Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskı 1 Hafta İçinde Değiştirebilirmiyim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Mototalden n85 kask aldım. Kask hava geçiriyor. Gözüme ağrı giriyor. Kaskı değiştirmeye gideceğim. Sorun çıkarırlar mı ?
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    normal bir değişim olsaydı yazılarını sökmüşünüz filan diye sorun çıkartabilirlerdi ancak sizinki kusurlu mala giriyor 100% değiştirmeleri lazım
    Mustafa Kemal Atatürk

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Rüzgârı vizörden mi alıyor, yoksa türbülans olan havadan mı bahsediyorsun ?

Vizörden alıyorsa değiştirmek zorundalar. Vizörden alıyorsa ıslık da yapar zaten.
    Diğer türlü bu kask çok rüzgâr alıyor dersen gülerler. Kask kafana uygun değildir. Zaten bahsettiğin kask çok rüzgâr alan bir kask. Kafa yapısına göre de değişir bu durum. Kavan yuvarlak ise Nolan pek uymayacaktır.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

ossiaa4560 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 KT 2012
    değiştirirler ve değiştirmemek için hiç bir sebebleri olmaz zaten.
    Farımda Hep Açık Yolum da...

34 AG 9914

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jonturka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgârı vizörden mi alıyor, yoksa türbülans olan havadan mı bahsediyorsun ?

Vizörden alıyorsa değiştirmek zorundalar. Vizörden alıyorsa ıslık da yapar zaten.
    Diğer türlü bu kask çok rüzgâr alıyor dersen gülerler. Kask kafana uygun değildir. Zaten bahsettiğin kask çok rüzgâr alan bir kask. Kafa yapısına göre de değişir bu durum. Kavan yuvarlak ise Nolan pek uymayacaktır.
    nasıl yani.. kask kalıbıyla mı alakalı... şu konuyu bi açarsan sevinirim bazı kasklar daha basık küt yapıya sahipken bazıları daha yuvarlak yada oval farkettim ama anlam veremedim bildiğin bi detay varsa öğrenmek isterim
    Ninja

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    benim ls2 kaskım var çenede ve vizörün üst kısmında hava delikleri var onları kapatmama ragmen bendede aynı problem var daha öcne kullanmadıgım için glba tüm kasklar bu şekilde diye düşündüm bu bi kusurmudur benide rahatsız etmiyor deyil + olarak kafamı giderken saga yada sola çevirdigimde hava delikleri kapalı açık farketmiyor ugultu gelior ve çok bugulanma sorunu yaşıyorum kaskla ilgili her lambada vizörü 2 diş açıyorumki bugu yapmasın diye heleki bide yagmur çiselediyse vizörü açıp gitmek zorunda kalıyorum ortam nemliyse bunlar bir sorunmudur ??

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı metin6gs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ls2 kaskım var çenede ve vizörün üst kısmında hava delikleri var onları kapatmama ragmen bendede aynı problem var daha öcne kullanmadıgım için glba tüm kasklar bu şekilde diye düşündüm bu bi kusurmudur benide rahatsız etmiyor deyil + olarak kafamı giderken saga yada sola çevirdigimde hava delikleri kapalı açık farketmiyor ugultu gelior ve çok bugulanma sorunu yaşıyorum kaskla ilgili her lambada vizörü 2 diş açıyorumki bugu yapmasın diye heleki bide yagmur çiselediyse vizörü açıp gitmek zorunda kalıyorum ortam nemliyse bunlar bir sorunmudur ??
    hayır senin kaskında pinlock yok o yuzden buhar yapıyor aynı kasktan bendede vardı malesef buhar olayı çok kötü .eğer 80 le gidersen buhar kendiliğinden kalmıyordu :D
    yalnız göze hava gelmesi olayı ls2 de o kadar ileri derece değil.sadece kafanı oynatınca bi ıslık sesi geliyor :D
    3 kuruşa 5 köfte yok kaskı HEHEH:D
    en azından nitro kasklardan güzel çünkü gözüme fena rüzgarı yiyom
    Mustafa Kemal Atatürk

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Buğün değiştirmeye gideceğim arkadaşlar. Ama aynı modelin large ı yoktu. Medium denemiştim yanaklarım dişlerime değmiişti ağzımı açıp kapayamıyordum rahatça :( Medium alsam açılırmı sizce ?
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ls2 cartoon ve ls2 çeneden açılır güneş vizörlü iki adet kaskım var. Bu iki kaskımdada bu problem mevcut. Bu yüzden ne yazık ki kışın kullanırken ilave önlemler almam gerekiyor yoksa 20-30 km lik bi yolculuktan sonra inanılmaz baş ağrısı yapıyor. Kasklar vizörün üst sağ ve sol kenarlarındaki boşluklardan çivi gibi rüzgar alıyor. Ls 2 lerde bu problem sıklıkla var. Ben 4 farklı ls2 kaskta bu sorunu yaşadım aynı seviyede yaşadım. Bunu seneler önce bi forum başlığı açarak yayınlamıştım ama kimbilir nerelerde kaldı. Bulabilirsem kopyalarım.

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    peki bu bugu için bugu önleyici kullansak işe yararmı ve + olarak bu soguga engel olacak bi çözümümüz yokmu arkadaşlar ya ??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)