Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Amerika'da neler oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki gündür bekliyorum, kimse konuyu açmadı. Bendeniz açayım bari dedim.
    Biliyorsunuz, Amerika'da bir polisin george floyd isimli bir kişiyi tutuklarken öldürmesi sonucu ülke karıştı. Her eyalette gösteriler yapıldı. Daha sonra yağmalama hadiseleri başgösterdi.
    Sarı pipi elinde incil ile kilisede poz verdi falan filan işte.

Amerika gibi bir ülkede böyle olayların yaşanması ilginç. Demek ki diyorum, bizim göremediğimiz sosyal adaletsizlikler yaşanıyor oralarda. Yoksa halk neden ayaklansın? Karantinadan mı sıkıldılar yoksa yahu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Mesele irkcilik.

Herif 18 kez sikayet edilmis. Dogru duzgun ceza hic almamis. Ve kalkti masum birini sokak ortasinda gupegunduz herkesin gozu onunde oldurdu... Boyle sey olur mu?

Mesele bir polis te degil. Bu kadar sikayet edilmesine ragmen niye hala gorevde kaldi? Niye ceza almadi? Velhasil kulturde ve isleyiste sorun var.

Polis kuvvetlerinde ciddi reform olacak muhtemelen. Onerilen onlemlerden biri polis sikayet aldiginda yerel savcinin degil, sehir disindan rastgele yabanci bir savcinin sikayeti incelemesi. Bu ve benzeri degisikliklerle cozum bulmaya calisilacak muhtemelen...
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polislerin diz çökme olayı cidden çok hoştu protestoculara karşı.

Farklı ırklara mensup ve sadece amerika başlıgı altında toplanan binlerce insanın bir olup bunu yapabilmesi ve bizim yapamıyor olmamız gerçekten manidar.

2020 yılında hala ırkcılıgın olması ayrı rezalet.

ADamı öldüren Polise noldu ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Katil polisin soyadı Chauvin imiş, (kökeni olan) Fransızca okunuşu "şoven", hepimizin bildiği Türkçemize geçmiş bir sözcük. Soyadının hakkını vermiş ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

Aşağıdaki habere göre katil ve maktul aynı kulüp için güvenlik olarak çalışıyorlarmış:
    https://www.npr.org/2020/05/29/86580...mer-club-owner

İşin odağını ırkçılıktan uzağa taşımak için uydurulmuş bir hikâye mi gerçek mi bilemedim. Gerçek ise katilin davranışları şöyle de açıklanabilir; belki geçmişte Floyd bir şekilde Chauvin'i kazıklamıştır, Chauvin de fırsatını bulunca resmi gücünü üzerinde kullanmıştır. Çünkü normal koşullar altında Chauvin'in yaptığı ancak ve ancak ağır ruh hastası olması ihtimali ile açıklanabilir...

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Bu olayı sadece bir polis memuruna bağlamak yanlış olur. Bu sadece kıvılcımı oldu. Floyd’un öldürülmesi ve sonrasında gelişen olaylar bir anda ortaya çıkmadı. Tam aksine, son yıllarda, ırkçılık-sınıfsal eşitsizlik, sömürü ve ikinci sınıf vatandaşlık ekseninde yaşanan facialar ve ölümlerle, bugünün habercisiydiler. Obama dönemi sadece bir mola oldu. Dünün faciaları ve ölümleri unutuldu, onlardan gerekli dersler alınmadı. Sonuç: Amerika, bugün karanlık yüzünü bir kere daha yaşıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayı sadece bir polis memuruna bağlamak yanlış olur. Bu sadece kıvılcımı oldu. Floyd’un öldürülmesi ve sonrasında gelişen olaylar bir anda ortaya çıkmadı. Tam aksine, son yıllarda, ırkçılık-sınıfsal eşitsizlik, sömürü ve ikinci sınıf vatandaşlık ekseninde yaşanan facialar ve ölümlerle, bugünün habercisiydiler. Obama dönemi sadece bir mola oldu. Dünün faciaları ve ölümleri unutuldu, onlardan gerekli dersler alınmadı. Sonuç: Amerika, bugün karanlık yüzünü bir kere daha yaşıyor.
    Trump'ın olayların başından beri oynadığı ve dün İncil gösterisi ile zirve noktasına çıkan tiyatroyu ilk kez gördüğümüzü söyleyemeyiz; bana çok ama çok tanıdık geldi.

"Amerika'nın karanlık yüzü" tamlaması bana "İlk taşı günahsız olan atsın" hikayesini hatırlattı. (Güzel hikayedir...)
    hasmet bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım niye African-American diye nitelendiriliyor insanlar? İnsan mı? İnsan. Amerika vatandaşı mı? E evet. O zaman "American" de geç neyin ayrımcılığındasın?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    trump, dinci, ırkçı, vahşi kapitalist bir karakter. (tanıdığımız bir karakter)
    dün, eline incil alarak bir kiliseye doğru yürümüş, bilmem tanıdık geldi mi?

istediğiniz kadar uğraşın yıldız dolu bayrağımız inmeyecek, çan sesi susmayacak!!!

bağzı kaynaklarda waşington da üstleri çıplak deri elbiseli kalabalık bir grubun bir mormon kadınının üzerine -afedersiniz- küçük abdestlerini yaptıklarına dair beyanlar var,
    seattle kentinde kiliseye ayakkabı ile girip şarap içmişler, (gerçi bu biraz karışık bir konu zira, şarabın dışarında mı getirildiği yoksa kilisedeki şarabın mı içildiği belirsiz)

kesin olan tek konu olayların arkasında ve önünde amariga var, amariganın, israyilin, hüllümünatinin işleri bunlar.
    Cyan, espresso, potasyum ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Irk bazli olmasa da din, millet ve dusunce bazli ayrimciligin daniskasi ulkemizde mevcut; ve simdiki iktidar daha da korukledi... Sınıfsal eşitsizlik ve buna bagli facialar ve ölümler icin disariya bakmaya ne hacet? Iktidarla en ufak bir baglantisi olan yargidan bagimsiz bir kere. Trump okuz ama sozu kimseye gecmiyor, bulundugu sehirdeki polise bile. Bizde adam alkolluyken arabasiyla polis oldurur, tahliye olur. Soma'da, tren kazasinda yuzlerce insan vefat eder, tek kisi bile sorumluluk almaz.

Az bakan gorur. Gormeyip "Amerika batiyo ha ha ha" muhabbeti yapan ya beyinsiz, ya da yandas olabilir.

ABD deki olay 11 Eylül saldırısı gibi bir kurgudur.. Corona sonrası ABD nin çine 20 trilyon dolar tazminat davası açmasına karşılık "paranın gerçek sahibinin" yaptırdığı olaylardır..

Meseleleri sacede medya üzerinden yorumlamak doğru değil.. Bence bu tezgahın içinde poliste var.. 10 milyon dolar versen bir adama bunu rahatlıkla yapar ABD de ve şuan dünyamızda din = paradır..

Corona sonrası şekillenecek yeni dünyayı görmek lazım.. ABD süpergüç olmaktan çıkacak.. Yüksek ihtimalle eyaletler arasında keskin ayrılmalar olacak.. Zaten ABD bir şirketti yalanlara ve diğer milletlere çökmeye dayalı bir yapıydı devri kapandı bitti..

Yeni dönem 30 yıldır parlatılan Çin ile birlikte devletlerin tamamen ortadan kaltığı bireyselliğin maksimum seviyeye çıktığı paranın müteahhite değilde bilgi teknolojilerine akacağı bir dönem..

Dünya piyasalarında dönene yaklaşık 100 trlyon dolar var ve bu paranın sahipleri kimse onlar ABD ye yeni şablonu çiziyor..

Önümüzdeki 1-2 yılda AB ve ABD nin çöküşünü aynı zamanda Türkiye , Kore ve kısmen Güney Amerika ülkelerinin yükselişini görebiliriz.

Türkiye genç nüfusu ile yeni sistemin üretim üslerinden biri olarak seçilmiştir.. Bu bizim başarımız değil paranın sahiplerinin istediği şeydir..

AB çökerken Türkiyenin yıldızının parlayacağını ve hızlı bir yükselişe geçeceğini görmek için Corona sonrası olup bitene bakmak yeterli..

ABD de olaylar yeni başladı ve artık ciddi ayrışmalar olana kadar bitmeyecek.. Birkaç sene içinde USD değersiz bir para birimine dönüşeceğini ve yeni paranın hakim olacağını öngörüyorum..

Plan ne diye soracak olursanız. Dünya ekonomisinin %70 sini domine eden AB ülkeleri ve ABD nin yönettiği parayı ziplemek ( sıkıştırmak ) Yani sermayelerini en az 3 te 1 oranında değersiz hale getirmek..

Türkiyenin 2. ligden 1. lige yükseltilmesi planlanıyor bence.. 1.8 milyar dolara bir oyun şirketimizin satın alınmasınında bununla ilgili bir algı mesajı olduğunu varsayıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım niye African-American diye nitelendiriliyor insanlar? İnsan mı? İnsan. Amerika vatandaşı mı? E evet. O zaman "American" de geç neyin ayrımcılığındasın?
    Zenci, ya da siyahi insanlari tanimlamak icin kullanilan "politically correct" terim "African American." Digeri "black", ama o daha az formal. "Nigger" ise hakaret.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irk bazli olmasa da din, millet ve dusunce bazli ayrimciligin daniskasi ulkemizde mevcut; ve simdiki iktidar daha da korukledi... Sınıfsal eşitsizlik ve buna bagli facialar ve ölümler icin disariya bakmaya ne hacet? Iktidarla en ufak bir baglantisi olan yargidan bagimsiz bir kere. Trump okuz ama sozu kimseye gecmiyor, bulundugu sehirdeki polise bile. Bizde adam alkolluyken arabasiyla polis oldurur, tahliye olur. Soma'da, tren kazasinda yuzlerce insan vefat eder, tek kisi bile sorumluluk almaz.

Az bakan gorur. Gormeyip "Amerika batiyo ha ha ha" muhabbeti yapan ya beyinsiz, ya da yandas olabilir.
    HAsmet Hocam sana kötü bir haberim var.. ABD batacak.. Meksika gibi bir duruma düşermi bilemiyorum ama.. ABD de olaylar yeni başlıyor.. ABD nin karşılıksız USD basmaktan gelen gücünüFED in sahipleri kimse USD nin sahipleri kimse kesecek.. USD yerini başka bir para birimine 10 yıllık vadede bırakacak..

Corona meselesi ve 30 yıllık Çİn projeksiyonu bu senaryonun en belirgin hamleleridir..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    @newmoto76'ya yuzde yuz katiliyorum. Turkiye'yi super guc yapicak dunyanin para babalari. Sonra senelerdir kayip olan Atlantis bulunacak. Oradaki DNA kalintilarindan Atlantisli insanlar klonlanacak ve dunyayi onlar yonetecek. Bir kac sene icinde hallolur bunlar diye on goruyorum.

Saka bir yana ABD tabii ki batacak. Dunya egemenligini sonsuza kadar devam ettirebilmis bir ulke yok. Ama yerinizde olsam, dunyanin para babalarinin Turkiye'yi super guc yapacagina umut baglamak yerine gercekci olur, her gecen gun daha da dibe dogru ilerleyen durumu nasil degistirebiliriz'e kafa yorardim...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    @newmoto76, dünyada ABD dışındaki en büyük USD rezervi Çin'de. Olmaz o iş

@newmoto76'ya yuzde yuz katiliyorum. Turkiye'yi super guc yapicak dunyanin para babalari. Sonra senelerdir kayip olan Atlantis bulunacak. Oradaki DNA kalintilarindan Atlantisli insanlar klonlanacak ve dunyayi onlar yonetecek. Bir kac sene icinde hallolur bunlar diye on goruyorum.
    Hocam Türkiye süpergüç olacak demedim.. Seçildi dedim.. 11 eylül masallarına ABD nin 1969 da aya çıktığına inanıyoruz da .. Türkiyenin seçildiğine ve ve parlatılacağına neden inanmıyoruz. 2.dünya savaşından sonra nasıl Japonya üretim üssü olarak kullanıldıysa , Türkiye de böyle bir yere konumlanacak diyorum.. Yaşarız ve görürüz...

Meselelere siyasi olarak bakmaktan vazgeçmelisin.. Siyasilerin bu senaryoda hiçbir etkisi yok... Senin bugun 50 trilyon dolarlık gücün olsaydı sende ülkelerin kaderini belirleyebilirdin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @newmoto76, dünyada ABD dışındaki en büyük USD rezervi Çin'de. Olmaz o iş
    10 yıllık bir vadede diyorum.. Hİç merak etme USd nin sahibi kimse Bitcoinin sahibide o )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Hocam malesef bu işler mevcut sistemin okullarında öğretilen ekonomi ve birçoğu yalan dolandan ibaret olan "bilimsel" bilgilerle olmuyor.. Gerçek bilgi azınlığın elinde ve onların eğitildiği sistemler bambaşka.. Arşatırmadan bakmadan ne nereden geliyor anlamadan önüne koyulan herşeye inanırsan sonuç böyle oluyor..

Türkçe yazıyorum bu yazdıklarım da burada silinmez ise ben buradayım.. ABD yi kimler kurdu ve bu hale getirdiyse o adamlar şimdi ABD yi parçalayacak..

Önümüzdeki günlerde bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini birlite zaten göreceğiz.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zenci, ya da siyahi insanlari tanimlamak icin kullanilan "politically correct" terim "African American." Digeri "black", ama o daha az formal. "Nigger" ise hakaret.
    Tanımlamasına sıçayım. Politika zaten midemi bulandıran bir şey. Amerikalı işte yav.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanımlamasına sıçayım. Politika zaten midemi bulandıran bir şey. Amerikalı işte yav.
    ooof offf. "politically correct" ibaresinin siyasetle bir ilgisi yok...

Ornekle anlatayim:

African American ~ gayri muslim vatandaslarimiz
    black ~ suryani
    nigger ~ gavur

Yani "African American" ayrimci, pejoratif ya da sorunlu bir tabir degil. Tercih edilen, duzgun, formal ibare.
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam malesef bu işler mevcut sistemin okullarında öğretilen ekonomi ve birçoğu yalan dolandan ibaret olan "bilimsel" bilgilerle olmuyor.. Gerçek bilgi azınlığın elinde ve onların eğitildiği sistemler bambaşka.. Arşatırmadan bakmadan ne nereden geliyor anlamadan önüne koyulan herşeye inanırsan sonuç böyle oluyor..

Türkçe yazıyorum bu yazdıklarım da burada silinmez ise ben buradayım.. ABD yi kimler kurdu ve bu hale getirdiyse o adamlar şimdi ABD yi parçalayacak..

Önümüzdeki günlerde bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini birlite zaten göreceğiz.
    Evet , hayal kırıklığınız büyük olacak gibi görünüyor. Şu an dünyanın açık ara en büyük mali , askeri , bilimsel ve eğitim kurumları kalitesi yüksek olan ülkesinin yakın zamanda yıkılacağını düşünmek için özel şartlar gerekiyor galiba ?
    Evet , bir sürü sorunu var doğru , ama gördüğünüz gibi insanlar özgürce sokağa çıkıp haklarını arayabiliyor , karşılarında ciddi bir devlet gücü de yok , bazı yerlerde destek bile görüyorlar. Onları bizden farklı yapan da bu zaten , kendi içlerinde sorunlarını çözmek için mekanizmaları var.
    Ha bir de , yılda 1000 kişiye yakın Polis tarafından öldürme olayı yaşanıyormuş , bu çok ağır eğer doğruysa. Sanırım çözmeleri gereken ilk şey bu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)