Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Çin motorları

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee ybr yi geçmek için silindir değiştiren sen demekki ybr titandan daha hızlıydı da sen geçmek için silindiri değiştirdin
    adem yolda giderken tekleme oluyor mu gene
    Ah ülen bi türlü anlatamadım silindir orjinal. Sadece pistonu büyütüm. Yani dışardan bakıldığında herşey orjinal orjinal haliylede tokatlıyodum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem içi farklı arkadaşım hala durup durup orj deme asabmı bozma
    her yeri ile oynamışsın ama dışı nı ellememişsin çok kurnazsın
    ama benden kaçamazsın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    zaten kimseye söylemedim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem işte ne kadar dikkatliyim sen anla işin içinde bi yanlan dolan varsa benden kaçmaz
    adem gideyim yemek yiyeyim ekmek arası tavuk yumurtası
    biraz da uyuyayım yoksa bu nöbet bitmez sabah 10 30 a kadar buradayım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cg formundayım.orayagel. Ok.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İşini görüyomu o zaman kapa çeneni dedirten motorlar bu çin motorları. Haftada 3-4 saat bakım yapmasam ortadan ikiye ayrılası var, yolda mutlaka bi yerleri dökülür yada yolda bırakır kontrol etmesem. Cub'ların scooterlardan daha sorunsuz olması da söz konusu değil, Cub'ların arızaları ufak oluyor ama sık oluyor scooterlar daha az sıklıkta büyük arızalar veriyor, bi cub motor arızasından 1 hafta yatmaz ama scooter 2-3 hafta bile yatabilir.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin japon fark etmez türlü giderim
    Aynen yaw :D gidiyomu gidiyo

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşini görüyomu o zaman kapa çeneni dedirten motorlar bu çin motorları. Haftada 3-4 saat bakım yapmasam ortadan ikiye ayrılası var, yolda mutlaka bi yerleri dökülür yada yolda bırakır kontrol etmesem. Cub'ların scooterlardan daha sorunsuz olması da söz konusu değil, Cub'ların arızaları ufak oluyor ama sık oluyor scooterlar daha az sıklıkta büyük arızalar veriyor, bi cub motor arızasından 1 hafta yatmaz ama scooter 2-3 hafta bile yatabilir.
    Dostum nasıl dökülüyor parçaları hurdamı bu ?? bu kadar kötülemeyin çinli motorları çok iyi değil ama sonuçta iyi
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yaw :D gidiyomu gidiyo

Dostum nasıl dökülüyor parçaları hurdamı bu ?? bu kadar kötülemeyin çinli motorları çok iyi değil ama sonuçta iyi
    Baya hurda işte. Titreşim, motor sıcaklığı, tuzlu su üçlüsünden de etkilendikçe çürüyor paslanıyor dökülüyor motor. Tuzlu su ne alaka şimdi dimi ben bütün kış bindim motora kar yağarken bile bindim tuzlu yolların tuzunu çok yedi bu motor.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Alıntı kawasaki zxr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    JAPON MARKALARA çin montajı demişsiniz YANLIŞ ARKADAŞIM...GURURLA YAZIYORUM BURAYA 95 MODEL KAWASAKİ ZXR 750 MARKA JAPON MALI MOTORUM VAR VE FABRİKASI SADECE JAPONYADA MONTAJIDA DAHİL...KISA MESAFE İÇİNDE HONDA CBR 125 R ALDIM ŞU REPSOL OLMAYAN TARAFINDAN SİYAH R MODELİ ODA 2006 MODEL VE JAPON MALI TÜM PARÇALARINI SÖKTÜM RULMANINA KADAR NTN RULMAN VAR ÜZERİNDE JAPON MALI YANİ NE DİSKİM FIRLIYOR NEDE FREN BALATAM NEDE GRENAJIM NEDE EGZOSTUM KOPUYO BU ARADA CBF KULLANAN ARKADAŞ BENDE JAPON BINIYORUM DEMİŞ YA KISA BİR HATIRLATMA CBF MARKA MOTORLAR ÇİN MALIDIR KARGOCULAR İÇİN ÜRETİLDİ JAPON DEĞİLDİR CBR İLE KARIŞTIRMAYIN )) DEMEK Kİ NEYMİŞ BİG İN JAPAN BU İŞİN PARAYLADA İLGİSİ YOK BEYLER HER HALTA PARA BULUYORUZ BUNADA BULALIM LÜTFEN GERÇEKTEN CANIMIZI SEVİYORSAK EĞER BU ARADA UĞUR MONDİAL VE ASYA BENİM MEMLEKETİMDE ÜRETİLİYOR NAZİLLİ-AYDINDA FABRİKAYI GEZDİM SAHİPLERİ YAKİNEN ARKAŞIM)) ORJİNAL FRANSIZ PEUGEOT SPECTRA ARIYORUM
    kawasaki ve cbr-cbf ile ilgili fikir lerine katılıyorum
    Fabrika dediğin karton montaj hangarımı ?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Allah'tan benim motoru gizli tapınaktaki Koreli bir Kör yaptı. Yoksa her yeri dökülürdü.
    imzada mevcuttur. 2006 kenbo125 - 1.600 TL alındı - 4 sene - 30.000 km - 100 TL masraf Sadece yağ - Agresif kullanış - Mutlu satıcı - 1.000 TL satış - Alanda mutlu
    At sahibine göre kişnermiş. inşallah böyle bir atasözü vardır - Ne kadar ekmek o kadar köfte - inşallah bu duvar yazısı değildir
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyiki çin motorları var yoksa cbf ybr şimdi 5 değil 10000 lira olurdu rekabet ortamının olması bence gayet iyi...
    Tolga Can bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    çin malları olmasaydı çoğumuz motosiklete binemezdik bu saattede bu forum yerine kimbilir ne yapıyor olurduk

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    Alıntı kawasaki zxr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ONLAR HAREKETLİ PARÇA HERHARKULADE DEĞİŞİCEK TABIKI BİG İN JAPAN BİR TEK ONU SEVDİM GERİSİ YALAN ABİCİM

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

YA BAK BİZİM KUŞAKTAN GELİYORSUN JAWANIN VERDİĞİ HAZZI ALIYORMUSUN KANUNIDE??? MUMKUN DİİL BULAMAZSIN STYLE OGARI BİLE FARK EDER
    kesinlikle alamassın tabikide jawanın egzoz sesine kurban olsunlar

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    çok yakınımın 50 lik mondial scooterı var mondial ilk piyasaya çıktığında almış motoru ve o motoru hala kullanıyorlar
    gerçekten çok şaşırdım ve çine karşı küçük bir önyargım yıkıldı
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    kullanmasını bilirsen güzel motor ama motora binmesini bilecen her sürücü binmesini bilmezz

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Kalite bakımından japon fakat cinlerde cok zorlamalarda dökülüyor ya
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    herşey kullanım şartlarına göre değişiyor japonlar büyük firmalar malları kaliteli olmak zorunda

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yerliydi, yabancıydı, Çinliydi, Japon idi diye ayırmayın, günahtır...

Ama Koreliyse koy sepete
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Herkesin kendi motosikletini kendi ülkesinde ürettiği dönemler çok gerilerde kaldı. O yüzden örnek gösterilen motorların hepsi tarih öncesi modeller.

Çin'de üretiliyor diye Japon marka bir motoru Çin marka olanlarla aynı kalitede diyemezsiniz. Bunu sadece Japon olduğu için söylemiyorum. Burada üretim sistemlerinden, kalite sistemlerinden bihaber bir sürü arkadaş şöyledir böyledir diye yazıp duruyor. Çin'de bile üretilse, siz Honda fabrikasının içine girdiğinizde orası Japon fabrikasıdır. Nasıl ki deniz kıyısında da askerlik yapsanız, dağda da yapsanız içerisi aynı oluyor, aynı onun gibi birşey. Honda kalite namına ne biliyorsa onu uygulatır, bazı şeylerden taviz veriyorsa, bu kendi istediği içindir, Çin'de üretildiği için değil. Bir de adamlar tabi ki çok üretilen ve satılan modelleri Çin'de üretiyorlar. Bunlar da tabi ki 125 cc ve civarı olanlar. Adam gidip de CBR600 RR'ı Çin'de ürettirmez çünkü toplamda işçilikten çok fazla kazanamaz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)