Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Amerika'da neler oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapiliyor cunku. Bostanli'da ev sahibi olan bir yakinim "Biz Kurt kiraci almiyoruz." dedi. "Neden?" deyince, "Kurallara uymuyorlar, aidatlari odemiyorlar." dedi.

Peki siz durust bir Kurt'sunuz. Ve ev kiralayacaksiniz, ve size "Hadi yallah, senin gibiler ev kiralamiyoruz burada" dediler. Ne dusunursunuz? Ayrimcilik mi bu?

Yoksa varsayim mi yanlis, hic durust Kurt olmaz mi?

Zor, karmasik ve hassas meseleler bunlar. Basit bir cozum veya cevap yok. Zaman, egitim, empati ve farkindalik ile cozulebilecek meseleler.

Ancak "suc onlarda" gibi kolayci ve kendini aklayici yaklasimlar kesinlikle cozum degil, bilakis yangina korukle gitmek demek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Allah askina akliniz aliyor mu sizin boyle bir seyi?

Hic beyazlarla iliskisi olmamis bir kabilede dogan bir zenci kiz cocugu da ayni sekilde "ben çirkinim" deyip aglamasi lazim o zaman...

Tabii ki beyaz-siyah iliskisi, medya, kultur o cocuga cirkin oldugunu direk veya indirek olarak soyluyor...
    Ne yapsin adam ya düzgün kürt bulana kadar deneme yanılma metodu mu uygulasın? Demek ki adamı canından bezdirmişler.

İkinci olarak küçük zenci kız çocuğuna çirkin diye akranları tarafından kesin baskı yapılmıştır. Ben de esmer birisiyim ve itiraf edeyim ki esmer ve siyah olanların çoğunluğu ben de dahil beyazlara göre çirkiniz.
    SlimShady1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 sene Amerika'da yaşadım.
    Gözlemlerim : (kesinlikle ırkçı değilim belirtmek isterim)
    Zenciler kendilerini hep mazlum gösterip hep bir şeyler peşindeler.
    İnanılmaz art niyetli ve bencil insanlar.(Çoğunlula)
    Fakirim der hırsızlık yapar, esrar satar,başkasının malına göz koyar.
    Beyazlar ile kolay kolay arkadaş olmazlar.
    Zenci filmlerine bak, tüm aktörler hep zenci.

Ben Amerikalıyım deyip öyle davransa çok şeyler değişir.
    Afrikan -amerikan kelimesini uydurmuşar. Ama ayrımı yapan onlar aslında
    Eğer bir adam kendine african-american diyorsa bir karar vermeli bence.
    Çözüm aslında basit, Afrikalıysa Afrikaya, Amerikalıysa Amerikaya
    Afrikaya giderse ırkçı sorunu yaşamaz.
    Cracker seni utanmıyon mu? Kim ben mağdurum diye yırtınıyorsa iki yüzlü ödlek sahtekardır.
    Crossfit markasının ceosu floyd-19 diye twit attı (ki çok haklıydı) adama bağırıp çağırdılar. bu mağdur iki yüzlüler yine faşistler Türkler ermeniler için adalet diye sokaklarda salyalarını saça saça bağıracaklar, bunu hepimiz biliyoruz iki yüzlülüğe gerek yok.
    Kaldı ki Floyd'un öldürülmesinin "Irkçılıkla ilgili olduğu hakkında tek bir veri yok" beyaz bir polis zenci vatandaşa aşırı güç uyguluyor ve mağdur pembeler bunu ırkçılık olarak yorumluyor ama hayır değil ırkçılık olduğunu kanıtlayacak hiç bir delil yok sadece aşırı güç kullanımı var.
    Diyelim ki orada hayatını kaybeden bir zenci değil de ben olsaydım yine bu politik doğrucu zekasızlar ağzını açar mıydı?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki orada hayatını kaybeden bir zenci değil de ben olsaydım yine bu politik doğrucu zekasızlar ağzını açar mıydı?
    Daha goz altina alinma esnasinda gerekcesiz guc kullanilarak kac beyaz oldurulmus?

Floyd olayi tek bir hadise degil. Bardagi tasiran son damla.

Bu baslikta, irkci olmadigini iddia edenlerin, cok bariz irkci soylemleri, toplum olarak irkcilik ve genel olarak ayrimcilik konusunda ne kadar duyarsiz, pesin fikirli, ve habersiz oldugumuzu gosteriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapsin adam ya düzgün kürt bulana kadar deneme yanılma metodu mu uygulasın? Demek ki adamı canından bezdirmişler.

İkinci olarak küçük zenci kız çocuğuna çirkin diye akranları tarafından kesin baskı yapılmıştır. Ben de esmer birisiyim ve itiraf edeyim ki esmer ve siyah olanların çoğunluğu ben de dahil beyazlara göre çirkiniz.
    Alintiladigin yerde yazdigim gibi, kolay cozum malesef yok...

Ev sahibi bile bile basina bela almak istemez hakli olarak. Ancak uyguladigi cozum de dupeduz ayrimcilik. Her iki tarafa da haksizlik yapmadan meselenin cozumu yok.

Ancak "suc onlarda" yaklasiminin ayrimciligi ve haksizligi destekledigini gorup kabullenmemiz gerekir ilk basta... Daha bu konuda kendimize karsi durust olamiyorsak, zaten irkci ve ayrimciyiz, degismeye de niyetimiz yok demektir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Daha goz altina alinma esnasinda gerekcesiz guc kullanilarak kac beyaz oldurulmus?

Bu baslikta, irkci olmadigini iddia edenlerin, cok bariz irkci soylemleri, toplum olarak irkcilik ve genel olarak ayrimcilik konusunda ne kadar duyarsiz, pesin fikirli, ve habersiz oldugumuzu gosteriyor.
    "Daha goz altina alinma esnasinda gerekcesiz guc kullanilarak kac beyaz oldurulmus?" Irkçılığa kanıt değil.

"Floyd olayi tek bir hadise degil. Bardagi tasiran" son damla. Bu hiç değil

Irkçılık konusunu şahsen ciddiye almıyorum çünkü ırkçılık dediğimiz şey en başından bir genellemedir ve diğerlerinden farksızdır.
    Örneğin motorcular dallamadır ifadesi ile zenciler gerzektir ifadesi aslında birbirinden farklı değildir.
    Fakat kompleks bambaşka bir şey. Bugün biliyoruz ki ırkçılık hiçbir zaman bitmeyecek, hiçbir zaman halkların hak kavgası bitmeyecek bunu kompleks haline getirip hiç bitmeyen kavgalarla uğraşıp yeni kavgalar üretmek mi daha mantıklı yoksa bu bir problemse eğer olgunca kabullenip akıl mantık çerçevesinde çözmek mi? Ki umursamamak bile başlı başına bir çözümdür.
    Dünya'da ki kötülükleri politik doğruculukla değil "rasyonel" düşünce ile çözebiliriz, bunun dışında ki hiçbir şey duygusal sloganlardan öteye gidemez.
    Mağdurlar arasında en mağdur yine bu siyahlar, hem mağdurlar hem ayrıcalıklılar hem kompleksliler.
    Weak are prey

Motosikleti
    SD 1290R
    "Daha goz altina alinma esnasinda gerekcesiz guc kullanilarak kac beyaz oldurulmus?" Irkçılığa kanıt değil.

"Floyd olayi tek bir hadise degil. Bardagi tasiran" son damla. Bu hiç değil

Irkçılık konusunu şahsen ciddiye almıyorum çünkü ırkçılık dediğimiz şey en başından bir genellemedir ve diğerlerinden farksızdır.
    Örneğin motorcular dallamadır ifadesi ile zenciler gerzektir ifadesi aslında birbirinden farklı değildir.
    Fakat kompleks bambaşka bir şey. Bugün biliyoruz ki ırkçılık hiçbir zaman bitmeyecek, hiçbir zaman halkların hak kavgası bitmeyecek bunu kompleks haline getirip hiç bitmeyen kavgalarla uğraşıp yeni kavgalar üretmek mi daha mantıklı yoksa bu bir problemse eğer olgunca kabullenip akıl mantık çerçevesinde çözmek mi? Ki umursamamak bile başlı başına bir çözümdür.
    Dünya'da ki kötülükleri politik doğruculukla değil "rasyonel" düşünce ile çözebiliriz, bunun dışında ki hiçbir şey duygusal sloganlardan öteye gidemez.
    Mağdurlar arasında en mağdur yine bu siyahlar, hem mağdurlar hem ayrıcalıklılar hem kompleksliler.
    Rasyonel olmayalim, yapmacik politik doğruculuk guzeldir diyen oldu mu?

Tabii ki irkcilik ve ayrimcilik bilimsel olarak calisilan kabullenilmis bir sorun, ve bir ton cozum uretilmis. Daha gecenlerde is alimlarinda farkinda olmadan yapilan ayrimcilikla ilgili zorunlu egitime girdik.

Bir olumsuzluk beyazlarin basina cok az, zencilerin basina cok fazla geliyorsa ortada bir sorun vardir.

Bir kac sayfa once icimizdeki irkciligin reklamlarda boy gostermesine bariz ornekler verdim.

Ortada olan cok bariz bir meselenin varligini dahi kabul etmiyor, kendi tabirinizle umursamiyorsaniz, farkinda olmasanizda zaten irkci ve ayrimcisinizdir, ve degismeye de hazir degilsiniz demektir.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Alintiladigin yerde yazdigim gibi, kolay cozum malesef yok...

Ev sahibi bile bile basina bela almak istemez hakli olarak. Ancak uyguladigi cozum de dupeduz ayrimcilik. Her iki tarafa da haksizlik yapmadan meselenin cozumu yok.

Ancak "suc onlarda" yaklasiminin ayrimciligi ve haksizligi destekledigini gorup kabullenmemiz gerekir ilk basta... Daha bu konuda kendimize karsi durust olamiyorsak, zaten irkci ve ayrimciyiz, degismeye de niyetimiz yok demektir.
    Ya Haşmet bak çok fazla sevgi kelebeği modunda takılıyorsun. Sinirlerim zıplamaya başladı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Rasyonel olmayalim, yapmacik politik doğruculuk guzeldir diyen oldu mu?

Tabii ki irkcilik ve ayrimcilik bilimsel olarak calisilan kabullenilmis bir sorun, ve bir ton cozum uretilmis. Daha gecenlerde is alimlarinda farkinda olmadan yapilan ayrimcilikla ilgili zorunlu egitime girdik.

Bir olumsuzluk beyazlarin basina cok az, zencilerin basina cok fazla geliyorsa ortada bir sorun vardir.

Bir kac sayfa once icimizdeki irkciligin reklamlarda boy gostermesine bariz ornekler verdim.

Ortada olan cok bariz bir meselenin varligini dahi kabul etmiyor, kendi tabirinizle umursamiyorsaniz, farkinda olmasanizda zaten irkci ve ayrimcisinizdir, ve degismeye de hazir degilsiniz demektir.
    Ben yukarı da ki mesajım da sanırım eksik ifade etmişim biraz ekleme yapmak istiyorum.
    Öncelikle bir şeylerden sakınacaksak bu en başta "komplekslerimiz" olmalıdır bakın bu çok ciddi bir problem örneklendirdiğim de bana katılacağınızı düşünüyorum.
    "Batı bizi sevmiyor öldürmek istiyor diyen muhafazakar Türk ile beyazlar bizi sevmiyor ülkelerin de istemiyor" düşünceleri arasında hiç bir fark yok, bu düşünceler doğru dahi olsa kompleks haline getirmek o topluluğun kendisine zarar verir hiç bir şey çözmez. Irkçılığı bugün anında bitirecek bir sihir yapsak bile kompleksler kalıcı olacak asıl problem bu.
    Siyahlar ve müslümanlar ne zaman komplekslerinden ve gizli nefretlerinden kurtulur o zaman rahat ederler.
    Weak are prey

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben yukarı da ki mesajım da sanırım eksik ifade etmişim biraz ekleme yapmak istiyorum.
    Öncelikle bir şeylerden sakınacaksak bu en başta "komplekslerimiz" olmalıdır bakın bu çok ciddi bir problem örneklendirdiğim de bana katılacağınızı düşünüyorum.
    "Batı bizi sevmiyor öldürmek istiyor diyen muhafazakar Türk ile beyazlar bizi sevmiyor ülkelerin de istemiyor" düşünceleri arasında hiç bir fark yok, bu düşünceler doğru dahi olsa kompleks haline getirmek o topluluğun kendisine zarar verir hiç bir şey çözmez. Irkçılığı bugün anında bitirecek bir sihir yapsak bile kompleksler kalıcı olacak asıl problem bu.
    Siyahlar ve müslümanlar ne zaman komplekslerinden ve gizli nefretlerinden kurtulur o zaman rahat ederler.
    Irkçılık ve ayrımcılık ciddi ve derin bir sorun.

"batı bizi öldürmek istiyor" saçmalığı ile aynı kefeye koyarak küçümsemek doğru değil.

"kompleks" kelimesi ile sanki yersiz ve uydurulan bir şeymiş gibi küçümsemek te doğru değil.

Bilakis, insanların gerçeği görüp değişmeyeceğini varsaymak bir artniyettir, komplekstir, hatta potansiyel ayrımcılık sebebidir.

İnsanlar ne kör, ne de dilsiz. Yeri geldiğinde gayet açık net ifade ediyorlar kendilerini:

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşa uğraşıyorsunuz dünya nüfusu olmuş 7 milyar. Eğitim işi hikaye artık çok ciddi kaynak lazım ve çok uzun sürecek bir iş. Bu iş dönüp dolaşıp benim formüle gelecek.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    İstisnalar kaideyi bozmaz.

Motosikleti
    Konu ile alakalı video. Hayatımda gördüğüm en bilge insanlardan.

Weak are prey

Motosikleti
    SD 1290R
    Internetten herhangi bir görüşü destekleyen içerik bulmak mümkün.

Ama dikkat edin, görüşler fasa fisoysa, genelde içerik böyle 15 dakika boyunca propagandavari bir üslupla kendini tekrarlayarak atıp tutan biri oluyor genelde...

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tepkiler polis devletine

Herşeyden önce USA bir şirkettir. ( Yahudi önderlerin ve İngilterenin kurduğu ) Hiçbir zaman devlet olmamıştır. Her zaman kaba kuvvet ve sert polisiye tedbirleri ile asayişi sağlamıştır.. Sİyasetinin %99 u yalan üzerinedir. Bugune kadar hep dış tehdite odaklanmış ve özellikle ortadoğuya barış götürmek istemiştir..

Şimdi, gelelim bugüne.. Artık amerikadaki özellikle siyahi isyanın bastırılması mümkün değil.. Bugünlere 30 yıldır hazırlık yapılıyor.. Şuan en çok corona vakası siyahilerde ve işini kaybedenlerin çoğu siyahi.. USA bu tip bir iç tehdite hiç hazır değildi daha doğrusu bu konu görmezden gelindi..

Trumph da bu planın bir parçasıdır. Faşizan söylemleri ve dengesiz tavri ile bu olayları ateşlemeyi misyon edinmiş gibi davranıyor..

USA hep polis devletiydi ve artık bu virus hamlesiyle tüm dünyayı polis devletine dönüştürme gayreti varken. USA daki polis şiddettini ve bu tip olayları önümüzdeki günlerde çok daha fazla görebileceğimizi tahmin ediyorum. Çünkü USA nın başka bildiği bir yöntem yada teknik yok.. Tamamen para basmak üzerişne kurulu bir ekonomisi var ve oparada FED in sahiplerine ait..

Son 30 yılda yetişen nesilin vereceği tepkiler ebeveynlerininki kadar naif ve özgürlükçü olmayacak.. Bu tepkiler polis devletine karşı oldukça sert ve ses getirecek şeyler olacak..

USA bir şirket demiştim ve artık o şirketin misyonunu ve etkisini değiştiriyorlar..

"Artık amerikadaki özellikle siyahi isyanın bastırılması mümkün değil"

kesin bilme mi

Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Artık amerikadaki özellikle siyahi isyanın bastırılması mümkün değil"

kesin bilme mi
    Bu kesinlik değil yüksek oranda gerçekleşme ihtimali açıklamasını şu şekilde yapıyorum. "Son 30 yılda yetişen nesilin vereceği tepkiler ebeveynlerininki kadar naif ve özgürlükçü olmayacak.. Bu tepkiler polis devletine karşı oldukça sert ve ses getirecek şeyler olacak.."

Yalanlar üzerine kurulu ve aslında faşizm üzerine bina edilmiş bir ülkenin yeni nesli kontrol edebilmesi polis şiddetiyle mümkün değil.

blockchain
    elektronik kelepçe
    polis devletinin modası geçti(USA için)
    bilgi devleti

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Bu siyah devrimi her 10-15 yılda bir yaşıyorlar.
    "Fakirler" BALIK HAFIZALI olduklarından unutuyorlar.
    Buda geçer gider merak etmeyin.
    Eğer bok para etseydi, fakirler G.T deliksiz doğardı.

Ayrıca Amerika'ya hiç bir şey olmaz merak etmeyin.
    Eğer 100 Milyar dolarınız varsa doların değer kaybını istemezsiniz.
    Dolayısıyla hiç bir AŞIRI zengin fakirleşmek istemez.
    Ayrıca Dünyada bulunan nakit in %60 ı uzak doğuda.

Motosikleti
    SD 1290R
    ABD "polis devleti" olabilecek en son ulkelerden biridir. Merkezi polis teskilati bile yok. Her sehrin polis teskilati komple birbirinden bagimsiz.

Trump'in bile bulundugu sehirdeki polise lafi gecmez.

Nasil bir "polis devleti" ki Minnesota sehrinin halktan olusan sehir konseyi, sehrin polis teskilatini komple lağvedebiliyor, butcesini sifirlayip tepeden tirnaga tumden kovabiliyor.

USA elitistlerin diğerlerini insan yerine koymadığı bir zihniyetin projesidir. Aya gittikleri, Irakta kitle imha silahı olduğu ve 11 Eylülü Ladinin yaptığı nasıl yalansa USA da öyledir..

Gelelim konumuza ; haberi paylaşıyorum "BD’de George Floyd'un ölümüne neden olan dört polisten Thomas Lane, 750 bin dolarlık kefaletle serbest bırakıldı.ABD'nin Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde gözaltına alınırken polis tarafından öldürülen George Floyd davasında yargılanan 4 polisten biri olan Thomas Lane’ın kefaletinin ödendiği açıklandı. "

Soru şu bu polisi kim 750.000 usd ile serbest bıraktırdı? Daha öncede söylediğim gibi burada bir tezgah var ve o tezgah devam ediyor.. Bu herif gibi polis şiddeti bitmeyecek ta ki devlet yeni ve marjinal kararlar alana kadar.. Asıl bomba ( kasım ayında olacağını öngörüyorum ) 2. corona vakasının USA yı yıkıp geçeceği.. İşte o zaman gerçek olayları izliyor olacağız..

Bu bir Holywood filimidir arkadaşlar.. USA nın fişi kurucuları ve USD nin sahipleri tarafından çekiliyor.. USD kademeli olarak global bir para birimine yerini bıraktığı gün bu olaylar USA da bitecektir.. O zaman bambaşka bir Amerika göreceğimizi düşünüyorum..

Devletler ve imparatorluklar güçlüdür Roma, Osmanlı, Rus Çarlığı gibi. Ta ki içten karışana ve ihtilaller olana kadar..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)