Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

japon motosikletlerin kilometre ömrü'nü bilen varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    O zaman biz ülkecek motosiklet kullanmayı bilmiyoruz.Almayı da, kullanmayı da, satmayı da bir türlü öğrenemedik.Bir halt bilmeyen, ama biliyorum diyen ustalarında bu duruma da etkileri var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman biz ülkecek motosiklet kullanmayı bilmiyoruz.Almayı da, kullanmayı da, satmayı da bir türlü öğrenemedik.Bir halt bilmeyen, ama biliyorum diyen ustalarında bu duruma da etkileri var.
    Malesefki Turkiye cok misafirperver bir ulkede olsa, ticarette cok durust bir ulke degil. Milletce kolay para kazanma sevdamiz bir turlu gecmiyor. Bu alip sattigimiz motosiklete dahi yansimis durumda. Ulkede deli gibi kredi karti borcunun buyumesinin en buyuk sebebi de bu bilinc. Tek istedigimiz hic bir sey yapmadan daha fazlasina sahip olmak. Kredi kartida bu egoyu tatmin edebilecek en iyi afyon.

Bu bilincin oturmasi icin oncelikle alinan motorun ne oldugu kabul edilmeli. Her motora Ducati kadar degerli ama Innova kadar az yakiyor , muze motoru kadar temiz muamelesi yapilmamali. Bakim yapmadan , motorun oldugu yerden deger kazandigini dusunuyoruz. Motorun ustune takilmis Rizomo elcik yada Akrep egzoznun benim gozumde degeri yok malesef. Adam bana kitapciga uygun bakim yaptigini ispatlasin. O motoru pazarliksiz almaya hemen razi olurum. Ama bunu ispatlayabilecek %1 kullanici var. Kalani degistirdik tabiki diyor. Ama yalan.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    hortlatıcam ama malum sitede kawa klx250 var. 79.000 km yapılmış. Nası yapmış bilmiyorum ama bu kadar yol yapılırken hiç düşmesi kazası filan olmamış(sözde). Beyaz renkteki bu cross sizce alınırmı beyler. Haftaya şu cross işini bitirmem gerekiyor. Yoksa kafayı bozup sırf 250cc su soğutmalı olduğu için asya alıcam. Ya da biraz masraflı ama plakalı apachi 27bg olandan var. Yardımcı olursanız sevinirim

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcu muhabbetinin kawasaki zx6 sı 100k km deydi diye biliyorum

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Açıkcası yüksek km psikolojimi bozmaz umursamam da ancak benden çok servis uzmanı binerse tadım kaçar. Tek silindir 250cc bir motorun ömrü büyük hacimlilere ve çift,4 silindirlilere kıyasla daha mı uzun olur daha mı kısa?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün izmir'de birkaç arkadaş toplandık. 3 kişi motorla geldi. Motorlardan biri cbr1100xx. Arkadaşım motorun ikinci sahibi. Motor 1999 model. Kilometresi 188.573 Motorun klasik bakımları harici hiçbirşey yapılmamış. Aslında Km düşürme cihazları olmasa bu yaşlardaki motorların kilometresi de motor ömrü de olması gerektiği gibi aynen bu şekilde 6 haneli. şaşıracak bir durum yok.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu muhabbetinin kawasaki zx6 sı 100k km deydi diye biliyorum
    Barkın Bayoğlunun 98 fireblade di de 100.000 km de idi motor komple rektefeye olmadı ama açılıp ayrıntılı olarak segman ve bazı miller conta vs değişti.

m2 nin ZX-6 sı ve suzuki yamahlar bir yana, 1996-2000 hondalar için (900RR, cbr600f-r, VFR750) motoruna ölümsüz denirdi. Honda hakikaten ölümsüzlüğe oynuyordu o yıllarda. Ama gel gelelim bizdeki bütün o model hondalar çatlak patlak. 15 sahip değiştiren motorlar yurdum apaçisinden bol bol nasibini aldı

En iyi motor geçmişte bakımının takip edilip edilmediğin bildiğini motordur
    maktama ve shooter1 bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Zaten kimse az kmli motorunu piyasa fiyatının altına satmak istemez.Çok olanda baktıysa makinaya fiyatı öldürmez.Hesabınızı ona göre yapın bence.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Tam olarak 252378 km. Böyle saçma konuya böyle cevap...
    oxus bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    Arkadaşlar yüksek cc motorlarda yüksek km yapıldığını herkes biliyor. Bakımı düzgünse daha gider gibi klasik cevaplar dışında aradığım şey tek silindir su soğutmalı 250cc japon motorun ömrü ne kadardır sizce. İstediğin kadar bakımlı olsun arabada bmw mercedes kadar uzun km yapmaz mesela. Onun gibi bi cevap arıyorum. E270cdi gördüm 1milyonu devirmiş 200bine gelmiş. Bi tane bmw örneği bulamazsınız böyle. Yani r1200ler transalpler africa twinler bunları zaten biliyoruz asıl soru crf250 klx250 wr250 gibi motorlar 100bin 150 bin yaparmı?

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dört zamanlı motor;
    tek silindir, iki turda bir
    çift ve üç silindir, bir turda bir
    dört silindir, bir turda iki patlama yapar
    güçlü motor kendi pek zorlanmadan motosiklet ve sürücüyü hırpalayabilir
    yürüyeni daha önemli
    kaza arızadan daha pahalı olabilir

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    150.500 km.
    oxus bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı jacob34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yüksek cc motorlarda yüksek km yapıldığını herkes biliyor. Bakımı düzgünse daha gider gibi klasik cevaplar dışında aradığım şey tek silindir su soğutmalı 250cc japon motorun ömrü ne kadardır sizce. İstediğin kadar bakımlı olsun arabada bmw mercedes kadar uzun km yapmaz mesela. Onun gibi bi cevap arıyorum. E270cdi gördüm 1milyonu devirmiş 200bine gelmiş. Bi tane bmw örneği bulamazsınız böyle. Yani r1200ler transalpler africa twinler bunları zaten biliyoruz asıl soru crf250 klx250 wr250 gibi motorlar 100bin 150 bin yaparmı?
    birader mercedesle yaptıgın kmleri bmwlerle de yapabilirsin.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hangi Japon motorun? Kullanan-kullanacak kişilerle 10-15 dakika tanışmak lazım.

Bu soru hep sorulur. Ben de sana sorayım. Sen kaç yaşında öleceksin? Ben? Hemen hemen motor ömrü de aynı cevap. Her bir üretilen motorun hep farklı sahipleri ve kullanım tarz-titizliği olacağından ömürleri de farklı olur.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon motosikletlerin kilometre ömrü'nü bilen varmı? 500cc ve üzeri olan motosikletlerin motor ömrü nedir acaba ?
    Konusu vardı:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/159141-500-000-km-honda-xl-1000-varadero-2.html

Daha küçük hacimden daha çok güç çıkaran motorlar daha kısa ömürlü (up-rated)

Tam tersi yüksek hacimli buna karşın daha az güç üreten motorlar çok çok daha uzun ömürlü (de-rated)

AEA'nın motor toplama video serisini izlemeni tavsiye ederim. Motor konusunda çok detaylı bilgiler veriyor:

https://www.youtube.com/watch?v=k0hp8bJkoEs

Motoru hiç kullanmayan yılda 4000-5000km az kullanan 8000-9000-10000km yapar. Ona göre yaklaşık olarak bir fikir sahibi olursun zaten.

Motosikleti
    MT 03 (660)
    [QUOTE=arda4;4081325]Konusu vardı:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...aradero-2.html

Daha küçük hacimden daha çok güç çıkaran motorlar daha kısa ömürlü (up-rated)

Tam tersi yüksek hacimli buna karşın daha az güç üreten motorlar çok çok daha uzun ömürlü (de-rated)

İşte aradığım cevap. Çok teşekkür ederim üstat. Kısaca r1200gs ye baktığın gibi aynı şekilde klx250ye baksak aynı titizliği göstersek bile, r1200gs kadar ömrü olmaz. Bu kadar basit. Bmw mercedes kadar yol yapar onun kadar sağlamdır diyen arkadaşa sadece gülüyorum. Bu konuda 80.000 km yapmış kawasaki cross alınmaz. Sonuçta bu araca komple motor yapmak iyi bir ustanın elinde en az 2500 lira toplar. Teşekkür ederim

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    rektifiye yaparsan düzgün bakıp ölene kadar bile kullanırsın

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Japon'dan Japona da fark olabiliyor. Kullanmış olduğum CBF150 3-4 bin km den sonra yağ eksiltmeye başlamıştı. XCITY250 38 binde yağ eksiltmiyor.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon'dan Japona da fark olabiliyor. Kullanmış olduğum CBF150 3-4 bin km den sonra yağ eksiltmeye başlamıştı. XCITY250 38 binde yağ eksiltmiyor.
    japondan japona fark olmuyor kulanıcıdan kulanıcıya fark olabiliyor
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japondan japona fark olmuyor kulanıcıdan kulanıcıya fark olabiliyor
    aslında gerçek olan xcityvile uzun yolda dip gaz gitsin bakalı hava filtresinin ordan eksiltiyomu görelim.

suküter motorla fazla basmadı galiba abimiz ondan eksiltmedi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)