Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EN İYİ 250 CC SCOOTER HANGİSİ?

Katılımcı sayısı
133. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • YAMAHA X-MAX 250

43 32.33%
  • PIAGGIO X9-250

29 21.80%
  • PIAGGIO BEVERLY 250

8 6.02%
  • PIAGGIO X8-250

5 3.76%
  • HONDA FES 250

8 6.02%
  • APRILIA ATLANTIK 250

16 12.03%
  • KYMCO XCITING 250

11 8.27%
  • KYMCO GRAND DING 250

4 3.01%
  • DAELIM S-250

14 10.53%
  • SYM GTS-250

20 15.04%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

10.000YTL ALTI EN İYİ 250cc MAXI SCOOTER

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. En iyi maxi scooter yerine bir de 250cc lik maxi scooterları kıyaslayalım. 10 milyar altı maxi scooterlar da denebilir aslında.
    Benim araştırıp bulduklarım bunlar. Teknik olarak, kullanış olarak, yedek parça olarak, teknoloji olarak en iyisini değerlendirirmisiniz? Yorumları bekliyorum.
    Yalnız bence şu deyip geçmeyin. Şu yüzden iyi bu yüzden kötü derseniz daha açıklayıcı olur.

YAMAHA X-MAX 250........ 8.650 YTL.

PIAGGIO X9-250....... 9.869 YTL.

PIAGGIO BEVERLY 250 ............ 9.176YTL

PIAGGIO X8-250............ 9.932YTL.

HONDA FES 250.......... 7.825 YTL

APRILIA ATLANTIK 250.............6.990 YTL. ATLANTIK 500 .............8.990 YTL.

KYMCO XCITING 250..........8.716 YTL

[B]KYMCO GRAND DING 250....7.200 YTL. / GRANDDING 150 ......5.700YTL.

DAELIM S-250........... 4.737 $

SYM GTS-250...........7.680 YTL.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Hepsi iyi motorlar. Birinin bazı özellikleri öbüründen daha iyi, diğerininin görüntüsü daha güzel.

Herkes kendi ihtiyaçlarına ve beğenisine göre bir tanesini ön plana çıkartacaktır.

Eğer böyle bir seçim de yapılamıyorsa, o zaman Daelim bugünkü fiyat durumu sebebi ile öne çıkar....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    sym gts 250 derim arkadaş...

Aslında fiyatları öylesine yazdım. Amacım fiyat yönüyle değilde motorun kalitesini, ömrünü, yedek parça vs. olarak değerlendirmek.
    Mutlaka bu motorların kullanıcıları vardır. Yorumlar ve anket benim gibi birçok yeni motosiklet alacak kişilere ışık tutar. Daelim fiyatına diğerlerinden ikinci el de alınabilir.

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben x9 250 kullanıyorum ve tavsiye ederim . en önemli ayırıcı özelliiği diğerlerinden fren sistemi. merkezi fren sistemi var ve ön tarafta 2 adet disk fren bulunuyor. ve lastik ölçüleried diğerlerine oranla büyük. fakat fiyatı tam 10bin ytl sınırında. bunların yanında yedek parça ve orjinal aksesuar fiyatları çok uçuk. örnek: ayna 210ytl orjinal x9 çanta 570EURO. direksiyonda yol bilgisayarı mevcut geniş bir sele altı bagajı var. yol tutuşu gayet başarılı.
    fakat ben şu anda bir motor alacak olsam sym veya yamahaya bakardım özelikle sym tip olarak çok hoş ayrıca ekstara olarak arka ön sis farları mevcut.

Motosikleti
    Honda Beat
    bence piaggio x8 premium. euro 3 normlarında. yeni teknoloji bi motor. Üstelik görüntü olarak diğerlerinden iyi.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YAmaha x-max ilk tercihim olur.Ama Kymco şaşırtıcı derecede kaliteli ve dizayn olarak tatminkar bir alet.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bencede x8 250..neden dersen scooter alcak olursam bıgun..pıaggıo alırım..neden x8?yenı geldı bıldıgım kadarıyla teknolojısı daha ıyıdır dıe dusunuorum
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Alıntı zoki adlı üyeden alıntı
    ben x9 250 kullanıyorum ve tavsiye ederim . en önemli ayırıcı özelliiği diğerlerinden fren sistemi. merkezi fren sistemi var ve ön tarafta 2 adet disk fren bulunuyor. ve lastik ölçüleried diğerlerine oranla büyük. fakat fiyatı tam 10bin ytl sınırında. bunların yanında yedek parça ve orjinal aksesuar fiyatları çok uçuk. örnek: ayna 210ytl orjinal x9 çanta 570EURO. direksiyonda yol bilgisayarı mevcut geniş bir sele altı bagajı var. yol tutuşu gayet başarılı.
    fakat ben şu anda bir motor alacak olsam sym veya yamahaya bakardım özelikle sym tip olarak çok hoş ayrıca ekstara olarak arka ön sis farları mevcut.

NEAAA??? tam zaten beyendigim x9 a ikna oluyordum ki yedek parca fiatlari midemi bulandirdi... BU ne? istanbul trafiginde ayda bi kere kirilan ayna 210 YTL bir canta 570 € ??? abi bu canta nin icinde bi de ek motor filan mi var??? iki ici bos canta = 150 cc lik cin motoru !! OOOOhaaaaaa derim ve susup otururum !
    all you need is love

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    KYMCO XCITING 250 görüntü olarak dikkat çekiyo kalitelidir muhakkak ama SYM GTS 250 de cok iyi

electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    5000 ytl Daelim'in 2005 modeller için uyguladığı kampanya fiyatı..asıl fiyatı 8000 küsür YTL...

jar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam kymco xciting 250 alırdm
    inner fear is your worst enemy..[FONT="Century Gothic"][/FONT]

Alıntı electricsky adlı üyeden alıntı
    5000 ytl Daelim'in 2005 modeller için uyguladığı kampanya fiyatı..asıl fiyatı 8000 küsür YTL...
    İki fiyat ne kadar hoş olur bilmem ama değiştirdim.

murathol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250

Modeller birbirinden güzel ancak Fiyatlar çok Abartılı...!

Arkadaşlar Modeller birbirinden güzel, teknik özellikler yedek parça, fiyatları bunları mutlaka alırken dikkate alacağız. Ancak... Fiyatları Ben çok abartılı buldum. Herhalde bu motosikletleri getirenler, tükiyede yaşamıyorlar, insanların 300 ytl ile yaşam mücadelesi vermeye çalıştığı, milyonlarca insanın iş bulamadığı bir ülkede altı üstü iki teker için satışa sunulan fiyatları, gerçekten ama gerçekten abartılı buldum. ben açıkçası kampanya yaparak bence zaten olması gereken fiyatlara çeken indirim yapan firmaların fiyatlarını bile beğenmezken, kendini kanıtlamış markaların biz markayız, edebiyatını yapmadan marka olmanın büyük olmanın gücünü, indirim yaparak daha fazla kullanıcıya ulaşmalarını beklerim. Aksi taktirde tavsiye ve eleştirlerim bu yönde olacağı gibi indirim yapılmadığı takdirde ben şahsen bu sevdadan vaz geçeceyim.

Not: Bu kategoride Benim Tavsiyem Yamaha xmax250 'den yanadır.

EVET ARKADAŞLAR BİR DE BU MODELİ BULDUM. AMA MAALESEF ANKETE EKLEYEMİYORUM. O YÜZDEN BURAYA YAZMAYI TERCİH ETTİM.
    MALAGUTI PASSWORD 250........7.975 YTL

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Malaguti Türkiyede satılmıyor. O da Aprillia,Gilera, İtaljet ve Derbi gibi Piaggio ailesinin bir üyesi...

Ama illa da birşey unuttum diyorsan, bana göre en önemlisi olan, Vespa yı unutmuşsun !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    sym gts 250 tek geçerim...
    dongul murat

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Eski bir efsane (Burgman 400) kullanıcısı olarak SYM 250 derim..

Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Malaguti Türkiyede satılmıyor. O da Aprillia,Gilera, İtaljet ve Derbi gibi Piaggio ailesinin bir üyesi...

Ama illa da birşey unuttum diyorsan, bana göre en önemlisi olan, Vespa yı unutmuşsun !
    http://www.ataermoto.com/main.html?s...%2Findex2.html

Bu linkte aşağıdaki bilgiler mevcut. Bilinmediğine göre daha yeni satışa başlamış malaguti

Vespayı da unutmadım. Vespanın hem fiyatları 10000 in üzerinde hemde şekil yönünden koymadım buraya. 12000 ytl ye 400-500cclik motorlar alınır. mesela şuan 12000 ytl bende olsa gilera nexus 500 alırdım.

PASSWORD 250

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor 250 cc Su Soğutmalı 4 Zamanlı
    Sistem Katalizörlü Egzost
    Göstergeler LCD
    Ateşleme Elektronik
    Sıkıştırma Oranı 10:1
    Şanzıman Otomatik
    Güç 20,5 HP
    Şase Tubular Çelik
    Fren Ön - Arka Disk
    Yakıt Tankı 10 Lt
    Ağırlık 156 Kg
    Ebatlar 2170 mm x 760 mm x 1310 mm
    Lastik Ön: 110/70-16 , Arka: 140/70-16
    Aks Genişliği
    Yerden Yükseklik
    Taşıma Kapasite
    Max Hız
    Marş
    Yakıt Deposu
    Yakıt Tüketimi
    Fiyatı 7.975 YTL.

Bir de kullandığın motor hakkında bilgi verirmisin. Listedeki en ilginç yapıya sahip motor. Kullanışı, yol tutuş, yedek parça ne bileyim dikkatini çeken özellikler olarak kendi motorun için ne diyebilirsin????

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    benım fazorım yamahaxmax250
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler