Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EN İYİ 250 CC SCOOTER HANGİSİ?

Katılımcı sayısı
133. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • YAMAHA X-MAX 250

43 32.33%
  • PIAGGIO X9-250

29 21.80%
  • PIAGGIO BEVERLY 250

8 6.02%
  • PIAGGIO X8-250

5 3.76%
  • HONDA FES 250

8 6.02%
  • APRILIA ATLANTIK 250

16 12.03%
  • KYMCO XCITING 250

11 8.27%
  • KYMCO GRAND DING 250

4 3.01%
  • DAELIM S-250

14 10.53%
  • SYM GTS-250

20 15.04%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
3. sayfa BirinciBirinci 123

10.000YTL ALTI EN İYİ 250cc MAXI SCOOTER

Motovento
    REKLAM ALANI
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    pıaggio X9

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    sym gts 250 daha yakışıklı

nurkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satılık 20005 model Piaggio X9 250 10000 km de 5750 YTL

Alıntı nurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılık 20005 model Piaggio X9 250 10000 km de 5750 YTL

iyi fiyat aslında da şu an müsait değilim. Malum maddi konular

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    xmax der geçerim fazla söze gerenk yok
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

tuncy09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    XMAAAAAAAAAAAAAAAX
    motorum diye soylemiyorum ama tek geçerim

Saka bir yana hepsinin kendine gore digerlerinden biraz artisi veya biraz eksisi mevcut. Onemli olan harmoniyi yakalamak. Yani ne istiyorsun...kriterlerin nedir...bunlari belirledikten sonra, en yakınını secmek. Yoksa bu iyi, bu guzel, onu kullan yok bunu kullanma demesi cok kolay. Zevk ve renk meselesi tabi bana göre kullandigim model disinda beni cezbedenler goruntu itibari ile : APRILIA KYMCO ve SYM markalarinin yukarida gorunen modelleri _ Herbirini yakından da gordum ve gayet guzeller_ Performans olarak ne durumdalar bilemeyecegim ama en azindan agirliklari ayni cc olduklari icin bir gosterge olabilir diye dusunuyorum:
    [B]Dance[/B] first [B]think[/B] later...It's the natural order...:wiinkk:

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben yinede scooterde italyandan vaz geçmeyin derim hepsi güzel motor ama işin içine italyan girince değişiyo ben yinede gilera nexus derim bi ara 9.900 düşmüştü
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    walla goruntu gosterıs bakımından en guzeli kymco performans olarakta cok iyi 500 luklerın el freni war muhakkak bundada wardır ilk onerım bu ikincisi ise piaggio x9 250

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    arkadaşlar bence SYM GTS 250 gerçekten harika motor yapmışlar.Motor performans ve fiyat üçgeninde bence en iyisi.
    The Winner Takes It All

phenemenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoq...
    Alıntı zoki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben x9 250 kullanıyorum ve tavsiye ederim . en önemli ayırıcı özelliiği diğerlerinden fren sistemi. merkezi fren sistemi var ve ön tarafta 2 adet disk fren bulunuyor. ve lastik ölçüleried diğerlerine oranla büyük. fakat fiyatı tam 10bin ytl sınırında. bunların yanında yedek parça ve orjinal aksesuar fiyatları çok uçuk. örnek: ayna 210ytl orjinal x9 çanta 570EURO. direksiyonda yol bilgisayarı mevcut geniş bir sele altı bagajı var. yol tutuşu gayet başarılı.
    fakat ben şu anda bir motor alacak olsam sym veya yamahaya bakardım özelikle sym tip olarak çok hoş ayrıca ekstara olarak arka ön sis farları mevcut.
    hocam iyi güzei motorunda merkezi fren sistemi hemen hemen hepsinde var lymco granddinkte dahil...

Selam arkadaşlar.
    Konu yeniden canlanmış. Hala motor falan alabilmiş değilim. Malum maddi konular.
    Bu gidişle heves falan kalmayacak.
    Biri hediye etse aslında çok süper olacak. :D
    Cevaplar için teşekkürler.

niyazierk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar, scooter denince önce italyanlar geliyor diyorum. sonradan yapılan kötüdür demek istemiyorum. Ama hem yamahayı, hem X9'u, hem de vespayı kullandım. Yamaha deyince; yamaha da motoru piaggio dan almış ve kendi markasını bile basmadan yaptığı karosere oturtmuş. Ama montajda kullanılan malzeme kalitesinden mi yoksa tasarım farkından mı bilemeyeceğim rölantide ve ani gaz vermede vibrasyon çok fazla. Aynı anda X9 ve vespa 200'ü test ettim inanın o kadar çok fark var ki; aradaki fiyat farkı az kalır. sanki çalışan bir motor yok, sadece süzülerek yol alıyorlar.Yalnız tüm X9 ve vespa kullanıcılarının ortak derdi; servislerin ve yedek parça fiyatlarının yüksek oluşu. iyi günler dilerim.
    Kral çıplaaaaak!

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    derby gp1 ı unutmussunuz 250 cc bence o

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Sym gts 250 var Ama kymco xciting 500 kullanınca heybet bakımından memnun kaldım. Anketteki motorların hepsi güzel. Önemli olan servis.
    Burgman 400 de güzel, Yamaha 400 majesty de güzel.

slm arkadaşlar bende yeni bi 250cc scooter almak istiyorum ama benim bu arkadaştan farklı olarak yamaha xcity250 ve hyosung ms3 250 de var kafamda aslında xcity ye daha fazla düşüyorum lastik boyutlarından dolayı bildiğiniz gibi istanbul sokaklarında belediyenin sürekli çalışmasından dolayı çukurlar bir türlü eksik olmuyo bu nedenle xcity almayı düşünüyodum formdaki yazıları okuyunca almadan önce sizlere bi danışayım dedim bu arada bu benim ilk motorum olacak uzun süreli kullanmak istiyorum bi de hyosung!un özelliklerine bakarsanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler. http://www.durdurakyok.com/hyosung-ms3-250-t1266.html?

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bence Grand dink 250 niye derseniz: Yedek parça ve servis ücretleri çok düşük örnek verecek olursak yukarıdaki motorların en fazla değiştirilen sarf malzemesi olan hava filtresi bazılarında 60-70 euro iken kymco grand dinkin hava filtresi 15 ytl birde 2 kişi ile çok rahat 140-150 süratleri görüyor.En büyük artısı malzeme kalitesi ve firmanın verdiği 100,000 km. motor garantisi birde alırken çok ekonomik 6,700 herşey dahil.Daha ne olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Al bi İtalyan dönüp arkana bakma sorunsuz yıllarca bin hatta senden sonra torunlarında binsin.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    arkadaşım,
    bu topic'te anılan ve anlatılan tüm 250cc maxi scooter'lar fiziksel görünüşü hariç %98 eşdeğer kriterlere sahip!
    onun için hangisini tercih edersen et memnun kalacaksın.

Ben pek scooter fanatiği değilim ama firmamın ithalatını yaptığı SYM GTS250yi sık sık kullanıyorum ve sonderece memnunum/uz çünkü test amaçlı başka arkadaşlarımda kullanmakta.
    Yedek parçaya gelince,buyurun gelin ve yerinde görün diyorum.

Servis ve nihai kullanıcılara sorduğunuzda mutlaka olumlu yanıtlar alacaksınız tüm 250cc ler için.

karar bence tamamen fiziksel yani dış görünüşüne göre veriliyor bu durumda.

Kazasız sürüşler dileğiyle

Motosikleti
    Artık Yok...
    olaya yaklaşım şekli başka olamsı lazım en başda olaya fiyatsal yaklaşmak lazım

şu anda daelim artık getirtilmiyor türkyieye ve ikinci elleride bu yüzden çok düşük 3 - 3.5 a kadar bulmak mümkün parası az olana çin motoru fiyatına daelimi kesinlikle öneririm

biraz paran varsa ikinci elde 4-5 arası sym gts öneririm

5-6 ya çıkarsan kesinlikle x-mas öneririm

biraz daha ekleye bilirsen atlantik deirm kesinlikle

biraz daha eklersen xcting derim

yani bu iş en iyi işi değil para işidir ne kadar köfte o kadar ekmek hesabı

piaggioları kesinlikle ve kesinlikle önermem yedek parçası dünya fiyat servis ağı fazla yok benzin yakışıda çok fazla

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Bende 3 yıla yakındır x-max kullanıyorum, ve temelde major bir problemim olmadı sadece 14.ayında aküm bitmişti ama beldeyama firması maalesef
    Yamaha sahiplerinin arkasında duramayıp malına sahip çıkmayınca YUASA
    da size akü vermiyor.Tek kişiyle ve 90-110km aralığındaki hızlarda şehir dışında 2.69 yakıyor tabii şehire girince bu miktar 3.55-3.67 arasına yükse
    liyor.Fren dozlaması ve yol tutuşu son derece keyifli olan bu modelin 145 km lik otoyol hızıda bir çok uzun nefesli gezilerde bana son derece yeterliydi.
    Tabi devasa bagajı söylemeden geçmek haksızlık olur ,çift tam boy kaskı alabilen bu modelin en hoşuma giden yanıysa karşıdan bakıldğında kişilere verdiği dolgunluk ve üst sınıfa dahilmiş hissidir.
    Bu yüzden çoğu molalarda birçok kişiden 500 mü 600 lük mü diye yorumlar
    alıyorum aslında 1.54 lük aks mesafesiyle V-Strom dan ölçek olarak farkı olmayan x-max e 500 cc yi bile çok rahat kaldırabilir.Kullandığım tipo aracımın ön disklerinin 240 mm iken ,x-max in 267m olduğunu bilmek bile bana güven veriyor.Sadece BEldeyama tarafından temsil edilmekl beni üzüyor keşke <honda gibi onlarda direk kendileri sahip çıksalarda bu markayı tercih edenlerin
    ızdırabı da bitse...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler