Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mete Han Tronic® Yeni Nesil Şehir Şanzımanı :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    abi boşver doğalgazcı adam ne anlasın uzay tekonolojisinden...space diyoruz honda spacy anlıyor...insana benzerliğiyle dikkat çekiyor bu mezit ...
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    pamık şekeri la o..tombalak pamık şekeri...gazlı mazlı ..ossun varsın....
    iptaluyelik02 ve mete_han bunu beğendiler.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzını yirim.....
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti

o pambık şekerde biz şekerparemiyiz agi...
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    abi scarabeo motosiklet gibin takra tulara hiç yok.
    mete_han bunu beğendi.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    la dinozor mete, sen bırak şanzımanla uğraşmayıda, sana bu sektör nasıl motür satıyo ona bak...
    mete_han bunu beğendi.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ay dogar aşar gider kızlar mersine gider diye bi türkü varmı ben mı yanlıs hatırlıyorum.konu yerel e ınerse bandırmaya gıderken sol tarafta sanayi,ben sana bakmıyordum ne bakıyon enayi diyede gün yuzune vurur bu mevzu.yöresel maniler yerli tatlar.ne gusel degılmı arkadaslar.karacabey e özgü bır yerel turkuyle kapatıyorum mevzuyu.mavi yelekli yarim gel sahınım gel.ınce bıleklı yarım.....
    mete_han bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım ortam gergin...makarasına bir fantaaaazimden sizlere bahsetmek istiyorum...

Arkadaşlar bildiğiniz üzere farklı tiplerde şanzımanlar var...Tiptronic (sıralı) şanzıman... Otomatikleştirilmiş Manuel Şanzımanlar Easytronic...Audinin geliştirdiği S-tronic...değişken oranlı Multıtronıc falan derken ben kendi geliştirdiğim şanzıman sistemimle olaya farklı bir boyut getirmek istiyorum...

Şimdi mesele şu 1.vitesden ve kalkışlardan hepimiz rahatsız oluyormuyuz...galiba evet...devrin o en devrik halinden nefret eden ve vitesli motosikletden vazgeçemeyen benim gibi kullanıcılar için hayalini kurduğum şanzıman sistemi sadece 1 vitesin otomatik olduğu ve debriyajı 2.vites ve sonrası için kullanabileceğim bir sistem olsaydı kalkışlarda CUP motorun rahatlığını ve sonrasında yine vitesli kullanmanın keyfini yaşardım...

şimdi sorum şu...bu teknik olarak imkansızmıdır...

neden bu şanzıman..çünkü şehir içinde yoğun trafikde biz düşük cc kullanıcıları için inanılmaz bir konfor olacak diye düşünüyorum..

600 lük veya 1000 lik makinam olsaydı da böyle bir şanzıman isterdim...düşünsene kalkışdaki ivmelenmeyi...drag gibi sert ve güçlü kalkar makina...ama sadece 1.vites ve kalkışlar için eziyeti önlemek maksat...

cruser makinan var dur kalkda pert oluyosun mesela...bu tip şanzımanla tüm vitesli makinalar rahat bir nefes almaz mı

alın size çılgın bir proje...ulen bi capon mühendis yakalasam bahsedicem porojemden ama bir dahaki fuara artık...

offf...herşeyi benmi düşünmek zorundayım ...

Ulen Panda,

Anlamadım zannetme , millete bedavadan icat yaptıracak sonrada patentini satıp bütün parayı köfteye yatıracaksın değilmi.

Evini ocağını kururttu bu köfte sevgisi yinede uslanmadın be kardeşim
    mete_han bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Scooter gibin güzel bi icat varken ne gerek var abi. Küçük ccde debriyaj zaten eziyet bence.
    Ama şöyle kaliteli bi scooterın fiyatı da 4.500'den baslıyor. O yüzden yukarı tükürsen bıyık,asagı tukursen sakal.
    Kendi kendime çelişkiye düştüm ben gideyim
    mete_han ve APALA bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzını yirim.....
    ülem olm bide yeme bea..ne desek hemen yemeğe bağlıyon..obez olucan demedi deme sonra...
    o pambık şekerde biz şekerparemiyiz agi...
    sırüstü yatınca göbekten şekerpareye benzeyebilirsin belki ama...

yok yok sende pamık şekerisin..pembeli pamıklarım benim...kilo aldıracaksınız banada..kendinize benzateceksiniz ülem...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    italyan sitelerinde bu olay için satılan hazır setler gördüm. hangi site hangi forum hatırlayamadım. kendi hafızamıda bilgisayara endekslediğimden formattan sonra bişi kalmadı.
    ama kesin ve kesin hazırda oldugunu biliyorum . o gün için baktıgım bendeki motorlara tam uyumlu idi. cg 125- cg250

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

ama şimdilik ekonomi ve tatlı süzülüşler için bu var elimizde.
    http://www.aliexpress.com/store/product/Motorcycle-speed-modification-pinion-fuel-economizer-CBF-OTR125-150-Glide-wheel-sprocket/922726_837570777.html
    bu iyiymiş almak lazım
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    la dinozor mete, sen bırak şanzımanla uğraşmayıda, sana bu sektör nasıl motür satıyo ona bak...

yetişemiyom len size...

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen Panda,

Anlamadım zannetme , millete bedavadan icat yaptıracak sonrada patentini satıp bütün parayı köfteye yatıracaksın değilmi.

Yaşasın Kutsal Köfte...

ülem olm bide yeme bea..ne desek hemen yemeğe bağlıyon..obez olucan demedi deme sonra...

yok yok sende pamık şekerisin..pembeli pamıklarım benim...kilo aldıracaksınız banada..kendinize benzateceksiniz ülem...
    aman sırtüstü yatarken tadıma bakma...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    yetişemiyom len size...

Yaşasın Kutsal Köfte...

aman sırtüstü yatarken tadıma bakma...
    meraklanma..zaten şekerparenin sadece fındığını severim...gerisi hamur..göbek filan yapar mazallah..
    mete_han bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    ulem mete boşver ziptironik teriktironik vitez hayallerini sen irfan aganın yaptığı şeytanlışğı kes pamık herif ,,,, 1300 cc reno motoruna 400 cc motosiklet şanzumanı nasıııı ???? ulen yokluğun gözü körolsun breee

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulem mete boşver ziptironik teriktironik vitez hayallerini sen irfan aganın yaptığı şeytanlışğı kes pamık herif ,,,, 1300 cc reno motoruna 400 cc motosiklet şanzumanı nasıııı ???? ulen yokluğun gözü körolsun breee

http://img20.imageshack.us/img20/7843/img0008cx.jpg

mannnnyaaakkkk

Motosikleti
    mannnnyaaakkkk

bu biraz ağır oldu len

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

yol yakınken dön derim , takılma sen bu obezlere, mezitle ikisini bir arada düşünemiyorum , günlük yemek ihtiyaçları ne kadardı yavvv ???? 1 filinkine eşdeğerdir kesin , hele mezitin yedikten sonra yanlayıp bir yatışı var yarılırsın gülmekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen Panda,

aynen abicim oltayı attı , yatışta bekliyor , yemliyor milleti , hep strateji bunlar, birileri icat etsin diye , ama yemezler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

şimdi Metehan..olaya el koymayı gerekli görüyorum..

şimdi işin teknik boyutuna girelim..

1. vites cup sonrası debriyajlı demişsin..tamam ama ...

cup otomatik şanzumanının momentum katsayısının,hipotenüse oranı, gerekli olan ivmelenme katsayısının karesinin pi sayısıyla çarpılıp vites sayısına bölünmesi gerekir..bu da 1.vites otomatik olacağından geri kalan 4 vites üzerinden ve dişli oranlarının x/y tanjant durumuna göre düşündüğümüzde,tekerlek çapını yarıçap bölü kotenjantının 18 inç olması durumunda ivmelenme had safhada olacaktır..

Ama sen debriyaja basıpta dişlileri birbirine 2500 devirde birleştirdiğinde ortaya çıkan güç motorun jantının kotenjantla uyum sağlayamaması durumunda tek tekere kalkma ve birdaha inmeme sorunu yaşayabilirsin ki istenmeyen bir yan etki olarak karşımıza hep çıkmıştır.dolayısıyla tekerler 18 inç olmasaydı yada motor 6 vites olsaydı daha güzel bişeyler düşünülebilirdi...

ayrıca zincir dişli oranına da değinmek istiyorum ama dayak yemeyeceğimden emin olmadan o konuya şimdilik girmeyeceğim...

anlamadığın bir yer olursa sakın bana sorma..anlamaya çalış.madem kafan çalışıyor di mi yaa...

möööööö mööööööö kanka tercümesini yapsana olm yavv ben ilkokul mezunu adamım öle anlamam kotenjantından,hipotenüsünden buy ne looo böle terimler varmı yavvvv ? yoksa 2 dakkada kendin yazıp kendinmi oynadın
    mete_han bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    terimler olmazmı İrfan..matematikte az kafamızı itmediler bunlarla...
    ama Metehanın motorunun ivmelenme katsayısının tanjantı,motorun jantına,motorun jantıda taşınacak ağırlığa orantılı olmadığından zor diyorum ama anlatamıyorum...
    bunların hepsi matematiksel hesaplamalarda kullanılır ama...

cbf ye Metehanın arkasına Meziti bindirdiğini düşünmek istediğinde senin 1300 reno motorlu şanzumanın bile kayış koparır...
    piyanist_irf ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    terimler olmazmı İrfan..matematikte az kafamızı itmediler bunlarla...
    ama Metehanın motorunun ivmelenme katsayısının tanjantı,motorun jantına,motorun jantıda taşınacak ağırlığa orantılı olmadığından zor diyorum ama anlatamıyorum...
    bunların hepsi matematiksel hesaplamalarda kullanılır ama...

cbf ye Metehanın arkasına Meziti bindirdiğini düşünmek istediğinde senin 1300 reno motorlu şanzumanın bile kayış koparır...

ben buna sesli gülerim işte
    mete_han bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Mete Reyiz aha nöbete gidiyor sizin duzunuz guru dabi yarın görüşürük gençler..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)