Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    Ben Vasat bir 250 lik motora binmek istiyorum diyorsanız Honda cbf 250 alın yok ben 250 lik motor istiyorum ama gösterişli olsun performansı yüksek olsun
    diyorsanız Hyosung alın. Marka olarak 250 cc konusunda Hyosung Malesef Hondayı eziyor arkadaşlar diğer cc ler için Honda derim ama 250 cc bariz Hyosung..........
    THRACE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    arkadaşlar görüntü isteyenler hyusong saglamlıkta hondamı yani kısaca

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım devirle ilgili bunu demek istedim ben de. hyosung en yüksek beygirini üretirken cbf ten daha çok devir çeviriyor. teknik özelliklerden de belli zaten. ayrıca hyosung kullanıcıları düşük devirlerde performansı az fakat devir yükselince birden değişiyor diyorlar.

hyosung daha az dayanır aynı kullanım koşullarında.
    200.000-250.000km eskimeden kullanılabilecek bir motor daha fazla dayanmasa da olur.GT 250,2 silindirli ,tek değil bu da ömrünü tek silindire göre uzatıcaktır.gt250,5bin-7bin devir arasında hayli peformanslı çalışıyor.11bin devir yapabilen 2silindirli bir motor için bu devirler yüksek bir değer değil zaten.Düşük devirlerde de performansı yine kendine göre az, ama düşük devirlerde cbf ile aynı.Ame 5bin devirden sonra cbf'den farkını gösteriyor.Sonuçta arada 7hp ve 2silindirli olmak gibi bi fark. 250 'lik sınıfta Gt250 varken Her iki motoru da kullanmış biri olarak Cbf'yi tercih etmem.Kurye arkadaşlar cbf tercih edecekler tabiki çünkü daha hafif ve küçük bir motor,trafikte daha pratik olduğu kesin.Sonuçta motora zevk için binen biriysen,zevk açısından Gt250'den aldığın zevki cbf'den alamassın.Kalitede ise hiç bir kalitesiz yönünü görmedim.250'lik bir motor için azı yok fazlası var.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dolayısıyla insanlar bu iki motordan hondayı sadece HONDA olduğu için tercih edecekler,Hyosung'u ise Honda'dan daha üstün olduğu için mi tercih edecekler?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200.000-250.000km eskimeden kullanılabilecek bir motor daha fazla dayanmasa da olur.
    250 bin km...

250 bine gelince eskir mi eskimez mi görürüz arkadaşım. yani 250 bine gelmeden iddaalı konuşmuşun, olmayan bilgi yanlış bilgidir bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Bir çok arkadaş bunun görünümü şundan iyi, şunun görünümü bundan iyi gibi bişiler yazmış.Arkadaşlar görüntüye göre motosikletmi alınır.Tamam bir yerde görüntüde önemli ama daha önemli olan sağlamlık,güvenlik servis ve yedek parçadır.Bence sen görüntüye değilde sağlamlığa ve daha güvenli olanına bak.Ben tercihimi Hyosung'tan yana yapardım çünkü;çift silindir,çift disk ve 29 hp.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    250 bin km...

250 bine gelince eskir mi eskimez mi görürüz arkadaşım. yani 250 bine gelmeden iddaalı konuşmuşun, olmayan bilgi yanlış bilgidir bence.

Söylediğim olmayan bir bilgi değil,Dohc motor nedir özelliklerini araştır ondan sonra yanlış mı değilmi karar ver.200bin km'de motosikletin heryeri eskiyebilir ama motor aksamına birşey olmaz;çünkü dohc motorların özelliği çok uzun yıllar ve km'ler dayanmasıdır.Kim neyi tercih ederse etsin hayrını görsün...

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dohc= double over headed cam,üstten çift egzantrik...motor ömrüyle ne alakası var?

zamanında tüm peugeout GTi arabalar DOHC'di hiçbiri adam gibi 100,000 km'yi geçemedi?Sebebi ise yüksek performans ve yüksek sıkıştırma oranları yüzünden.Ayrıca o tarz arabaları kullananlar saolsun paso redline ve kompresör sürdükleri için arabalar 80-90 binde çöpe dönüyolardı.

ohv - ohc -dohc vs vs diye ayrılır motorlar,sağlıklı bir rodaj,eksiksiz ve zamanında bakım,soğukken motora gaz vermeme,bakımlarda orjinal ve kaliteli malzeme kullanımı ve kullanım tarzı motosikletin ömrünü belirleyen kriterlerdir.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    gt250 bence her açıdan hondayı geçer. Titreşim desen yok. güç desen var. Ses, görünüş olarak da gt 250 derim.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğim olmayan bir bilgi değil,Dohc motor nedir özelliklerini araştır ondan sonra yanlış mı değilmi karar ver.200bin km'de motosikletin heryeri eskiyebilir ama motor aksamına birşey olmaz;çünkü dohc motorların özelliği çok uzun yıllar ve km'ler dayanmasıdır.Kim neyi tercih ederse etsin hayrını görsün...
    arkadaşım biliyoruz biz bunları. ryangt arkadaşım da demiş ne alakası var
    eksantrikle motor ömrünün. dohc motor değil üstten çift eksantrik demek. motor firması değil ki her dohc 250 bin dayansın.

hyosung her yönden iyidir hondadan ama sağlamlık hariç. Kiralama ve kurye şirketleri neden hep honda yamaha kullanıyor. dayanıklığı olduğu için.

Alıcak olsam ben de hyosung alabilirim. Fakat farklı şey uzun yıllar dayanabilir olması.

saygılar sevgiler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu hyosung u eskıden kawasaki üretiyordu dimi

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hyosung u eskıden kawasaki üretiyordu dimi
    ilk defa sizden duyuyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    arkadaşım biliyoruz biz bunları. ryangt arkadaşım da demiş ne alakası var
    eksantrikle motor ömrünün. dohc motor değil üstten çift eksantrik demek. motor firması değil ki her dohc 250 bin dayansın.

hyosung her yönden iyidir hondadan ama sağlamlık hariç. Kiralama ve kurye şirketleri neden hep honda yamaha kullanıyor. dayanıklığı olduğu için.

Alıcak olsam ben de hyosung alabilirim. Fakat farklı şey uzun yıllar dayanabilir olması.

saygılar sevgiler...
    Hyosung'un dayanıklılık konusunda Honda'dan geride olduğunu kurye şirketlerinin kullanmasına bağlı olarak değerlendirmek pek doğru değil bence. Kurye firmaları birbirlerinden ne görürlerse onu yaparlar. Piyasaya Suzuki ve Kawasaki'nin de kurye motoru olabilecek modelleri çıksa onlar yine Honda kullanacaklardır. Bizim insanımız için her zaman reklamı yapılan mal iyi maldır.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung'un dayanıklılık konusunda Honda'dan geride olduğunu kurye şirketlerinin kullanmasına bağlı olarak değerlendirmek pek doğru değil bence. Kurye firmaları birbirlerinden ne görürlerse onu yaparlar. Piyasaya Suzuki ve Kawasaki'nin de kurye motoru olabilecek modelleri çıksa onlar yine Honda kullanacaklardır. Bizim insanımız için her zaman reklamı yapılan mal iyi maldır.
    buna referans deniyor işte. güvenilirliği kanıtlanmış bir motoru alıyorlar. çünkü onların denemeye fırsatı olmuyor. hyosungu severim yanlış anlaşılmasın.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Juniors
    yanlış bilgi 1993 yılından 1998 yılına kadar HYOSUNG suziki ye üretim yapıyodu 1998 yılında kendi markalarını üretmeye başladılar .
    motor konusunda uzmanlaşmışlar.. amerika"da üretilecek ilk sport motosikletin motoru yine hyosung tarafından üretilecek
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Cbf 250 Çok şükür karar verdim, yaz sonuna kadar değişmezse Cbf im olacak
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Dishy

Emin ol yapacağın tercihten pişman olmayacaksın.

Yaklaşık 2 aydır CBF 250 kullanıyorum.Gerçektende kullanımı ,özellikle de şehir içi, gayet rahat bir motor.

İnsana güven veriyor.

Hyosung cu arkadaşlar yalnış anlamasın,o da gerçekten çok iyi bir motor her haliyle.İkisini de seçen pişman olmaz diye düşünüyorum.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Senin ki ne renk, ya ben bir orda takıldım
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 250 Çok şükür karar verdim, yaz sonuna kadar değişmezse Cbf im olacak
    Al bi asena daha. .....Hani TA ya nooldu?.....Cıbıfa kadar düştünmü kıs....

Senide kaybetti camia....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ki ne renk, ya ben bir orda takıldım
    Benimki siyah.

Siyahın bu motora en çok yakışan renk olduğunu düşünüyorum.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler