Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Prof. Dr. Necmettin Erbakan hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Geçenki genel seçimlerde kanalları gezip parti liderlerinin seçim proganda konuşmalarını dinliyordum.Hiç biri bana hitap etmiyo.Boş boş konuşan bir sürü siyasi lider.Allah hepsinin belasını versin , oy verenin de belasını versin diye isyan ediyorum içimden.Peki ben ne istiyorum bir liderden diye düşündüm.Tek istediğim şey şunu söylemesi : "Bu ülkenin teknolojik ve sanayi alanında devrim yapması gerektiği.".Yani benim istediğim bilim ve teknolojiye önem verecek bir lider.Sonra hiç izlenmeyen kanal listesinin sonlarındaki bir kanalı tesadüfen açtım.Baktım erbakan konuşuyo.Söylediği de aynen şuydu : "Bu ülkenin bir sanayi devrimine ihtiyacı var.".Oyum senindir dedim.

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilip bilmeden konuşma..

Senden işimizi nasıl yapacağımızı öğrenecek değiliz, site yönetiminin faaliyetlerinden memnün değilsen siteye girmezsin ya da üyeliğini sildirirsin.

Başlık konu veya içerik değiştirirken kimseye de açıklama yapmak zorunda değiliz üye olurken kabul ettiğiniz site kuralları var, kabul etmiyorsanız üye olmayacaksın, üye olacaksan kurallara uyacaksın.

Ayrıca konu başlığı falan da değiştirilmedi.

Sitede aynı konulu birden fazla başlık açılamaz, eğer aynı içerikli başlık açılırsa biri kilitlenir veya iki konu birşeltirilir. Senden önce başka bir üye konuyu açmış ve konular birleştirilmiş. İlk mesaja bakarsan görürsün. Konuyu açan kişi bu konu başlığını seçmiş. İkinci mesajda sana ait mesajının başında konu başlığın duruyor.
    Asıl sen bilip bilmeden konuşuyorsun. Bu konu başlığının 2. kez değişmiş hali. Birkaç saat önce ilk yazdığım başlık değiştirilmişti. Şimdi ise 2. kez değişiklik yapılmış. 2. değişikliğe bir tepki vermiş değilim, kurallar çerçevesinde yapıldığının farkındayım ama ilk müdehale gereksiz ve kural dışı bir müdehaleydi.

Hangi kuralı ihlal ettiğimi söyler misin?

"Devrim Arabaları'nın mucidi Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkın rahmetine kavuştu."

Bu ilk başlığın neresi hangi kurala aykırı?

İhlal ettiğim kural, moderatörlerin keyfine göre yaptıkları müdehalelere razı olmam gerektiği kuralı mı?

Bu mudur MT?

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu hiç konuşma bence.....

Bizler Mustafa Kemal in kurduğu CUMHURİYETİN evlatlarıyız..... Hiç bir şekilde tartışılmaz... Tartışılamaz.....
    +1

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1
    BEN OSMANLI TORUNU CUMHURİYET ÇOCUĞUYUM

arkadaşlar her doğru her yerde söylenmez.Gerçek tarih meyadana çıksa dünya tarihi değişir resmen.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    iyiydi kötüydü o ayrı ama komik adamdı Allah rahmet eylesin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklı başında muhaliflerinin hareket çekip çomak sallayarak kendini ifade ettiği topraklarda siyaset yaptı. (khutuck'a)
    seveni sevmeyeni oldu epey hoca'nın.
    ben sevenlerindenim.
    Allah rahmet ede.
    İsim vermeye gerek yoktu yahu

Madem yeri geldi, açık açık söyleyeyim. Atatürk devrimlerini yıkmaya çalışan herkese hareketin alasını çekmekten zerre gocunmam. Birinci vazifem Türk İstiklal ve Cumhuriyetini dahili ve harici bedhahlara karşı ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Bu bedhahların dört üçdoksansekizlik mühendisler olması beni vazifemden vazgeçiremez. Memleket dahilinde iktidara sahip olanların gaflet ve dalalet, hatta hıyanet içinde olmaları; hatta bu iktidar sahiplerinin şahsi menfaatlerini trilyonlarla ölçmeleri gibi ahval ve şerait içinde dahi vazifem Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Damarlarımdaki asil kan bana yeter.

Sadece rahmet okuyabilsem keşke...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    bırakın böyle en ufak şeylerde kutuplaşmayı.. dinsiz olsanda imanlı biri olsanda kendine sakla...

ama asla TÜRK BENLİĞİNİ kaybetme.....

ölen bir kişinin helede türkiyenin gelişmesi için önemli işler yapmış biri için iyi şeyler söylenebilir tabi abartılmadan..

Allah Rahmet Eylesin Diyin Geçin...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl sen bilip bilmeden konuşuyorsun. Bu konu başlığının 2. kez değişmiş hali. Birkaç saat önce ilk yazdığım başlık değiştirilmişti. Şimdi ise 2. kez değişiklik yapılmış. 2. değişikliğe bir tepki vermiş değilim, kurallar çerçevesinde yapıldığının farkındayım ama ilk müdehale gereksiz ve kural dışı bir müdehaleydi.

Hangi kuralı ihlal ettiğimi söyler misin?

"Devrim Arabaları'nın mucidi Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkın rahmetine kavuştu."

İhlal ettiğim kural, moderatörlerin keyfine göre yaptıkları müdehalelere razı olmam gerektiği kuralı mı?

Bu mudur MT?
    Başlık değişebilir, silinebilir veya kilitlenebilir, her ne olursa olsun sen burada hiçbir site yöneticisine hakaret edemezsin, rahatsız olduğun bir konu varsa site yönetimine mesaj atarsın, adam gibi sorarsın, problem varsa çözersin.

Yazdıklarına göre sadece burada yapılmış olabilecek bir uygulamadan değil diğer kararlarımızdan da rahatsızsın, daha önce yazdığım gibi memnun değilsen siteye girmezsin ya da üyeliğini sildirirsin. Burası senin söylediğin gibi dingonun ahırı değil, babanın çiftliği hiç değil.

Ayrıca konuda siyasi tartışmaya devam edilecekse konu kapatılacak.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırdır, başlık gittikçe küçülüyor?
    Neyse beni ilgilendirmez...
    112ciyiz

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O baslik hem forum kurallarina, hem ahlak kurallarina,hem de insanlik kurallarina aykiri.
    Resmen yalan atarak, bu arabalara emek vermis onlarca muhendisin emegini gasp ediyorsun, sonra da emegim gasp edildi diye burada agliyorsun.

Devrim arabalariyla ilgili resmi hiç bir kayitta Erbakan'in adi geçmezken, sen sabah gazetesinin 80li yillarda yayinladigi bir habere dayanarak sirf siyaseten sempati toplamak için baslik açiyorsun.
    Gerçi hikaye kitabini referans gösteren de oldu seninki yine de fena sayilmaz.

Ayip ediyorsun.
    Insanlarin emegini gasp ediyorsun.
    Göznurunu,elemegini dökülen terleri, siyasi rant için gözünü kirpmadan harciyorsun.

Bir de utanmadan, zeytinyagi gibi üste çikmaya çalisiyorsun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ( susacam demiştim ama )
    elbette haber verilebilirdi ama konunun duruyor olması, despotluk değil; kişilerin sıfatlarının yerine "insanlığına" önem verilmesidir....
    ayrıca yönetim, net bilgi sahibi olmadığı bir konuda muallakta kalmamak ve/veya tartışmaları meşru bir zemine oturtmak istemiş olabilir.
    kızma mehmet'im, birimizin özgürlüğü hiçbirimizin tutsak olmaması anlamına gelir
    Sencer abi,sana kızmak gibi bir girişimimin olmadığını-kesinlikle böyle birşeyin hiç bir şekilde olmayacağını-sana gerçekten,ama gerçekten saygı duyduğumu ve aynı zamanda sevdiğimi-kesinlikle gönül koymayacağımı ve böyle bir insan olmadığımı sen biliyorsun.Seninle motosiklet haricinde uzun uzun dertleştiğimizde oldu,fikrini almak istediğim zamanlarda oldu hatta ve hatta yolda kaldığım zaman seni aradığım ve teknik yardım istediğimde oldu.

Seninle bukadar yoğun bir dostluk yaşarken ve buna istinaden şunu anlamanı ve Kayhana kardeşime yapılmış haber vermeden kafasına göre başlık değiştirme bence gerçekten çok yanlış.

Mademki tartışmaya meşru bir zemin aranıyor Kayhan kardeşim alt-alta kaçtane madde yazdı hangi baba yiğit bunlara cevap verebildi.Sadece ve sadece kendi egoları doğrultusunda ve at gözlüğü takmışcasına inatcı keçi gibi aksini ''sadece inkar yoluyla'' savundular.

İşte geçenlerde demiştim,bardağın dolu tarafı ve boş tarafı diye,malesefki bizler takım tutar gibi devlet adamı tutarız,yaaa bu adam eyvallah burda burda şu faliyetleri yaptı fakat burdada bunu yanlış yaptı.....der ve keser atarız iki dünya bir araya gelse bu düşüncedende vaz geçilmez.

Niçin yaptı-neden yaptı-şartları neydi-daha sonrasında başka bir çalışması oldumu vs. vs. bunlar hiç bir zaman düşünülmez...

Herifin oğlu hocaya ilani aşikari gıcık,ap-açık bariz ortada.Yanlız bunu direk söyleyemeyip ali-cengiz oyunları çevirerek dolaylı yollardan söylemenin hararetindeyken,yalan-yanlış Allah ne verdiyse kulaktan dolma sohbetlerde dinleme vs. vs. say gitsin...neden? hocaya gıcığım aga....

Şimdi bumu daha meşru bir ortam
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Yaw yemişim devrim arabasını.Adam devrim arabasını yapmamışsa da pancar motorunu yapmış.Hem pancar motorunu yapsa nolacak.Adamlar uzayda gezegenler arası yolculuk yapacak uzay gemilerinin motorlarını yapma mücadelesi veriyo.Sizin burda tartıştığınız şeye bakın.Devrim arabası , pancar motor.

Motosikleti
    ZX6-R
    yeter ya her kanalda erbakan erbakan bakın erbakan diyorum baş harfini büyük olarak bile yazmayı gerek duymuyorum gence kalem kıranları idama imza atanları affetmem allah affetsin kayıp trilyonlarıda geçtim ölünün arkasından konuşulmaz derler ama bu adamın arkasından konuşurum

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı Salihyet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Defne Joy ile Erbakan Hocayı aynı başlıkta tartışmayınız. Her ne tartıştıysanız 4 sayfa size diyeceğim; Kendisi Doçenttir, lise mezunu değildir defne joy gibi, 62 yıllık evliliği vardır, saygın bir kişiliktir.. ! Lütfen kıyaslamadan önce kimi kimle kıyaslayacağınızı bilin. Sınavsız girebileceği üniversiteye sınavla girip okula ikinci sınıftan başlamıştır. Leopard tankını kendisi tasarlamıştır, bunu adam gibi araştırmadan bile bulursunuz. Milliyet hürriyet mynet sitelerinde yazmaz, orada ki galerilere bakmayın yani Darbeci zihniyet tarafından laikliği tehdit etmekle suçlanmıştır vs.

Şu komür meselesinden nemalanan arkadaşa da diyeceğim; kömür ihtiyaç sahibine gitmiştir, fakirin aldığı yardımdan nemalanan insanlara lanet ediyorum.! ( VEREN EL ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR dersem kafanızda fazla soru işareti oluşmamasını sağlarım diye düşünüyorum )
    Leopard tankını rahmetli tasarlamış. Ağzımla bile gülmüyorum buna. Ağır ol da molla desinler yahu. Erbakan 1954 ve 1956 da Almanya da A.G.”KHD” motor fabrikasında mühendis olarak çalışmıştır. Tank fabrikası değil, tanka motor üreten fabrikada dikkatinizi çekerim. Leopard 1 tankları ise 1965 yılında üretime başlamıştır. Atıp tutmadan esas siz araştırın. İnanılacak gibi değil.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sencer abi,sana kızmak gibi bir girişimimin olmadığını-kesinlikle böyle birşeyin hiç bir şekilde olmayacağını-sana gerçekten,ama gerçekten saygı duyduğumu ve aynı zamanda sevdiğimi-kesinlikle gönül koymayacağımı ve böyle bir insan olmadığımı sen biliyorsun.Seninle motosiklet haricinde uzun uzun dertleştiğimizde oldu,fikrini almak istediğim zamanlarda oldu hatta ve hatta yolda kaldığım zaman seni aradığım ve teknik yardım istediğimde oldu.

Seninle bukadar yoğun bir dostluk yaşarken ve buna istinaden şunu anlamanı ve Kayhana kardeşime yapılmış haber vermeden kafasına göre başlık değiştirme bence gerçekten çok yanlış.

Mademki tartışmaya meşru bir zemin aranıyor Kayhan kardeşim alt-alta kaçtane madde yazdı hangi baba yiğit bunlara cevap verebildi.Sadece ve sadece kendi egoları doğrultusunda ve at gözlüğü takmışcasına inatcı keçi gibi aksini ''sadece inkar yoluyla'' savundular.

İşte geçenlerde demiştim,bardağın dolu tarafı ve boş tarafı diye,malesefki bizler takım tutar gibi devlet adamı tutarız,yaaa bu adam eyvallah burda burda şu faliyetleri yaptı fakat burdada bunu yanlış yaptı.....der ve keser atarız iki dünya bir araya gelse bu düşüncedende vaz geçilmez.

Niçin yaptı-neden yaptı-şartları neydi-daha sonrasında başka bir çalışması oldumu vs. vs. bunlar hiç bir zaman düşünülmez...

Herifin oğlu hocaya ilani aşikari gıcık,ap-açık bariz ortada.Yanlız bunu direk söyleyemeyip ali-cengiz oyunları çevirerek dolaylı yollardan söylemenin hararetindeyken,yalan-yanlış Allah ne verdiyse kulaktan dolma sohbetlerde dinleme vs. vs. say gitsin...neden? hocaya gıcığım aga....

Şimdi bumu daha meşru bir ortam
    canım dostum, canım kardeşim, kardeşlerim.
    her bir birey olarak birbirimizi kırmayalım, gerçekten de burada kızdığımız, satırlarca öfke kustuğumuz arkadaşıız bir kaza geçirse yardımına koşmaz mıyız? en kötü ihtimal kaza topiğine geçmiş olsun mesajı yazmaz mıyız?

her kim ve hangi düşüncede, inançta olursak olalım ama birbirimizin fikrini değiştiremeyeceğimize göre daha fazla birbirimize yüklenmeye gerek yok.

ayrıca, konu siyasete gireceğinden "kilitlenecek"

erbakan sempatizanları için bu hiç de hoş olmayacak.
    elbette hiçkimsenin bizim rahmetimize( haşa) ihtiyacı yoktur
    her ne kadar sevsek de / sevmesek de, Mustafa Kemal'in ve ruhu şâd olan şehitlermizin kuruduğu cumhuriyetimizin ve demokrasinin gereği olarak birbirimize saygıyı elden bırakmayalım.

erbakan'ı sevmeyenlerimiz var ama Mevlana'yı sevmeyen yoktur sanırım.
    bir an için, O'nun bakışıyla bakalım ve Yunusça söyleyelim;

Yaradılanı sevelim ( en azından) yaratandan ötürü...
    Materyalist yönden bakacak olursak; insanlık adına...

Unutmayın, o olmazsa, öteki olamzsa, diğeri olmazsa biz asla biz olamayız.
    düşüncelerimiz sevgimize engel olmasın.
    hem mozaik bir toplum olarak barış içinde binyıllarca keynaşmış olmakla övünüp hem de birbirimize bu şekilde yaklaşmak olmaz.

kendimizle ve anadolu insanı olmanın verdiği ağır sorumlulukla artık "yeni başlığa uygun olarak " sadece rahmet dilemek isteyen dilesin.
    siyasi veya politik düşünceleri farklı zeminlerde veya forumlarda tartışmayı deneyebilirler ( ben başka hiç bir foruma bu şekilde sık girmediğim için zorlanacağım ama gerçek ve olması gereken bu)

Sevgi ve selametle Allah'a emanet olun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

star tv yi açınız. Bazı konular gerçek zemine taşınıyor...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca konuda siyasi tartışmaya devam edilecekse konu kapatılacak.
    vakti gelmiş bence

Allah rahmet eylesin....

konu açık oturuma dönmüş, uslüp ve hitaplar sertleşmiş hoşgörü bu sitede herkezin bir ortak sevdası olduğunu unutmamak gerek
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler