Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Prof. Dr. Necmettin Erbakan hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Erbakan kendi ağzıyla katkısı olduğunu söyledi. Filmde ismi geçmemesine de tepkiliydi. Aksi ispat edilmedikçe başlığı değiştirmeye gerek yok. Elbette daha bir çok kişinin katkısı vardır ama Türkiye'ye motor sanayisini getiren Erbakan'dır.

Tank projesi de hayata geçmiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    Allah rahmet eylesin fakat bu kadar şişirmeyelim lütfen.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslik degisse iyi olacak.
    Rahmetlinin devrim arabalariyla uzaktan yakindan bir ilgisi yoktur.
    Bu projenin sorumlulugu Emin Bozoglu'na verilmis ve proje çok degerli bir kadro ile birlikte yürütülmüstür.
    Projeye katkisi olmayan bir adama bunu mal etmek, ona emek veren muhendislerimize de saygisizliktir.

Bunun disinda Erbakan'in bir tank projesi oldugunu hatirliyorum.
    Hayata geçirilip geçirilmedigini arastirmadim.
    Bildiğim kadarıyla leopard tanklarla ilgili bir katkısı vardı.
    Devrim arabalarıyla bir alakası olduğunu ben de hiç duymamıştım.
    Türk siyasetine bir katkısı olduğu aşikar.
    Dedikleri gibi gene de bize öğretileni yapalım; Allah rahmet eylesin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erbakan kendi ağzıyla katkısı olduğunu söyledi. Filmde ismi geçmemesine de tepkiliydi. Aksi ispat edilmedikçe başlığı değiştirmeye gerek yok. Elbette daha bir çok kişinin katkısı vardır ama Türkiye'ye motor sanayisini getiren Erbakan'dır.

Tank projesi de hayata geçmiştir.
    Demekki yalan söylemis rahmetli.

Not Mesajı: Projede Motor Şanzuman grubunda yer alan mühendislerden Yük. Müh. Rifat Serdaroğlu ise projeden yıllar sonra projenin Erbakan'a mal edilmesi çabalarına karşılık şunları söylemiştir:
    "Erbakan da nereden çıktı? Erbakan'ın Devrim projesi ile tek ilişkisi bir olumsuzluktan ibaret. O zamanlar Gümüş Motor adlı bir fabrikanın sahibi mi, yöneticisi mi neydi? Biz de motor üstüne çalışıyoruz ya, "Gidip bakalım şu Gümüş Motor'a, işimize yarayacak bir katkıları olur mu?" dedik. Gittik, ihtiyaçlarımızı anlattık. Bizim ihtiyaçlarımızı yanıtlayacak hiçbir olanakları olmadığını söylediler. Biz de zaten açılmamış olan Erbakan, daha doğrusu Gümüş Motor defterini kapattık. Hepsi bu!"
    Projede Motor Şanzuman grubunda yer alan mühendislerden Yük. Müh. Salih Kaya SAĞIN ise Mühendis ve Makina Dergisi'nin 310'uncu sayısında Devrim Arabaları hakkında yayınladığı "Başarı mı, fiyasko mu?" başlıklı makalesinde Erbakan'ın projedeki rolü hakkında şöyle demiştir:
    "19 Eylül 1985 tarihli Hürriyet Gazetesi'nin 4. sayfasında EKONOMi bölümünde yer alan "ilk Yerli Otomobil 'Devrim'i Erbakan Yapmıştı" başlıklı haberin aksine Prof. Erbakan'ın bu projeye uzaktan yakından bir ilgisi ve katkısı olmamıştır."

Tekrardan Allah Rahmet eylesin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Allah rahmet eylesin,bu ülkede ilk başkanından son başkanına kadar olan şahsiyetlerin içinde,en şereflisi ve batı ülkelerinin en çekindiği ve istemediği bir insandır.Şimdi kına yaka bilirler;onlar ve onlar gibi düşünenler...

Allah rahmet eylesin
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ölmüş gitmiş adam.
    bazılarının yapmayı sevdiği gibi ölenin ardından düşüncesini ve hayat görüşünü sorgulayacak değilim.

kendi zamanında kendi bildiği gibi yaşadı,
    kalabalıkları arkasından götürdü.
    iyi mi yaptı kötü mü yaptı o kişiye göre değişir.

rahmeti olur mu olmaz mı onu da hak bilir.

kör ölür badem gözlü olur tasvirinden kaçınalım.
    gereksiz polemiklere gark edecek açıklamalardan uzak duralım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Allah rahmet eylesin, şuan ben de İTÜ de onun mezun olduğu makina mühendisliğinde aynı binada aynı sıralarda okuyorum. Tarihte 4 üzerinden 3.98 ile bizim bölümümüzü bitirebilen gerçek bir mühendistir kendisi. ( onun rekorunu 1950 lerden bugüne kadar sadece 1 kişi kırabilmiştir ama biz makina öğrencileri olarak hala ders aralarında erbakanın ismini anarız ) Pancar motor ve tankların modifiye edilmesi gibi, insanlar tarafından basit görülen ama aslında Türk mühendisliğinde çok büyük adımlar sayılabilecek atılımları gerçekleşirmiştir. Siyasetini hiç sevmememe rağmen, mühedisliğini gerçekten takdir ediyorum. Tekrardan Allah rahmet eylesin.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölmüş gitmiş adam.
    bazılarının yapmayı sevdiği gibi ölenin ardından düşüncesini ve hayat görüşünü sorgulayacak değilim.

kendi zamanında kendi bildiği gibi yaşadı,
    kalabalıkları arkasından götürdü.
    iyi mi yaptı kötü mü yaptı o kişiye göre değişir.

rahmeti olur mu olmaz mı onu da hak bilir.

kör ölür badem gözlü olur tasvirinden kaçınalım.
    gereksiz polemiklere gark edecek açıklamalardan uzak duralım.
    Katılıyorum.
    Ayrıca Bu mevzular forumumuza yakışmadı kanaatindeyim.
    112ciyiz

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca Bu mevzular forumumuza yakışmadı kanaatindeyim.

Hak veriyorum emin abi sana...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    sadece Allah rahmet eylesin demekten başka denilecek bir şey yok, burası siyaseti tartışma alanı değil,bildiğim kadarıyla hala kullanılan fransız yapımı leopard tanklarının paletlerinin üretimi kendisine ait,biraz önce tv de devrim arabalarının yapım görevininin kendisine verildiğini ve çalışma takımını onun kurduğu söylendi,doğrudur veya yanlıştır bilmiyorum devamı gelseymiş iyi olurmuş,erbakan sanayi konusunda demirelde baraj mühendisidir geriye kalan hiç bir siyasetçinin şiirden futboldan ötesini götürememişlerdir,haa biriki de ekonomi profesörü var sayılırsa
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Saçma diyerek kendini komik duruma düşürmüşsün. Cevap vermeye bile değmeyecek kadar saçmalayan sensin aslında. Diesel motor benzinli otto motorundan çok daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Dieselden anlayıp benzinliden anlamayan bir motor hocası yoktur. Zaten bu ikisi genel olarak "içten yanmalı motor" olarak geçer. Yalan yanlış bilgiler veren biri varsa o da sensin. Diğer söylediklerini çürütmekle uğraşmaya gerek yok, efsane olup olmadığını bu izanla senin anlaman mümkün değil zaten.
    Ah canım benim, zihniyetini tartışmıyoruz burada rahmetlinin. Benim gözümde efsane değil, sıradan bir adam bile değildir siyasi ve politik anlamda. Ama buna rağmen rahmet okumuş ve iyi dileklerimi sunmuşum değil mi ?

Ancak bütün bunlar tarihi çarpıtmanıza yapmadığı şeyleri yapmış gibi göstermenizin mazereti değildir. Devrim ile hiç bir alakası yoktur. Yerli üretim otomobil yapsak mı ki demekten başka. Ayrıca erbakan tek pistonlu 9 beygirlik bir dizel motor üretmiştir. Bütün mevzu budur. Ki %100 yerli üretim de değildir. 4 silindirli içten yanmalı benzinli bir motor tasarlamamıştır. Dizel daha karmaşıktır öyle mi ? Ateşleme sistemine sahip olmayan enjeksiyon püskürtmeli sıkıştırma esası ile patlayan bir motor, benzinliden daha karmaşıktır sana göre. Peki. (Mevcut dizel motorları tenzih ederim. TDI ın bahsettiğimiz dizel motorla uzaktan yakından alakası yoktur teknoloji olarak)

Ha bu arada Leopard tanklarına da buluş anlamında bir katkısı yoktur. Erbakan ın. Devlet görevi ile Almanya da bu tankların üretimini gözlemlemek ve eğitilmek için Leopard fabrikasında bulunmuştur bir kaç sene o kadar. Ayrıca Leopardlar Fransız değil Alman üretimidir. Çok büyük olasılıkla da bu fabrikada aldığı eğitim ve gördüğü yeni teknikler sayesinde pancar ı da tasarlamıştır.

DipNot: Pancar verimlilik anlamında sıkı iştir bunu inkar etmem. Hala balıkçı teknelerinde (ki bizimkinde de mevcut) ve tarlalarda sulama amaçlı gayet verimli kullanılır.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Geçende defne joy'un ölüm haber topiği tartışmalara,hakaretlere,çatışmalara varan bir halde seyretmişti,şimdide erbakanın'ki buna aday. topic kapatılmadan bi rahmet'te benden olsun...

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin..
    Dünyevi ve uhrevi görüşlerini beğenen de var beğenmeyende.Ama şunu iyi bilmek lazım ki Türk siyaseti önemli bir şahsiyetini,hilesiz hurdasız ,riyadan ve şahsi ve yandaş menfaatçiliğnden uzak değerli bir insanını,ve tam bağımsız bir Türkiye sevdalısını kaybetmiştir
    Elbette Allah rahat eylesin. Lakin muteveffanin trilyon davasi vardi. Ortalama bir Turkiye insanindan daha uzun ve rahat yasadi. Torba yasa ile affedilen cezasi yarim toncuk bir altina bedelmis..bu nasil masumiyet! http://www.internethaber.com/erbakan...in-328211h.htm
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Allah rahmet eylesin.....

Mühendislik yanını bilmem.... Tanıdığım erbakan sadece siyasetçi kimlikli birisiydi..... Politikasını hiç sevmemişimdir...

Varsa memlekete faydası Allah ondan razı olsun....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    250 mct
    Merhuma Allahtan Rahmet geride kalanlara da sabır dilerim.

Çok şükür tekrar iktidara gelmedi ve televizyonlarımız halen salonlarımızda boy göstermeye devam etti.

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Siyasete girmeyelim. Yarın hepimiz arkasından konuştuklarımızla yüz yüze geleceğiz. Kulaktan dolma bilgilerle, iç yüzünü bilemediğimiz şeylerle insanları yargılamayalım. Yaptığımız zerre kadar haksızlığın dahi hesabını vereceğiz.

İnsanın sahip olduğu en değerli varlığı şerefi ve haysiyetidir. Bu değerlere karşı yapılan saldırı, kolay ödenecek bir hesap değildir.

Gerekli hüküm ve cezaları yetkili merciler verir. Vermiyorsa da burada istediğiniz kadar konuşun, hiçbir şey değişmez. Gereksiz yere burada kötü konuşup büyük veballere girmeyin. Kaldı ki bahsedilen kişi zaten vefat etmiştir.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Günahları affolssun ama sevmezdim kendisini. Devrim arabalarıyla bi bağlantısı varmıdır yokmudur bilemiycem pek hazetmediğim bir insandır kendisi. Bu benim görüşüm.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Gerekli hüküm ve cezaları yetkili merciler verir. Vermiyorsa da burada istediğiniz kadar konuşun, hiçbir şey değişmez. Gereksiz yere burada kötü konuşup büyük veballere girmeyin. Kaldı ki bahsedilen kişi zaten vefat etmiştir.
    Aynen katiliyorum.
    O yetkili merciler cezasini vermis cezasinin bir bölümünü çekmis, daha sonra Cumhurbaskanimiz Abdullah Gül tarafindan af edilmistir.

Artik bundan sonraki hesabi Allah ile onun arasindadir.

Geri kalan yalan dolan.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bu başlık altında, çok sevdiğim forumdaş kardeşlerimden bazılarının holiganlık yaptıklarını görmek beni üzdü. bazı eski topiklerde daha, yine kendileri tarafından buna benzer sözler sarfedilmişti.
    oysa ben o kardeşlerime "KARDEŞ" derken; siyaset, din, dil, ırk, mezhep ayırdetmemiştim. siz de ayırdetmeyin.
    bu ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır.

laf çamur atmaya gelince, o iş çok kolay.
    karşı düşüncede olanlar için ise karşıt suçlama yapmaları da kolay.

atı alan üsküdarı aşmış arkadaşlar.
    birbirimizi kırmanın ve ölenin arkasından konuşmanın anlamı yok bence.

Takdiri ve hesabı ve defteri Dürecek Olan'dan daha hızlı ve eksiksiz yoktur.
    yargıladığımız gibi yargılanırız.

Ben, her kim olursa olsun hiç bir insanın cehennemde yanması ve o azabı görmesini insanlığıma yakıştırmam. hele hele ki, şeytanın zaferini hiç istemem.
    Bu yönden düşününce, benim şahsi hakkım helal olsun ama bu ülkenin hakkını yemiş hiç kimseye hakkımı helal etmem.

sevgi, saygı, kardeşlik ve birlikteliğimizin bozulmaması dileklerimle
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette Allah rahat eylesin. Lakin muteveffanin trilyon davasi vardi. Ortalama bir Turkiye insanindan daha uzun ve rahat yasadi. Torba yasa ile affedilen cezasi yarim toncuk bir altina bedelmis..bu nasil masumiyet! http://www.internethaber.com/erbakan...in-328211h.htm
    Aslında bunlar bu forumda tartışılacak mevzular değildir.Polemiğe girmek istemiyorum , rahmetlinin kendisi yada partisi ile bir bağım yada yandaşlığımda yoktur.Ancak şunu söyleyebilirimki ''uluslararası ilişkiler'' eğitimi görmüş biri olarak (böbürlenmek yada bilgiçlik taslamak için demiyorum)nacizane şunları söyleyebilirim: bu ülke üzerine oynanan oyunların...ki hemen her egemen ülke ,bunu sözüm ona ''dost ve müttefik'' olsa dahi (kaldı ki dost ve müttefik ülke yoktur menfaat birlikteliği vardır ve bu durum egemen ülke yönetimlerinde olması gerekendir).Dost olsun yada olmasın karşı ülke üzerinde rejim ve ülkeyi yöneten liderlerin kendi çizgilerinde ve menfaatleri doğrultusunda olmasını ister. Aksi bir durum olduğu zaman liderleri ve rejimi değiştirmek için akla geldik gelmedik tüm senaryolar gerçekleştirmeye çalışılır. Kitle iletişim araçları;gazete,dergi,internet,radyo-tv...vs. en çok kullanılan objelerdir.Bu yolla istedikleri lideri, ki başbakan olur,cumhurbaşkanı olur,kral olur artık lider kimse onun üzerinde doğru yanlış tartışmalar başlatılır.Yargıya içten içten müdahaleler yapılır yöneticiler halkın gözünden düşürülmek istenir ...................
    Uzatmak istemiyorum çünkü malumunuz üzerine çok yönlü ve çok uzun mevzulardır bunlar. Sonuç : Basında bilerek yada bilmeyerek yanlış yaz(ar)bilir.Saygılarımla.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler