Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Telefon Kayıt Ücreti 170₺>618₺

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Valla, binmesin bence de, sıkıntı yok, kendilerine söyleyin bir zahmet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye cep telefonlarından da araba gibi yıllık vergi alınmıyor? Dua edin de danışmanlardan birinin aklına gelivermesin...
    Haberiniz yok muydu? Yıllık olarak aslında telsiz vergisi altında vergi ödüyoruz, hat operatörleri her ay az bir mevla olsa da bizden alıyorlar

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arkadaş zeytinleri kesemediler ya içlerine oturdu.Muhtemelen hayvancılığı bitirdikleri gibi ithal zeytin ve zeytin yağı ile zeytin üreticisinide bitirecekler.Hayvancılığı yada diğer sektörleri üç beş seneye düzgün politikalarla düzeltebilirsin de zeytin öylemi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Geçen sene alınan önlemlerden sonra 2019 da sigorta fiyatları tekrar serbest piyasaya geçecek deniliyordu ve şuan aksi bir haber yok. Belki seçim öncesi olmasada ikinci altı ay geçerli olmak üzere yeni fiyatlara hazır olalım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Konu telefondan sigortaya geldi.Bende dün yaptırdım.Bir öncekini Qick sigortadan yaptırmıştım.Şimdi Anadolu sigorta en iyi fiyatı verdi.360 tl hasarsızlık 5. kademede.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu telefondan sigortaya geldi.Bende dün yaptırdım.Bir öncekini Qick sigortadan yaptırmıştım.Şimdi Anadolu sigorta en iyi fiyatı verdi.360 tl hasarsızlık 5. kademede.
    Devlet herkese heryerden hard-core giriyor, biraz sonra " Rakı " ya gelirse şaşmam.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Asgari ücretin 1400 euronun üzerinde olduğu fransada akaryakıt fiyatları 1,5 euroya çıktı diye pariste taş üstünde taş kalmadı son 1 haftada.

Halk sokağa döküldü ve sokakları savaş alanına çevirdi. Kendilerine sarı yelekliler diyen göstericiler sadece akaryakıt zamlarını değil, ayrıca gelir adaletsizliğini de protesto ediyorlar. Zenginin daha zengin, fakirlerin daha fakir olması ve vergi yükünün fakirlere yansıtılması fransız halkının sabrını taşırmış durumda.
    İşin ilginç yanı bu hareketin arkasında hiçbir siyasi parti bulunmuyor.

İşin daha da ilginç yanı ise yaşam kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, demek ki siyasetçiler her toplumda yozlaşabiliyor. Bu yozlaşmanın önüne geçmenin ve fakir kesimi koruyacak tek şey yine halkın tepkisi ve iradesi. Eğitimli birey sorgulamaktan asla vazgeçmiyor.

Bizim ülkemizde sorgulayan birey eksiğimiz var maalesef. Başımıza gelen tüm kötü şeyler dış güçler, cart curt lobisinden; iyi şeylerin hepsi de müthiş siyasetçilerimiz sayesinde.

Bu kafayla ekonomik olarak daha çoook yerlerde sürünürüz. Vallahi yazık...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    136bin törörist varmış demek ki Fransa'da.

Ben eskiden borsa da çok işlem yapardım , uzun hikaye bıraktım sigara bagımlıgı gibi bende de mezat bagımlıgı var.

Ara ara canım mezat çekince balık haline mal pazarına gidiyorum , hiç hayvan ile işim yok. Mezat olsun bana .

Neyse diyeceğim şu ki sınırların , koyunların hiç itiraz etigini görmedim .

Fransa'da ki gibi bir şey beklemeyin. o medeni insan ait olan bir davranış türüdür
    The Dude bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    136bin törörist varmış demek ki Fransa'da.
    İşin ilginç yanı olaylar bu kadar ayyuka tırmanmışken gerçekleşen güvenlik zirvesinden OHAL kararı çıkmaması. Yani hükümet gösterilere müdahale emri veriyor fakat kendi vatandaşını terörist olarak görüp OHAL çıkarmaya da cesaret edemiyor. Biliyor ki karşısındaki bilinçli toplumdan çok daha sert bir karşılık da görebilirler ve bu kendi siyasi kariyerlerinin sonu olur. İstemeyerek de olsa uzlaşıya gidecekler.
    Toplum bilinçli, yöneten bilinçli, sonuç: daha adil bir gelir dağılımı ve toplumsal refah.

Bizde halk cahil, yöneten daha cahil, sonuç: ver mehteri verrrr...

"Fransa İçişleri Bakanlığından, cumartesi günü ülke genelinde düzenlenen akaryakıt zammı protestolarına 136 bin kişinin katıldığı, çıkan olaylarda 263 kişinin yaralandığı ve 630 kişinin gözaltına alındığı bildirildi."
    "Fransa’da “Sarı Yelekliler” olarak bilinen akaryakıt zammı protestolarının büyümesi üzerine Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un katılımıyla gerçekleşen güvenlik zirvesinden olağanüstü hal (OHAL) kararı çıkmadı. Fransa Adalet Bakanı Nicole Belloubet “Bu aşamada olduğumuza emin değilim ve olağanüstü hale karşı alternatiflerin olduğunu düşünüyorum.” dedi." **

**Kaynak
    The Dude bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250

Bilmem anlatabiliyormuyum..?

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden günde 3-4 tane kayıt yaptıran olurdu fakat bu zamlardan sonra kayıt işi bıçak gibi kesildi.

şöyle diyelim, eskiden küçük bir ilçede devletin kasasına günde en az 500 lira girerdi, zamlardan sonra girmiyor.

yanisi, o 500 liradan da olduk iyi mi?
    Eskiden dusuk ucret oldugundan ønemsemiyorduk kullandigimiz telefonu actiriyorduk iki ulkede de kullaniyorduk.Simdi ise uzun sure tr de kalacaksak iki telefonla geliyoruz birinin suresi bittiginde diger telefona kartimizi takiyoruz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu kayıt işi iphone için geçerli ağırlıklı.. android cihazlara imei atabiliyorlar bildiğim kadarı ile. iphonelarında fiyatları ortada 10 bindenmi 12 bindenmi ne başlıyor .. o parayı verende 600-700 tl gözüne çok gelmez.. bir tele o paraları verebilen insan kaydına 600-700 tl de verir.. yurtdışı fiyatları aynı değil diyen olucakdırda hemen hemen aynı çok devasal bir fark yok.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet herkese heryerden hard-core giriyor, biraz sonra " Rakı " ya gelirse şaşmam.
    %15 yaptılar ona geçen ay..

Ayda iki üç kez alırdım..Benden alıp imama dağıtıyorlar..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    fazer
    Yurt dışından telefon getirecekseniz beni vergiyi vereceksiniz diyor devlet :D

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada Fransız yeşil zeytini $20. Yunan Kalamata zeytinlerinin bile kilosunu $10'dan ucuza bulmak mümkün değil. Ki kaliteli Gemlik zeytini çoook daha üstün ve lezzetli bir zeytin... Yazik ki ne yazık.
    Ben geçen seneki mahsülden hazırlamış olduğum birinci kalite, yemeye hazır Gemlik sofralık zeytinimi toptan 7 TL fiyat ile sattım.
    Sattıktan sonrada göbek atıp oynadım. Çünkü 5 TL ve altına satan çok üretici oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim oralarda evde imalat başladı bile

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fransa töröriste boyun eğdi yani. Garibanlara toma falan gönderseydik.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransa töröriste boyun eğdi yani. Garibanlara toma falan gönderseydik.
    Gösterisinde New York’un sembolik parkı Central Park hakkında ”Kocaman parkınız var ama bir şeyi eksik. Hiç TOMA’sı yok. Bizim g.t kadar parkımız var, 22 tane TOMA bekliyor, naber?” diyen Yılmaz, “O kadar belirgin bir sembol ki, laf etmeden duramadım! Düşünsene, şu anda hepimiz dünyanın rantı en yüksek şehrindeyiz. Ama onların aklına o parka bir şey yapmak gelmiyor. Bu yüzden Amerikalıları çok ayıpladım! Gidecek çok yolları var. Gerçekten ekonomiyi hiç bilmiyorlar. Bak, birkaç yıl önce batmalarının nedeni de bu."

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)