Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

MEB Okullarda Serbest Kıyafet Uygulamasına Hayır !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ben okul velisi olarak serbest tip uygulamasını gelir seviyesi farklı aileler açısından ve bunu henüz körpecik dimağından algılayamayıp sadece arkadaşını kıskanarak derslerine odaklanamayan yavrucaklar açısından sakıncalı buluyorum...(bu her yaş grubu için geçerli)

bu olaya sosyo ekonomik ve kültürel bakışım...

4 yıl 130 yıllık bir Musevi Okulunda çalıştım...Orada da tek tip kıyafetin bir zorunluluk olması hususunda ortak bir kanı vardı...ve muhtemelen Vakıf bu doğrultuda tavsiye niteliği taşıyan ama uyulmasını istediği yaptırımları uygulayacak...

mantığım ve sağduyum diyor ki ; belli renk ve tonlardaki kurumun imajına yakışan üniforma olmalı...ha siyah örnek mantalitesinden çıkıp daha modern çizgilerin oluşturduğu kreasyonlar hatlar desenler renkler olabilir...

benim derdim liyakata bakılmadan yoldan geçen karizmasız vizyonsuz tiplerin vasat devlet okullarında vasat bir şekilde bankamatik öğretmen olmaları...heyecansız vasat öğrenci ve eğitmen lokasyonu beni çilden çıldırtıyor...

özel okulda daha başka bir denge olduğu için Devlet okullarına karşı antipatim fazla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben okul velisi olarak serbest tip uygulamasını gelir seviyesi farklı aileler açısından ve bunu henüz körpecik dimağından algılayamayıp sadece arkadaşını kıskanarak derslerine odaklanamayan yavrucaklar açısından sakıncalı buluyorum...(bu her yaş grubu için geçerli)

bu olaya sosyo ekonomik ve kültürel bakışım...

4 yıl 130 yıllık bir Musevi Okulunda çalıştım...Orada da tek tip kıyafetin bir zorunluluk olması hususunda ortak bir kanı vardı...ve muhtemelen Vakıf bu doğrultuda tavsiye niteliği taşıyan ama uyulmasını istediği yaptırımları uygulayacak...

mantığım ve sağduyum diyor ki ; belli renk ve tonlardaki kurumun imajına yakışan üniforma olmalı...ha siyah örnek mantalitesinden çıkıp daha modern çizgilerin oluşturduğu kreasyonlar hatlar desenler renkler olabilir...

benim derdim liyakata bakılmadan yoldan geçen karizmasız vizyonsuz tiplerin vasat devlet okullarında vasat bir şekilde bankamatik öğretmen olmaları...heyecansız vasat öğrenci ve eğitmen lokasyonu beni çilden çıldırtıyor...

özel okulda daha başka bir denge olduğu için Devlet okullarına karşı antipatim fazla...
    metehan abi valla söylediklerinden hiç bişey anlamadım ya kreasyon dedin liyakat valla heralde daha uykum açılmadı ama bencede serbest kıyafet olmamalı

Tek tip uygulaması...
    En anlaşılır nasıl yazabilirim...
    Öğrencileri tek tipe sokmak, baskı altında tutulmak istenen bir toplum yetiştirmek için yapılıyor diye düşünülebilir.

Serbest kıyafet...
    Öğrencileri görünüşlerindeki tercihlerinde serbest bırakarak, düşüncelerini de serbest bırakabileceklerini öğretmek istiyor olabilirler. "özgür birey, özgür toplum, güçlü Türkiye" gibi mi??

Ama MEB o yaşlardaki çocukların ne kadar acımasız olabileceklerini sanırım hesaba katmıyor. Malum ülkemiz feodal geleneklerini hala sürdürüyor. Feodal ailelerin çocukları da aynı düşüncede oluyorlar. Ve o çocuklar görünüşleri daha iyi olacağı için görünüşleri nispeten daha kötü olan çocuklara karşı üstünlük kurmak isteyeceklerdir. Öyle olmasa da en azından aralarına almak istemeyecekler. O çocuklar da diğerlerinin arasına girmeye cesaret edemeyecekler.

Ee noldu özgür düşünce, özgür birey, özgür toplum.

Sonuç olarak, serbest kıyafete evet demek istiyorum ama, yukarıdaki düşünceler beni hayır demeye sevkediyor.

Düşünce iyi olabilir ama; sonuca ulaşılırken geçirilecek süreç, çocuklarlamız için travmalarla dolu olur diye düşünüyorum.

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir öğrenci olarak kelimesi kelimesine katılıyorum.Ve ben bir lise öğrencisiyim arkadaşlarımıda hiçbir zaman aaa hergün aynı şey giyiyor diye küçümsemek aklımdan bile geçmez çünkü aynı mahallenin yada aynı semtin çocuklarıyız.Babalarımızın hepsi aynı gelire sahip insanlar.Neden bizim Ülkemizden yenilikçi,farklı projeler yapıp Dünya'ya örnek insanlar çok zor cıkıyor.Hep bir sınır hep bir Haddinizi bilin terbiyesi.Hocam bana gelip kesinlikle dershaneye gitmelisin dediğinde bende ona neden siz verdiğiniz eğitime güvenmiyor musunuz diye sorduğumda hadsiz terbiyesiz oluyor.Ve kantin konusu bilmiyorum burdaki hocalarımız hiç kantinlere indiler mi ? 1 aydır değişmeyen yağlarda 2.5 Tl ye kıytırık bir patetes kızartması.0.75 Kuruş bir bardak çay benim okulumda bu böyle + 2 dakikanizi ayırıp http://www.gazeteturka.com/news_detail.php?id=77022 şu habere bakmanızı istiyorum.Ve hala bu şahıs kantinimizde çalışıyor.Bunlarıda tartışmamız lazım.
    Bu arada linkteki şu habere ne demeli ! kılık kıyafet bir tarafa komple sistem değişmeli,Anlaşılıyor ki devlet okul ve yurtlarındaki rezillikler artık sıradan bir hal almış,kantincide işine devam ediyor, zira benzerlerine gazete ve haberlerde sıkça rastlamak mümkün.

Motosikleti
    Yamaha R1
    bilmem farkında mısınız ama motosiklet özgürlük demektir. Cbr 600 kullanan biri de cbr 125e bütçesi yeten birine hava yapıyor sizin bu anlayışınızla. öğrencileri asker gibi yetiştirmek hazırolda durdurmak, rahat vs gibi komutlar vermek insanları askeri gibi gören zihniyetin kendini tatmininden başka birşey değildir. tek tip kıyafet de bunun ta kendisidir. bu insanlar eğitimcilerin erleri değildir. özgür sivil bireylerdir. iki tekerin üzerinde gezen ve özgürlüğün tadını alan insanların tek tip kıyafeti eşitlik adına savunması kadar komik bir durum olamaz. neymiş efendim fakir zengin ayrımı olacakmış. git bakalım okulun kantinine var mı yok mu? sor bakalım zengin kızına gönül vermiş taşra çocuğuna kendini uzaylı gibi hissediyor mu hissetmiyor mu? tep tip kıyafeti savunmak statükoculuktur. statükoda şunu iddia eder: bizden az kazanan bidon kafalı cahil ve görgüsüzdür. bizden çok kazanan da haindir. şimdi herkes gönlündeki tek tipleştirme düşüncesini bir daha sorgulasın!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi valla söylediklerinden hiç bişey anlamadım ya kreasyon dedin liyakat valla heralde daha uykum açılmadı ama bencede serbest kıyafet olmamalı
    Demek istediğim kafaları sistemi değiştirmemiz lazım...öğrencilerin ne giydiği şu aşamada fazla umrumda değil demek istedim dostum...siyah önlük zamanında konsantrasyon daha fazlaydı...şimdi inan derslere odaklanma diye bir şey yok...bir ezberdir gidiyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler