Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Bumoto Calibre 250RR İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShockWave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnşAllah günün birinde :)
    Fotoğraf paylaşsanda gözümüz açılsa alacagım motorun resımlerıne bakmaya bayılıyorum :D
    UNUTMA iyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı M.Onur07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kırmızı siyahını aldım yaklasık 2 haftadır kullanıyorum.

Tek bir sıkıntısı var birçok forumda da yazıldığı gibi kronik hararet problemi bunuda müşürü değiştirip hallediyorlar.
    Anlamadığım bir sıkıntısı da suyu sürekli eksiliyor servise gittiğimde hava var dediler havasını aldırdım. Fakat 15-20 km de bir su yarıya kadar düşüyor ve dolayısıyla fanı çalıştırmıyor ve hararet birden artıyor. Vakit bulabilirsem tekrar götürücem servise unutup uzun yola çıksak motoru yakıcaz :S Depo delik galiba tam anlam veremedim.
    Geçmiş olsun. Bu benim calibreyi inceleme konumdur. Motosiklet hakkında başka yerde paylaşımlar ve bilgiler aktardım. Size linkini paylaşayım, müsait bir zaman da göz atın.

Sıkıntınız ise radyatörden kaynaklanıyor. Benimle beraber bir kaç kişi daha bu sıkıntıyı yaşıyor. Radyatör biraz ince bir yapıya sahip olduğundan, zamanla çatlayabiliyor ve su sızdırıyor. Radyatör de su kalmadığı zaman da hararet yapıyor haliyle. Buna dikkat edilmezse motosikletiniz pistonlarına kadar zarar verebilir. Ben çözüm olarak özel radyatör yaptırdım. Size de onu öneririm. Bu arada motorunuza göz attırın. Zarar görmüş olabilir. Geçmiş olsun tekrardan.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-250cc-37.html
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    Soner abi ne kadara mâl oldu radyatör

Motosikleti
    CALİBRE 250

ShockWave bunu beğendi.

Motosikleti
    güzel resimler kazasız belasız sürüşler diliyorum bende kırmızı siyahını düşünüyorum

Motosikleti
    CALİBRE 250
    Bir fotoğrafta cbr 250 var. Calibre daha heybetli, daha canlı ve daha karizmatik durmuyorumu ? soruyorum

Motosikleti
    önden bakışı iyi atıyor cbr fakat calibre benimle ilgilen diyor sanki

Motosikleti
    CALİBRE 250
    Alıntı ShockWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel resimler kazasız belasız sürüşler diliyorum bende kırmızı siyahını düşünüyorum
    Teşekkür ederim dostum. kırmızı siyahta hoş duruyor ama benim önceki motorlarımda beyazdı öyle bir takıntım var motorda beyaz arabada siyah almayı tercih ediyorum. Fazer alırsam borda olacak ama o kesin. bu gün banka atm sinin önünde durdum hatunun biri geldi motorun fotoğraflarını çekti gitti grurum okşandı tabiki Herhangi bir araç alacaksan çok fazla insanların söylediklerini takmamak lazım unutmayalım ki doğamızda doyumsuzluk var. hiç unutmam 2012 de 0 km 1.4 tsi Leon aldım adamın teki dizel olsaydı iyi olurdu dedi pişkin pişkin keyfe keder yaşamak lazım tabiki hiçbirimizin ortalığa atacak parası yok tabiki tecrübelerden faydalanmak lazım ama kafan yatıyorsa mutluysan araccınla önemli olan da bu. İnş. en kısa zamanda seninde resimlerini görürüz forumda.

Motosikleti
    İnşAllah Hayırlısıyla alırsam direk paylaşıcam forumla belki bizimde fotoğrafımızı çeken olur aslında gönlünden ne geçiyorsa onu almak lazım mesela ben kırmızı siyah istiyorum arkadaşlarıma soruyorum beyaz al diyorlar sonuçta ben alıcam benım zevkim tabiki

Motosikleti
    CALİBRE 250
    beyaz al kendini hangi motorda hangi renkte rahat ve keyifli hissedeceksen o renk al düzeltme : hatun benim değil motorun fotoğrafını çekti ))) belki senide motorun üzerindeyken çeken olur :D

M.Onur07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bu Moto Calibre 250rr
    öncelikle kusura bakmayın işlerim nedeni ile bir türlü giremedim foruma. aynı gün motoru servisden aldım sıkıntımı söylemiştim ilk işim motorun altına bakıp su akıp akmadığına bakma oldu :D sorunu çözmüşler. neyi varmış diye sorduğumda radyatörün altında ufak bir taliye noktası varmıs ucundaki tıpa gevşekmiş onu düzelttiğini söyledi pek mantıklı gelmedi ama elinin doluluğuna ve 2 saat gibi küçük bir zaman diliminde teslim edebildiği için galiba sorun buydu. ayrıca motor yeni olduğu için 3-4bin de vites atıyorum yormamaya çalışıyorum ama arada 6-7-8bin devire kadar zorluyorum bu seferde motor gaz yemiyor bunuda söylemiştim servise. sandığım gibi motorun radoj dönemiyle alakalı bir sıkıntı değilmiş. (yine söylediğine göre)hava filtresinin diş açılar doğru değilmiş "çin işi abim oluyor böyle sıkıntılar arada" dedi:D servisden çıkıp kaskımı takar takmaz direk gaz açma ihtiyacı duydum. sonuç: 11-12bin devirde hiçbir sıkıntı yok . kısacası teknik ve kronik aksaklıklar düzeltildikten sonra motorumdan çok memnunum. işin şekil boyutuna gelirsek 2 haftada yaklaşık 4-5 kişinin "r6 mı abi bu" yorumları beni şişirmedi değil hani:D:D:D

bu arada 3 yıl garantili bir motor kullanmakda güzel bir duygu elimi cebime hiç atmadım:D
    iyi forumlar saygılar sevgiler...

Motosikleti
    Bu Moto Calibre 250rr
    Alıntı Ezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motoru ilk çıktığı günden bu yana takip edip kullanıcı yorumları okuyorum. Şimdi benim bu motor hakkında çok iyi bildiğim şeyler yanında bir kaç merak ettiğim ince ama önemli hususlar var.

Tasarım

Tasarım gayet güzel. Motor trafikte beni farkedin diyor. Yenilikçi olarak tasarlanmış. İlk olarak güzel bir gösterge tablosu ve buna takiben mercek farlar ve bunun yanında led alt kaşlar. Led sinyaller led stoplar. Bu hususu derinlemesine inceleyelim Çoğu marka led işine girmiyor. Altın elbiseli adam yani Barkın abi programında bundan yakınıyordu. ledin tanesini sordum 10krş diyordu. Led aydınlatmanın vasıtalarda kullanımının yaygınlaşması büyük üreticilere şuan ters geliyor. Çünkü bi standart var ve siz kendinize ayrı bir ampül üretmiş oluyorsunuz. Led bi stop tasarlamak aslında çok basittir. Fakat ledlerin biri yandığında bunu marka tamir etmez yasaktır yenisiyle değiştirir. Yani stop ampülünü değiştirmektense komple ledleri değiştirmesi gerekir standarta aykırı yedek parça olarak tutmak zorundasınız hep. Ama ampül öyle değil tüm motorlarınki uyumlu. Üstelik ledin ömrü 60bin saat derler yalandır tek başına yandığında lab koşullarında ancak. Ayrıca tasarladığınız devre bir takım elektronik devreler içerir asıl adı led sürücüsü olan bir devre neden anlatıyorum bunları çünkü kolayca nem alırsa anlatığım devre bozulacak, stop ve farınızın ledleri çalışmayacaktır kendiniz 10 krş a led alıp lehimlesenizde çalışmayacaktır ancak arızalı ledi yenisiyle değiştirirsiniz yeni bir elektronik devreye yani sürücüya ihtiyacınız olacak yani stobu ya komple alacaksınız yada iç kısmını ayrı satıyorlarsa orasını. Şimdi benimde gördüğüm ledlerin bazıları yanmayan bi calibre var forumdada bi arkadaş yazmış fakat değerlendirilmeye alınmamış. Benim gördüğümde tek tük ledleri yanmıyordu yani ledler değiştirilip tamir edilirse çalışacaktır ama arkadaşın bahsettiği komple gitmiş. Öncelikle bu garanti kapsamındamı? Çünkü ampüller hiçbir zaman garanti kapsamına girmez diye biliyorum. Motoru garajda tutup yağmurlu havalarda fazla sürmeyip basınçlı suyla yıkamazsak bişi olmayacaktır bu kesin. Anlattığım sebeplerden dolayı audi bile yıllar sonra led barındıran farları standart olarak piyasaya sürmüştür ve far contaları kapakları hiç bir şekilde su veya nem almaz. Son olarak tasarım 250cc kategorisinde on numara diyebiliriz.

Motor Bloğu

Bu motorda en çok tartışılan kısım buydu. Kendi sitesinde 29hp ve son hız olarak 210km/h yazması tam bir fiyasko. Çinli üreticinin verdiği değerler 25hp ye yakın bi değer ve son hız 160km/h. Bu hız düzlükte geçilmeyecek diye bi kural yok iridyum buji, güzel yakıt, yuvarlanma direnci düşük lastik, 50kg sürücü ağırlığı, rüzgarın arkadan esmesi, asfalt sıcaklığı buna +20km/h sağlayabilir. Ben bunların tartışmasında değilim bunlar belli fakat ithal edilen motoru TSE standarta uygun olup olmadığını kontrol eder üreticiden verileri alır elindekiyle kıyaslar. Bumoto calibre sahiplerinin ruhsatlarında güç değeri olarak ne yazıyor onu merak ediyorum. 18,6KW=25HP mi? yoksa 21,6KW=29HP mi? eğer 29HP ye yakın bir değer yazıyorsa TSE ye inancım falan kalmaz haybiye maaş alıyolar derim. Bir ikinci husus karbüratör, rakiplerinde enjeksiyonlu sistemler var fakat yakıt olarak pek bi fark yok kullanıcıların ölçtüklerine göre onların yalancısıyım keşke test edebilsem.

Lastikler

Söze bile gerek yok aslında 250cc de her markada gariban lastikler var. Sonpol arkadaşımızı tebrik ettim bu hususta direk gitti diablo rosso yu çaktı. Hemde 2 bin fazla veririm cbr 250 ye binerim diyenlere inat bin tl saydı lastiklere.

Frenler

Artıları yokmu motorun var herkes yazmış çift papatya fren diski. Çelik fren hortumu var şaka gibi dimi. Bunu duyunca direk aklıma barkın abinin hyosung gt 250r tanıtım vidyosu geldi. Ondada çift disk var fakat fren performansı?. Bunda hadi papatya diyelim daha çabuk soğuyor diyelim çelik fren hortumu var diyelimde havamız olsun.Ayarlanabilir amortisörlerde ayrı bir artı.

Kronik Sorunu

Şimdi benim görüşlerimin yetmediği kullanıcıların ise ayrı telden çalıp söyledikleri kronik fan sorununa geldik. Sonpol un fan ayarı ile sorunu çözülmüş gözüküyor fan erken devreye giriyor tamamda eylülde sıcaklıklar belli. Motorla ani gazlayıp ağustos sıcağında kırmızı ışıklarda bekleyince o hararet göstergesi neyi gösterir bilemedim. Çünkü her fanın belli kapasitesi vardır bu kapasite dakikada tahliye ettiği litre havayla ölçülür. Fan erken girse kısmen yararlı olabilir fakat extreme durumlarda çözümmü tartışmaya açık. Satın alan birinin direk büyük fanla değiştirmişler, diğer bir kullanıcının çift yapmışlar. Kimi insanlar var krank falan kırmış yatak sardırmış hep bu sorundan.

O kadar saydım durdum frendi lastikti motordu aslında bütün bunlar bu motoru ikinci el aldığımızda pişman olurmuyuz? sorusuydu

Şimdi satılık ilanlarına baktım 5000tl ye sıfır gibi motor var noterdi sigortaydı ruhsattı 5600tl diyelim. Sıfırınında fiyatı belli üstüne sigorta plaka cart curt 8000tl gibi bi para.
    İkinci el alırken aldığım motor hararet yapmışmı conta yakmışmı diye düşünüyor insan 2000km de olsada güvenemiyorsun işte bu sebepten. Sorsan satıcıya yastıklara sarıp garaja koymuştur basmayı bırak binmeye kıyamamıştır.
    Uzun süreli hararet yapmışsa zaten belli olur yağ yer duman atar gitmez güçten düşer. Peki ya kısa bir süreliğine hararet yaptıysa? kullanıcı bunu 10-15dk bu şekilde sürdüyse hemde rodaj döneminde. İleride bir çok soruna neden olcak en önemlisi motor ömrü kısalacak ve marka karalanmaya başlayacaktır önümüzdeki yaz. Bu motomu bırak ya ben 3 binde aldım 30 binde motor yağ yiyor garantide kabul etmiyor. Bi daha almam bu markadan diye msjlar akar buraya.

Benim tek sorun ettiğim nokta bu fan olayı onun dışında marka sempatizanlığı yapıp ninjamı hyosungmu cbrmi yoksa calibremi sorusuna cevap vermeyeceğim çünkü gerisi sizin kişisel tercihinize kalmış. Kötülemek isterseniz ingliz kraliçesi bile olsa farketmez kendinizce karalarsınız.

ruhsatda geçen 19 kw yani 25.5 beygir dostum.

onur hayırlı olsun...antalya sayfamıza da bekleriz...

Motosikleti
    Bu Moto Calibre 250rr
    Alıntı brds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onur hayırlı olsun...antalya sayfamıza da bekleriz...
    teşekkürler hakan sayfayı baya dolandım ama pek aktif değil galiba

Cswi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 09
    ŞİDDETLE TAVSİYE ETMİYORUM.ÜŞENMEDEN OKUYUN BEN ÜŞENMEDİM SİZLER İÇİN YAZDIM.

Sırf bu siteye yorum yapmak için üye oldum.yaşım 21. Motora 11 yaşımdan beri biniyorum ve kendimi bildim bilelide bisiklete binip bir kurye gibi babamın labaratuarından dükkana iş getirip götürdüm.DEDEMDEN kalan Suzuki tvs 60 marka mobileti kullanarak başladım.2-3 sene sonra daha hızlı olduğu için peugeot 103 star aldım Sonra çok büyük bir hata yaparak asya 150 gibi bir scooter aldım.O hata bana şuanda beni bu motorlardan uzak tutmakta.Şimdi Motoran cup + Suzuki burgman 400 kullanmaktayım.Ve MEMNUNUM.Bu motorları alan arkadaşlar bu sene pişman olmazsa seneye pişman olacakalr o senede olmazsa ondan sonraki seneye sarkma gibi bir ihtimal yok.Nasıl yok diyeceksiniz.Parça kalitesi yok arkadaş.olsada servis güvencesi yok.Size bir anımı anlatıcam.

İsim vermiyeyim ''bu motor''ların satıcısı adamın dükkanın önünde burgman görür gibi oldum. 2.el falan sanmıştım.gittim marka BUMOTO çıktı.Bi irkildim.Bana almamı söyledi ve burgmandan daha iyi olduğunu arıza verirse ucuza maal olacağını söyledi.Gülmedim adamın karşısında ama abi sen motora işkence etmediğin sürece bakarsan adam gibi burgman 100.000 km'ye kadar arıza vermez bizzat kullanıcısıyım dediğimde suratı görmeliydiniz.Altımdada ÇİN MALI Motoranım vardı.Ben giderken ondada ufak bi oynama görmüş adam eliyle kontrol etti bnu böyle sürme sonra zararlı çıkarsın dedi.tamam dedim nerde yaptırayım nereyi önerirsiniz dedim bırak bi saat sonra al 40 lira getir bilyaların dağılmış dedi.Şaşırdım.Şuan yanımda okadar param yok sonra uğruyayım diyerek ayrıldım.Arkadaşım bir motorcuya götürdü beni.Orda sıkıntımızı söyledik.Eliyle Kontrol etti ve hiç bişey söylemeden içerden anahtar alıp geldi açtı biyerleri sıktı.zincirimin gevşediğini söyledi sıktı.Tekerimin havasını ayarladı.Korna yarım yamalak çalışıyodu onuda açıp ayarladı.Borcum ne kadar dedim 5 lira yeter dedi 10 lira bırakıp çıktım.
    Gelelim Asya Motora.Servis diye birşey yok.Aldığımızda çok büyük etkileyici servisleri vardı.Motorların biri giriyo biri çıkıyodu.Ustalar motorları honda servisi gibi inceliyodu abartmıyorum sistemleri harikaydı.Bir arıza bişey olduğunda tamamen gideriliyodu yada parça değiştiriliyodu. Örnek veriyorum ön frenden ses geliyodu yanlışım yoksa 2-3 kere ön fren sistemi komple değişmişti.(2005-06 yılları.)Sonra birden servisler piyasadan kayboldu.Sağdaki soldaki motorcuya muhtaç kaldınız.2 yıldan sonra her hafta bir arıza.Motorumdan ses geliyo diyosun adam tamam hallederiz bırak yarın al diyo bırakıyosun yaptı gibi bişey oluyo parasını alıyo aynı şey devam ediyo (motor dönüşlerde gaz almıyo stop ediyo) başka bi yerden bozmuşsunuz diyo başka bi arıza parası ödüyosunuz.Motorcu motorunuzla deneme diye çıkıp işlerini görüyo zamanında teslim alamıyosunuz.Sağı solunu kırıyolar düşüyolar çiziliyo sonra biz yapmadık diyolar.Peki bu nerde oldu diyince siz yapmışssınız diyerek afedersiniz sizi salak yerine koyuyolar.Motorunuza güvenip gezmeye gidemiyosunuz artık başınızda bir kahır abidesi ve kendinizi 2.-3. planda hissediyosunuz gittiğiniz her yerde.Granajlar zamanla sararıp soluyo şimdiki hallerine aldanmayın.O adamın bana söylediği Burgman 400 çakması '' BU MOTOR''dan yollarda gördüm 1 sene kullanıldığı çok ama çok belli oluyor.Sağlam sandığınız granajlar okadarda sağlam değil üstüne şekil verilmiş bişeyden ibaret.
    Gelelim Motorana.Çin işi olduğu üstüne binilince hemen anlaşılıyor.Bakımlarını hiç sektirmedim 1000 km de aldım bir DEDE'den.kullanamamış çok ucuza geldi.İzmirden Muğlaya bile gittim banamısın demiyo.6 ayda 9.000 km yol yaptım.Beni birkez olsun yolda bırakmadı.Tek şikayetim vibrasyon.Fakat bu motoru aldığımda ömür biçtim 1 buçuk sene.çünkü kalitesi belli ondan DAHA FAZLASINI BEKLEYEMEZSİNİZ ÖMRÜ KISITLI.İSTEDİĞİNİZ KADAR BAKIM YAPIN 2 veya taş çatlasın en fazla 3 sene o performansla yaşatabilirsiniz daha fazlasının olduğuna daha bugune kadar rastlanmadı.

Pejo ve DEDE YADİGARI Suzuki TVS Champ 60 Kütahyada memlekette duruyo gidince keyfime göre ikisinede biniyorum onlarıda bir ayrı seviyorum.

Gelelim SUZUKİ BURGMAN'a 2007 model.2011 de 22.000 km'de aldık.DERTSİZ,KONFOR ABİDESİ,KALİTE,BABA GÖRÜNTÜ,ÇOK BABA SES (Giderken pır pır pır pır Baykuş gibisin) MOTOR TANK GİBİ ARABALAR SANA SAYGI DUYUYO vb. Babam kullanmakta allah ömür verir kaza bela vermezse onunda TORUNU o motora binecek.

2.000 tl falan olsa kalitesi belli ondan bu fiyat dicem ama arkdaş 7.000 tl paradan bahsediliyo.HEM MOTORUNA BİNMEKTEN KORKARSIN HEM UCUZ DİYE VERMEDİĞİN PARAYI 3-4'e KATLARSIN HEMDE PARANLA REZİL OLURSUN YAPMA ARKDAŞIM.BAK RADYATÖR SORUNU BİLMEM NESİ ÇIKMIŞ ŞİMDİDEN.

AL ADAM GİBİ BİR MOTOR DEDEMİN BANA BIRAKTIĞI GİBİ SENDE TORUNUNA BİR MİRAS BIRAK..
    İnşallah birilerine yararım olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=o2RNBkYkTN8 HONDA CBR 250

http://www.izlesene.com/video/250cc-karsilastirma/6905938 250 CC MOTORLARI KARŞILAŞTIRMA KULLANAN KİŞİLER çok doğru yorumlar yok fakat yinede izlemeye değer

GTR 250 ninde göstergesine falan bu kadar çok inanmayın doğruyu göstermiyo.HER ZAMAN KALİTEDEN YANA OLUN HUZURLU OLURSUNUZ.kalın sağlıcakla
    krd bunu beğendi.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    şu motordan kocaelide iki tane gördüm biri her yeri pas içindeydi diğeride motor yemiş servisde yatıyordu sen hesap et alacak arkadaş!!!!!
    Cswi bunu beğendi.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşuna hele hele bu başlık altına kendinizi yormayın a dostlar Çinli düşmanı ilan edilip afaroz edilirsiniz mazallah Sevmezler çin düşmanlarını bu sitede amman diyim

Motosikleti
    Bu Moto Calibre 250rr
    herkesin görüşüne saygımız sonsuzdur. fakat bizim ülkemizde çin malı diyince insanlar hemen yargılama yoluna gidiyorlar. bir örnek de vereyim bilen arkaşlar için Altın Elbiseli Adam'a ulaştım. dedimki abi bu moto calibre 250 rr diye bir ürün var türkiyede programa alıp incelersen sevinirim türkiyede talep fazla dedim. cevabı şu oldu ; ÇİN MALINI PROGRAMDA İNCELEMİYORUZ.. :D

Cswi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 09
    İlerleyen zamanlarda neden öyle bir cevap yazdığını anlayacağını düşünüyorum
    mhmtesk bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Boş boğazlar sarmış forumu . Her şeyi bilirciler . İki bakış atarlar, kaliteyi ortaya sererler . Doğuştan gelen yetenek. Biz de yok. Yapacak bir şey de yok . Siz aynen bildiğinize devam edin ;)...
    M.Onur07 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler