Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

cbr 125 mi daha hızlı cbf 250 mi ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    daelim s2 250
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ultraukala

Ben sadece CBR125R'ye biniyor olup CBF250'leri çekemiyor olsam eyvallah. 1000RR ile yarışıyorum, CBF250'nin neyini kıskanayım? Motorların özellikleri belli, ancak buna rağmen kıyaslamayı bile doğru düzgün yapamayan var. Defalarca kez güç tek etken değil desek de adam tutturmuş kafasındaki saçma sapan düşünceye göre gidiyor. "Kilo başına düşen güç" önemli diyorsun, adamın dediği "boy bence sen bırak o faso fısoları dostum yok kılo basına dusen beygırmıs"... Ne diyeyim ki?
    abiciğim gözünü seviyim sen yapma ben ralli kursuna gittim 2,3 yarışada katıldım bizim hocamız(tr şampiyonu)ben kilo etmeyen parçaları söküyoduk diyodu bu söylediğin çok doğru ancak bu olay bu iki motor için geçerli deyil sen yapma bari en azından cbf ye kafa tutacak kadar
    motor yapıların da çook büyük fark yok sonuçta nekıt la, r acıng arasında.
    250 lik şapır veye v2 olsa neyse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ultra bence inanacaklar zor bi iş deil moorun üstüne binecek marşa basacak sonra ssatide gösterecek şekilde kamerayı sabitlicek olay bitti,son noktayı koyun,boy sana bu konuda 100 de 100 katılıyorum

2eylül'de İstanbul MT'dekiler Bursa'ya gelme ihtimalleri var yalovaya onlara eşlik etmeye gidersem eğer kamerayı sabitlemem için bi tarz ekipman koyabilirsem cıbırıma video kaydı koyarım...o yolda ilk seferinde 155i gördüm.ikinci seferinde de gece 12civarı idi önüme tırı sollamaya çalışan bi taksi çıkınca 150de gaz kesmek zorunda kaldım soradan da yol bitti...

Alıntı yusufkacmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abiciğim gözünü seviyim sen yapma ben ralli kursuna gittim 2,3 yarışada katıldım bizim hocamız(tr şampiyonu)ben kilo etmeyen parçaları söküyoduk diyodu bu söylediğin çok doğru ancak bu olay bu iki motor için geçerli deyil sen yapma bari en azından cbf ye kafa tutacak kadar
    4teker ile 2teker arasındaki farkları anlattılar mı ralli kursunda sana
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    daelim s2 250
    4teker ile 2teker arasındaki farkları anlattılar mı ralli kursunda sana[/QUOTE]

ben sana hiç bişey anlat mam senin anlayışın kıt bide azın pis ama yüz yüze anlata bilirim

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @yusufkacmaz
    abiciğim gözünü seviyim sen yapma ben ralli kursuna gittim
    Bildiğim kadarıyla ralli 4 tekerlekli arabalarla yapılıyor. Konu ile ne alakası var anlamadım? Üstelik ben kursa falan gitmiyorum, Türkiye Pist Şampiyonası'nda yarışıyorum. Bana süratten bahsetme... Yazdıklarımı bir daha oku, en azından doğrusunu öğren...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    4teker ile 2teker arasındaki farkları anlattılar mı ralli kursunda sana
    ben sana hiç bişey anlat mam senin anlayışın kıt bide azın pis ama yüz yüze anlata bilirim[/QUOTE]

Kelimeleri düzgün seçiniz lütfen...
    AKIN FİDAN

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cbr 125 .........................
    Sadece motor sahipleri konuşsa tamam da bari bence şudur, olabilir, galiba gibi yorumlar yapmayalım.

CİHAN dostum sen cbf250 kullandın mı hiç?
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    daelim s2 250
    @yusufkacmaz

Bildiğim kadarıyla ralli 4 tekerlekli arabalarla yapılıyor. Konu ile ne alakası var anlamadım? Üstelik ben kursa falan gitmiyorum, Türkiye Pist Şampiyonası'nda yarışıyorum. Bana süratten bahsetme... Yazdıklarımı bir daha oku, en azından doğrusunu öğren...
    arkadaş sen agırlıktan bahsettin bende senin söylediğin şeyi tastiklemek için ağırlıkla alakalı örnek verdim ama verdiğim örnek birbirine birbirine benzer araçların için ağırlığın nekadar önemli olduğunu söyledim tırmanma aracı tipo 2000s in yanına 1.6 palio kap hafif olsa ne yazar gibilerinden
    banane senin süratinden allah kaza bela vermesin ben kursa gidiyom derken artislik yapmak için söylemedim sadece orda aldığım bilgiyi aktardım
    ben bişeyi bir kere okudummu anlıyorum devamlı devamlı anlamadım diyen sen ve senin gibi bikaç kişi
    bide bu olayın tadı kaçtı kimse bana cevap vermesin bende cevap vermiycem kimsenin kimseyi aşşaalamaya hakkıyok bende dahil herkez biraz daha dikkatli olsun lütfen ben hiç bişey bilmiyom tamammı herkez okur olur biter beni lütfen üzmeyin tadım kaçtı

zeronero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l
    cayır cayır bağıran cbr125 i rahat rahat geçiyorum

yalaaaaaaaannnnn yavrum yalaaaaaaannn, yedin beni evladım, allah cezanı verecek.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkesın butun yazdıklarını okudum...eger bır cbr 125 cayırr cayırr bagırıyorsa o cbr 125, 155 de gıdıyodur ki cbf nın kadranı 160 155 e nasıl gelsın hadı olabılır dıyorum belkı gelir ama rahat rahat nasılş gecıyor ben onu anlamadım

Motosikleti
    daelim s2 250
    Alıntı zeronero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalaaaaaaaannnnn yavrum yalaaaaaaannn, yedin beni evladım, allah cezanı verecek.
    cinsinne cibilliyetinne adınne amacınne allah senin cezanı verecek
    ben burda herkeze saygılı olmaya çalışıyorum biri çıkıyo pis pis laf ediyo ben böyle şeylere fazla kafa yoramam senlede laf yarışı yapamam beni aşşağılara çekmeye çalışıyosun işine bak işine ben motoru eşşek gibi biniyom bugüne kadar okadar hızmız banane herkez kadarda motorada motorcuyada saygı duyuyorum
    moderatör arkadaşlar beni kitlerse iyi olacak lütfen uğraşamam ben böyle dükkanda evde nebuya

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesın butun yazdıklarını okudum...eger bır cbr 125 cayırr cayırr bagırıyorsa o cbr 125, 155 de gıdıyodur ki cbf nın kadranı 160 155 e nasıl gelsın hadı olabılır dıyorum belkı gelir ama rahat rahat nasılş gecıyor ben onu anlamadım
    Peki cbr kadrandaki 200 ü görebilir mi? Tabii ki hayır. Clio model arabalarında bazıları 240 ya da 260 km/h kadrana sahip. Halbuki araba 1400cc ve güçsüz bir araba.

Yani kadrana bakarak hız olsa cbr geçerdi. Ayrıca youtube de twisterler var 162 km/h hız yapıyor düz yolda. Yani kadranı geçiyor. Ben de geçmesem de tam 160 yaparım kendi motorumla.

Tabi cbf250 yapar mı bilemem?

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 250 yapamaz ( kanaatimce ) yapsa bıle rahat rahat nasıl gecıyor ben onu anlamadım

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    Yav siz hiçbirşeyden anlamıyorsunuz. Bi kere cbr cbf den daha hafif, sonra daha ince, rüzgardan etkilenmez. Ben cbr ile bolu dağında 180 in altına düşmedim. 2 cbf de arkamdan yırtınıp durdular.

cbf, cbr ı kesinlikle geçemez.

Hadi ayıklayın pirincin taşını...
    Tamam tamam, şaka şaka (ciddiye alıp da cevap verirsiniz felan, aman)
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı marwel114 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav siz hiçbirşeyden anlamıyorsunuz. Bi kere cbr cbf den daha hafif, sonra daha ince, rüzgardan etkilenmez. Ben cbr ile bolu dağında 180 in altına düşmedim. 2 cbf de arkamdan yırtınıp durdular.

cbf, cbr ı kesinlikle geçemez.

Hadi ayıklayın pirincin taşını...
    Tamam tamam, şaka şaka (ciddiye alıp da cevap verirsiniz felan, aman)
    Ben de CBF yle iniş takımları açılmayınca 300 le yere yapışıyordum

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Taskiranus
    Mehmet abi(boy) abi senide beklerim sende gel Motosikletinin üzerinde pisste verdiğin poz masaüstümü süslüyor valla makinan süper abi maaşallah
    ELINT arkadaşımızdan sonra hayranlarım çoğaldı sanırım O zaman seni 9 Eylül tarihinde piste bekliyorum. Pite girip motoru yakından inceleyebilirsin
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    @Taskiranus

ELINT arkadaşımızdan sonra hayranlarım çoğaldı sanırım O zaman seni 9 Eylül tarihinde piste bekliyorum. Pite girip motoru yakından inceleyebilirsin

Ben de bu tarihi bekliyordum körfez'e gelmek için

O hafta sonu görüşmek üzere inş aksilik çıkmaz...

Ayrıca pis pis konuşanlar ve anlamayanlar diyorsun da yusufkacmaz asıl üslubu kaçıran sensiz yazılarını mümkünse kontrol et Hatta İstanbul MT Bursa'ya geldiğinde katıl sen de onlara hem Boy-görkem'le yakından tanışmış olursun.Benimle de yüz yüze görüşmüş olursun

Çok istersen Uludağ inişini kullanabiliriz motorlarımızı denemek için Ben memnun olurum
    AKIN FİDAN

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Taskiranus

9 Eylül? Supersport başlığına bakmadın sanırım
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    @Taskiranus

Ehhe abi inşallah gelmeyi sizlerle tanışmayı çok isterim hele o tarih bi gelsin işleride ayarlayabilirsem orada olurum inşallah diğer ss tayfasıylada tanışma imkanım olur hepinize saygılar.
    Bu arada cıbır geçer cıbıf'ı

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Taskiranus
    Pist yarışı ertelendi 9unda yapılmayacak , ama ondan önce SS başlığı altındaki buluşmalara gelebilirsin , tanışırız...
    Bu arada , cıbır geçemez cıbıfı
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    efet ben de yalovamotofest başlığına yazdıktan sora baktım SS başlığına :D
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler