Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz telinin takılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar öncelikle selam herkese bugün çin işi scooterimle yolda gidiyorum 125 zn mondial neyse hersey normal gazı bıraktim hizim 20 kadar baktim motor hizlaniyo ve saçmalamaya başladı karburator buji hava filtresi yeni degisti biraz boyle yaptiktan sonra kontagi kapattim biraz bekledim tekrar actim gene oluyodu sizce nedendir ayriyetten yarin arka fren teli degiscek uyumlu tel takili degil suanda balatalar sıkıştırıyo baya bi ondan olabilirmi yeni degisti balatalar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    gaz telinin ayarından olur o. gaz elciğinin yanında altta gaz telinin kablosu vardır gevşetmeyi dene yine olmazsa ustaya göstermekte fayda var benim sorunumda senin gibiydi o şekilde çözdüm

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Gaz telini kılıfından çıkarıp gress yada hidrolik yağı ile yağlayarak yerine takın sonrasında gaz elciğinin arasınada şırınga ile hidrolik yağ sıkın. Birde karbüratörün oralara bir göz geçirin telin açıkta kalan kısa bir kısmı var, oralarda bişeyler araya giriyor olabilir ancak bu çok düşük bir ihtimal.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Eve geldim simdi turladim kolu denedik problem yok bida yaparsa tamirciye gosteririm

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eve geldim simdi turladim kolu denedik problem yok bida yaparsa tamirciye gosteririm
    dediğim gibi kardeşim sendeki sorun benim tvs dede oldu gaz delinin elcikle bağlantı olan yerde gidonun alt tarafına gelir genelde vidalı bir bölüm var orayı bir gevşet yada sık birde öyle dene gene olursa sorun buyuk ihtimalle ondan kaynaklanıyordur
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

wolf9pack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 & Kanuni Cup 100
    Aynısı geçen yaz birkaç kez benim de başıma geldi allahtan bi kaza olmadan atlatabildik Kanuni cup ile giderken arkadaki ambulansa yol vereyim derken az biraz ön kaldırarak amulanstan hızlı gitmeye başlamıştım neyseki kavşakta kimse yoktu da ölmeden atlattık daha sonra hiç takılmadı ama her an olabilir diye ayarında gaz verdim tabi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)