Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 250 vs Hyosung GT 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    kontgerilla

Scooter ların motorları karşıdan gelen rüzgara (yani soğutucu havaya) direk olarak maruz kalmadıkları için aşırı sıcak havalarda sorun yapabilirler. Fakat kış yada bahar mevsimlerinde sorun yapacaklarını sanmıyorum, yazın yapacağınız uzun yolculuklarda da dikatli kullanırsan sorun teşkil etmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    öncelikle cok tesekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
    ben bir soru daha sormak istiyorum konuyla alakasız olacak ama;
    motorum maksimum 100km hız yapıyor. bende yol bulunca sürekli tam gaz gidiyorum. ve haliyle çok yakıt tüketiyor. 100km ile değilde 70km hızla gitsem tüketimim gözle görülür seviyede azalırmı??
    şimdi 20ytl lik benzinle 120-130 km yol yapıyor. bana cok yakıyor gibi geliyor acaba cokmu motor bakımlı durumda
    sonuçta 150cc bir motoru var kuru ağırlığı 150kg. gerci kasa ağır motor zayıf ben 90kg faktörleride var
    ama yorumunuzu merak ediyorum
    saygılar...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Elbetteki 100 km/h ile gitmekdense 70 km/h gibi bir hızla gitmek yakıt tüketimini azaltacaktır. Çünkü 100 km/h ile gitmek için motorunuz çok yüksek devirler çevirmek zorunda kalır ve 100 km/h deki rüzgar etkisi 70 km/h dekinden kat be kat fazladır.

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    Gt 250 performans+
    GT 250 Dış Görünüş+
    Gt 250 Ses+
    Gt 250 Alınan zevk+

Motorlar 50 bine geldiğinde kaliteyide gene konusuruz 15 bindeyim bakımları zamanında yapıldığında bakalım kaç km gidecek...

Kalite dediğiniz şey eğer malzeme ömrüyse bunuda 25binkmsonrakonuşuruz ama malzemenin görünüşüyse size kaliteli görünüpte ömrü daha düşük olan birsürü malzeme gösterebilirim

Makine mühendisi/HYOSUNG KULLANICISI HG.
    To know me is to love me....

TEK TEKER AGİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayabusa,zx10R
    honda al hatta gıdıp 0 ına o kadar para bayılma kurye motorları daha ucuza gelır

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı TEK TEKER AGİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda al hatta gıdıp 0 ına o kadar para bayılma kurye motorları daha ucuza gelır
    hocam öyle diyorsunda almıssın altına hayabusayı konusuyorsun
    allah sana daha iyisini nasip eder insallah...
    kuryeciden motor mu alınır allah aşkına
    sen taksiden veya dolmustan cıkma araba alırmısın kendine ki
    ^^kuryeciden motor al onlar ucuzdur diyosun^^

Motosikleti
    siyah inci YBR 125
    ya ben bıse sormak ıstıyorum bu gt250R en son kac km hız yapıo deneyenlerınız mutlaka vardır performansını yardımcı olursanız sevınırım ???

songoku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jakobien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt 250 performans+
    GT 250 Dış Görünüş+
    Gt 250 Ses+
    Gt 250 Alınan zevk+

Motorlar 50 bine geldiğinde kaliteyide gene konusuruz 15 bindeyim bakımları zamanında yapıldığında bakalım kaç km gidecek...

Kalite dediğiniz şey eğer malzeme ömrüyse bunuda 25binkmsonrakonuşuruz ama malzemenin görünüşüyse size kaliteli görünüpte ömrü daha düşük olan birsürü malzeme gösterebilirim

Makine mühendisi/HYOSUNG KULLANICISI HG.
    makine mühendisi yazisini gorunce bir sorayim dedim. bende bir aralar hyosung gt250r dusunuyordum fakat motoru gormek icin birkac makine mühendisi arkadasla gittim...bulardan 2 tanesi kaynak la ilgili cok fazla ve bilgi ve tecrube sahibi...Motosikleti diger japon motorsikletleriyle karsilastirdiklarinda kaynak yerlerinin cok adi oldugunu soylediler ve malzeme kalitesinin yine japonlarla karsilastirilmamasi gerektigini belirttiler. Kaynak yerleri ve malzemeyle ilgili birseyler anlattilar ama anlamadim yok kaynak dalga dalga olcakmis ama anlamadim o olaya girmeyeyim. Peki siz ne dusunuyorsunuz bu durumda?

Motosikleti
    np problema kaynaklar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kaynak bölgeleri Japon'lara kıyasla kötü olsa bile motor bir yerlerinden kırılmıyorsa sorun yok demektir. Böyle detayları fazla kafaya takmayın. Malzeme kalitesi derken plastik malzemeleri kastediyorlarsa olabilir ama metal malzemeler için dış görünüş hiçbir fikir vermez. Önemli olan kilometreler ilerledikçe motorun az arıza vermesi ve sıfır kilometredeki görüntüsünü uzun yıllar koruyabilmesidir. Yani paslanma olmamalı, plastiklerin renkleri güneşte solmamalı ve çarpılmamalıdır. Bunları sağlayabildikten sonra gerisi boş, kıyaslamaya da gerek yok.

Bu kadar yazı yazmama rağmen bu motora ilk kez dün akşam satıcıda oturdum ve çok etkilendim. Aslında kendi motorumu gelecekte 500cc (muhtemelen CBF500) ile değiştirmeyi düşünüyordum ama bu motorun da yeterli olacağını sanıyorum. Sonuçta benim ihtiyacım olan şey kalkışta otomobillerden çabuk hızlanabilmesi, 120-130 km/h ile rahatça, zorlanmadan gidebilmesi ve sorun çıkarmaması. Sanırım bu hepsini karşılıyor.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Ben olsam Hyosung alırdım

daha ucuz ve daha güzel

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Aslı varken suretiyle neden ilgileniyorsunuz.. Honda her anlamda memlekette kendini kanıtlamışken... Hysoung çamurluğunu bile zor bulunuyor. Ama sonuçta özel zevktir saygı duyarım parası olan her yere harcar.

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    arkadaşlar bu hafta sonu muğla mt de buluşmamız geçekleşti.bir çoğunuz biliyordur barış (BBRR) abide comet 250 kardeşinde ise cbf 250 var.ikisinide yakından inceleme fırsatı ve 3 aşağı 5 yukarı konuşma fırsatımız oldu.

ben kendi izlenimlerimi söyliyeyim.görünüş ve motor olarak comet 250 hondayı hem performans hem görünüş olarak bir adım öteye taşıyor.şöyle bir aynaya tersten bakalım comet 250ye honda yazısı yapıştırın.ki buna bile ihtiyaç yok.
    bana kalırsa hyosung.her iki aracıda kullanan biri olarak BBRR abi comete sonsuz güven duyuyor.uzun yol performansını ise BBRR abinin istanbul gezi yazısında bulbilirsiniz

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Anket daha isabetli olurdu bu başlığa.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    hondada hyosung hyosungda honda yassa kimse dönüp cbf ye bakmaz

denden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio x9 Evo 250
    Alıntı jakobien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondada hyosung hyosungda honda yassa kimse dönüp cbf ye bakmaz
    doğru

ama buna "marka" deniliyor, gökten zembille insanların aklına inen birşey değil, uzun süreli yatırımların sonucu oluşan birşey.

iyi hizmet, servis ağı, reklam bütçesi, müşteri memnuniyeti. bunların hepsi para demek. honda bunu senelerdir yapıyor.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı denden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru
    iyi hizmet, servis ağı, reklam bütçesi, müşteri memnuniyeti. bunların hepsi para demek
    En çok yaptıgı da reklam zaten
    -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde parça üstünde yoğunlaşılmış ..bu ay ki www.motoaktuel.com sayısında global motorun genel müdürü ile yapılmış bir röpörtaj var.. parça oranı %100 diyolar ...hatta ve hatta gerekirse sıfır motordan sökeriz yine kullanıcıya yok demeyiz diyolar..bir arkadaş forumda kaza yaptığını ve 3 aydır parça yüzünden motorun serviste yattığını yazmış konu ile alakalı global motora attığım maili cevapladılar hyo başlığında var..servis yetkili servis değil..firmaya bu konuda resmi bir talep gitmemeiş arkadaşın olmadığını iddaa ettiği tüm parçalar mevcut..yani parçada bir sıkıntı yok ..

Hyosung"u ben 2002 yılından beri kullanıyorum Marmariste aynı motoru 2000 yılından beri kiraya veren bir rentçi var.. adam iddaa ediyo ne yamah nede honda bu kadar dayanmıyo diyolar ..ellerinde xl 200 varmış satmışlar ..xt125 varmış satmışlar hyoları satmıyolar ..bazılarımızın adını yeni duyuyo olması motorun Türkiye pazarında yeni olduğu anlamına gelmez..ama distrübütör firmanın el değiştirmesi motorun satışını arttırmıştır buda bir gerçektir..Hyosung markası 2000 yılından beri Türkiye pazarındadır..Elbette honda daha eski bir markadır ülkemizde ama KTM nin honda dan sonra pazara girmesi onu daha az kaliteli yapmıyosa Hyoyuda yapmaz ..

Burda kıyas cbf ve gt arasında ..cbf kötü bir motor değildir..hatta ve hatta yoğun trafikte hyodan daha kıvraktır..burda kıyaslama yaparken en dikkat etmemiz gereken artık şu marka saplantısından kurtulup..yol ve trafik şartlarına göre motorları kıyaslamak olmalıdır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Koreliler iyi mal yapar, Ben Hyundai den biliyorum 8 senelik araba bi arıza bir sorun çıkarmazmı yaa maşşallah diyimde.

Kesinlikle HYOSUNG derim daha güçlü, Daha dolgun ve olgun görünüyor ( Hatta ilk 250 comet i gördüğümde sahibine bu 250 cc değil dedim motor 500 lük gibi duruyor. ) bide güç V 2 silindir olduğu için daha kesintisiz gelir virajlarda daha çok gaz açılabilir.( Ducati bu avantajla şampyon olup büyük marka oldu )

BBRR abi sana bişi soracam sen sıcak yerde yaşıyorsun HYOSUNG da hararet problemi yok dimi bende düşünüyorum ileride.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Hyosoung a zaman lazım arkadaşlar
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler