Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha yani işim gücüm yok sabah 3-5 arası motosiklet.net e girip yazıyorum diyorsunuz. Olabilir tabii, neden olmasın Ben inandım
    İşim gücüm yok demedim. Onu siz dediniz

Tüm mesajlarım ve ne zaman atıldığı profilimde mevcut. Bakarsanız görürsünüz kaç tanesi gecenin üçünde atılmış, kaç tanesi öğle, kaç tanesi akşam.

Bir açığımı bulmak için nelerden ümit bekliyorsunuz Allah aşkına? Bu kadar mı çaresiz hissediyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çaresizlikten eridim, geceleri uyku uyuyamıyorum. “ya bu hasmet bi yazı yazdı, cevap bile veremedim” diyorum kendi kendime, dert oldu

Hah ben de onu diyorum, mesaj saatleri Türkiye saatiyle oldukça mantıklı saatler. Amerika saatlerine çevirince de oldukça mantıksız oluyor.
    E imkansız değil tabi. Olur olur
    KALDERA ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Çaresizlikten eridim, geceleri uyku uyuyamıyorum. “ya bu hasmet bi yazı yazdı, cevap bile veremedim” diyorum kendi kendime, dert oldu

Hah ben de onu diyorum, mesaj saatleri Türkiye saatiyle oldukça mantıklı saatler. Amerika saatlerine çevirince de oldukça mantıksız oluyor.
    E imkansız değil tabi. Olur olur
    Az daha bakin, belki mantikli gelir... Gerci gormek istemeyene care yok

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakarsanız görürsünüz kaç tanesi gecenin üçünde atılmış, kaç tanesi öğle, kaç tanesi akşam.
    ve tabii ki:

Gel gelelim yine mesele bana döndü. Keşke kurallara aykırı olmasa da, "Haşmet'e garazı olanlar" diye bir başlık açabilsem, ve bu gibi başlıklarda yazdiklarimdan rahatsız olup şahsımı hedef alanları oraya yönlendirebilsem... Orada ne istiyorsanız rahat rahat yazabilseniz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Yanlış anlaşılmalara mahal vermeden birkaç şey yazmak isterim.

FETÖ...

Forumda görüyorum ki FETÖ mensupları, pis köpekler, hainler, teröristler... vb. gırla telaffuz ediliyor. Ülkenin belli bir kesimi için bu oluşum FETÖ olmasa bile hep "Feto"ydu, hiçbir zaman "Sayın Fethullah Gülen Bey Hazretleri Han Sultan" ve türevleri olmadı. Peki reisin beraber yürüdüğü, dolayısıyla arkasındaki güruhun da beraberinde yürüdüğü kişi kimdi? Fethullah Gülen. Ülkenin belli bir kesimi bu oluşumun devlete sızdığını, tehlike arz ettiğini bağırdığında seslerini kesen kimLERdi? Fethullah Gülen ve hükümet. Bu duruma ses çıkarmayan, bilakis destekleyen kimLERdi? FETÖ tayfası ve AKP seçmeni.

Şimdi herifin (Fethullah Gülen'in) foyası ortaya çıkınca beraber yürüdükleriniz bir anda tü-kaka oldu. Belki 50 yıldır yüz yüze bakan, aynı mahallede, aynı sokakta, aynı apartmanda, aynı katta oturan dostlar bir gecede yabancı oluverdiler. Neden? Çünkü reis kandırılmış. E reisi kandırdıysa mahalleliyi kandırmış olamaz mı bu herif? Reisin kandırıldı diye sen neden arkadaşını terörist, vatan haini, it, köpek ilan ediyorsun? Yakışıyor mu sana, daha doğrusu kendine bunu nasıl yakıştırıyorsun?

Neyse sadede gelecek olursak kendine yakıştırdığını varsayıyorum, yaptığının doğru olduğunu kabul ediyorum. O halde iktidar düşse ve sonrasında malum şahıs terörist ilan edilse, o güne kadar ona destek verenlerin terörist, vatan haini, it, köpek, diye fişlenmesini, hapise atılmasını, işinden atılmasını, hamile eşlerinin hapiste doğum yapmasını kabul edersin anlamına mı geliyor?

Yani bir başka deyişle, AKP hükümeti düşse, o güne kadar ona destek veren, oy atan herkesin aynı muameleyi görmesini doğru bulur musunuz?

Benim herhangi bir oluşumu veya fikri desteklediğimi kimse düşünmesin, burada benim anlatmaya çalıştığım tek şey doğruya doğru yanlışa yanlış demek. Bunu bile beceremiyorsak zaten bölünmüşüz, iş işten geçmiş, boşuna konuşuyoruz demektir.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    ya sen ne değişik bi kardeşmişsin ya
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Keşke denesen...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bu 30 bin olayı kamuoyuna yansımış en ciddi tehdittir. Gerisayımın başladığının en net mesajıdır.
    Yalnız şu var ki; gerisayım sonucunda kim zararlı çıkar işte o ciddi bilmece.
    Kuzey koreye kalsa amerikayı nükleer bombalarla haritadan silecek, abd ise hem nükleere karşı, hem üretmiyom derken de, bizimle boy ölçüşemez diyor.
    Bu sorunun iki çözümü net şekilde ortada
    1- müslüman birliği fasafisosundan uyanıp yeniden Esad'la kardeş olup suriye, iran, türkiye bir olacak
    2- ya istiklal ya ölüm!

Sanırım net oldu?
    bursalıali bunu beğendi.

Söylediklerinin bi çoğuna katılıyorum.. Ben hiç bir seçimde akp ye oy vermedim, ve darbe girişimine kadar fazlasıyla mesafeliydim.

Dünün içinden çıkamıyorum fazlaca soru işareti var fakat bugünü değerlendirerek bazı sorulara cevap bulabiliyorum.
    O zamanlar da hatırlarsınız erdoğan açıklamalarında paralel devlet-paralel yapı kelimelerini kullandığında malesef ben ve sevmeyen kesim bı konuşmayı ciddiye almadı ve hatta şimdi “fetö”konusunda olduğu olduğu gibi geyiği yapıldı. “Hee kesin bunu da paralel devlet yapmıştır. “gibi gibi...

Yazdığınız gibi doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek önemli. Bugünü değerlendirdiğimde yapılan işler, politika ve siyaset bana göre olması gerektiği gibi. Fakat bi çok insanın; muhalefetin devleti yaralayan sözlerni görmezden gelmesini anlamıyorum. Yok saray rejimi, yok kontrollü darbe, tek adam rejimi, adalet yok, Devlet teröristlere ailah verdi(mit tırları senaryosundan bahsediliyor)... hükümetin sevilmemesini anlarım ama şu anki muhalefetin başa geçmesi Türkiyenin başına gelebilecek en kötü şeylerden biri. Umarım chp kendini temizlemeyi başarır.

Fetö konusunda; bu örgütü fark etmiş, yasa dışılığına göz yummuş, bataklıktaki sinek olmuş kimse için üzülmem. Kandırılanlar için ise üzgünüm, sülalem dahil hiç bir zaman kandırılmadık.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    bu hükümetin yanlış saçma salak siyaseti yüzünden
    ordumuz afrine girmeye hazırmış son duruma göre..

bu ülke halkı başka hiç bir ülke halkına benzemez..
    futbolda,siyasette veya başka mecralarda birbirini yiyebilir.. Ama ülke menfaati ve bekaa sorunu olursa
    topyekün birleşir pkk-pyd artık ne varsa şişe takar çevirir.

umarım kökünü kazırız tehdit unsuru ne varsa...
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke denesen...
    Ne alaka ..Hitabın kime..?
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Söylediklerinin bi çoğuna katılıyorum.. Ben hiç bir seçimde akp ye oy vermedim, ve darbe girişimine kadar fazlasıyla mesafeliydim.

Dünün içinden çıkamıyorum fazlaca soru işareti var fakat bugünü değerlendirerek bazı sorulara cevap bulabiliyorum.
    O zamanlar da hatırlarsınız erdoğan açıklamalarında paralel devlet-paralel yapı kelimelerini kullandığında malesef ben ve sevmeyen kesim bı konuşmayı ciddiye almadı ve hatta şimdi “fetö”konusunda olduğu olduğu gibi geyiği yapıldı. “Hee kesin bunu da paralel devlet yapmıştır. “gibi gibi...

Yazdığınız gibi doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek önemli. Bugünü değerlendirdiğimde yapılan işler, politika ve siyaset bana göre olması gerektiği gibi. Fakat bi çok insanın; muhalefetin devleti yaralayan sözlerni görmezden gelmesini anlamıyorum. Yok saray rejimi, yok kontrollü darbe, tek adam rejimi, adalet yok, Devlet teröristlere ailah verdi(mit tırları senaryosundan bahsediliyor)... hükümetin sevilmemesini anlarım ama şu anki muhalefetin başa geçmesi Türkiyenin başına gelebilecek en kötü şeylerden biri. Umarım chp kendini temizlemeyi başarır.

Fetö konusunda; bu örgütü fark etmiş, yasa dışılığına göz yummuş, bataklıktaki sinek olmuş kimse için üzülmem. Kandırılanlar için ise üzgünüm, sülalem dahil hiç bir zaman kandırılmadık.
    Çoğuna katılıyorum demişsin. Katılmadığın kısımları yazıp açıklarsan daha verimli olacaktır. Bir de hükümet için "Bugünü değerlendirdiğimde yapılan işler, politika ve siyaset bana göre olması gerektiği gibi." diyorsun ama hiç oy vermediğini de söylüyorsun. Oy vermene engel olan şey neydi peki? Tabii bu cümleyi konu başlığı ile alakalı olarak "bugün"den kastettiysen ayrı, sormadım varsay lütfen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hükümetin yanlış saçma salak siyaseti yüzünden
    ordumuz afrine girmeye hazırmış son duruma göre..

bu ülke halkı başka hiç bir ülke halkına benzemez..
    futbolda,siyasette veya başka mecralarda birbirini yiyebilir.. Ama ülke menfaati ve bekaa sorunu olursa
    topyekün birleşir pkk-pyd artık ne varsa şişe takar çevirir.

umarım kökünü kazırız tehdit unsuru ne varsa...

ya sen ne değişik bi kardeşmişsin ya
    https://www.youtube.com/watch?v=j2n49VhfhmE

Motosikleti
    yok yahu videonun senle bir alakası...postlar hızlı akıyo..yetiştiremeden araya senin mesaj girmiş..

ama şu oy kullanmama konusunda bende aynı fikirdeyim..sandığa hiç gitmem..oy kullanmam..

siyasetle ilgili herhangi bir tercihte bulunmam.
    bursalıali bunu beğendi.

''E reisi kandırdıysa mahalleliyi kandırmış olamaz mı bu herif? Reisin kandırıldı diye sen neden arkadaşını terörist, vatan haini, it, köpek ilan ediyorsun? Yakışıyor mu sana, daha doğrusu kendine bunu nasıl yakıştırıyorsun? '' Mesela bu kısıma katılamam, çünkü bir kişinin hain olması için hainlik yapması gerekir. Ucundan kıyısından bu örgüte bulaşmış, teması olmuş tanıdıklarım var.Yurtlarında kalmak, sohbetlere gitmek gibi... Fakat art niyetli olmadıklarını ve bu örgüt sayesinde kazanç elde etmediklerini biliyorum. Kullanılmışlar veya kullanılmaya çalışılmışlar.

Malum şahısın terörist ilan edilmesi ve destekçilerinin hain ilan edilmesi ile de fetullah güleni, R. tayyip erdoğana benzetmiş olursunuz. Bu benzetmeye katılmam mümkün değil.

Oy vermeme engel olan şeylerin bir çoğunda bu gizlenmiş örgütün izlerine veya ''yönlendirmesine'' rastlayabiliyoruz. Benim oylarım iktidar olmasını istemediğim, fakat mecliste olmasının gerektiğine inandığım partiye gitti. Yine öyle olacak
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    yok yahu videonun senle bir alakası...postlar hızlı akıyo..yetiştiremeden araya senin mesaj girmiş..

ama şu oy kullanmama konusunda bende aynı fikirdeyim..sandığa hiç gitmem..oy kullanmam..

siyasetle ilgili herhangi bir tercihte bulunmam.
    O halde üzerinize alınmayın lütfen. Bir şey yazarken yazdığınızı eğer genel değil de spesifik olarak birine yazıyorsanız alıntılayarak yazarsanız böyle yanlış anlaşılmalara yol açmazsınız. İyi forumlar.

Motosikleti
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde üzerinize alınmayın lütfen. Bir şey yazarken yazdığınızı eğer genel değil de spesifik olarak birine yazıyorsanız alıntılayarak yazarsanız böyle yanlış anlaşılmalara yol açmazsınız.
    Bazen çok da ş'apmamak lazım.

Arizona kertenkeleleri hiç uyumayan nadir canlılardanmış...belkide uyuyordur..bilmiyoruz
    matrax33 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    ''E reisi kandırdıysa mahalleliyi kandırmış olamaz mı bu herif? Reisin kandırıldı diye sen neden arkadaşını terörist, vatan haini, it, köpek ilan ediyorsun? Yakışıyor mu sana, daha doğrusu kendine bunu nasıl yakıştırıyorsun? '' Mesela bu kısıma katılamam, çünkü bir kişinin hain olması için hainlik yapması gerekir. Ucundan kıyısından bu örgüte bulaşmış, teması olmuş tanıdıklarım var.Yurtlarında kalmak, sohbetlere gitmek gibi... Fakat art niyetli olmadıklarını ve bu örgüt sayesinde kazanç elde etmediklerini biliyorum. Kullanılmışlar veya kullanılmaya çalışılmışlar.
    E ben senden farklı bir şey demiyorum ki? Çeliştiğimiz kısım neresi? Adamlar bilmeden etmeden sohbetlere katılmışlar falan filan. AKP gençlik kollarının buluşması gibi düşünebiliriz. Örgüt olduğunu ve neye hizmet ettiğini bile bile desteğini vereni tartışmıyorum burada.

Malum şahısın terörist ilan edilmesi ve destekçilerinin hain ilan edilmesi ile de fetullah güleni, R. tayyip erdoğana benzetmiş olursunuz. Bu benzetmeye katılmam mümkün değil.
    Reisin "Kandırıldım." demesine "kanmayanları" hiçe saymak olur bu.

Oy vermeme engel olan şeylerin bir çoğunda bu gizlenmiş örgütün izlerine veya ''yönlendirmesine'' rastlayabiliyoruz. Benim oylarım iktidar olmasını istemediğim, fakat mecliste olmasının gerektiğine inandığım partiye gitti. Yine öyle olacak
    Anlıyorum. Kime verdiğiniz elbette ki sizi ilgilendiren bir konu, ben yalnızca AKP'ye vermeyişinizin nedenini merak etmiştim.

Katılmıyorum demiştim, çelişmiyoruz Tekrar ediyim komşum, komşumken hain olmadı. En azından benim için durum bu
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yazdığınız gibi doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek önemli. Bugünü değerlendirdiğimde yapılan işler, politika ve siyaset bana göre olması gerektiği gibi. Fakat bi çok insanın; muhalefetin devleti yaralayan sözlerni görmezden gelmesini anlamıyorum. Yok saray rejimi, yok kontrollü darbe, tek adam rejimi, adalet yok, Devlet teröristlere ailah verdi(mit tırları senaryosundan bahsediliyor)
    Bunların hepsinin doğru ifadeler olduğunu düşünüyorum şahsen. Siz farklı düşünebilirsiniz. Ancak ne siz, ne de ben, kendi düşüncemizin yüzde yüz doğru olduğunu ispat edebiliriz. Dolayısıyla "bir çok insanın devleti yaralayan sözlerini" anlamasanız da kabullenmek zorundasınız. Kimsenin "ülkesini yaralama" niyeti yok. Onlara bu niyeti yükleme hakkınız da yok. Bilakis, onlar da yakında tamama erecek olan bu tek adam rejiminin ülkenin geleceğini karartacağını düşünüyorlar. Şahsen yüzde yüz katılıyorum.

Kimseyi vatan haini ilan etmeyin. Yoksa sizin de vatan haini ilan edilmeniz için hiç bir sebep kalmaz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Referandum ve doğrularla ilgili bir düzeltme. Referandumlarda halkın bir şeye karar vermesi o şeyin doğru olduğunu göstermez. Mesela Almanya'da referandum yapılsa, camiler kapatılsın diyenler çoğunluk çıksa susmamız mı gerekir, veya orada kararı protesto eden vatandaşlarımıza "ses etmeyin, çoğunluk böyle istiyor, demek ki doğru olan bu" mu dememiz gerekir? Tabii ki hayır. Çoğunluk da karar vermiş olsa karar yanlıştır ve itiraz edilmesi gerekir. Demek ki neymiş? Çoğunluk, halk da olsa, her zaman doğru değildir.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti

Kimseyi vatan haini ilan etmeyin. Yoksa sizin de vatan haini ilan edilmeniz için hiç bir sebep kalmaz.
    Türk ceza kanununda tanımlanmış sınırları çizilmiş bir vatan hainliği suçu yok bildiğim kadarıyla..

Kişi ne yaparsa vatan haini olarak suç işlemiş olur..

şunu şunu yaparsa vatan hainliği ile yargılanır..
    sanırım böyle bir madde yok
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Referandum ve doğrularla ilgili bir düzeltme. Referandumlarda halkın bir şeye karar vermesi o şeyin doğru olduğunu göstermez. Mesela Almanya'da referandum yapılsa, camiler kapatılsın diyenler çoğunluk çıksa susmamız mı gerekir, veya orada kararı protesto eden vatandaşlarımıza "ses etmeyin, çoğunluk böyle istiyor, demek ki doğru olan bu" mu dememiz gerekir? Tabii ki hayır. Çoğunluk da karar vermiş olsa karar yanlıştır ve itiraz edilmesi gerekir. Demek ki neymiş? Çoğunluk, halk da olsa, her zaman doğru değildir.
    Yargı onun için var. Çoğunluk istedi diye kanuna aykırı işler yapamazsınız.

Zenciler haklarını yargı sayesinde almışlar Amerika'da. Yoksa oylamaya kalsaydı hâlâ ikinci sınıf vatandaşlardı.

O yüzden ülkemizde medya bitirildikten sonra yargı ikinci hedef oldu. Bugün de ülkemizdeki en üst yargı kurumu olan anayasa mahkemesinin durumu ortada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Türk ceza kanununda tanımlanmış sınırları çizilmiş bir vatan hainliği suçu yok bildiğim kadarıyla..

Kişi ne yaparsa vatan haini olarak suç işlemiş olur..

şunu şunu yaparsa vatan hainliği ile yargılanır..
    sanırım böyle bir madde yok
    Kitapta nasil bilmiyorum ama isleyiste gordugum kadariyla sayin cumhurbaskanimizin istemedigi seyleri yapan vatan haini oluyor. Kendisi de belli ve tutarli bir kritere bagli olmaksizin insanlari "vatan haini" ilan edebiliyor.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)