Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Amerika'da neler oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru şu bu polisi kim 750.000 usd ile serbest bıraktırdı?
    750 bin dolar burada bir ev parası. Tutuklanan 4 polis var. Asıl mesul olan bir tane, onun kefaleti 1 milyon 250 bin dolar, ve hâlâ içeride.

Dört polisten birinin ailesinin bir ev parasını verip "n'olur n'olmaz göz altında başına bir olay gelmesin" deyip çıkarması çok mu inanılmaz?

İlla bir proje mi? İlla birileri mi yaptırıyor?

Gerçi tüm dünya bir projesyse bu neden olmasın di mi?

"proje" kelimesini de "terörist", "vatan haini", "ajan", "dıj güj" ve "lobi" ile birlikte "kullanması sakıncalı öcü kelimeleri" listeme ekledim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ABD medyan ev fiyatları USD 250.000 diye kalmış aklımda, 750.000 pahalıca bir ev fiyatı olsa gerek.

Bununla birlikte komplo teorilerine karnım hallice tok hani...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Hak edilmemiş refahın, zayıflığın sonuçları bunlar. Sevgi kelebeği zayıf insanlar değil güçlü rasyonel insanlar şart. Ne kadar laf anlatsak boş.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABD'ye bir şey olmaz. Dünyanın ekonomi merkezi ve ne kadar evangelist kalabalık topluluklar olsa da yönetim kısmı bilimsel metotlar dan uzaklaşmıyor. Bilime her türlü kaynak açık.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABD medyan ev fiyatları USD 250.000 diye kalmış aklımda, 750.000 pahalıca bir ev fiyatı olsa gerek.
    Oyleymis Simdiye kadar yasadigim hic bir sehirde evler o fiyatta olmadi ama. Muhtemelen "rural area"daki evler ve ciftlikler ortalama degeri dusuruyor. SF'te ortalama ev fiyati 1.4 milyon dolar.

Hatta 2008 krizinden az once bir arkadasin calistigi start-up sirketi satildi, aldigi $50 bin bonusla arazisi olmayan ama mustakil bir ev (row house) almisti 750 bin dolara mortgage'la, oradan aklima geldi. Gerci krizden sonra forclose etmek zorunda kaldi, kaybetti bonusu, yazik oldu...

Irkicilik ve ayrimcilik konusuna donecek olursak, malesef bu konuda bizim durumumuz kotu. Birakin hassasiyet ve farkindaligi, piskin piskin arizayi savunacak aymazlikta olanimiz az degil...

Hic unutmuyorum, doktora ogrencisiyken ogrenci klubu aktivitesi olarak Hokkabaz filmini gosterdiydik universitede, altyazili oldugu icin Amerikalilar falan da geldiydi. Sonra birbirinden habersiz bir kiz, bir de erkek ogrenci geldi, ikisi de benzer seyleri soylediler: "filmde sadece bir kadin karakter vardi, o da kotu bir karakterdi" dediler. Dusunduk, harbiden de oyle. 2-3 kez izlememize ragmen hic birimizin aklina gelmedi... Herifcioglunun gozune carpiyor ama.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyleymis Simdiye kadar yasadigim hic bir sehirde evler o fiyatta olmadi ama. Muhtemelen "rural area"daki evler ve ciftlikler ortalama degeri dusuruyor. SF'te ortalama ev fiyati 1.4 milyon dolar.

Hatta 2008 krizinden az once bir arkadasin calistigi start-up sirketi satildi, aldigi $50 bin bonusla arazisi olmayan ama mustakil bir ev (row house) almisti 750 bin dolara mortgage'la, oradan aklima geldi. Gerci krizden sonra forclose etmek zorunda kaldi, kaybetti bonusu, yazik oldu...

Irkicilik ve ayrimcilik konusuna donecek olursak, malesef bu konuda bizim durumumuz kotu. Birakin hassasiyet ve farkindaligi, piskin piskin arizayi savunacak aymazlikta olanimiz az degil...

Hic unutmuyorum, doktora ogrencisiyken ogrenci klubu aktivitesi olarak Hokkabaz filmini gosterdiydik universitede, altyazili oldugu icin Amerikalilar falan da geldiydi. Sonra birbirinden habersiz bir kiz, bir de erkek ogrenci geldi, ikisi de benzer seyleri soylediler: "filmde sadece bir kadin karakter vardi, o da kotu bir karakterdi" dediler. Dusunduk, harbiden de oyle. 2-3 kez izlememize ragmen hic birimizin aklina gelmedi... Herifcioglunun gozune carpiyor ama.
    SF pahalı imiş çok. Kira öder gibi 20 yıllık mortgage'ler olunca alınabiliyor demek ki. (Çok kaba hesap 750.000'lik bir evi 20 yılda %20 primli olarak ödesen ayda 3.750 yapıyor, senelik 45.000, pek yanına yaklaşılabilir gibi değil. Yarısını peşin yarısını mortgage yapsan bile aylık 1.875 yıllık 22.500 yapıyor. Nasıl ev alıyor bu adamlar yahu!?)

Ayırımcılığın bini bir para bizde maalesef...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben neden amerika'ya gıcık kapıyorum? acaba kıskandığım için mi? aslında kıskandığım bir yönü de gelmiyor aklıma, sanırım bize hükmetmeyi başardığı ve sömürdüğü için gıcık kapıyorum. Aynı şey israil ve ingiltere içinde geçerli, bu ülkelere gıcık kapıyorum.

Bu ülkelerin dünyaya barış getirme gibi bir amaçları yok, hatta barış getirmekten çok dünyayı karıştırmayı başarıyorlar. Yani insanlık nereye gidiyor diye bakmak lazım, artık insanlık çok bilinçlendi ama aynı zamanda nüfus çok arttı ve bu çok bilinçlenen insanların sayısı çok çok az kalıyor cahil insanlara oranla.

Dünyada barışı sağlamak için öncelikle nüfus kontrolü şart, ama bakıyorsunuz kapitalist ve emperyalist ülkeler hep bir şeyler üretip satma peşindeler, hiç düşünmüyorlar ki insan nüfusu çoğalmamalı, çünkü gelecekte kazandıkları para ekosistemi düzeltemeyecek.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben neden amerika'ya gıcık kapıyorum? acaba kıskandığım için mi? aslında kıskandığım bir yönü de gelmiyor aklıma, sanırım bize hükmetmeyi başardığı ve sömürdüğü için gıcık kapıyorum. Aynı şey israil ve ingiltere içinde geçerli, bu ülkelere gıcık kapıyorum.

Bu ülkelerin dünyaya barış getirme gibi bir amaçları yok, hatta barış getirmekten çok dünyayı karıştırmayı başarıyorlar. Yani insanlık nereye gidiyor diye bakmak lazım, artık insanlık çok bilinçlendi ama aynı zamanda nüfus çok arttı ve bu çok bilinçlenen insanların sayısı çok çok az kalıyor cahil insanlara oranla.

Dünyada barışı sağlamak için öncelikle nüfus kontrolü şart, ama bakıyorsunuz kapitalist ve emperyalist ülkeler hep bir şeyler üretip satma peşindeler, hiç düşünmüyorlar ki insan nüfusu çoğalmamalı, çünkü gelecekte kazandıkları para ekosistemi düzeltemeyecek.
    Eğer bu şekilde üremeye devam edersek kaynaklar yetersiz hale gelecek. Ekosistem bozulacak ve hastalıklar artacak. Doğal elemeye tâbi olacağız.

Acilen üremeyi durdurmamız lazım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben neden amerika'ya gıcık kapıyorum?
    ...
    Bu ülkelerin dünyaya barış getirme gibi bir amaçları yok, hatta barış getirmekten çok dünyayı karıştırmayı başarıyorlar.
    Fatih, neden Amerika'ya gıcık kapıyorsun? Güzel soru.

1. Sebeplerden biri, hemen hemen her Türk gibi Anti-Amerikan propagandaya maruz kalıyorsun.

Amerika'dan nefret etmesi gereken bir millet varsa Japonlardır. Gel gelelim bugün Japonların %55'i Amerika'yı desteklerken, bu oran Türkiye'de %18 (yanlış hatırlamıyorsam).

2. Diğer bir sebep te naiflik. Dünyada hiç bir ülkenin dünyaya barış getirme gibi bir amacı yoktur. Her ülke kendi çıkarını korur. Bu kadar basit bir gerçekten dahi bihaber olmamızın sebebi ise üçüncü madde:

3. Milli eğitim hayatımız süresince habire pompalanan, realiteden uzak, içi kof, şişirilmiş milliyetçilik.

Gelelim rahatsız edici acı gerçeklere. Evirip çevirmeden direk yazacağım:

Allah aşkına bugün Libya'da ne işimiz var? Barış mı dağıtıyoruz? Amerika'nın yaptığı sömürü de bizim işimiz ne taa Libya'da?

Amerika Suriyedeki Kürtlerle anlaştı, ki onların terör örgütü PKK ile ilişkileri malum. Peki biz Suriye'de kimi destekledik? El Nusra hayır örgütü mü? Öyleyse yolladığımız silah ve füzelerin fotoğrafları ortaya çıkınca niye "bedelini ağır ödeyecek, öyle bırakmam onu" dendi?

İsraile gelince...

Daha yeni işgal altındaki Filistin topraklarına yerleşeceğini açıklayan İsrail'e "bana ne" deyip gıkını çıkarmayanın Avrupa, karşı çıkıp yaptırım hazırlığına girenin Türkiye olması gerekmez mi? Peki niye tam tersi?

Onu bırak, NATO'da üyeliği dahi olmayan İsrail'e genel merkezde daimi bir ofis tahsis edildi. Peki (vetosunu kaldıran) hangi ülke sayesinde? Üstelik Mavi Marmara olayında vatandaşları katledildikten sonra...

Yahu hepsi bir yana, Filistini bombalayan uçakların yakıtını İsrail'e kim taşıyor?

Gelelim dünyadaki diğer Türklere...

Dünyanın gözü önünde Uygur Türklerini kamplara toplayıp eziyet eden Çin'e bu konuda "bana ne" deyip gıkını çıkarmayanın Avrupa ve Amerika, karşı çıkanın ise Türkiye olması gerekmez mi? Peki niye tam tersi?

Yahu biz nasıl bir ülkeyiz? Niye petrol sömürmek için yurt dışına asker gönderiyoruz? Niye teröristlerle iş birliği içine giriyoruz? Niye İsrail'i destekliyoruz? Niye dünyada zulüm gören Türklere yüzümüzü çeviriyoruz?

Velhasıl bugün Amerika'nın elindeki gücü Türkiye'ye ver, muhtemelen daha beter anasını ağlatırız dünyanın. Kendi insanına dahi adalet dağıtmaktan aciz ülke dünyayı n'apar bir düşünsene?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Özdil yalanları bunlar.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Libya'ya niye girmiş mişiz!!!
    @hasmet bey BM'nin kabul ettiği hükümet çağırdı bizi. Ve bölgemizde diğer devletler ortalık karıştırıp yine bölgemizde bir "warlord" oluşturuyorsa bir zahmet müdahaşe edelim değil mi?!
    Al bak he yapmış Hafterhttps://www.trthaber.com/m/video_gal...l.php?id=50515

Suriye'de terçr koridoru oluşturdu adamlar yığınak yaptı. Esad devlet başkanlığı değil derebeyliği yapıyor. Neredeyse bütün büyük devletler orada ve gelmişsin Suriye meselesini açıyorsun. Motosiklete dair Bir çok mevzuda araştırman var, bilgin var ve gelip yardımcı oluyorsun ama bu meselelere gelince niye garip garip konuşuyorsun acaba?
    Bu devleti ve amaçlarını yaşadığın ülke yada Avrupa devletleri gözüyle bakarak düşünme lütfen.
    Gel deki bizim Suriye'nin bu hale gelmesindeki payımız nedir,he bak onu konuşalım, araştıralım, öğrenelim. Ama garip garip sözler etme lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Uygur türkleri meselesine değinmen güzel ve hakkın da var gibi.

Velhasıl bugün Amerika'nın elindeki gücü Türkiye'ye ver, muhtemelen daha beter anasını ağlatırız dünyanın. Kendi insanına dahi adalet dağıtmaktan aciz ülke dünyayı n'apar bir düşünsene?
    Terbiyesizleşme istersen.
    Deki kötü yönetiriz ondan insanlara hayır getirmeyiz ama anasını ağlatırız falan...
    Ne dediğini 2 değil 4-5 kere düşün bir zahmet.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih, neden Amerika'ya gıcık kapıyorsun? Güzel soru.

1. Sebeplerden biri, hemen hemen her Türk gibi Anti-Amerikan propagandaya maruz kalıyorsun.

Amerika'dan nefret etmesi gereken bir millet varsa Japonlardır. Gel gelelim bugün Japonların %55'i Amerika'yı desteklerken, bu oran Türkiye'de %18 (yanlış hatırlamıyorsam).

2. Diğer bir sebep te naiflik. Dünyada hiç bir ülkenin dünyaya barış getirme gibi bir amacı yoktur. Her ülke kendi çıkarını korur. Bu kadar basit bir gerçekten dahi bihaber olmamızın sebebi ise üçüncü madde:

3. Milli eğitim hayatımız süresince habire pompalanan, realiteden uzak, içi kof, şişirilmiş milliyetçilik.

Gelelim rahatsız edici acı gerçeklere. Evirip çevirmeden direk yazacağım:

Allah aşkına bugün Libya'da ne işimiz var? Barış mı dağıtıyoruz? Amerika'nın yaptığı sömürü de bizim işimiz ne taa Libya'da?

Amerika Suriyedeki Kürtlerle anlaştı, ki onların terör örgütü PKK ile ilişkileri malum. Peki biz Suriye'de kimi destekledik? El Nusra hayır örgütü mü? Öyleyse yolladığımız silah ve füzelerin fotoğrafları ortaya çıkınca niye "bedelini ağır ödeyecek, öyle bırakmam onu" dendi?

İsraile gelince...

Daha yeni işgal altındaki Filistin topraklarına yerleşeceğini açıklayan İsrail'e "bana ne" deyip gıkını çıkarmayanın Avrupa, karşı çıkıp yaptırım hazırlığına girenin Türkiye olması gerekmez mi? Peki niye tam tersi?

Onu bırak, NATO'da üyeliği dahi olmayan İsrail'e genel merkezde daimi bir ofis tahsis edildi. Peki (vetosunu kaldıran) hangi ülke sayesinde? Üstelik Mavi Marmara olayında vatandaşları katledildikten sonra...

Yahu hepsi bir yana, Filistini bombalayan uçakların yakıtını İsrail'e kim taşıyor?

Gelelim dünyadaki diğer Türklere...

Dünyanın gözü önünde Uygur Türklerini kamplara toplayıp eziyet eden Çin'e bu konuda "bana ne" deyip gıkını çıkarmayanın Avrupa ve Amerika, karşı çıkanın ise Türkiye olması gerekmez mi? Peki niye tam tersi?

Yahu biz nasıl bir ülkeyiz? Niye petrol sömürmek için yurt dışına asker gönderiyoruz? Niye teröristlerle iş birliği içine giriyoruz? Niye İsrail'i destekliyoruz? Niye dünyada zulüm gören Türklere yüzümüzü çeviriyoruz?

Akdenizde sıkıştırılmamak için Libyadayız ve Akdenizin kaynaklarında bizimde hakkımız var, sonuna kadar...
    Doğma Büyüme Türkiyedeyiz amerikaya özel, karşı propaganda yapılıp algı oluşturulduğunu görmedim tam tersi Tv lerde özellikle belirtilen, yabancı film yazılı amerikan filmleriyle büyüdük, ulan hepte dünyayı kurtarırdı keratalar keh keh
    Sonra bide baktık bu coniler ırak tarafına gelmişler hapishaneler,işkenceler, tecavüzler bunları görür olduk. Hangisini yazacaksın elle tutulucak, aklanacak bir tarafı yok işte.
    Amerikanin hiçbirşeye tepki verdiği yok işi gücü boş siyaset sabah başka açıklıyor, Akşam başka. Kudüsü tanıyan kendi, mühimmatı teçhizat takviyesi yapan kendi, saman altından su yürütüyor işte, yoksa yaralı parmağa bedava işemez.
    Doğu Türkistan hepimizin ortak davası olmalı, Bütün Türk dünyası ortak bir ambargo uygularsa bence iyi ve etkili bir tepki olabilir, ama tedarik edilecek malzemeleri kendi içimizde üretebilmemiz lazım.
    En son olarak, Türklerle amerikalıları karşılaştırmanı bilmemene veriyorum. Biz savaşçı bir milletiz kurallarımız prensiplerimiz vardır, öyle çoluk çocuğu yetim gurebayı sabi sübyanı katlederek savaşmayız, savaşmanında bir adabı vardır.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Terbiyesizleşme istersen.
    Deki kötü yönetiriz ondan insanlara hayır getirmeyiz ama anasını ağlatırız falan...
    Ne dediğini 2 değil 4-5 kere düşün bir zahmet.
    anasını ağlatmak (üçüncü tekil şahıs geniş zaman çekimi anasını ağlatır)
    [1] Bir kimseye çok eziyet etmek, çok sıkıntı çektirmek.

Terbiyesizlik nerede? Aynen iade ediyorum.

Tabii ki BM'e karsi cikarak oraya gitmis degiliz. Mumkun de degil zaten. Ancak her cagirana gitmek zorunda miyiz? Eziyet goren Uygur Turklerine gikimiz bile cikmazken elin araplarina, ustelik te ulke olarak bu kadar ekonomik zorluk icerisindeyken, "baris, huzur ve duzeni saglamak icin" mi gittigimizi dusunuyorsunuz?

Ana hatlariyla 2 sebep var: 1. Disinda kaldigimiz Israil-Yunan-Kibris petrol boru hatti anlasmasina engel olmak, en azindan anlasmaya dahil olmak 2. Hersey olup bittiginde Libya'nin insasinda pay ustlenmek.

Tamamen kendi cikarimiz icin oradayiz. Baris huzur falan umrumuzda degil. Amacimiz Akdeniz egemenligi ve beton. Kisacasi para.

Boyle olmasinda bir sorun da yok. Ama lutfen "herkes kotu, ama biz cok iyiyiz" naifligini birakin artik. Azicik soru sorup, dusunup, kendinize gelin. Cocuk degiliz artik...

Bu arada Amerika ve Avrupa da Uygur Turkleri muhabbetini cok uzulduklerinden dert etmiyorlar, merak etmeyin. Cin'e karsi koz olarak kullaniyorlar.

Ama kokoca Turkiye olarak gikimizin bile cikmamasi utanc verici. Hic bir sey yapmayin ama en azindan 2-3 kelam edin yahu. O bile yok. Resmen kor sagir ve dilsiziz. Eziyet cekenler hem Turk, hem de musluman. Gerci askerlerimizi dunyanin gozu onunde katledenlerin kapisina kosturup, ustune bir de dalga gecercesine kronometreyle bekletildikten sonra dunyaya rezil olma konusunda yalama olduk muhtemelen...
    Osm@n bunu beğendi.

Kronometre tutmak, bundan keyif almak çok saçma tatmin yöntemi... ama en güzel cevap ne dersen şu pantsir hava savunma sistemlerini, libyada suriyede fezaya uçurmak en güzel cevaptır en azından elle tutulur birşey. Türkiye şöyle diyor, sen suriye libyaya cephane mühimmat gönderiyorsun ya , boşa gönderme ben hallediyorum sen kronometre tut bizim acelemiz yok.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Devlet anlayışına yakışmayacak bir şeyi yapmış adamlar ama sen buradan bile Türkiye'yi kötüleme peşindesin. Ne bekliyordun rest çekip savaşıypruz dememizi mi? Demagoji yapıp durumu kötüleme peşindesin belli.

Libya'da olmamız haklı sebeplere dayanıyor. Benim sana tepkim gelipte bizi "Amerika konusunda şöyle olmayalım böyle olmayalım bak biz de şöyleyiz" e getirmen.
    Bahsettiğin devletle karşılaştırılacak ve "daha beter anasını ağlatırız dünyanın." diyecek bir yönümüz mü var? Kime zulmediyoruz. Kimin ülkesinde, ülkesinin mülkünde gözümüz var. Nereye haksız bir sebeple girmişiz. Daha ne dediğinin farkında değilsin sonra yok şu sebebimiz var yok bu sebebimiz var. Dediklerinin hangisinin Amerika'nın yaptıklarıyla karşılaştırılacak hali var?

Sana diyorum gel Suriye'nin bu hale geşmesindeki payımızı konuşalım. Niye, çünkü Esed'in oraları bu hale getirmesinde kısmen payımız var. Evet adama silahı biz vermedik ve git halkını katlet demedik belki ve karşısında durduk ama olayların başlamasında payımız yok mu?
    Bunu de tamam ama diğerlerinin ne alakası var ve sen kimsin ki bizi güç elimizde olunca daha beter anasını ağlatırız dünyanın gibi bir lafa layık görüyorsun

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğu Türkistan hepimizin ortak davası olmalı, Bütün Türk dünyası ortak bir ambargo uygularsa bence iyi ve etkili bir tepki olabilir, ama tedarik edilecek malzemeleri kendi içimizde üretebilmemiz lazım.

En son olarak, Türklerle amerikalıları karşılaştırmanı bilmemene veriyorum. Biz savaşçı bir milletiz kurallarımız prensiplerimiz vardır, öyle çoluk çocuğu yetim gurebayı sabi sübyanı katlederek savaşmayız, savaşmanında bir adabı vardır.
    Dalga mi geciyorsunuz Allah askina? Cin'e karsi "gik" bile diyemedik daha...

Onu birakin, gecen Ekim "Aralarında ABD, İngiltere ve Almanya'nın da olduğu 23 ülke ise Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine ve diğer Müslüman azınlıklara baskı ve şiddet uygulamakla suçlanan Çin'e, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirme ve insan haklarına saygı göstermesi çağrısı yaptı." Biz o cagriya bile katilmadik!!! Imza atmadik yahu.

Ustune bir de Cin'le karsilikli iade anlasmasi yaptik! Eziyetten kacan bir Uygur Turku'nu Cin iade etmesini isteyince tipis tipis yollamayi kabul edecegiz. Hatta bir tanesinin belgesi cikti. Elin Suriye'lilerini vatandas yapacagiz, ama eziyet goren Turk'u geri yollayacagiz.

Durum boyleyken lutfen bana kuraldan prensipten ahkam kesmeyin. Yahu baris halindeyken kendi insanina sirtini ceviren ulke mi savasta dusmana prensipli olacak? Ortadaki tezatin boyutunun farkinda misiniz?

Bakin Turkiye'yi yuceltip Amerika'yi yerin dibine gommekten kolay bir sey yok... Bir ton gecerli arguman mevcut: Osmanli, atom bombasi, kizilderililer, Irak, vs. vs. Cok kolay.

Amerika'yi Avrupa'yi bir kenara birakin... Yukaridaki tezat n'olacak? Nereye koyacagiz? Yahu Kibris'ta dunyaya meydan okuyup, diyetini de seneler boyunca ambargolarla odemeyi goze alip, zulum goren Turklerin imdadina kostuk. Daha uzerinden 50 sene gecmedi. Bugun Turkiye sinirlari icerisindeki Turkleri Cin'e eziyet gormeye teslim etmeyi planliyoruz. N'oldu bize?

Cok rahatsiz edici bir soru oldugunun farkindayim. Ama zaten vakti gelmedi mi artik biraz rahatsiz olmamizin?

Motosikleti
    Lifan KP150
    Hatta bir tanesinin belgesi cikti.
    Ben dahî birden fazla gördüm. Hakikatleri söyle eyvallah. Haklısın mesela bu meselede lakin yukarıda bayağı yabancı ağzıyla milleti ve devleti kötülemeye çalışır gibi konuştun.

Hatasız kul mu var ki devletler ve milletler hatasız olsun. Biz de bu devletin ve milletin hata yapmadığı iddia etmiyoruz ama karşılaştırır gibi konuştuğun ve hatta daha kötüsü olabileceğimizi söylediğin devletle de alakamız yok.
    Hatalarımız belli onları söyle eyvallah, beraber dert yanalım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet anlayışına yakışmayacak bir şeyi yapmış adamlar ama sen buradan bile Türkiye'yi kötüleme peşindesin. Ne bekliyordun rest çekip savaşıypruz dememizi mi? Demagoji yapıp durumu kötüleme peşindesin belli.
    ...
    Bunu de tamam ama diğerlerinin ne alakası var ve sen kimsin ki bizi güç elimizde olunca daha beter anasını ağlatırız dünyanın gibi bir lafa layık görüyorsun
    1. Ben niye dogup buyudugum ulkemi kotuleyeyim? Manyak miyim?

2. Israil uluslararasi sularda vatandaslarinizi oldurecekse, ve buna engel olamayacaksan, yollamazsin. Eger Rus, bir hafta oncesinden "askerini oraya yollaman en kotu senaryo olur" dedikten sonra, eger yolladigin askeri koruyacak gucun yoksa, yollamazsin. Bu kadar basit.

3. Mesele benim kim oldugum degil. Lafim cok acik ve net: "Velhasıl bugün Amerika'nın elindeki gücü Türkiye'ye ver, muhtemelen daha beter anasını ağlatırız dünyanın. Kendi insanına dahi adalet dağıtmaktan aciz ülke dünyayı n'apar bir düşünsene?" Samimi olarak dogru oldugunu dusundugum, gerekcesi kendi icinde bir fikir. Begenmeyebilirsin. Aksini dusunebilirsin. Ama lutfen "sen kimsin ki", "terbiyesizleşme" turu dengesiz tepkiler verme. Varsa harbiden yazacagin bir fikrin yaz.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Varsa harbiden yazacagin bir fikrin yaz.
    Sana daha yazacak bir şeyim yok.
    hasmet bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Biz savaşçı milletiz.
    Fakat savaşamıyoruz!
    Yani savaşmamız için ne olması lazım ben çok merak ediyorum.
    Mesela rus uçağı düşürsek?
    Sonra başımızdaki seyrek bıyıklı asabi şahsiyet emri ben verdim dese!
    Savaşırmıyız?
    Rusya sen benim uçağımı nasıl düşürürsün lan?
    dediğinde;
    sıkıyorsa yine gel yine düşürürüm mü deriz?
    Yoksa;
    pilot fetöcüydü o yaptı deyip kıvırırmıyız?

Mesela yıllarca dalga geçtiğimiz Çin seddinin benzerini kendi sınırımıza yapıp çinlilerle dalga geçmeye devam ederek mi savaşçı oluyoruz, yoksa yıllardır kendi toprağımız olan yerden mezar kaçırarak mı?

Ya da gemimize İsrail askerleri saldırıp vatandaşlarımızı öldürse savaşırmıyız?
    Yoksa;
    dönemin başbakanından izin almışlarmı mı deriz?

Olmaz ya!
    Amerikan askerleri bizim askerlerin başına çuval geçirse mesela!
    Mümkün mü?
    Ama olsa!
    Savaşırmıyız?
    Yoksa;
    ne notası, müzik notası mı deriz?

Velhasıl biz savaşçı bir milletiz.
    Fakat ameriga öyle değil.
    Korkak amerigalılar korkudan dünyanın her yerinde savaşıyorlar.
    Oysa biz savaşçı bir millet olarak sanalda destan yazıyoruz!

Tüm bu olan bitene baktığımızda anlıyoruz ki Haşmet haksız.
    O güç bizim elimizde olsa kimbilir neler yapardık diyor ama yanılıyor.
    Bi b.k yapamazdık.
    Bizde o cesareti gösterecek liderlerden bir çoğu 19. yüzyıldan önce öldü.
    Tüm dünyaya rest çekebilecek son lider 1938'de öldü.
    Amerika'ya rest çekebilen son adamlar dan biri 2006'da
    diğeri ise 2011 yılında öldü.

Dipnot:
    Konu başlığı ile alakalı olarak bişeyler yazmak gerek.
    Amerikan düşmanlığı biz de amerikanın kötülüğünden kaynaklı düşmanlıkla, hasetlikten kaynaklı düşmanlık mevzusunun toplamı olan toplumsal düşmanlık ekseninde seyreder.
    Biz Allahsız komonizler! amerikayı emperyalist olduğu için sevmeyiz.
    Fakat bin ladin ikiz kuleleri yıkıp bir sürü masum insanı öldürdü diye ya da bilmemne kasırgası bir sürü insanı evsiz bıraktı diye zafer çığlıkları atacak kadar da kansız değiliz.
    Ben sokaklarda büyüdüm.
    Dayak yedim dayak attım.(Çoğunlukla yedim)
    Beni döven insanlara acayip kıl oldum.
    Ama onları başkaları dövünce bundan kendime pay çıkarıp zafer çığlıkları atmadım.
    Velhasıl siyahilerin ayaklanması sizde amerikanın yıkılması umudu doğuruyorsa ve amerikanın yıkılması rüyasını bu umuda bağladıysanız kendi zavallılığınıza yanın.
    fatih.met bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)