Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MEB Okullarda Serbest Kıyafet Uygulamasına Hayır !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZX6-R
    son derece ilkel bir kuraldır cocukları bence okuldan soğutan en önemlide faktörlerden biridir tek tip kıyafet uygulaması koyun sürüsü gibi coq a katılmamak elde değil yıllardır aynı fakir edebiyatını yapmışsınız hocam kusura bakmayın biz çile cektik umarım gelecek nesiller rahat bir nefes alır bu eziyetten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son derece ilkel bir kuraldır cocukları bence okuldan soğutan en önemlide faktörlerden biridir tek tip kıyafet uygulaması koyun sürüsü gibi coq a katılmamak elde değil yıllardır aynı fakir edebiyatını yapmışsınız hocam kusura bakmayın biz çile cektik umarım gelecek nesiller rahat bir nefes alır bu eziyetten
    Yok artık daha neler, bak buna gülerim işte
    Tek tip kıyafet giyipte ülkeyi yerinden sallayan insanlar var.
    Ne doktorlar ne profesörler var ne bilim adamları var.
    Ayrıca ne gibi bi eziyeti olabilir ki tep tip kıyafetin?
    Abartmayın yahu
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    ZX6-R
    eziyet degil eziyetin ağ babası hemde herhangi bir lisenin önünden geçerken bi üstlerine başlarına bak kumaş pantolun altına giyilen spor ayakkabıların komikliğini gömleğin icine giyilen tisörtlerin komikligini fark etmen güç olmaz farz etki takım elbisenin altına giyiyosun bunları resmen görüntü kirliliği zorla diretmekle olmaz bak yapmışlar anket kazanırlarsa ne ala bence serbest kıyafet + saç uzunluğuda serbest olmalı bunada anket yapsınlar

Salihyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle yazıma yorumların es geçerek başlıyorum. afedersiniz, herkes çok biliyor, biliyorum her forumda böyle. herkesin söylediklerine harfiyyen katılıyorum..

benim yorumum da şu; bazı kısıtlamalar getirilerek serbest kıyafet uygulaması yapılabilir, yani okulun bir sweat 'i olur bir pantolonu olur belli bir renk, içine istediğini giyersin, yada üstüne montunu giyersin. disiplin için acıtasyon yapmaya gerek yok.

diğer yorumum ise google dan bulunmuş ülkeden çocuk manzaralarına; bu ülkede çok disiplinli okullar varsa bu uygulamaya dahil olmasınlar, bu kadar basit. ama 12 yıl git ondan sonra kanâat notun sorumsuz olsun zaten bir çok kişi böyle okuyor, bırakın isteyen istediğini belli bir kâide içinde giysin..

(yukarıda ki yoruma katılıyorum, saç için çok eziyet ediliyor, bazı okullar var sanki herkes akraba.. saç konusunda daha esnek olunabilir..)
    Yorum yok!

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eziyet degil eziyetin ağ babası hemde herhangi bir lisenin önünden geçerken bi üstlerine başlarına bak kumaş pantolun altına giyilen spor ayakkabıların komikliğini gömleğin icine giyilen tisörtlerin komikligini fark etmen güç olmaz farz etki takım elbisenin altına giyiyosun bunları resmen görüntü kirliliği zorla diretmekle olmaz bak yapmışlar anket kazanırlarsa ne ala bence serbest kıyafet + saç uzunluğuda serbest olmalı bunada anket yapsınlar
    Sevgili kardeşim senin bu dediklerin kişilerin tercihleri ile değil okul yönetiminin beceriksizliği ile alakalı... Okul müdürlerinin ilkögretim ögrencisi kız çocuklarına yaptıkları ahlaksızlıkları hiçmi görmedin? hiçmi gazete okumadın? veya hiçmi haberleri izlemedin? ya neyse ben yorum yapmıyorum artık bu konu hakkında hepiniz haklısınız.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    ilk sayfadaki okullar muhtemelen özel okulların resimleridir ki birçok özel okuldadahi böyle bir koyun muamelesi yok siz hangi avrupadan bahsediyorsunuz ??
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Ben karşıyım arkadaşım. Sığ görüşle alakası yok bunun. Günümüz gençliğinin ne taraflara gittiğini görüyoruz. Artı her okulun kendine özgü üniforması var. Okula her isteyen elini kolunu sallayarak girebilecek. Kavga için, kız için, onun için, bunun için, daha neler neler... Ha öğrenci kimlik kartı mı diyorsun ? Sanki bütün okullarda güvenlik var; varsa da işini çok iyi yapıyorlar.

Olmamalı. Her yönünden karşıyım.
    [B]Yaşa, ya da yalan ol..................::lac::[/B]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    polünük mü var burada?

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Bende bir lise öğrencisi olarak düşüncem
    Liselerde erkeklere olan tek tip takım elbise yerine. Herkesin farklı istediği takımı alması ama okulun armasının bulunduğu bi takım elbise alması taraftarıyım.
    Sınırlandırılmalı yani örneğin ayakkabı SİYAH RENK olacaktır denilmeli spor veya kundura olması öğrenciye kalmış.
    Takım elbise istenilen renk olmalı fakat okulun armasının bulunması zorunlu,
    Kızlarda istenilen etek fakat dizin 4 cm altında veya pantolon kot ve dar olmamak şartıyla vs. gibi
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı semih varol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir lise öğrencisi olarak düşüncem
    Liselerde erkeklere olan tek tip takım elbise yerine. Herkesin farklı istediği takımı alması ama okulun armasının bulunduğu bi takım elbise alması taraftarıyım.
    Sınırlandırılmalı yani örneğin ayakkabı SİYAH RENK olacaktır denilmeli spor veya kundura olması öğrenciye kalmış.
    Takım elbise istenilen renk olmalı fakat okulun armasının bulunması zorunlu,
    Kızlarda istenilen etek fakat dizin 4 cm altında veya pantolon kot ve dar olmamak şartıyla vs. gibi

semih bey bu dediklerinize hangı zihniyeteki ögrenci uyacak merak ediyorum.vede bu etek diz altı 4 cm fln bu işler fasofiso olur daha bugun gördüm bırakın diz mesafesini makat mesafesindeydi etekki bu böyle dolaşmayı ve okula gitmeyi kendinde hak gb görüyorsa bu ögretmen bu müdür okulda ne için duruyor.

deveye sormuşlar neden boynun egri oda demişki nerem dogruki... Türkiye için gerçek bundan ibarettir ve hiç şekilde karşı çıkılmamıştır çıkanlarda birbir kellerini kaybetmiştir.. (bilinen gerçekler)
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polünük mü var burada?
    var gardaş, ne bakıyon?

devlet okulunda 7 sene ingilizce dersi aldım ingilizce bilmem.
    liseyi bitiren adam geometri bilmez, tarih bilmez, zanaat bilmez.
    smokin giyse ne fayda!
    içerik değişsin içerik. gerisi zaten zamanla olur. löppedenek kanun çıkarmayla hürriyet olmaz!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yetişkinler tarafından;

istenmeyen davranışların yasaklamalarla önüne geçilebileceğini düşünenlerin "Hayır!", istenmeyen davranışların sonuç yaşatarak, olumlu disiplin yaklaşımlarıyla çözülebileceğini düşünenlerin "Evet!" dediği bir ankettir bu.

Memleketimizin 18 yaş üstü genel sosyal durumu (ekonomik değil, sosyal) göz önüne alındığında bittabi "Hayır!" çıkacaktır ağızlardan..

Fikrim şu ana kadar anlaşılmadıysa bir öğretmen olarak kesinlikle kıyafet serbestisine EVET dediğimi yazayım..

Not: Bir süredir polemik yaratan mesajlara cevap vermeme kararımı uygulamaya çalıştığımı belirtir, selam ederim..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var gardaş, ne bakıyon?

devlet okulunda 7 sene ingilizce dersi aldım ingilizce bilmem.
    liseyi bitiren adam geometri bilmez, tarih bilmez, zanaat bilmez.
    smokin giyse ne fayda!
    içerik değişsin içerik. gerisi zaten zamanla olur. löppedenek kanun çıkarmayla hürriyet olmaz!
    aynen aklımdan geçeni yazmışınız zaten MİLLİ OLMayan eğitim her şey bitti de tek bu kaldı sorun.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Her şeyin ilk'i sancılıdır. İstanbul, Ankara , İzmir gibi büyük illerde sorun çıkmaz ama Anadolu'da noolacak merak ediyorum. Basit bir örnek; Sınıfımda mandıracıılık yapan bir ailenin çocuğu var. Çocuk forma giydiği halde sınıfın tamamı ahır gibi kokuyor. defalarca uyardığım halde sonuç olumsuz. Bu çocuk forması ile ahırda hayvanların yanına girmiyordur ama o koku öyle ağırdır ki kendi tenine işler. Hayvancılıkla uğraşan bir çok ailenin çocuğu yarın kıyafet serbestliği olduğu zaman emin olun ahırdan çıktığı kıyafetle okula gelecektir o zaman sınıfın kokusunu gidermek için döktüğüm bir şişe kolonyağ bile yetmeyecektir.
    Ama bir yerden başlanması gerek. İlk başlarda çok zorluk çekeriz bu doğru ama adam olacak çocuk taa 1. sınıfta bellidir zaten. İster forma giydir ister yırtık pırtık elbise özü ne ise ona dönecektir.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu tamamen kişiseleştirilmeye başlandı, bence herkes haddini bilerek konuşsun. başka ülkede yaşayıp, daha ülkenşn gerçekleriyle uzaktan ahkam keserek olmaz bu işler. evt herkes görüşlerini sonuna kadar savunur. inan beyninnin yakınından bile geçmek istemem coq
    Beynimin yakinindan bile geçemeyeceginizi yazdiklarinizi okuyan herkes anladi sayin hocam.
    Zaten sizde istemiyormussunuz.
    Bu guzel bir sey.
    Bazi seyler isteseniz de mumkun degildir.

Konu kisisellesmeye basladi demissiniz.
    Zaten siz bu konuyu açarken kisiseldi.
    Siz kendi kisisel fikrinizi bize empoze etmeye çalistiniz.
    Sizin fikirleriniz taraftar bulmayinca elestirilerimizi baz alarak isim kullanarak cevap verdiniz.
    Konu disinda, sizin bana olan ithamlariniz disinda bir kisisellesme yok bana gore.
    Ben üniversite tahsilim de dahil tüm egitim hayatimi Türkiye'de tamamladim.
    Fransa'ya gelisim çok sonradir.
    Fikrinize destek olarak buraya astiginiz müsamere resimlerindeki uzakdogu ulkeleri disinda kalanlarin hepsinde bulundum.
    Hala da gider gelirim.
    Daha bu hafta sonu Hollanda'daydik ve sizlerle bu gezimizi paylastik.
    Onumuzdeki hafta sonu da Italya'dayiz.
    Onu da paylasiriz.
    Demekki her yeri gezmemissin coq dediginiz her yeri gezdik anlayacaginiz.
    Ustelik bu forumda o heryerden insanlar var ve çogu dostumuz.
    Gitmediysek de sorar ogreniriz.
    Ya da biz sormadan onlar gelir anlatirlar.

Konuyu açtiginizda soyle bir cumle kullanmissiniz.

"Kendi öğrencilerimden bile biliyorum hepsinin istediğini, ne kadar derslerimde bunu anlatmaya çalışsam da, tamamen çocuk aklıyla düşünüyorlar. MEB bunu öğrenclere sorarak zaten saçma sapan bir iş yapıyor."

MEB bunu kime soracak sayin hocam?
    Size mi?
    MEB soruyu dogru yere soruyor,ama siz kendinize sorulmasini istiyorsunuz.
    Bu olayin muhattabi kim?
    Ögrenciler.
    Ama olmaz.
    Size soracaklar çunku onlar çocuk akliyla yanlis is yaparlar.
    Siz buyukler her zaman dogru is yaparsiniz.
    Bu nedenle elin oglu uzayda gezerken biz kapanan koy yollarinda yolda doguran hamile kadin haberleri okuruz.
    MEb soruyu ögrencilere ve psikologlara soracak.
    Bu konuda ögrenciler taraf, psikologlar uzmandir.
    O uzmanlar yillardir bas bas bagiriyorlar tek tip elbise zorunlulugu ogrencinin psikolojisini bozuyor diye.
    Biraz arastirsaniz, uzmanlarin çogunun sizin gorusunuzun aksine gorus bildirdigini çabucak kavrayacaksiniz.

Simdi bir baska yaziniza bakalim.
    "bu tür kapitalist düşüncelerle ülkemizin herbir toprağı karış karış satılmkta. ve ben eğitimdede aynı şeyi yapmaya çalışmlarına tamamen karşıyım,kim ne derse desin. "

Ulkemizin topraklari karis karis satilmakta.
    Bu dogru.
    Ogrencinin ayni kiyafetleri giymesiyle ilgisi nedir?

Hamaset edebiyatiyla buyumus bir neslin ahvadi olarak, suslu cumleleri ancak ben yerim ama yeni nesil yemez sayin hocam.

Eger karsi oldugunuz sey kapitalist dusunceyse, tek tip kiyafet uygulamasi, kapitalizmin en belirgin ornegidir.
    Okullar firmalarla anlasarak, kiyafetleri istedikleri fiyata zorla dayatiyorlar.
    On liralik ceketi yirmibese, bes liralik gomlegi, onbese zaten alim gucu sinirli olan velilere dayiyorlar gitsin.

Alinti yaptigim yazinizda çok guzel bir dondurma ornegi vermissiniz.
    Ben de kantin ornegi vermistim.
    Onu destekleyen guzel bir ornek olmus.
    O dondurma yiyen ogrencilerin hepsi adidas giyiyordu da yiyemeyen iki ogrenci pazarcidan alinmis kiyafetlerle mi okula gelmisti?

Onlar da ayni kiyafeti giyiyorlardi ama dondurmayi yiyemediler.
    Kiyafet o dondurmayi almaya yetmez sayin hocam.
    Halbuki onlar digerleriyle ayni kiyafetleri giyerek esit olduklarini zannediyorlardi.
    Esit olmadiklarini anlamak için boylesine aci bir dersi haketmislermiydi sizce?
    Daha once bilselerdi daha dogru olmazmiydi?
    Gerçi keske o durumda olmasalardi ama bu da bir hayat gerçegi.

Türk milleti olarak, her seye negatif tarafindan bakmak gibi bir aliskanligimiz var maalesef.
    Bir arkadasimiz yazmis.
    Diger zengin çocuklari gibi giyinemeyen fakir çocuk, onlar gibi olabilmek için ailesine baski yapacak, hatta belki hirsizlik, vurgun gibi yollara sapacak.
    Bu olasiliktir.
    Ama baska bir olasilik daha var.
    Bunlari goren çocuk hirs yapacak, çok çalisacak, derslerinde basarili olacak hepsinden daha ust duzeyde gorevler alacak.
    Bizim dusunmemiz gereken sey aslinda bu degilmidir?
    Yapmamiz gereken çocugu bu alanda yonlendirmek degilmidir?
    Sen bunlari yapamiyorsan orada ne isin var diye sormazlar mi ogretmene.

Ben universiteyi bitireli 19 yil olmus.
    O zamandan bu zamana koprunun altindan çok sular akti.
    Ornegin benim zamanimda özel okullar yoktu.
    Zengini fakiri ayni okulda okuyorduk.
    Benim zamanima denk gelen ilk ozel okul saniyorum Bilkent Universitesidir.
    Simdi ozel okullar var.
    The Dude'nin dedigi gibi devlet okullarinda okuyanlar ya fakirdir, ya da daha fakir.
    Kalani bu ozel okullarda okuyorlar.
    Benim yegenim de Maltepe de bir ozel okulda okuyor.
    Yillik ucreti saniyorum 20bin liranin uzerinde.
    Hayatta o okulun kapisinin onunden bile geçemez.
    Ama sehit çocugu oldugu için bir kontenjandan faydalaniyor.
    Yillik servis parasina bile kardesimin gucu ancak yetiyor.
    Aman tas yiyelim ama çocugumuz iyi bir egitim alsin derdindeler.
    Hepsi de ayni kiyafetleri giyiyorlar.
    Ama kiyafet aradaki esitsizligi gidermiyor.
    Arkadasi yeni aldigi playsteysini bilmem kaç milyon fonksiyonlu cep telefonunu gosterdiginde aradaki fark bariz bir sekilde belli oluyor.

Milli Egitim denilen sey çoktan egitim mevzusunu asmis kisacasi.
    Once bu ozel okullara, sonra dershanelere gidin lan isinize ben evladimi gerektigi gibi yetistiririm, ben devletim diyebiliyormusun?
    Esitsizligin en kralini sen, devlet okulu, özel okul diye ayirarak yapacaksin, sonra da garibani kandirmak için bak okula 4X4 jiple gelen de seninle ayni ceketi giyiyor diyeceksin.
    Zavalli çocuk da bununla mutlu olacak?
    Halbuki o çocuk belediye otobusuyle ayakta giderken kalabaliktan kirisan ceketinin derdinde.
    Aksam anneden firça var çunku.
    Tabi bir annesi varsa.

Varmi oyle bir keriz dunyada.
    Varsa zaten tüm bunlari hak ediyor demektir.

Zengin çocuklari, fakirlerle alay edecek!
    Peki senin görevin ne ögretmen?
    Bunu yapanlarin avucuna cetvelle vurmak mi?
    Birbirlerini anlayan, ulkeyi muhasir medeniyetler seviyesine ulastiracak evlatlar yetistirmek mi?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben fazla birsey yazamiyacagim bu saatte..
    Yeni isten geldim ve kafam basmiyor zaten artik..
    Ama ben karsiyim ayni kiyafete..
    Ofelya hocamiz bir resim koymus ve Almanya demis..
    Yok böyle birsey burada kesinlikle..
    Hocam bu resmi nereden buldunuz bilmiyorum ama böyle birsey yok ..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

yurtdısında var,cogunlugu ozel okul ve kendı dısıplın krıterlerını belırlemısler bunun ıcınde kıyafet zorunluguguda var.kuzenımı okudugu okuldan bılıyorum.gecelım...sistemimiz avrupadaki sistemle yarışır durumda,üniversite sayısı ve başarı oranı arttı,lgs,kgs,pps,ylg,oss gıbı bılumum sınav sıstemlerı ıptal edılerek dershanelerın tasvıyesı saglandı,egıtımde esıtlık ılkesıne baglı kalındıgı bırkez daha kanıtlandı v.s fazla uzatmadan sunu soylemek ıstıyorum oyuna gelmeyın.sıstemdekı tum carpıklıkları saklamak ıcın yapılan bır oyundur bu .sorun kıyafet serbestlıgne evet yada hayır konusu degıldır.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sadece Japonyayı örnek veririm ve geri çekilirim...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyin ilk'i sancılıdır. İstanbul, Ankara , İzmir gibi büyük illerde sorun çıkmaz ama Anadolu'da noolacak merak ediyorum. Basit bir örnek; Sınıfımda mandıracıılık yapan bir ailenin çocuğu var. Çocuk forma giydiği halde sınıfın tamamı ahır gibi kokuyor. defalarca uyardığım halde sonuç olumsuz. Bu çocuk forması ile ahırda hayvanların yanına girmiyordur ama o koku öyle ağırdır ki kendi tenine işler. Hayvancılıkla uğraşan bir çok ailenin çocuğu yarın kıyafet serbestliği olduğu zaman emin olun ahırdan çıktığı kıyafetle okula gelecektir o zaman sınıfın kokusunu gidermek için döktüğüm bir şişe kolonyağ bile yetmeyecektir.
    Ama bir yerden başlanması gerek. İlk başlarda çok zorluk çekeriz bu doğru ama adam olacak çocuk taa 1. sınıfta bellidir zaten. İster forma giydir ister yırtık pırtık elbise özü ne ise ona dönecektir.
    Belkide bu ona toplumla nasıl yaşayacağını öğretecek.Evrende tek bir kişi değiliz ve buna göre davranmamız lazım nasıl dışarı cıkarken aynada 2-3snye kendine bakıp dışarı cıkıyorsan bir süre sonra o cocukta anlıycak evet ben okula gidiyorum ilerde evet ben işime gidiyorum ve üstümün başımın düzenli ve temiz olması gerekir diycek.Herkez ilk tanıştıgı insanın önce giyimine kuşamına koturuşuna bakarak değerlendirir.Sonuçta biz o okula sadece 2x2 nın kaç oldugunu öğrenmeye gitmiyoruz.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var gardaş, ne bakıyon?
    gardaş! sağa garate yaparım
    biz ne diyorsak odur. tiz verdiğimiz talimata göre hareket edile
    hayır mı dedik?
    ozaman hayır şıkkı işaretlenecek!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler