Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Telefon Kayıt Ücreti 170₺>618₺

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Nasıl olsa 6 ay vaktim var diye ihmal ettim, bize de kaçtı.. Yazıklar olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın hiç bir ülkesinde olmadığı kadar lüx yaşayan ülkenin insanları ... İnşaat işçisinin elinde holding sahibinin kullanmadığı telefon ! Az bile bu kafaya.....
    https://www.haberturk.com/turkiye-de...793115-ekonomi
    https://www.aksam.com.tr/ekonomi/aki...k/haber-493899
    Bu mesajınızın konu ile tam alakasını anlayamadım?
    Vergi yükseltildiği zaman inşaat işçisi cep telefonu kullanmayacak mı bu durumda? Lüks yaşamak ile konunun alakası yok, bizim milletimiz lüks sever mi ? Evet sever, ama bu konu farklı, telefona koyulan vergi farklı şeyler. Ayırt etmek lazım. Mesajınızı okuyan bir insan inşaat işçileri yüzünden vergilerin artığını felan sanacak, ya da bu durumun önüne geçmek için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İlgisi nasıl yok ? Dövizle geliyor bu aletler ve bütçe açığına yol açıyor, sonra da "neden döviz krizi var?". Bu sadece bir boyutu, bunun gibi bir sürü örnek var, ayağımızı yorganımıza göre uzatmadıkça daha çok dayak yeriz biz. Devlet de bu rakamları görüyor ve frene basıyor işte.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İlgisi nasıl yok ? Dövizle geliyor bu aletler ve bütçe açığına yol açıyor, sonra da "neden döviz krizi var?". Bu sadece bir boyutu, bunun gibi bir sürü örnek var, ayağımızı yorganımıza göre uzatmadıkça daha çok dayak yeriz biz. Devlet de bu rakamları görüyor ve frene basıyor işte.

Yahu allah aşkına yapmayın!.
    Yurt dışından Türkiye'ye turist geldiğinde bütçe fazlası mı çıkıyor bu durumda? Turist burada yiyor, içiyor, alışveriş yapıyor, konaklıyor, Uçak bileti alıyor vs. Ben de yurt dışına gittiğimde aynısını yapıyorum. Bundan daha doğal ne olabilir, çok çok senede 1 tane gitmişken telefon alıyorum, ne var bunda? Siz ceketinizi FCmoto'dan sipariş etmiyor musunuz daha uygun diye? Vatandaşın kullanıcam diye aldığı 1-2 telefon ile açık felan çıkmaz..

Sizin tezinize göre dünyada hiç kimsenin bir başka ülkeye seyahat etmemesi, para harcamaması felan gerekiyor, böyle bir şey mümkün mü allah aşkına? Kullandığınız motorun hangi parçası Türkiye'de üretiliyor? Giydiğiniz ceketin, botun pantolonun?

Devlet kendi sınır ve gümrüklerini kontrol altında bile tutamıyor, adamlar 100'lerce telefon tablet'i valiz ile elini kolunu sallayarak sokup sokup cikartiyorlar, buna neden kimsenin sesi çıkmıyor? Bu durumdan herkes nemalanıyor, ve bunun önüne geçilemiyor, ama çözüm nedir? Vatandaşa yaslanalım, nasıl olsa alırız. Bu mu devlet yönetimi? güldürmeyin Allah aşkına..

Ortada bir kriz, bir açık var ise, bunun sorumlusu ben değilim, devlet. Yurt dışında herhangi bir ülkede 7.500 TL (para birimi dönüştürüldüğü halde, dönüştürülmeden, 1.300 birim) ödeyerek satın alabildiğiniz bir malın, Türkiye şartlarında 12.000 TL karşılığında satılmasının izahatini yapabilir misiniz bana? Bence yaparsınız kriz var dersiniz, cari açık var dersiniz, devlet frene basıyor dersiniz, ama hiç bu devlet bu ülkeyi belledi, demezsiniz.

Lütfen biraz geniş ve evrensel düşünün, insanların 1.6 birim'e aldığı yakıtı, biz 7 birime alıyoruz, bunu da anlamıyorsanız daha fazla söz etmemize gerek yok.

Dipnot:

Son olarak şunu da eklemek isterim, ben 12 bin TL ödeyip satın alacağım bir ürünü 7.500 TL + 500 TL ile 8.000 TL karşılığında satın adım, bana yine koymaz değil mi ? Mantık olarak koymaz.. Koymuyor da, ama kanıma dokunuyor,soyuluyoruz!.. umarım net izah etmişimdir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İyi de frene böyle basılmaz. Frene basmak istiyorsan yerli üreticiye imkan tanı, reklamlarını destekle, satışını arttırmaya çalış, olmazsa sen üretip sat. Ama bizim tek frenimiz vergi yükselt ki almasınlar. İyi de bu ihtiyaç ve alınacak. Sonrasında bu vergi tüm telefonlara yansıdığında ne olacak?
    ...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Devlet du saatten sonra frene bassada iş işten geçti.Para kalmayınca istediğin frene bas zaten yok.İnşaat işçisinin cebinde iphone olmasını eleştirmene katılıyorum ama iş işten geçince düzenleme yapanların suçu daha büyük.Ben bile şuan kullandığım arabayı aldığımda bir sonraki arabayı muhtemelen sıfır alırım diyordum.Bu gün kullandığım arabanın sıfırını almak hayal oldu.
    Tamam para boldu ben araba aldım telefon aldım.Devlet niye sürekli uçak makam arabası alıyor.
    Ben bol para ekonomisini devletten daha iyi değerlendirmişim.Bir ev bir araba bir motor sahibi oldum.Devlet ise tüm malvarlığını satıp lüks içinde yaşadı.

Haa şimdi parayı bitirdi gelip bana yaslıyoo.Git kardeşim biraz öteee.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Saman da dövizle geliyo, gübre de, tohum da, hurda da... (evet, hurda da ithal ediyoruz.)

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    İnşaat işçisinin elinde niye lüks telefon var diye şikayet edenler bunun nedenini deşelemeye niye cesaret etmiyorlar?

Bir ülkede AVM kültürü, alışveriş kültürü, lüks tüketim sürekli özendiriliyorsa o ülkede fakirler lüks telefon alıyor diye kimsenin kızmaya hakkı yok.

Fabrika yerine AVM yapımını destekleyenlere kızınız.
    Halkı hangisi gerçek ihtiyaç, hangisi lüks ayrımını yapamayacak kadar cahil bırakanlara kızınız.
    Üretimi değil tüketimi özendirenlere kızınız.

Yani sonuçlara değil, sebep olanlara kızınız...

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motorlu taşıtlar vergisi de % 23,73 oranında arttı, boşuna anlatıyoruz biz.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşlar, Türkiye 10 yıldır yanlış yönetiliyor ve artık deniz bitti, ödeme zamanı geldi, bunlara alışmak gerek

Motosikleti
    Geçiniz efedim bu ayaktı, yorgandı muhabbetlerini.
    Bir örnek vereyim.
    Ben zeytin yetiştiricisiyim. Devlet ne mazotuma, ne gübreme, ne sulamama destek vermiyor.
    Tarla bakımı, traktör bakımı, işçi masrafları falan derken ben zeytinyağını ancak 8 TL/kg mal edebiliyorum.
    Ama öbür tarafta yüce devletimiz Suriye'den zeytin ürünleri getiren ithalatçıları destekliyor.
    Adamlar 5 TL/kg fiyata Suriye'den zeytinyağı getiriyor.
    Ben bu durumda zeytinlerime enayi gibi boşuna emek veriyorum.
    Daha önce benzer ucuz ithal ürün yoluyla hayvancılık yapanları iflas ettirmişlerdi, şimdi de sıra zeytincilere geldi.
    Şu anda Ege Bölgesinde ben de dahil olmak üzere ciddi ciddi zeytinlerini kesip başka ürüne geçmeyi planlayan bir sürü zeytinci var.

Devlet bunu yaparken, buna sebep olurken, kimse vatandaşa edebiyat yapmasın.

Ben zeytin yetiştiricisi olarak ürünümün güzel yerlerinden kendime ayıramıyorken, ve hatta ürünümün tamamını satmak zorunda kalıp evimde kullanmak için ucuz Suriye zeytinyağı alıyorken fakire ayak uzatma muhabbeti yapanın ayağını bir tarafına s.....m kimse kusura bakmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Arkadaşlar, Türkiye 10 yıldır yanlış yönetiliyor ve artık deniz bitti, ödeme zamanı geldi, bunlara alışmak gerek
    ülke bu duruma her şeye alıştığımız için geldi. Biz alışmaya devam ettikçe her şey daha da kötüye gidecek.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bunları bana söylemeyin efendim, senelerdir bunların olacağını,gidilen yolun yanlış olduğunu anlatan benim, fırça yiyen - aşağılanan da benim. Yanlış adres.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Beraberinizde otomobil falan alıp gelebiliyor musunuz? Çek bir porş, mersedesi de paket yap ...

Bildiğim kadarıyla hayır.

E, işte, cep telefonunu da beraberinizde aynı gerekçelerle getirebilemiyor olmalısınız aslında.

İstediğim cep telefonunu yurtdışından gelirken beraberimde alıp geleyim burada kullanayım diyenler, aynı gerekçeyle otomobil de getirsinler madem

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beraberinizde otomobil falan alıp gelebiliyor musunuz? Çek bir porş, mersedesi de paket yap ...

E, işte, cep telefonunu da beraberinizde aynı gerekçelerle getirebilemiyor olmalısınız aslında.

İstediğim cep telefonunu yurtdışından gelirken beraberimde alıp geleyim burada kullanayım diyenler, aynı gerekçeyle otomobil de getirsinler madem
    Bilmediğin kadarı ile evet

Bakın bu araba 400 küsüre satışa konmuş, aynısının Türkiye versiyonu 800 bin TL .. İkisi de aynı araba, anlamak neden bu kadar zor? Devlet üreten adamdan daha fazla kazanmak için daha çok vergi getiriyor?

Sebep??

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Okuyunca "yuh, hiç cep telefonu arabayla karşılaştırılır mı, böyle saçmalık olur mu?" diye içimden geçerken bakınız aklıma ne geldi?

Niye cep telefonlarından da araba gibi yıllık vergi alınmıyor? Dua edin de danışmanlardan birinin aklına gelivermesin...

Hatta bu elektronik naneler malum çabuk eskiyor, ve atıldığında çevreyi de ciddi kirletiyor. İçinde türlü zararlı madde var. Bi de çevreyi kirletme vergisi zart zurt eklenebilir belki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zeytin yetiştiricisiyim.
    Yurt dışında yaşıyorum. Tatilden dönüşte gıda malzemesi getirmem, ancak babam o sene hakiki sızma zeytinyağı bulduysa illa ki alırım bir kaç şişe. Bizim de var zeytinliğimiz, ancak çok ciddi yapmıyoruz. Kontine yapıyor amcam bizim yağı.

Çok üzüldüm yazdıklarınıza. Yurt dışında İtalyan ve Yunanlarla rekabet etmemiz gereken piyasadan kendimiz çıkıyoruz. Ayağına kurşun sıkma değil de nedir bu? Kurulu düzenimizi, düzenli gelir kaynağımızı iyileştirmemiz gerekirken kesiyoruz. Çok yazık.

Peki sofralık zeytin için durum hakkında bilginiz var mı? Gemlik vs.?

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuyunca "yuh, hiç cep telefonu arabayla karşılaştırılır mı, böyle saçmalık olur mu?" diye içimden geçerken bakınız aklıma ne geldi?

Niye cep telefonlarından da araba gibi yıllık vergi alınmıyor? Dua edin de danışmanlardan birinin aklına gelivermesin...

Hatta bu elektronik naneler malum çabuk eskiyor, ve atıldığında çevreyi de ciddi kirletiyor. İçinde türlü zararlı madde var. Bi de çevreyi kirletme vergisi zart zurt eklenebilir belki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Yurt dışında yaşıyorum. Tatilden dönüşte gıda malzemesi getirmem, ancak babam o sene hakiki sızma zeytinyağı bulduysa illa ki alırım bir kaç şişe. Bizim de var zeytinliğimiz, ancak çok ciddi yapmıyoruz. Kontine yapıyor amcam bizim yağı.

Çok üzüldüm yazdıklarınıza. Yurt dışında İtalyan ve Yunanlarla rekabet etmemiz gereken piyasadan kendimiz çıkıyoruz. Ayağına kurşun sıkma değil de nedir bu? Kurulu düzenimizi, düzenli gelir kaynağımızı iyileştirmemiz gerekirken kesiyoruz. Çok yazık.

Peki sofralık zeytin için durum hakkında bilginiz var mı? Gemlik vs.?
    Sofralık zeytinde durum daha kötü. Geçen sene sofralık zeytin olarak ayırdığım zeytinlerden %50 zarar ettim. Ben küçük üreticiyim. Ama sofralık zeytin işine yüzlerce milyar hatta trilyon bağlayan adamlar hepsi çok ciddi zarar etti. Kendi markası olup, kendisini pazarlayabilenler ayakta kalabildi. Benim zeytin ağaçlarının tamamı Gemlik tipi sofralık zeytin ama bu sene tamamını zeytin yağı yapıyorum. Çünkü Tunus ve Suriye'den gelen mallar sofralık zeytin piyasasını öldürdü

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 whv tablosu (watşapp haberleşme vergisi)
    Günlük 2 saat ve altı kullanım için;
    1gb ve altı medya gönderenler 102TL
    1gb ve üzeri 149TL
    Günlük 2-4 saat arası kullanım 199TL
    3 ve üzeri grubu olanlar için sınırsız kullanım 299TL
    ..
    .

Uzar gider..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Zeytinlerde kurt var diyorlar, onun için mi zarar ?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetmez ama EVET!

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sofralık zeytinde durum daha kötü. Geçen sene sofralık zeytin olarak ayırdığım zeytinlerden %50 zarar ettim. Ben küçük üreticiyim. Ama sofralık zeytin işine yüzlerce milyar hatta trilyon bağlayan adamlar hepsi çok ciddi zarar etti. Kendi markası olup, kendisini pazarlayabilenler ayakta kalabildi. Benim zeytin ağaçlarının tamamı Gemlik tipi sofralık zeytin ama bu sene tamamını zeytin yağı yapıyorum. Çünkü Tunus ve Suriye'den gelen mallar sofralık zeytin piyasasını öldürdü
    Burada Fransız yeşil zeytini $20. Yunan Kalamata zeytinlerinin bile kilosunu $10'dan ucuza bulmak mümkün değil. Ki kaliteli Gemlik zeytini çoook daha üstün ve lezzetli bir zeytin... Yazik ki ne yazık.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütçe açığı varsa o zaman senin Reisin mersolara binmesin bebişim. Senin diyanedt işleri fani işlerle işi olmayan adam da gidip zırhlı merso ya binmesin. Hani bu adamın fani işlerşe işi yoktu. Allah'tan başka hiç kimseden korkusu yoktu...

Birileri zengin olacak diye millet aç lan aç
    ilkeronat bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)