Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benim Hikayem YBR 125 - GSX-R 600

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hyjal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Gsxr-600 - ' 09 Yamaha YBR 125
    Öncelikle herkese merhaba,

Foruma öncelerden beri üyeyim fakat konu açmak bugüne kısmetmiş. Benim motosiklet maceram eve sıfır Yamaha YBR 125 alınmasıyla başladı ve Yamahanın gidonuyla tanıştım , ilk sıralarda yaşadığım sürüş zevki ve aldığım keyif motosikletlere daha da bağlanmamı sağladı. Ekipmanlarımı henüz tamamlamadan önce yaptığım kısa sürüşler ,ekipmanlarımı tamamladıktan sonra yerini daha uzun soluklu maceralara iller arası gezilere bıraktı.O dönemden bu döneme her fırsat bulduğumda sele üzerinde vakit geçirmeye çalıştım.

2013-2014 yazında eve bir motor daha almaya karar verdim , açıkçası naked ve supersport arasında kararsızlıklar yaşıyordum .Sahibinden üzerinde çokça dolaştım , motosiklet sahipleriyle görüştüm hatta bir ara ilanlarında gereksiz ve yanlış beyan veren , çelişkili konuşan ilan sahiplerinden yoruldum ve almaktan vazgeçiyordum ki şu an sahibi olduğum motoru görene dek Motorun sahibine samimi ve sıcak kanlılığına güvendim ve motoru görmek için görev yağtığım Erzurum'dan yola çıktım , motor gelmeden önce bana nasıl söylenildiyse öyleydi Çok fazla uzatmak istemiyorum , motosikleti aldıktan sonra ailemin yanına İstanbul'a geçtim , oradan da yaz tatili için yazlığa

Şu an görev yaptığım yerde hava şartları dolayısıyla kullanamayacağım için İstanbul'da garajda muhafaza ediyorum .İstanbul'a dönüş için , motora sanki ilk defa binecekmiş heyecanıyla gün sayıyorum desem yeridir

Bundan sonrası resimlerle sunmak istedim.

Ailemizin ilk ferdi

Şu an sahibi olduğum diğer motoru ilk görüşüm

Satın aldıktan sonra İstanbul yoluna çıkmadan önceki son çekimler

İstanbul yolculuğundaki ilk molam

İstanbula vardığımda ilk işim vizesini uzatmaktı , o yüzden hemen orjinal egsoz ve plakasını takıp muayeneye hazırladım.

Muayene öncesi

Pulumu aldım , döndüm , cilayı hakettim

Sonrası , tabiki gezmeler

Umarım sıkılmamışsınızdır , okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.
    KocaReiSs, Sokollu, deep_far ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun , kazasız belasız .
    Hyjal bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    YBR'yle geçen hikayeleriniz ve gezilerinizden de bahsetseydiniz biraz
    Hyjal bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    hayırlı olsun
    Hyjal bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu gsx-r' a çok garı gız düşüverio diolla doğru mu?

Hayırlı uğurlu olsun harbiden motor gibi motor çok beğendim şahsen Allah kaza bela göstermesin.
    Hyjal bunu beğendi.

KocaReiSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250R Red 2014 :)
    Hayırlısı olsn Allah kaza bela vermesin.
    Hyjal bunu beğendi.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Hayırlı olsun, keyifle okudum
    Allah kaza bela göstermesin.
    Hyjal bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , kazasız belasız .
    Teşekkür ederim Ezio41 cümlemize

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'yle geçen hikayeleriniz ve gezilerinizden de bahsetseydiniz biraz
    YBR ile geçen hikayelerim yoğun şehir içi ve ara sıra il dışı oldu , özellikle İstanbul-Tekirdağ yolunda yağmur çamur yoğun gidip geldim , bu yaz olacak gezilerimde Allah nasib ederse YBR yle de gezintilerimi eklerim Mamba09 yoksa kendisi de darılacak zaten :D

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun

Teşekkürler Freye

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gsx-r' a çok garı gız düşüverio diolla doğru mu?

Hayırlı uğurlu olsun harbiden motor gibi motor çok beğendim şahsen Allah kaza bela göstermesin.
    Fabrika verilerinde de yazıyordu , bana denk gelmiyor niyeyse , belki de bu yaz monokapakla gezdiğimden

Allah razı olsun Bune

Alıntı KocaReiSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsn Allah kaza bela vermesin.

Sağol KocaReiSs , cümlemize

Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, keyifle okudum
    Allah kaza bela göstermesin.
    Keyifle okumana sevindim , kısa tutmak istedim ama uzadı biraz , iyi dileklerin için teşekkürler , cümlemize kazasız belasız KYorulmaz

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    öncelikle maşallah diyim hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Dikkatimi çekti ilk fotograflar ile sonrakilerde egzoz değişik orijinal egzoza geçmişsiniz

(bu arada bi şu gsxr'ın orijinal egzoz'un görünümüne bakın, bide yamaha r6 egzoz'un çirkinliğine )

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sahane......

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    maşallah....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dostum allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın. Bir resimden diğer resime geçerken umarım altta 1 tane daha vardır diye söyleniyordum son resme gelene kadar aşık olunmuyacak gibi değil motorunuz MAŞALLAH Darısı inş hepimize bir gün

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    hayırlı olsun racing pek sevmem ama bu guzelmiş rengi ve tasarımı
    CANER1405 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Hayırlı olsun. Tekerin düz bassın. YBR 125 den GSX-R 600 e iddialı bir geçiş olmuş sanki. Dikkatli ve sorunsuz kullanman dileğiyle...

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Yani ben şimdi 125 ten 600 cc ye geçişte nasıl duygular yaşadığını merak ettim,600 cc çok güçlü gelmedi mi? eğitim felan aldın mı? hiç korktuğun bir olay oldu mu,bunları da öğrenmek isterim. hayırlı olsun rengine bayıldım

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah bu zevki herkese yaşatır inş Kardeş hayırlı olsun. 125-600 geçişine girmek istemiyorum. İstediğin temiz motoru almana sevindim.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    güzel = )

görmek istediğimiz makinalar bunlar

fotoların devamını beklıyoruz

Motosikleti
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle maşallah diyim hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Dikkatimi çekti ilk fotograflar ile sonrakilerde egzoz değişik orijinal egzoza geçmişsiniz

(bu arada bi şu gsxr'ın orijinal egzoz'un görünümüne bakın, bide yamaha r6 egzoz'un çirkinliğine )
    Schizophren , o resimde muayene için sıra bekliyordum , muayene korkusu yaptırdı o işi Teşekkür ederim , bu arada R6 nın exup tipi yeni egsozlarını ben beğeniyorum hem de geridönüm basıncını ayarlayarak gidişe de faydası olduğunu duymuştum.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Sagol shooter1.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahane......
    Eywallah Darkkcity2000 hocam daha güzelleri , istedikleriniz size de nasib olur inşallah.

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah....
    Teşekkürler Ramazan Can

Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum allah kaza bela vermesin tekerin düz bassın. Bir resimden diğer resime geçerken umarım altta 1 tane daha vardır diye söyleniyordum son resme gelene kadar aşık olunmuyacak gibi değil motorunuz MAŞALLAH Darısı inş hepimize bir gün
    Kingdai , beğenmene sevindim , umarım somestr tatilinde Istanbul'da havalar düzgün olur da yine fotoğraf ekleyebilirim.

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun racing pek sevmem ama bu guzelmiş rengi ve tasarımı
    Eywallah barodi Bu renk açıkçası benim de aklımda yoktu , biraz kısmet oldu

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Tekerin düz bassın. YBR 125 den GSX-R 600 e iddialı bir geçiş olmuş sanki. Dikkatli ve sorunsuz kullanman dileğiyle...
    efendy06 , teşekkür ederim , hepimizinki düz bassın , haklısın beygir ve sürüş stili olarak farklılar hatta teknik veri olarak bakarsak bayağı zıt kutuplardalar diyebiliriz ,henüz 2009-2010 yılı civarında YBR-125 i kullanmadan önce eğitim almak istedim yalnız fırsatım olmadı diyeyim , Donald Duck Reşat Arbaş'ın Motosiklet Teorisi adlı kitabını okumuştum , bunun dışında stad otoparklarında kendime parkur yapıp sürüşümü geliştirmeye çalıştım , dar dönüşler , panik fren vs. sonrasında da ekipman ve ehliyetimi alıp YBR-125'i Istanbul şehiriçinde kullanmaya başladım bu şekilde bir gidişatla şu an buradayım. Suzuki veya supersport motosiklerler için amiyane tabirle "280 yapıyo" ise hep o "yüksek hızlar"da seyreylemeye veya hep gaz açmaya , agresif hareketler yapmaya alışkın olmayanlar için çok da aşırı uçlarda sayılmadığını düşünüyorum. İlk fırsatta da , ki bu şu an görev yaptığım yerde eğitim verilmediği için yaz tatilinde mümkün ,sürüş akademilerine gitmek istiyorum. Bu konuyu açmam yanlış anlaşılmasın , hiçbir şekilde bazı görüşlerin aksini ispatlamak veya diğer motor kullanan dostlarımızı supersport için cesaretlendirmek değildir. İyi dileklerin için teşekkür ederim üstadım.

Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ben şimdi 125 ten 600 cc ye geçişte nasıl duygular yaşadığını merak ettim,600 cc çok güçlü gelmedi mi? eğitim felan aldın mı? hiç korktuğun bir olay oldu mu,bunları da öğrenmek isterim. hayırlı olsun rengine bayıldım
    manofstell , geçik konusunda bir çok farklı durum söz konusu yalnız ilk farkettiğim şey trafikte eskisi gibi beni sıkıştıranlar olmaması oldu , GSXR 600 evet güçlü hatta bu gücü yeri geldiğinde ara ara kullanmak insanı cezbediyor , ateşliyor , eğitim almadım henüz alaylıyım ama inşallah alacağım , Istanbul'da neredeyse her gün olan tehlikeler dışında yaşadığım korku , uzun yolda "Depodaki benzin yetene kadar benzin istasyonu görecek miyim ? " ve " Heh , ya şimdi zincir kırılırsa ? " oldu

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bu zevki herkese yaşatır inş Kardeş hayırlı olsun. 125-600 geçişine girmek istemiyorum. İstediğin temiz motoru almana sevindim.
    Allah cümlemize istediğimiz motorun üzerinde rüzgarı hissetmeyi nasib eyler inşallah , teşekkür ederim.İkinci el piyasası gerçekten kapalı kutu teşekkür ederim Sokollu

Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel = )

görmek istediğimiz makinalar bunlar

fotoların devamını beklıyoruz

Teşekkürler deep_far , inşallah somestr tatilinde çekeceğim hatta fırsatım olursa action cam le videoya alacağım
    manofsteel bunu beğendi.

CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Benimde hikayem ybr ile başladı bakalım nasıl devam edicek. racing motorlara hiç ilgim olmadı ama sizinki güzelmiş Maşallah
    hayırlı olsun tekerin hep düz bassın..
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    çok hoşuma gitti alıntı yaptım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)