi kırılmasın diye abuk subuk motosikletlere "eh bu iyi yaaa güzel motor" filan demem.Görüşümü yazarım.Bunda köpürmenizi gerektirecek saçma ve fevri suçlamalar yapacak neden ve sebep yok.Lütfen tanımadan yaptığınız yorumlara dikkat edin.
    Asla köpürmedim bilakis dostvari yazdım, empati yaparak yazarım genelde, fevri suçlama örneği herhalde size öyle geldi. Yazının tepesinde belirtiğim gibi sizde beni tanımadan aynını bana yapıyorsunuz.

Ha tanışmak isterseniz izmire hep beklerim.Bu gayet dostane sohbet amaçlıdır atarlı giderli tehdit değildir.Gelin birşeyler içip muhabbet edelim.
    Yazılarda mimikler belli olmadığından niyetler anlaşılmaya bilir, bende gayet dostvari yazıyorum 5000km'lik Türkiye Turum var 23 ağustos'ta başlıyor İzmir'de rotamın üzerinde gelirim tabi neden gelmeyeyim, hatta durur motoru biraz daha inceler belki farklı değerlendirirsiniz olmaz mı

Hoşça Dostça
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bir foto ekleyelim.
    Bu arada benim motor S değil X arasında sürüş farkı oldukça fazla. Bir arkadaşla motorları değiştirip denedik oda aynını söyledi.

Motosikleti
    Dikkat ederseniz yorum yaptım.Almayın çok kötü filan demedim.Kendi görüşlerimi aktardım.Beğenmediğim ve bence kötü olana kötü derim.Kimse kırılmasın diye alttan almam samimiyetsiz olur.

Tek artısı az yakmasıymış.Doğrudur arkadaşımda aynı şeyi söylüyor inanıyorum.

90-1000 cc arası bir hayli motosiklet sahibi oldum.Yani en az 2 ay kullandım her birini.Hepsinin yeri ve tadı farklıdır.Bu konuda size katılıyorum.Fakat 700cc naked bence böyle olmamalı...O 700cc orada olduğunu haber vermeli...

Kullandığım motosiklet çok yakın olmamakla birlikte arada sırada turladığımız bir arkadaşımız.Çok uzun yol yapmadım.Beraber Altınoluk İzmir arası gidip geldik.Yolda motosikletleri değiştik.Aşağı yukarı 200km kullandım.

Neyse uzatmadan aynı şeyleri tekrar söylüyorum.Az yakıyor diye her yönüyle emsallerinden geri olan bu motosikleti bu kadar övmek bence çok mantıklı değil.

Cidden bekliyorum sizi...Gelmeden 1 2 gün önce haber verin lütfen...

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Hocam dediğim gibi Siz "S" modelini kullanmışsınız Naket motor için yetersiz güç diyorsan saygı duyarım.
    Ama "X" modeli daha yüksek daha kapalı grenaj ve daha touring bir model.
    Zaten şehir içinde "S" modeli gibi kıvrak değil, kontrolü şehir içinde gerçekten yetersiz.

Ama bende çoğunlukla uzun yol yapıyorum sayılır. herkesin bir kullanım amacı var, amacınız doğrultusunda seçeğiniz motor size en uygun olanıdır.

Motosikleti
    Üşenmeyip telefonla aradım S'miş evet.X olanı kullanmadım yorum yapamıyorum.Ama aynı motor var sanırım üzerinde ? Sadece uzun yol amaçlıysa söylediklerim affola...

Benim kullandığım model ile Z750 arasında konfor farkı hiç yok.Sadece selesi daha geniş...Yani biraz daha rahat.Uzun yol yapılırsa aynı rahatsızlık olur.X olanı daha dikmiş gördüğüm kadarıyla.O zaman az yakıt 195km yeterlidir tabiiki.Ama caddede kıvraklık az biraz gazlama için S tam anlamıyla komedi...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vespa yorumlarınıza katılmakla birlikte NC700 ün biraz fazla hakkını yemişsiniz. Er-5 in Honda ile eğleneceği aşırı iddialı olmuş. Kawasaki hondadan %05 daha güçlü, honda ise kawasakiden %35 daha torklu. Bu gerçek dünyada hep kawasakiyi yüksek devirlerde tutup yırtmak gerekirken, yokuşlarda ve ara hızlanmalarda geride kalmak demektir. Yani çekiş hissi olarak honda bariz üstün.

Ayrıca 0-150 de de nc700'ün kawasakiyi geçmeside daha olası. Motosiklette düşük devirin çok heycansız ve işin doğasına ters olduğunun farkındayım ama Er-5'in motoru Honda ile kıyaslanamaz yakıt olayını katmasanız dahi.

Siz sanki GSR, hornet gibi ciddi devir ve beygir avantajı olan makinelerle kıyaslar gibi bahsetmişsiniz eğlenme yorumunu katınca...

Bu arada NC700 serisini övdüğümü düşünmeyin bencede avantajları kadar dezavantajları olan bir motor, ve kullanım amacına göre işlev kazanan çoğumuzun yapamadığı senede 20.000 km ve üstü yapan kullanıcılar için çok başarılı sayılabilecek bir model. Ama bu tercihle (düşük devir, yeterli tork) diğer firmalarda model üretimine geçtiğinde honda daha da zorlanacaktır

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kadar pahali olmasinin nedeni bu dünyada parasinin hesabini bilmeyen ve her zaman en pahalisi en iyisidir ayrıca gösteriş herşeydir mantigiyla yasayan insan sayisinin fazlaligidir.
    Adamlar diyor ki paraniz mi çok? Getirin biz yiyelim diyorlar, bazilari da al abi ye diyor olay bu.

Eğer ferco bu motordan 100 den fazla satsin bende dişimi kiricam

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım er-5 in nc ile sözde oynanmasını bu kadar kafaya takmak. Bu aşağılık kompleksi neden? Canı isteyen vespa'ya 25 bin verir. Canı isteyen NC alır. Canı isteyen de otomobiliyle trafikte oturur. Bu kadar itin bi tarafına sokma çabası neden? Bu bir çekememezlik mi? Soruyorum ey ahali? Her benzinliğe girdiğinde benzin zammından etkilenmemek, durduğunda eşyanı bagajına koymak, yeri geldiğinde de fazla uçmadan güzelce gitmek, frene bastığında da güvenle durmak. Bunun neresi zevksiz. Trafikte gitmiyormuşmuş. 100+ hp makinalarla çok güzel gidiliyor trafikte, devam Honda'nın yakında yapılacak gymkhana etkinliğine gelin o kıvrak makinelerle bakalım iş motorda mı binicide mi bitiyor? Sevgiler..

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa yorumlarınıza katılmakla birlikte NC700 ün biraz fazla hakkını yemişsiniz. Er-5 in Honda ile eğleneceği aşırı iddialı olmuş. Kawasaki hondadan %05 daha güçlü, honda ise kawasakiden %35 daha torklu. Bu gerçek dünyada hep kawasakiyi yüksek devirlerde tutup yırtmak gerekirken, yokuşlarda ve ara hızlanmalarda geride kalmak demektir. Yani çekiş hissi olarak honda bariz üstün.

Ayrıca 0-150 de de nc700'ün kawasakiyi geçmeside daha olası. Motosiklette düşük devirin çok heycansız ve işin doğasına ters olduğunun farkındayım ama Er-5'in motoru Honda ile kıyaslanamaz yakıt olayını katmasanız dahi.

Siz sanki GSR, hornet gibi ciddi devir ve beygir avantajı olan makinelerle kıyaslar gibi bahsetmişsiniz eğlenme yorumunu katınca...

Bu arada NC700 serisini övdüğümü düşünmeyin bencede avantajları kadar dezavantajları olan bir motor, ve kullanım amacına göre işlev kazanan çoğumuzun yapamadığı senede 20.000 km ve üstü yapan kullanıcılar için çok başarılı sayılabilecek bir model. Ama bu tercihle (düşük devir, yeterli tork) diğer firmalarda model üretimine geçtiğinde honda daha da zorlanacaktır

Bakın 700cc naked tasarlıyorsanız en azından xj6 hiç olmadı er6n tadında olmalı gücü.NC yanlarından geçmez.Er5 örneği zorlayarak tabiiki.Ben kawasakiciyim.Tamam biraz bencilce yapmış olabilirim devirsizlik yorumumu ama 700cc 50hp Naked'ı sadece az yakıyor diye övüp yerlere göklere sığdıramamak tamamen mantıksız bence.

Bunun haricinde aradaki 200 cc'nin o kadar tork farkı olsun.Kısıtlı devir aralığında motosikletin saman alevi gibi patlaması doğal ve normal.Fakat hala iddialıyım Er-5 ve NC700 topspeedde aynı hatta zorlarsanıs Er-5 1 tık üstte.Ara hızlanmalardada düzlükte kafa tutacağına iddia ediyorum.Tabi bu benim 2 motosikleti belli aralıklarla kullanıp kendimce yaptığım yorum...

İnsafsızlık edip Z750 ile filan kıyaslamıyorum bile...İkiside naked ?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslinda pahali falan degil.
    Sorun bizde.
    Bizim onu alacak kadar paramiz yok.
    Yoksa niye pahali olsun?
    http://i.imgur.com/7t7hhi6.jpg
    Adam olayı çözmüş dağılabiliriz
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)