Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ATATÜRK'ün istedigi TÜRK bayragi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet her toplumda doğru adam çıkabilir. ben de zaten hepsi demedim. ama çoğu öyledir yani.ülkücüler,kürtlere çeçenlere bile türk diyebilen adamlar yani.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @raflar
    Atatürk'ün yakın korumaları Arnavuttu. En yakınındaki korumaları ise Osmanlı aşiretindendi (Bilceik'in bir köyüydü, pazartesi hoca söyledi, şimdi unuttum).
    khtucuk, atatürk ün yakın korumalığını giresun gönüllü alayı yapıyordu bildiğim kadarıyla. başlarında da ordu eski belediye başkanı topal osman vardı uzunca bir süre.folklor ekibi gibi giyinmiş tepeden tırnağa silahlı uşaklardı bunlar.hiç biri de arnavut değildi bence.sonradan subaylara verildi bu iş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Ah....... Atam.............Ah............. Söylemeye dilim varmıyor ki.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne diyosun ya?

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    gene kim kızdırıyo rafları,onu sinir etmek benim vazifem lütfen...

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı raflar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne diyosun ya?
    Yok raflar seninle bir ilgisi yok.Son olaylardan dolayı Atam geldi aklıma, şimdi olsaydı keşke.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    borç alarak borç ödeyen,
    uçan kuşa borcu olduğu için dünyada kıbrıs rumları kadar bile kaale alınmayan ,
    7 ülkeyle sınırı olup da 5 i dünya tarafından tartışılan bir ülkeyiz.

atatürk yukarıdan biz izliyor, bunlar ne zaman adam olacak da ülkelerine sahip çıkacaklar diye hayıflanıyordur bence.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle, paylaşımda bulunduğumuz bu ortamda onun hayatını, sözlerini, yaptıklarını başımızın tacı yapmaktan çekiniyoruz. Saldıranlara fırsat veriyor çoğunluğun isteklerini görmezden geliyor, engelliyoruz. Sebep sorulduğunda; kısaca Atatürk herşey demek değildir gibi saçma cevaplar duyuyoruz.

Aslında Atatürk şu anda kurtulmamız için sarılacağımız, örnek alacağımız tek insandır. Tabi etrafta bu kadar düşmanı olunca etkilenen bilinçsizler olacaktır. Beyinsiz arap özentilerinin kurtulması pek mümkün değildir ama umarım diğer zehirlenmişler olanca provokasyona rağmen bilimi, bilgilenmeyi hedef seçerek Atalarına yakışır Türkler olurlar ve biran önce temizliğe başlarız.

Kurt konusunda ise şunu söyleyeyim. Yozlaşmış bir takım Türkçüler hariç diğerleri Kurt'u kutsal görmez. Müslümanlığın kabulünden sonra bu anlayış değişmiştir. Lakin o bizim milletimizin bir sembolüdür. Nedeni ise destanlarımız ve Kurt'un karakteridir. Özgürlüğüne düşkündür, birlik içinde avlanır, atalarına saygı duyar diğer hayvanlar da ona saygı duyar. Türklerin simgesi olabilecek hayvandır. Nasıl bazı Türk düşmanı yobazların taptıkları Amerikalıların Kartal'ı varsa Türklerinde Kurt'u vardır. Bir semboldür başka düşmanlıklarını gizleyip basitçe saldıranlar için malesef iyi bir bahanedir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Alıntı raflar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkücü camianın içinde türk kimliğinin ne olduğunu gerçekten bilen adam azdır. bu konudaki eleştirilere katılıyorum. gidin ocaklara, kelebekler, sustalı bıçaklar , silahların muhabbeti yapılır.polat alemdar tipli takım elbiseli kravatsız kirli sakallı tiplere yalakaca reis muhabbeti çekerler ve ezikçe aidiyet duygularını tatmin ederler.. o dediğim polat alemdar tipli reisler de kendilerine reis denmesinden çok mutlu olurlar öylece yaşar giderler.
    .sürekli 20kişi bir olup üç beş solcu öğrenci döverler ama dehap mitingini basıp da apo posterlerini yırtmaya hiç gitmezler. nevruza türk bayramı diye sahip çıkarlar,nevruzda ateş yakıp apo sloganları atan kitlelere saldırmak hiç akıllarına gelmez.bölücüler taksimde anayolu tarfiğe kapattığında da ülkücüler yoktur.ancak 20 kişi bir olup 2-3 öğrenciyi dövüp rahatlamayı bilirler. türkçüyüm ama ülkücüleri sevmem.ha türkiyede kürt faşizmi olduğu için de ülkücülerindenge unsuru olarak bulunmasında yarar vardır. varlıklarına karşı değilim.son derece cahil ve eğitimsiz , üçkağıtçı bir kitledir.. inandırıcılıklarını kaybetmiş oldukları için halk bunları meclisten silmiştir. kendilerini geliştirirlerse türkiyeye çok faydalı olabilecek dinamik insanlardır. ancak iti kopuğu içlerinden atmaları lazım. o kadar çürük elmayla bir yere varılmaz.
    valla her cümlesine katılıyorum.Bende bi aralar ocaga gidiyordum,ama yane orda gördüklerim hic iç acıcı degildi.Yani oraya glen bi adam Türk lükden bahset,Türk tarihi nedir diye sorsan hiç bişey diyemez.Onun oraya tek gelme amacı kendisini dovenlkeri dovdurtmek,okulda hava yapmak,2-3 tane solcunun usutune 50 kısı atlayıp sonra cok guzel bıseymıs gıbı bunun muahbbetını yapmaktır.Bunların benim gorduklerim,yaşadıklarım herkes boyle dusunmez.Türk lügü savunupta sokakda Türk leri dovmekde pek cazip gelmez bana.Barış ve kardeşlık ıcınde yasamak varken senin gibi vatanın seven,ama düşünceleri farklı olan adamları neden dovuyosun gucun yetiyosa gidip bölücülere bulasacaksın.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @BIYIKLI
    Şu an okuduğum kitap Erdoğan Aydın2ın "Nasıl Müslüman Olduk" (Cumhuriyet Yayınları) kitabı. Kronolojik sırayla gidiyor. Şu anda 739 yılındayım, okuduğum yere kadar araplar Beşyüz binden fazla Türk'ü "müslüman yapmak için" öldürdüler.

Boş vaktimde kitaptan birkaç alıntı yapıp yazacağım. Ne büyüklükte katliamlarla müslüman 'yapıldığımızı' hatırlatayım.

Kurdu kutsal görmüyorum, ama benim için hilal kadar önemli bir sembol.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kurt tüm türki topluluklarda kutsal sayılır.türklüğün simgesidir.kurdu kutsal görmeyenler kendini önce müslüman sonra türk olarak tanımlayanlardır.bu bir tercih meselesidir.onların tercihi de öyeldir. söylenecek pek de bir şey yok.kendilerini ulusal çıkarlarımıza sahip çıkaya davet ediyoruz. valla ben önce türküm sonra müslümanım.1000 yıldır müslümanız ama 5000 yıldır türküz.ayrıca müslümanlığın tek temsilcisi ve savunucusu biz değiliz.
    not:erdoğan aydının kitabını ben de okudum. kesinlikle subjektif yazılmış bir kitap.bilimsel bir değeri olduğunu sanmıyorum.ancak şu bir gerçek ki,hiç bir halk güle oynaya dinini değiştirmez. siyasi zorunluluklar önemli rol oynar.(sırp ve hırvatların inim inim inlettiği boşnakların osmanlı korumasına girme karşılığında kuzu kuzu din değiştirmeleri gibi)

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    ben önem verdiğim sembolleri kutsal sayarım.İslamiyetin dünya üzerinde bu kadar çok yayılmasında en püyük pay türklerindir..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kütük senin kutsal gördüğün ne var ki?

Kutsal görmüyorum pek tabi yoksa inandığım dine aykırı davranmış olurum. Raflar senin düşüncen bana göre yanlış, aynı rafta sınıflandırılacak kavramlar değil din ve milliyet, benim aklıma Türk'üm dediğimde müslümanlığımı sorgulamak gelmiyor, her ikisinin yeri ayrı karıştırmamak gerek, din eğer milletine zarar veriyorsa o zaten kişisel menfaatler uğruna yozlaştırılmıştır, herkes yapıyor ama sen yapma bari, Kurt bizim sembolümüzdür ona laf edenleri, kalkan elleri kırmamız gerek. Aslında Kurt'u yozlaşmış cahillerin simgesi olmaktan çıkarmak gerek.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kütük senin kutsal gördüğün ne var ki?

Kutsal görmüyorum pek tabi yoksa inandığım dine aykırı davranmış olurum. Raflar senin düşüncen bana göre yanlış, aynı rafta sınıflandırılacak kavramlar değil din ve milliyet, benim aklıma Türk'üm dediğimde müslümanlığımı sorgulamak gelmiyor, her ikisinin yeri ayrı karıştırmamak gerek, din eğer milletine zarar veriyorsa o zaten kişisel menfaatler uğruna yozlaştırılmıştır, herkes yapıyor ama sen yapma bari, Kurt bizim sembolümüzdür ona laf edenleri, kalkan elleri kırmamız gerek. Aslında Kurt'u yozlaşmış cahillerin simgesi olmaktan çıkarmak gerek.
    evet dinle milliyet farklı kavramlardır ,karşılaştırılmaları çok saçma.ama şu var ki,arapların türkleri asimile etmesinde büyük rol oynamıştır.o yüzden zararlı etkileri olmuştur.

bugun 10 türkten 8 inin adı arapça ya da farsça,

dilimizde nerdeyse 3-4 kelimeden biri arapça ya da farsçadır.din değiştrip biizm kadar asilimile olan başka bir toplum olduğunu düşünmüyorum.sınırları iyi çizmek, kalıpları iyi oturtmak lazım.

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    ümmetçilik - asla (yaptığımız için çok zararını gördük)

milliyetçilik - her zaman,her yerde,her şartta.(yapmadığımız için çok zararını gördük)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet aynen katılıyorum.

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    Milliyetçiliğini şu sözlerle ifade etti: "Ben bir Türk milliyetçisiyim, böyle doğdum, böyle öleceğim". "Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Ama biz öyle milliyetçiyiz ki, bizimle işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz". "Türkçülük bir bayrak gibidir; tıpkı Türk bayrağı gibi. Bu bayrağı vatanın her köşesinde durmadan dalgalandırmak her Türk'ün ilk ve milli vazifesidir".

M.Kemal ATATÜRK..

SENİ UNUTMADIK ATAM,
    UNUTANLARADA HATIRLATICAZ.

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Aferin By Yeti, doğru yolu buluyorsun yavaş yavaş..

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    Allaha şükür hiç doğru yoldan şaşmamıştım,ezelden beri düşüncem böle idi ancak,size derdimi yada kendimi tam olarak anlatamadığım için başka bir düşünce sahibi olarak görünüyordum.saygılarımla arz ederim,
    Büyük TÜRK Milliyetçisi olarak doğdum,Büyük TÜRK Milliyetçisi olarak öleceğim...Yüce Allah yolmuzdan dönmeyi nasip etmesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir toplumda din, milliyet duygusundan baskın olursa, mezhep kavgaları başlar ve o toplum adam olmaz. ırakta sunni arap ile şii arap çatışıyor çünkü onlar için arap olmanın bir anlamı yok. biz de de 1980 öncesi bir çok ilde alevilerle sünniler birbirine girmiş.(sivas,tokat,yozgat, malatya, maraş olayları ,sağ sol görünümlü alevi sünni çatışmasıydı))çünkü bu insanlarda türklük bilinci yok sadece din bilinci var. çok yanlış şeyler bunlar.uluysal kimliğimize ve ulusal çıkarlarımıza sahip çıkalım.

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    rafi hoşgeldin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler