Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Rakip bile değiller ama insan karşılaştırıyor işte...

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    eveet garip bi cevap geliyoooo

1000lik çok yakar hoca 600lük iyidir
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı cagri3585 adlı üyeden alıntı
    yamaha r6 honda 1000 karşılaştırma yapıldıpında bütün sazanlar cc ve beygir gücüne bakarak hemen honda diyolar bu motorlar drg yapıolar ve yamah r6 çok daha seri kalıyor hondadan draglara katılan arkadaşlarımız bilir
    sazan gölde olur arkadaşım. 600cc lik motorlar 1000cc ye göre hızlı kalkar ama 1000cc üst limitlerde 600cc yi geçer. 100m dragta 600cc yiidir ama 400m de 1000cc üstündür. ayrıca draglara göre mi alıyorsun sen motoru ALABALIK
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    bu tip kıyaslamalar güzel motorların teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ancak...........

Fiyat baz alınarak yapılan bu kıyaslama ya başlık pek yakışmamış ( rakip bile olamazlar ama.... )

600 cc bir makineyle 1000 cc bir makineyi kıyaslarsan elbetteki 600 cc 1000 cc ye rakip olamaz kıyaslama yapacaksanız 600 ile 600 ü 1000 ile 1000 i kıyaslayalım yamahamı hondamı sonra konuşalım fiyat açısından birbirine yakın deyip kıyaslama yapmak bu paraya hangisini alırdınız demek ve sonra gerçi rakip bile değiller demek olmazz !!!!

Yılmaz arkadaşıma bir konuda katılıyorum belirtmeden geçemiyeceğim

600 cc bir racıng 1000 cc bir racıng den herzaman daha seri daha kıvrak ve atiktir ( kısa mesafede , kalkışta )

Kişisel fikrimi soracak olursanız fiyatları birbirine çok yakın olsa dahi ve hatta R6 biraz daha pahalı olacak olsa bile ben yine R6 yı tercih ederdim bu da tamamen kişisel zevk tir..... Görüntü,beklenti,klas vs...vs........

Ayrıca topik moto sohbette marka ve model kıyaslamalarına taşıyorum

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    herkes bişeyler yazmış.. açıkçası ben R6 derim çünkü bence zaten gayet performanslı bir motosiklet eski R6'yla 300 km/s hız yaptığını iddia edenler var ama benim kesin bildiğim bir arkadaşım 2000 modeliyle 250 km/s gördü. bana yeter de artar bile hatta 250 km/s bile fazla şöyle 200 km/s hıza kesintisiz çıksın başka performans istemem sonra yakışıklı mı yakışıklı çok çarpıcı bir tasarımı var ve renkler müthiş. hem daha hafif hem de daha kompakt. boyutları birbirine yakın olsada R6 daha küçük. hem de Honda'dan daha devirli bir motora sahip.. Bence yine R6, her ne kadar Honda daha güçlü, torklu ve hızlı olsa da..

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı
    benim kesin bildiğim bir arkadaşım 2000 modeliyle 250 km/s gördü.

2002 R6 285 gördü

Motosikleti
    Arıyor
    dedim ya 300 gördüğünü iddia edenler var, doğrumudur bilemem ama 250 bile çok yüksek hız, bana fazla bile, o yüzden napim ben 1000'lik motoru.. alırım 600'lük ss'imi keyfime bakarım

zehirrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yokkk:((((
    honda anlatılmaz yaşanır
    [B][I][/I][/B]KULDAN BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKÇA

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Fiyatları aynı diye aynı kategoride olmayan iki motoru kıyaslamak son derece mantıksız. Fiyatları aynı olduğu halde 1000cc almak varken neden gidip 600cc makina alasınız ki? R6 nın fiuatının bu kadar yüksek olması tamamen Yamaha'nın çok büyük ayıbıdır! Başlıkta da belirtildiği gibi "rakip bile değiller" ve "hiçbir zaman rakip olamazlar"... Yamaha'nın R6 için iddia ettiği 17000 rpm yalanı da ortaya çıkınca ve birçok motor piyasadan toplatılınca bence Yamaha çok büyük müşteri kaybetti. Çünkü markanın arkasındaki en önemli güç güvendir!

Yazılanlar hakkında da birkaç yorumum olacak... Öncelikle R6'nın 1000RR'dan daha hızlı kalkış yapabildiğini nereden çıkartıyorsunuz? Yaklaşık aynı ağırlığa sahip ancak neredeyse 1,5 katı güçlü olan bir motorun daha yavaş akselerasyona sahip olması kadar saçma birşey yok. Bu tamamen matematiksel bir hesaplama. Bazıları yine sallamış, R6 dan drag makinası yapıyorlarmış, Honda'dan daha hızlı kalkıyormuş falan filan... R6 nın 300km/h falan gördüğü yok. Yaw artık bırakın şu atıp tutma işlerini. Varsa iddia eden gelip ispatlar.

Ben tercihimi her zaman CBR1000RR dana yana kullanırım. Kullandım da

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte abimin kara kızı... ne zaman koyacak diyordum siteye fotoları ohhh!!!

Konuya gelince;

Bence tartışmaya açılmaması bile daha iyi...
    Honda kalite we güweni dururken,ortada yamaha nın uydurduğu güwensizlik yaratan bir olay warken, ağbimin de söylediğine göre 6 vitesde düşük devirde gaz verince bile mis gibi hızlanmayı sağlayan 1000 cc lik makina torku warken we söz konusu motor Honda varken....

bilemiyorum yazdım işte

Bulent abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Odunc alinmis honda beat
    Iyi yazmissin da, motorda(honda'da) tip yok tip!!!
    Life starts at [SIZE="2"][COLOR="Red"]8000 RPM[/COLOR][/SIZE]

Orası görecelidir!!!
    Kişisel görüştür!!!
    Herkesin beğenileri farklı!!!
    Bana göre cok güzel!!!
    görünüm olarak rc 211 v den sonra en beğendiim motor!!!
    ha bide cagiva raptor serisi gelio ama kesinlikle bununla bir tutmam!!!
    Deeiğim gibi kişisel bir olay...............

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Bulent abi
    Iyi yazmissin da, motorda(honda'da) tip yok tip!!!
    Bulent abicim valla senin kullandığın Suzuki Katana ile kıyaslarsak, Honda Katana'nın yanında kainat güzeli seçilir yaw. Bir yanyana koy bakalım nasıl duruyorlar... O yüzden tipine değil işlevine bakacan. Tip zevk meselesi çünkü. Katana Japon kılıcı anlamına geliyor ama bence yanlış çevirmişler. Kamyon desek daha doğru olur hehehhehe

bunu dün gece tip yok dendiğinde ben yapacaktım ama sahibine uygun gördüm!!!!
    ayrıca buda zewk meselesi
    bazıları kamyon sewer

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr1000rr daki vahşi bakışlara bir bakın, bence r6 bu bakışlar yok, cbr cok daha güzel. ayrıca r6 yeni motor diye fiyatı çok yuksek ilerde düşebilir, ikinci elde zarar yaratabilir. Bence cbr

Motosikleti
    Arıyor
    şimdi arkadaşlar, bu motorlar karşılaştırılmaz olayına nasıl karar veriyosunuz anlamıyorum. yani biri 600cc diğeri 1000cc olunca niye karşılaştırılamıyor.. sonuçta iki motosikleti yada nesneyi tek bir ortak tarafından yakalayıp bile karşılaştırabilirsiniz.. şimdi sıfır motosiklet alacak tek bir insan acaba 1000RR mı yoksa R6 mı alsam diye düşünüyorsa demek ki bu motorları karşılaştırabilirsiniz. herşey güç ve silindir hacmi mi yani?

Boy, çok tecrübeli ve bilgilisin hiç bir lafım yok ama demişsin ki: aynı paraya 1000 cc'lik bir motor dururken niye gidip 600 cc'lik bir motor alasın. ya allah aşkına böyle saçma bir yaklaşım olabilir mi? motor alma kriteri sadece güç müdür? tipini beğendiğin için motor alırsın, markayı sevdiğin için motor alırsın vs vs.. hem kullanmadığın gücü ne yapacaksın o da ayrı bir tartışma konusu..

Başlığa gelince evet bu motorlar rakip bile değil ama bu motorlar karşılaştırılır hem de su gibi karşılaştırılır çünkü fiyatları aynı.

R6 ve 1000RR'ın motorları hakkında maksimum güçleri, torkları, sıkıştırma oranları, silindir hacimleri, tipleri ve ateşleme sistemleri dışında pek bir bilgim yok ama şunu söyleyeyim aynı kiloya sahip olasalar bile daha güçsüz motora sahip bir motor daha güçlü motora sahip aşka bir motoru kalkışta geçebilir. güç, tork ve ağırlık her şeyi açıklamaya yetmez. eğer güçsüz motor daha düşük devirde daha fazla güç üretebiliyorsa veya sürekli bir güç eğrisine sahipse güçlü motoru geçebilir. bu bahsettiğim R6 ve 1000RR için böyledir demiyorum fakat olabilir. iki motosikletin sadece teknik veilerine bakarak o hızlı bu daha iyi kalkar diyemeyiz. iki motoru yakın tecrübeye sahip pilotlarla en az 10-20 kere kaldırırsak hangisi kalkışta geçer ancak o zaman söyleyebiliriz.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Bu karşılaştırmada Honda Ama ben ikisini de almam...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

emrahcanyayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history
    sey al daelım hıstory125 o en guzelı eheheheheh saka saka kuzguna yavrusu sahın gozukur ya allah kaza bela vermesın ınsallah onemlı olan bu hangısını alırsan al benden sana hayırlısı olsun ...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ilnapoli
    Fiyatları aynı olsaydı Anadol mu alırdın, Ferrari mi? Yani demek istediğim genelde kıyaslamalar aynı kategorideki motorlar arasında yapılıyor. 600cc bir makinayı 1000cc bir makinayla sadece fiyatları aynı diye kıyaslayamazsın çünkü ne güç, ne sürat, ne sürüş (ne... diye gider bu liste) konusunda birbirlerine benzerler. Fiyat açısından kıyaslamak işin başka bir boyutu ancak bence çok mantıklı değil. Bu durumda R1 ile neyi kıyaslayacaz, 600RR mı? Tipini beğendiğin için motor alıyorsan zaten bu kıyaslama değildir, kişiye göre değişen bir kriterdir. Sonuçta Yamaha da, Honda da dünya markası motorlar ve ikisinin de birbirlerine kıyasla iyi ve kötü yanları var. Ama bana kalırsa herşey değerlendirildiğinde Honda'nın iyi yönleri biraz daha ağır basıyor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @boy;

Aynı fiyatta ve aynı sınıfta iki motorun kıyaslanmaması için bir sebep göremiyorum. Teknik olarak da CBR'ın üstünlüğü ortada. Alacak kişi teknikten çok görüntüye veya başka şeylere önem veriyor da olabilir, bu yüzden bence karşılaştırılabilirler.

Bu arada R6'nın CBR'a göre ne ekstrası var ki bu kadar pahalı?

womanrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    honda'dan başka tanımamallahım bana da nasip et lütfeeeeeeeeeennnnnn :(
    ...............

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler