Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul kartal'da çöken bina

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Az önce ahaberde bina alanından canlı yayın yaptılar. Yayın yasağı kalkmış herhalde. Bina yerle bir olmuş enkaz bile gözükmüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yayın yasağıyla bu dediğinizin uzaktan yakından ilgisi yok bence. Geniş bir güvenlik çemberi oluşturur kimseyi içeri sokmazsınız olur biter. Ayrıca sosyal medyayı bu yasakla kim durdurabilir ki ? Amaç o değil bu belli.
    Genis güvenlik önlemleri de bizim millete engel olur değil mi zaten ?
    Bizim millete birseyi yaptırmamanın tek yolu ceza bunun hâlâ farkinda değilseniz uyandirayım...
    Allah yine de göstermesin ama, bu tür bir olayın içine düşerseniz geniş güvenlik önlemleri alıp bana haber verin, bakalim benim video çekip prim sağlamama engel olabiliyor musunuz geniiiş güvenlik önlemleriyle.

Olay yerinde binada bulunan yaşlı bir hanımın kolu koptu haberiniz varmı ?
    Doğru ya yayın yasağı var izleyemediniz tüh.
    Keşke yasak olmasaydı çoluk çocuk izleseydik kolu kopan hanımı.
    Tüh ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Ayrıca merak edenler için, bir bebek canlı çıkarıldı, hastahaneye gönderildi durumunu tam bilmiyorum fakat canlıydı.
    Binanın tam karşısında arkadaşım oturuyor, o bahsetti.
    Binanin altı konfeksiyon dükkanı, oldukça kalabalık bir iş yeriydi, canlı insanlara ulaşıldı fakat ölüde tahminimce çok gibi.
    bursalıali bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    D400
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genis güvenlik önlemleri de bizim millete engel olur değil mi zaten ?
    Bizim millete birseyi yaptırmamanın tek yolu ceza bunun hâlâ farkinda değilseniz uyandirayım...
    Allah yine de göstermesin ama, bu tür bir olayın içine düşerseniz geniş güvenlik önlemleri alıp bana haber verin, bakalim benim video çekip prim sağlamama engel olabiliyor musunuz geniiiş güvenlik önlemleriyle.

Olay yerinde binada bulunan yaşlı bir hanımın kolu koptu haberiniz varmı ?
    Doğru ya yayın yasağı var izleyemediniz tüh.
    Keşke yasak olmasaydı çoluk çocuk izleseydik kolu kopan hanımı.
    Tüh ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Ayrıca merak edenler için, bir bebek canlı çıkarıldı, hastahaneye gönderildi durumunu tam bilmiyorum fakat canlıydı.
    Binanın tam karşısında arkadaşım oturuyor, o bahsetti.
    Binanin altı konfeksiyon dükkanı, oldukça kalabalık bir iş yeriydi, canlı insanlara ulaşıldı fakat ölüde tahminimce çok gibi.
    Yahu şu çoluk çocuk izleseydi tezini geçin artık. Çocukların ulaşamadığı ne var bu zamanda. TVde gösterilen dizilerdeki şiddet etkilemiyor ama kolu kopan insan mı etkileyecek. Ayrıca annesi babası ne gune duruyor. İstemiyorsa izletmesin çocuğuna. Başka bir sebebi var bu yayın yasağının. İlle siyasi birşey demiyorum ama sosyal medyayla vatandaşın gidip çekmesiyle de ilgisi yok bence.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ayrıca, kolu kopmuş kişiyi göstermemeyi çağdaş yayın kuruluşları hala bilmiyorsa ona düzenleme yapılır, biter. Yayın yasağı olunca, niye olmuş, neden olmuş, kim ihmal yapmış, kim neye göz yummuş onu öğrenemiyor çocuklar, sorun orada.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Önce yaralılara acil şifa, vefat edenlere rahmet dilerim. Dün tesadüfen akşam 19:00 yolum oradan geçti polis yolları kapamış bir saatte zor çıktım. Kalabalık bir muhit meraklı izdihamı vardı. Tabi insanlara kusur bulmuyorum haklı olarak merak ediyor.

Bu olayda anlamadığım yayın yasağının konma sebebi. İnsanlar merak ediyor yasak konunca ister istemez olan oldu fazla uzamasın konu burada kapansın mı şeklinde düşünceye itiyor.. Bana hiç mantıklı gelmiyor. İşi imar barışı, seçim dönemi, belediye başkanlığı, kontrol, ruhsat, sorumlu, oy kaybetme telaşı gibi abuk subuk şeylere bağlıyorum. Buralara bağlamayı da kendime yakıştıramıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca, kolu kopmuş kişiyi göstermemeyi çağdaş yayın kuruluşları hala bilmiyorsa ona düzenleme yapılır, biter. Yayın yasağı olunca, niye olmuş, neden olmuş, kim ihmal yapmış, kim neye göz yummuş onu öğrenemiyor çocuklar, sorun orada.
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu şu çoluk çocuk izleseydi tezini geçin artık. Çocukların ulaşamadığı ne var bu zamanda. TVde gösterilen dizilerdeki şiddet etkilemiyor ama kolu kopan insan mı etkileyecek. Ayrıca annesi babası ne gune duruyor. İstemiyorsa izletmesin çocuğuna. Başka bir sebebi var bu yayın yasağının. İlle siyasi birşey demiyorum ama sosyal medyayla vatandaşın gidip çekmesiyle de ilgisi yok bence.
    Ya yine ben "Aaa buda iktidar yanlısı vurun kafasına küfredin, iktidarı savunuyo taşlayın" olayım hiç sorun değil.

Siz kör olmuşsunuz arkadaşlar.
    Ne çöken bina umrunuzda, ne ölen insanlar, nede ölen insanların yakınları.
    Hiç birbirimizi yemeyelim burda, hani herkese anlatın duyarlı düşüncelerinizi bilemem, ama bana anlatmayın boşuna çünkü inanmam size.
    Sizin sözde "İdeolojiniz" mantığınızın önüne geçmiş, "Oooo hükümete giydirecek bir olay dur hemen yağdırayım" mod on.

Ya Allah hükümetin ayrı, hatası olduğu halde bunu görmeyenlerin kabullenmeyenlerin ayri, hatasi olmayan olayda bile boğazı yirtilircasina bağıranların ayrı belasını versin.

Bir kaza da insani duyguları körelmiş vaziyette ölenlere gram üzülmeyip "Dur bunda kesin hükümete birşeyler sallanır" diyenlerin bir defa, ölenlere üzülmeyip hükümeti savunmaya geçenlerin bin defa Allah belasını versin.

Adana'da 2 çocuk tatlı sattıkları arabayı devirmiş bütün paraları ziyan olmuş, bunu gören iki "İNSAN" abimiz çocuklara yardım edip tatlıları satın almış, altında yorum var ; "HÜKÜMET BUNU GÖRÜNCE UTANIR MI ACABA?!"

Ya ağzımı bozmayayım diyorum ama, demezlermi adama lan sen ne tür bir mal oğlu malsın ?
    Ya siz niye herşeyi siyasete bagliyosunuz arkadaşlar ?
    Akut'ta çalışan o insanların sizin kadar ideolojisi yok mu ? Hükümeti beğenmeyen akut personeli enkazi temizlemesin insanları kurtarmasın o zaman mantıklı mı ?

Ya cok basit bi soru, siz siyasetten bu kadar nefret ettiğinizi her fırsatta dile getirirken, dilinizden düşmeyen bu siyaset tantanasi ne ?

Konuşamıyoruz artık birbirimizle farkındamısınız ?
    Ne desem ya hükümet yanlısı oluyorum, ya hükümet düşmanı.
    Biz bir birimizi yerken ne sağcının ne solcunun, ne aşağının ne yukarını umrunda değil, hic bir siyasetçinin umrunda değiliz bunu anlamak bu kadar zor mu ?

Hayatım boyunca sadece 1 defa bir partiye oy verdim, oda ilk oy kullandığım gündü.
    Aradan 10 yıla yakın zaman geçti ve ben o günden beri boş oy atıyorum, bu kadar net.
    Buna insanlar inanmıyor, olmaz nasıl bir tarafı desteklemezsin mümkün değil gözüyle yaklaşıyorlar.
    Mümkün, hemde çok basit, beynimi elimden geldiğince kullanıyorum ve kimsenin oy almayı hak ettiğini düşünmediğim için, para cezası yememek için gidip boş geçersiz oy atıyorum, bazen şiir yazıyorum oy pusulasına, bazen resim çiziyorum.

Allah, Muhammed aşkına, İsa Musa Tanrı buda cosmos her neye inanıyosanız onun hatrına, vazgeçin şu otu boku siyasete bağlamaktan.

Ek: Alıntı yaptığım iki arkadaşa ithafen konuşmuyorum, genel herkese.
    Sadece okuduğumu bilmeleri için alıntıladım.
    bursalıali ve BatuhanK bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    İktidar veya muhalefet farketmez, sorumlusu varsa öğrenmek isterim.

Not: Bu ülkede tamamen masum olmadığı sürece maalesef kimseye üzülmüyorum artık. Üzülemiyorum. Kolonu kesenin de aklı çalışıyor, bir değil, iki değil, üç kaçak kat çıkanın da aklı çalışıyor. Bunları bilip o evde oturanın da aklı çalışıyor. Kime üzülürüm? O mağazaya herşeyden habersiz gelen müşteriye üzülürüm. Apartmandaki değişikliklerden bihaber o apartmanda oturana üzülürüm. Kalanlar riskleri bilmelerine rağmen intiharı seçmişlerdir, onların ancak geride kalan sevenlerine üzülürüm. Ama tabii ki Allah hepsine rahmet etsin.

Motosikleti
    D400
    Ben de haberalma özgürlüğümün kısıtlanmasının sebebini merak ettiğim için hükümet karşıtı, siz diye hitap ettiğin bir kesime giriyorsam kusura bakma mrmud. Sen de herşeye siyaset karıştıran bir insan olmuşsun. Öte yandan ateş düştüğü yeri yakar. Dünyada olan biteni, tüm ölümleri zulumleri vicdansızlıkları gördükçe boyle haberler beni pek uzmemeye başladı. O yüzden takildigim yer kolon kacak kat ya da ölüm yaralanma değil.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de haberalma özgürlüğümün kısıtlanmasının sebebini merak ettiğim için hükümet karşıtı, siz diye hitap ettiğin bir kesime giriyorsam kusura bakma mrmud. Sen de herşeye siyaset karıştıran bir insan olmuşsun. Öte yandan ateş düştüğü yeri yakar. Dünyada olan biteni, tüm ölümleri zulumleri vicdansızlıkları gördükçe boyle haberler beni pek uzmemeye başladı. O yüzden takildigim yer kolon kacak kat ya da ölüm yaralanma değil.
    Ateş düştüğü yeri yakmasın işte.
    O ateş büyüye büyüye seni beni de tutuşturur bi gün.
    Söndüremese de ateşi, yanana saygıdan yapılmaz bu konuşmalar.
    Benim düşüncem bunlar, insanlardan uygulamasını beklemek anlamsız zaten.
    İnsanlık fosil olalıda uzun zaman oldu.
    Köpekle kediyle konuşana gram şaşırmıyorum artık, arada bende oturup bizim kedi izmaritle muhabbet ediyorum.
    Cevap vermiyor pek ama, en azından hükümet yanlısı yada düşmanı değil.
    Mamaya inanıyor, mamaist.

Her ne cinnet geçirip kendime hakim olamayıp yazsamda, bundan sonra cok daha kendimi zorlayıp en ufak siyasi diyalog içine girmeyeceğim forum da dahil her yerde.
    Actigim her hangi bir konu altınada yapılırsa siyasi bir yorum, nahoş bi dille defolup gitmesini rica edicem.

Harbiden biktim hocam artık.
    bursalıali bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    speederbike
    Mamaist iyiymiş
    MrMud bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu işi siyasi polemik konusu yapan arkadaş, hatırlatırım orası CHP çoğunluğunda olan bir ilçe, neden hükümete vurma konusunu açtınız anlamadım ? Sanırım esas siz her şeyi siyasete bağlıyorsunuz...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Eskiden insanlar şimdikinden biraz daha dürüsttü.O zamanda kaçak kat çıkarlardı ama daha inşaata başlarken çıkacakları kaçak katı da hesap ederek temel atarlardı.Beş kata izin varsa temeli yedi kata göre yapar 2 katı kaçak yapardı.Marmara depremi sonrası belki denetlemelerin biraz daha sıkılaşmış olacağını umut ediyorum.

Kolon kesmek ile ilgilide o kolonu kesenin kolunu kesmek gerek.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz kör olmuşsunuz arkadaşlar.
    Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de kör olmuş.

http://gazetekarinca.com/2019/02/tmm...risi-urunudur/

Ölü sayısı 6 olmuş. Allah rahmet etsin.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-47132219

Harbiden biktim hocam artık.
    Biz de bıktık ama ne yapalım? Senelerdir..

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği de kör olmuş.

http://gazetekarinca.com/2019/02/tmm...risi-urunudur/

Ölü sayısı 6 olmuş. Allah rahmet etsin.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-47132219

Biz de bıktık ama ne yapalım? Senelerdir..
    zaten 95 yilinda yapilip 98 yilinda kacak katlara beyan verilmis. Yani 99 depremini yasayip atlatmiş.

Gerek ruhsatlandirilmasi gerek kacak katlarin imalati vurmaya calistiginiz hukumetten (imo da aynini yapiyor) cok once olan olaylar.

Burada dikkat edilmesi gereken ;herseyi bilen ,ne is olsa yapan , ben yaptim oldu zihniyetini benimsemiş toplumdur.

Sizce 99 depreminde yikilmayan bu bina (kacak katlari oldugu halde) neden hicbir etken olmaksizin kendini tasiyamadi?

belki 99 da hasar gordu siva boya cila devam edildi.
    Yada taşiyici elemanlar yok edildi.

Her ikiside toplum icerisindeki ahlak yoksunu bireylerden kaynakli.

Bu toplum denetimli serbestlikten avrupa hukukundan anlamaz.

Kirbaçtan anlar
    bursalıali bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biri de çıkıp demiyor ki; İstanbul'da sadece 1 bina çöktü, Sakarya ve Bursa'dan ekipler sevk edildi.

Olası bir İstanbul depreminde yıkılacak binlerce (1000'lerce) binadan insan kurtarmak için ekip mi beklenecek? Yok mu bu minicik İstanbul'da bu işi yapacak ekip?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri de çıkıp demiyor ki; İstanbul'da sadece 1 bina çöktü, Sakarya ve Bursa'dan ekipler sevk edildi.

Olası bir İstanbul depreminde yıkılacak binlerce (1000'lerce) binadan insan kurtarmak için ekip mi beklenecek? Yok mu bu minicik İstanbul'da bu işi yapacak ekip?
    Güzel noktaya değinmişsiniz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Binanın kolonları kesilirken oturanlar ses çıkarmamış olamaz koskoca taşıyıcı kolon kesilecek sen de çıkıp rahatla evinde oturacaksın. Bana pek mantıklı gelmiyor. Bir patlama sesinden bahsedilmiş. Doğalgaz veya tüp olabilir. Ölenlere rahmet yaralılara şifa dilemekten başka bir şey elimizden gelmez.
    bursalıali bunu beğendi.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 95 yilinda yapilip 98 yilinda kacak katlara beyan verilmis. Yani 99 depremini yasayip atlatmiş.

Gerek ruhsatlandirilmasi gerek kacak katlarin imalati vurmaya calistiginiz hukumetten (imo da aynini yapiyor) cok once olan olaylar.

Burada dikkat edilmesi gereken ;herseyi bilen ,ne is olsa yapan , ben yaptim oldu zihniyetini benimsemiş toplumdur.

Sizce 99 depreminde yikilmayan bu bina (kacak katlari oldugu halde) neden hicbir etken olmaksizin kendini tasiyamadi?

belki 99 da hasar gordu siva boya cila devam edildi.
    Yada taşiyici elemanlar yok edildi.

Her ikiside toplum icerisindeki ahlak yoksunu bireylerden kaynakli.

Bu toplum denetimli serbestlikten avrupa hukukundan anlamaz.

Kirbaçtan anlar
    Bunları Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine de iletmenizi rica edeceğim.

Toplum konusunda katılıyorum fakat anlamazlar diyerek kırbaç vurmamak lazım ahlaklı yetiştirmek lazım.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Maalesef ölü sayısı 11e yükselmiş..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kolonların hangi tarihte kesildiğinin bilgisi var mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)