Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul kartal'da çöken bina

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    görüntüleri izlediniz mi bilmiyorum ama tam bir felaket haliydi. beklenen büyük istanbul depreminin provası gibiydi.

normal bina üzerine üç tane kaçak kat çıkılmış. denilene göre zemindeki dükkan için bazı kolonlar kesilmiş. hangi akla hizmet korkmadan yapıyorlar aklım almıyor ya.

hadi belediyeyi kandırdın, yetkilileri kandırdın, devleti kandırdın, kendini kandırdın; e kolonları kirişleri kandırabildin mi? hayır. çöküverdi işte.

o kadar hesap kitap yapılıyor. yazılıyor çiziliyor. tüm bunlara rağmen üç kat kaçak çıkıyorsun. herkes enayi bir tek sen akıllısın değil mi?

bilimin kılavuzluğundan ayrılan milletler sefalete mahkumdurlar.

ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
    bursalıali, YasinC, kurubuz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık yok
    O katlar kaçaksa nasıl ve neden doğalgaz, su, elektrik verilebiliyor? Hadi vatandaş açgözlü, cahil, umursamaz. Devletin görevi bunları engellemek değil mi? Çok mu zor bunu denetlemek?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Denetlemek ne kadar zor ise yayın yasağı getirmek o kadar kolay. Bu olaydaki yayın yasağına anlam verebilen var mı.

Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O katlar kaçaksa nasıl ve neden doğalgaz, su, elektrik verilebiliyor? Hadi vatandaş açgözlü, cahil, umursamaz. Devletin görevi bunları engellemek değil mi? Çok mu zor bunu denetlemek?
    maalesef engellenmiyor. eskiden bilmiyorum belki rüşvetle falan bağlamış olabilirler. şimdi ise imar barışı adı altında veriliyor ruhsatlar.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Acaba birileri hapse girer mi?Yoksa Allah'a mı suçu atarlar.İnşallah bana atmazlar.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Konu hakkında ağız dolusu küfürler edebilirim ama, can verenlere ve ailelerine saygımdan terbiyemi bozmuyorum, yorum yapmıyorum.

Evine dönüp ailesini elleriyle enkazı kazarak kurtarmaya çalışan o kişilere Allah sabır versin, bu olayın sorumlularına da Allah iki dünyada huzur yüzü göstermesin azaptan yakalarını kurtarmasın...
    bursalıali, yürekçe ve Shrieker bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bence idam tekrar geri gelmeli ve ilk önce de o kolonları kesenler cinayetten yargılanmalı. İroni falan yapmadan gerçekten aklımdan geçenleri buraya
    aktarıyorum. Yaradan , göçenlere rahmet yaralananlara da şifa ve sabırlar vere.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence idam tekrar geri gelmeli ve ilk önce de o kolonları kesenler cinayetten yargılanmalı. İroni falan yapmadan gerçekten aklımdan geçenleri buraya
    hem üç kat kaçak çıkılmış, hem de kolonlar kesilmiş. inanılır gibi değil!

kim bilir istanbul'da bu şekilde kaç tane bina var?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Gouranga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçak bina yapılması devletin ilerisi için yaptığı bir yatırım maalesef. Devlet böyle şeylere göz yumuyor ileride para lazım olduğunda af kapsamında para toplayabilmek için.

Bakınız imar barışı. 11.000.000 ( yazı ile on bir milyon ) başvuru olmuş. Geçmişte bunlara göz yummasaydı bu gün bu parayı nereden bulacaktı?
    bursalıali ve Gönenç bunu beğendiler.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma kardeşim ama çok yanlış bir yorum. Parayı verse o bina o haliyle imar barışı kapsamında normal ststüye gelirdi. Hatta belki de gelmiştir. Denetim mekanizmaları para gütme işine yaradığı in burada bence en az suçu olan kaçak kat atan yada kolonları kesendir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bence de o bina çoktan İmar Barışı ile yasal statüye kavuşmuştur. Ölenler de bunun için en çok uğraşıp bunu yapan partiye canı gönülden dua edenlerdir.
    ( Vali , bina hakkında yıkım kararı yok dedi, bunları ona dayanarak yazdım)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Buna da mı yayın yasağı? Demek ki CeHaPe veya İyiParti'den kimse zanlı değil. Neyse, iyi şeyler de oluyor.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna da mı yayın yasağı? Demek ki CeHaPe veya İyiParti'den kimse zanlı değil. Neyse, iyi şeyler de oluyor.
    Yayın yasağının gelmesi iyi oldu, herşeye siyasi bakmaya çalışmayın.

Olay yerinden geçtiniz mi ? Ben geçtim.
    Polis oraya gelip instagramda facebookta canlı yayın yapmaya çalışan "HALK" ile uğraşıyordu.
    Empati kurabiliyor musunuz ?
    Aileniz bir apartmanın altında kalmış, siz onlari kurtarmaya çalışırken cahil bir topluluk öleni kalanı umursamadan "TAKİPÇİ" kasmak uğruna video çekme derdinde...
    Herşeye siyasi baktığımız sürece, o siyasetçilerden hiç bir farkımız kalmayacak haberiniz olsun.

Birde şunu düşünüyorum ister istemez, Türkiye'de kaç tane böyle kaçak bina var ?
    Büyük bir depremde ülke ne hale gelecek hayal edebiliyor musunuz ?
    bursalıali, allegromod ve Stock Sever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yayın yasağıyla bu dediğinizin uzaktan yakından ilgisi yok bence. Geniş bir güvenlik çemberi oluşturur kimseyi içeri sokmazsınız olur biter. Ayrıca sosyal medyayı bu yasakla kim durdurabilir ki ? Amaç o değil bu belli.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Hükümet karşıtlıgından beyniniz sulanmış. Ülkede kötü şeyler olsada hükümete giydirsek diye bekliyorsunuz resmen. Adam kolonu kesen daha sucsuz diyebiliyor ...
    Ben insaat muhendisiyim kolon kesmek bencede kasten cinayete tesebbustur. Kacak kati gunumuz teknolojileri ile gayet saglam yapabilirler. Ama mevcut tasarimdaki kolonu veya kolonları (resimlerden bina tek yone dogru yikilmis gozukuyor bence yikildigi taraf aksta birden fazla kolon kesilmis) kesmek o binada yasayan veya ileride yasacak kisileri öldürmeye tesebbustur.
    allegromod ve bursalıali bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem...arali-3429010/

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlatırken İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği de binanın çökmesiyle ilgili yayın yasağı kararı verdi.

yorum yok.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yaşadığım yerde gözümüzün önünde 2 katlı Migros binasının üstüne 3 tane daha kat çıkıp Ramada Otel yaptılar. Daha ne diyelim ? Kayıtlı, ruhsatlı , izinli..

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığım yerde gözümüzün önünde 2 katlı Migros binasının üstüne 3 tane daha kat çıkıp Ramada Otel yaptılar. Daha ne diyelim ? Kayıtlı, ruhsatlı , izinli..
    Tayfun bey yapilamaz diye birsey yokki. Muhendislik bu yuzden var. Gecmiste tasarim 5 kata gore yapilmis olabilir. Yada sizin farketmediginiz perdeler ilave edilerek yapi güclendirilmiş olabilir. Herşeyin çözümü var. Yeterki güzel bir işçilikle birleşsin.
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğu yapının temeli +kat yapımına uygun olarak yapılıyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Türkiye'de buna inanamam ben kusura bakmayın. Aynı şekilde yapılmış bir otelin depremde çöküp altında 30 kişinin öldüğünü yaşayarak gördüm. Bu ülkede namuslu - ahlaklı - işini iyi yapan insanları yok edeli çok oldu biz. Üniversitelerimiz de de eğitim falan çoktan bitti, 1-2 tane kaldı, gerisinden alınan diplomaları yok farz ediyorum şahsen.
    allegromod ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)