Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bumoto Calibre 250RR İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    buradaki bumoto nun bütün ledleri patlamış .1000 km yi yeni geçti sanırım.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bugün bir güzel sehpaya alarak, hem zincir&balata, hem de genel bir temizlik yaptım motoruma. Sehpaya rahatça alabilmemiz için, ön de ve arka da sehpa takozlarını bağlayabileceğimiz yerler mevcut.

Motosikletimizin artçı selesinin altın da bagaj bulunmuyor. Bagajımız sürücü koltuğunun altında. Koltuğu kaldırdığımız da, sınıfın da gayet geniş bir bagaja sahip olduğunu söyleyebilirim. Motorumuz için gerekli alet, edevat, motosikletimizin yanın da orjinal olarak geliyor.

*Motosikletimizin üstün de bulunan lasiktiklerin, kuru zemin performansı yeterli seviye de. Fakat su gördüğü vakit salma yapıyor motorumuz. Ben daha güvenli bir sürüş için Pirelli Diablo Rosso 2 lastiklerimi sipariş geçtim. 1.000 TL'ye geldi. Stok problemi olduğu için maalesef elime 1 ay süre sonra ulaşacak. Onun dışın da keiti jant şerit siparişimi de geçmiş bulunuyorum. Tank pad'i görerek alacağım için, internetten sipariş geçmedim. Bu arada, lastiklerimi de bayiden sipariş geçtim. Bu değişimler den sonra extra olarak motoruma yapacağım bir şey yok. Her şey yerli yerinde .

*Motosikletlerimizin şanzımanı gayet kararlı çalışıyor. Vites değiştirirken geçmeme veya boşa düşme sorunu ile henüz karşılaşmadım. Bu dediğim sorunlarımı, cbr 250 de yaşıyordum maalesef. Vites geçişlerimiz ne kemikli, ne yumuşak. Gayet kıvamın da.

*Motor kısmında da henüz bir hayal kırıklığı yaşamadım. Karbüratörlü olmasına rağmen gayet sağlıklı bir şekil de istenilen performansı bana sunabiliyor. Devir de dalgalanmalar olmuyor. Parçalar alıştıkça, motosiklet daha iyi kıvama gelecektir. Gün geçtikçe motorum da genel olarak fren performansı, titreşim, ivmelenme gibi değerlen de iyileşmeler olduğunu gözlemliyorum. Şu an ki halinin bile, tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Daha sonra son bir vidyo paylaşımı yaparak, motorla ilgili yazılarımı bu başlık altında paylaşmayacağım. Konuyu takip etmek isteyen arkadaşlar http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1 linki ile sunumlarıma ulaşabilirler.

Saygılarımla.
    Alper Kaya bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harika bir makine gülerek kullan açıklamalar için teşekkürler.
    SonpoL bunu beğendi.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Asterix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Bu Moto hakkında merakta olan arkadaşlar için yararlı bir konu olmuş elinize sağlık. Motorunuz da hayırlı olsun. Bende bundan 20 gün kadar önce Bu Moto Calibre 250 RR aldım. Motorum şu gün itibari ile 950km de. Genellikle 6 bin 6 bin kullandım motoru yalnız 10 11 bine geldiği de oldu tabi Söyleyebileceklerim;

*Granajlar kalitesiz deniliyor ben anlamıyorum bir Honda Cbr 250 ' yi yan yatırdığımızı düşünelim 2 parça granaj siparişi verecek olsak allah bilir ne kadar para alacaklar ? Granajın süratli giderken çatlayabileceğini söylemiş bir arkadaşta tabi bunu yapan mühendisler onu düşünememişlerdir değil mi :D Granajlar Honda kadar kaliteli olmasa da çokta kalitesiz değil. Düştüğü zaman kaliteli Granaj'da kalitesiz Granaj'da çatlamıyormu ? çizilmiyormu ? ee o zaman neden herkes bu granaj olayına takmış anlamadım

*En çok dikkatimi çeken bir konuda örneğin motor 1. viteste 12 bin devire ne kadar çabuk geliyorsa 2,3 ve 4. viteste de aynı şekilde hatta 5 de de pek bir fark yok 6 ya çekemedim çok seri anlayacağınız. 1 de 65 2 de 97 gördüm ki dijital gösterge kilometre sonradan ekleniyor biliyorsunuz.

*Evet Bu Moto'yu Honda ile Kawasaki ile illaki kıyaslayamayız. Yalnız emin olun Bu Moto'nun ne Honda'dan ne Kawasaki'den geri kalır yanı yok diyebilirim. Bakın kendim kullandığım için söylemiyorum.

*Motor'da Çift Egzantrik bulunmakta. Peki ya Honda Cbr 250RR'da ? Tek Egzantrik bulunmakta. Siz bu şekilde avantajlarını değilde yok granaj şöyle yok cart yok curt diye kullanmadan bilmeden yorum yapın anca.

*Vitesinde kaçta olduğunu dijital göstergeden görebiliyoruz buda çok güzel düşünülmüş bence.

*Egsoz sesi olarak düşük devirlerde apayrı 8-9 bin devir ve yukarısında apayrı bir ses. Gerçekten mükemmel diyebilirim hani dışarıya abart egsoz sesi değil de tatlı kulağa hoş gelen bir ses veriyor.

*Fren sistemi çok hoşuma gitti ben bu kadar beklemiyordum açıkcası. Arkayı kaldıran cambazlar Bu Moto'da çok güzel yapabilirler o dalgayı

*Titreme olayı yüksek devirlerde oluyor evet yalnız ben hissetmiyorum diyebilirim. Öyle rahatsız edecek kadar titremiyor motor abartılacak birşey yok yani. Çoğu markada da var titreme zaten

Kimse benim yanlış anlasın istemem. Honda,Kawasaki,Yamaha vs. motorların kalitesi yıllardır biliniyor. İllaki Bu Moto onun kadar kaliteli olamaz. Yalnız adamlar gerçekten 1-2 eksik yalnız birçok da fazlasını yapmışlar açık ve net. Hani karbüratör devir kesici eksikleri var ve olmaması gereken eksikler. Yalnız onun dışında birçokta avantajı var bunlarda göz önünde bulundurulmalı. Tüm motor kullanan arkadaşlara allah kaza bela vermesin.
    hyosung gt250r dada çift egzantirik var egzantirik değişiminde çok güzel giriyor :D honda az girsin die koymamıştır tek veya çift tek silindir olmasına rahmen baya iyi gidiyor cbr250r bumoto 160 km hızı geçemiyorsa çift egzantirikli bumoto'yuda tek egzantirkle geçiyor demektir cbr250r :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Bu Moto Calibre 250
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gt250r dada çift egzantirik var egzantirik değişiminde çok güzel giriyor :D honda az girsin die koymamıştır tek veya çift tek silindir olmasına rahmen baya iyi gidiyor cbr250r bumoto 160 km hızı geçemiyorsa çift egzantirikli bumoto'yuda tek egzantirkle geçiyor demektir cbr250r :D
    Dostum Bu Moto 160 ı geçiyor bir motora sen binersin 150 görür bir başkası biner 170 görür kullanmadan kullanmaya fark var zaten motor 1000 bakımından çıktı yakın zamanda net bi hız videosu hazırlayıp paylaşmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar hız konusuna fazla takılmamak lazım. Sonuçta aşağı, yukarı hepsinin limitleri belli. 150 km. hız, bu sınıfta ki bir motor için gayet yeterli.

@Asterix

Paylaşımını bekliyoruz kardeşim. Asıl bumoto forumuna da paylaşımlar yaparsanız, hareketlilik adına iyi olur . Yanlız bırakmayın beni .

Saygılar herkese...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Safahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir makine gülerek kullan açıklamalar için teşekkürler.
    Rahmetlinin suratında gülümseme vardı kefeninde giderken demesinler ama gülerek değil de dikkatli kullansın bence
    avcagatay bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hız konusuna fazla takılmamak lazım. Sonuçta aşağı, yukarı hepsinin limitleri belli. 150 km. hız, bu sınıfta ki bir motor için gayet yeterli.

@Asterix

Paylaşımını bekliyoruz kardeşim. Asıl bumoto forumuna da paylaşımlar yaparsanız, hareketlilik adına iyi olur . Yanlız bırakmayın beni .

Saygılar herkese...
    son hız konusu hiç önemli değil
    stabil olarak 130 la gidebiliyorsanız
    hiç sorun yok
    SonpoL bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

detaylı incelemen için teşekkurler arkadasım.

Yaşasın çekik gözlüler
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    BurakUzuner bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    video uzun ve güzel hocam. bi dahakne göstergeyide görebilirsek daha iyi olur aslında
    SonpoL bunu beğendi.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

güle güle kullan sonpol....kazasız belasız ve sorunsuz inş....
    SonpoL bunu beğendi.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Objektif 1 inceleme olmus tesekkurler yalniz motorun sase`sini cok merak ettim yok mu ciplak resmi falan bakalim ?
    SonpoL bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Objektif 1 inceleme olmus tesekkurler yalniz motorun sase`sini cok merak ettim yok mu ciplak resmi falan bakalim ?
    Maalesef yok. Akü bağlantısı yapılırken yan kapaklar açık vaziyette gördüm fakat resimlemedim maalesef. Benim gözüme olumsuz görülecek bir görüntü gelmedi. Tabi iyicene soyup bakmak lazım fakat yakından detaylı olarak incelediğiniz de motosikletin üzerinde ki şase'nin iyi olduğunu gözlemliye biliyorsunuz.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bumoto yapar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ustam ben ve benim gibi almaya niyeti olupta hızını merak eden kardeşlerine max hızını ve hangi hızda stabil olarak gidebildiği konusunu aydınlatırsan çok makbule geçer
    krd bunu beğendi.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin deposunun dizaynı sakat: kafadan bir yere girse kullanıcının çocuğu olmaz bir daha.
    agustosbocuu bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı krd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin deposunun dizaynı sakat: kafadan bir yere girse kullanıcının çocuğu olmaz bir daha.
    Haklısın, olsa bile gram beyin olmaz o çocukta...
    SonpoL bunu beğendi.
    #sürenadam

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    @SonPol motorunuzu güle güle kazasız belasız kullanırsınız inşallah...
    Videonuzun bir kısmını izledim sahilde çok güzel gazlamışsınız.İzmirde denk gelirsem durdurur motoru incelerim ona göre
    Hele hele makas atarken verilen sinyaller harika

Benimde merak ettiğim başka konudaydı sanırım bumotonun 100 km'de 2,5 lt tükettiği söylenmiş...
    Bu cidden doğrumu benim 125 cc lik cb o kadar yakıyor.
    Ayrıca bumotonun sesini çok beğendim tok güzel rahatsız etmeyecek bir sesi var.Max sürat sanırım 160 civarı.Birde enjeksiyonlu ve devir kesici olsa hakkaten tadından yenmeyecek bir motor olucakmış.
    Hani motor fazlasıyla yakışıklı fiyatıda uygun ancak ülkemizde rağbet görürmü görmezmi orası tartışılır.

Tekeriniz düz bassın...
    SonpoL bunu beğendi.
    Şeytan İcadı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00228228/detay

resimdeki motor benim motorumdur.

ilan sahtedir.

şikayet etmenizi rica edicem

teşekkürler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler