Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EN İYİ 250 CC SCOOTER HANGİSİ?

Katılımcı sayısı
133. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • YAMAHA X-MAX 250

43 32.33%
  • PIAGGIO X9-250

29 21.80%
  • PIAGGIO BEVERLY 250

8 6.02%
  • PIAGGIO X8-250

5 3.76%
  • HONDA FES 250

8 6.02%
  • APRILIA ATLANTIK 250

16 12.03%
  • KYMCO XCITING 250

11 8.27%
  • KYMCO GRAND DING 250

4 3.01%
  • DAELIM S-250

14 10.53%
  • SYM GTS-250

20 15.04%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

10.000YTL ALTI EN İYİ 250cc MAXI SCOOTER

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Demek Malaguti de geliyormuş Türkiye'ye. Çok enteresan ! İyi oldu bunu öğrendiğim.

Vespa GT250 i.e listesi 10.000 YTL az üstü ama daha düşüğe alınır. 12.000 olan ABS li model.

Beverly ile ilgil birçok yerde yazdım. Bir tanesinin linkini veriyim.
    Ben bir daha alacak olsam yine aynısını alırım, ama daha öncede yazdığım gibi, herkesin öncelikleri farklı.

Ayrıca, diğer motorları kullanmadan, "en iyisi budur" şeklinde bir yorumda bulunmak, benim yapıma uymuyor.

http://www.motosiklet.net/forum/show...8&postcount=56

Bu da başka bir arkadaşın verdiği yorumun linki: http://www.motosiklet.net/forum/show...5&postcount=55
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    arkadaşım yurt dışında yapılan testlerde YAMAHA X-MAX 250 CC bu sınıfın lideri konumunda...

internetten aratırsan AYŞE ŞULE BİLGİÇ'in yamaha ile ilgili bir yazısı vardı onu okuya bilirsin hemen hemen her özelliği övülmüş... L,NKİDE ŞİMDİ BULDUM BURADAN TEST SONUÇLARINI OKUYABİLİRSİN http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/4462465.asp

ayrıca http://www.motokeyf.com/ProgramOzetleriDetay.php?id=7 bu linkden NTV deki MOTOKEYF programında yapılan yamaha nın testini izleyebilirsin scooter klasmanındaki rakiplerinden daha iyi olduğu sürüşünün daha çok motosiklet gibi olduğundan bahsedilmiş...

söylenen modellerden x8 200, piaggio beverly 250 modellerini deneme fırsatı buldum açıkcası ikiside gayet güzel motorlar... beverly nin 16inç lik jantları sayesinde konforu ve verdiği güven hissi biraz daha fazla fakat scooterların en büyük artısı olan bagaj kapasitesinden yoksun bir tane full-face kask bile sığmıyor içine... fakat bugun gözlerimle yamaha x-max ın bagajına 2 tane full-face kask artı olarakda 2 çift eldiven ve güvenlik için zincirli kilit sığdığını gördüm ve dahada bir kaç şeyin daha sığacağını düşünüyorum nitekim bagaj daha dolmamıştı...

bu sınıfta bir scooter seçecek olsam YAMAHA X-MAX 250cc den şaşmazdım bu kararımda beldeyama nın bende yarattığı (servis, yedek parça) güvenlik hisside büyük rol oynuyor...

Alıntı dou147 adlı üyeden alıntı
    arkadaşım yurt dışında yapılan testlerde YAMAHA X-MAX 250 CC bu sınıfın lideri konumunda...

internetten aratırsan AYŞE ŞULE BİLGİÇ'in yamaha ile ilgili bir yazısı vardı onu okuya bilirsin hemen hemen her özelliği övülmüş... L,NKİDE ŞİMDİ BULDUM BURADAN TEST SONUÇLARINI OKUYABİLİRSİN http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/4462465.asp

ayrıca http://www.motokeyf.com/ProgramOzetleriDetay.php?id=7 bu linkden NTV deki MOTOKEYF programında yapılan yamaha nın testini izleyebilirsin scooter klasmanındaki rakiplerinden daha iyi olduğu sürüşünün daha çok motosiklet gibi olduğundan bahsedilmiş...

söylenen modellerden x8 200, piaggio beverly 250 modellerini deneme fırsatı buldum açıkcası ikiside gayet güzel motorlar... beverly nin 16inç lik jantları sayesinde konforu ve verdiği güven hissi biraz daha fazla fakat scooterların en büyük artısı olan bagaj kapasitesinden yoksun bir tane full-face kask bile sığmıyor içine... fakat bugun gözlerimle yamaha x-max ın bagajına 2 tane full-face kask artı olarakda 2 çift eldiven ve güvenlik için zincirli kilit sığdığını gördüm ve dahada bir kaç şeyin daha sığacağını düşünüyorum nitekim bagaj daha dolmamıştı...

bu sınıfta bir scooter seçecek olsam YAMAHA X-MAX 250cc den şaşmazdım bu kararımda beldeyama nın bende yarattığı (servis, yedek parça) güvenlik hisside büyük rol oynuyor...
    Teşekkürler.
    Motokeyfte yalnızca yamaha değil piaggio x8 de vardı. Hatta silverwingi bile zevkle indirip izledim.

Aprilia atlantik hakkında bilgisi olan varmı? Motor çok güzel açıkçası beni cezbetti.
    Aynı zamanda ikinci elini buldum bir tane 4750ytl. Ne kadar temiz bilmiyorum ama??

Aprilia kullanan yok herhalde ki bi yorum yazılmadı. Daelim de bayilerde tükenmiş sonunda. Gerçi 3 ay sonra ne olacak belli değil.
    Umarım herşey düzgün gider de 3-4 ay sonra bi motorum olur.
    Yorumlar için herkese teşekkürler.

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    SYM GTS 250 PERFORMANSLAR HEMEN HEMEN HEPSİNDE AYNI AMA GÖRÜNTÜ ÖNEMLİ DERSEN TERCİHİN GTS OLMALI ARKADAŞIM. ÇÜNKÜ HEM DIŞ GÖRÜNÜŞÜ HEMDE GÖSTERGE DİZAYNINDAKİ ÖZEN, ŞIK DETAYLAR İNSANLARI CEZBEDİYOR (özellikle siyah renk motora çok yakışıyor).

MOTOR ÖZELLİKLERİYLE İLGİLİ OLARAK TA AKLINA TAKILAN KONULARDA YARDIMCI OLMAK İSTERİM.

KEYİFLİ SÜRÜŞLER...

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    DAELİM S2 250 Al derim FİYAT 4.737$
    ÖZELLİKLER

Motor Tek silindir, 4 zamanlı, su soğutmalı
    Motor Hacmi 249 cc
    Max. Güç 19 ps / 5500 rpm
    Çap X Strok 72.7×60 mm
    Çalıştırma Elektrik
    Vites Otomatik
    Ateşleme C.D.I
    Yakıt Tankı Kapasitesi 11.5 lt
    Ön Lastik 120/70-12
    Arka Lastik 140/60-13
    Fren Ön disk, arka disk
    Uzunluk x Genişlik x Yükseklik 2110 X 740 X 1340 mm
    Dingil Aralığı 1480 mm
    Taban Yüksekliği 120 mm
    Koltuk Yüksekliği 750 mm
    Net Ağırlık 155 kg
    Max. Hız 140 km/h
    Akü 12V10AH
    Diğer Halojen lambalar
    Garanti 2 yıl
    fiyat 3.737$
    Dolar kuru 1.57ytlX4737$=7.437ytl eder bu anahtar teslim fiyatıdır
    bu fiyata 200ytl plaka ve ruhsatı ekle=7.637ytl buda her şeyi tamam trafige cıkabilir fiyatıdır karar senin

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu anda bi motomax ve ferco motora kesinlikle vbak derim baya bi modelde indirim var. özellikle nexus 10250 ytl di en son anahtar teslim fiyatı . fakat çok rahat bir motor değil nexus.

Alıntı zoki adlı üyeden alıntı
    şu anda bi motomax ve ferco motora kesinlikle vbak derim baya bi modelde indirim var. özellikle nexus 10250 ytl di en son anahtar teslim fiyatı . fakat çok rahat bir motor değil nexus.
    Gerçektende motomaxta birçok çeşitteki motorda indirim var.
    Beni en çok cezbeden aprilia atlantik 250 oldu ama kimse bu motor hakkında bilgi vermiyor. Aprilialar yedek parça yönünden nasıldır. Bilen yorumu olan???

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı
    SYM GTS 250 PERFORMANSLAR HEMEN HEMEN HEPSİNDE AYNI AMA GÖRÜNTÜ ÖNEMLİ DERSEN TERCİHİN GTS OLMALI ARKADAŞIM. ÇÜNKÜ HEM DIŞ GÖRÜNÜŞÜ HEMDE GÖSTERGE DİZAYNINDAKİ ÖZEN, ŞIK DETAYLAR İNSANLARI CEZBEDİYOR (özellikle siyah renk motora çok yakışıyor).

MOTOR ÖZELLİKLERİYLE İLGİLİ OLARAK TA AKLINA TAKILAN KONULARDA YARDIMCI OLMAK İSTERİM.

KEYİFLİ SÜRÜŞLER...

bencede bu motor görünüm olarak diğerlerinden ön planda
    performansına dicek bişey yok zaten

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    SYM 250 GTS ......diyecek başka söz yok....
    [B]Md[/B]

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    hepsi birbirinden şık hepsi birbirinde farkLı.. en iyisini gene kullanan biLir.

kenankose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400

Aprilia

arkadaşlar kim ne derse desin kullanmak için motor alıyosan bence aprilia atlantic.nedenmi ben de vardı 15 gün önce satıp fz6 fazer aldım.ama hala aklım onda.en azından arıza yapmayan,çok iyi işçilik kalitesi olan sağlam bir motor.diğerlerini sadece şurdan burdan biliyorum.kullandığım ve çok sevdiğim için bence aprilia atlantic gerçekten kaliteli ve güzel bir maxi scooter.

sevgilerimle....
    APRİLİA ATLANTİC 200 CC.

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    sym çok iyi yaa

Bir motomax kampanyasını daha kaçırdık.
    Artık ümitsizliğe düştüm motor alma konusunda. Maddi durum berbat.
    Hayırlısı bakalım ne diyelim kader.
    Belki şans oyunları oynamalıyım
    Motomaxtaki bütün motorlar tükenmiş.
    Aprilia' lardan alanların ilk izlenimlerini alsak.

jar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence gilera nexus500 e de bir bak..
    inner fear is your worst enemy..[FONT="Century Gothic"][/FONT]

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hepsi cok güzel ve hepsi 10 ytl yi geçmediğine göre, tercih edicek olsam Japon veya Italyan olanlarını tercih ederim yüksek kalite ve teknoloji olarak. yedek parca olayına gelince cok önemli birsey fakat ondan daha önemlisi parçaların sağlam ve uzun ömürlü oluşu daha doğrusu komple olarak motorun sağlamlığı 2. planda yedek parca diyorum. sonuc olarak eğer karar verecek olursam japon scooterlarını az cok biliyorum ve tanıyorum bir kaçını kullandımda bu ama Italyan scooterı hiç kullanmadım denemek lazım derim hiç şüphesiz kaliteli oldukları kesin biliyoruzki savas sırasında italya vespa sayesinde ekonomisini tekrar kazanmaya basladı 2 veya 1. d. savası sıralarında tam hatırlamıyorum yani fazla uzatmadan Piaggio x9 veya Aprilia atlantik. her ikiside çok şık çok yakışıklı 2. kategoride yamaha ve honda diyorum. tesekkürler.

TurboTCK555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250, Yamaha FZ6 Fazer
    Selamlar,
    Dönüp dolaşıp en kalite motorların ya japon yada italyan olduğunu görüyoruz.
    250 cc kategorisinde Honda Foresight, Yamaha X-Max ve Piaggio (Vespa, Aprilia, Gilera) ürünleri var.
    Piaggio ürünlerinin dış görüntüsü haricinde yürüyen aksamdaki her parçası birbirleriyle aynı ve japonlarla kıyas edildiğinde kullanılan her parçanın daha kaliteli ve ele gelir düzeyde olduğu bariz derecede ortada. Piaggio'nun X8'i enjektörlü olup euro3 normlarına uygun, X9 ise önde çift disk, merkezi fren ama karbüratörlü.. Yamaha ve Honda'nın aynı kategorideki scooterları da karbüratörlü olup beygir gücü açısından Piaggio'nun gerisinde kalıyorlar.. TIk! etmeden
    35.000 km giden X9 gördüm fakat yeni olduklarındanmıdır bilmem bugüne kadar muadili hiç 1 maxi scooter'ın sorunsuz o kadar kilometraj yaptığına rastlayamadım.

Benden şimdilik bu kadar, esen kalın.

gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    burda bir abimde sym joyride 200 var ve motor 92.000 de.ve birkez bile yolda bırakmamış o yüzden bence sağlamlık olarak sym o kategoride yabana atılcak bir motor deil.hatta en sağlamı diebilirim.özellikle gts 250 modeli çok harika seramik piston olması fln çok muhteşem özellikler var.bence sym gts kesinlikle
    dongul murat

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    X max 250 büyük tekerlekler güçlü motor çok memnunum. Aprilla atlantic ve X 8 250 de güzel ama aynı kaliteyi daha ucuza almak varken neden daha fazla verelim ?

burik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojin as125t yaza inşallah ybr olacak
    necati abicim kesinlikle X-MAX 250 gerisi boş hem konforlu kullanım sportif sürüşe izin veren şasisi ve ekstra ekstra viraj kabiliyeti en iyi olan X-MAX alırsan hayırlı uğurlu olsun...hemşire ablaya (canım semos ablama) selamlar sevgiler....
    Allah bütün motorcuları ve motor sevdalılarını korusun Allah Türkü korusun.Allah motor alamayanlara sabır versin ( ben yaşıyorum çok zor war ama memnun değilim)

Alıntı burik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    necati abicim kesinlikle X-MAX 250 gerisi boş hem konforlu kullanım sportif sürüşe izin veren şasisi ve ekstra ekstra viraj kabiliyeti en iyi olan X-MAX alırsan hayırlı uğurlu olsun...hemşire ablaya (canım semos ablama) selamlar sevgiler....
    Tavsiyen için teşekkürler burakçım.
    Ben de artık kararımı vermiş gibiyim. Herhangibir değişiklik olmazsa tabi ki maddiyatı düzeltebilirsem alıcam inşallah. Öpüyorum seni....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler