Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

30.000 kişilik sınır koruma ordusu ve Bülent Alp

Motovento
    REKLAM ALANI
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde herkesin sormak istediğini ben dolandırmadan sorayım. Fethullah Gülen ve cemaati hakkındaki samimi "fikirleriniz" nelerdir?
    Yazdı onları daha önce. Amarigada ara sıra market alışverişi falan çok samimi olmasa da dostlukları var. Hepsi nur yüzlü iyi insanlar darbe yapmazlar.

Ben hala Haşmet'in iyi niyetle böyle düşündüğünü, ülkeden uzak olduğu için akp-cemaat elele ülkenin dibini dinamitlediğini göremediğini varsayıyorum.

Belki orada karşılaştığı nur yüzlü beyni yıkanmış şakirtlerin zararsız göründüğü için böyle düşünüyor olabilir. Zaten bu akp-cemaat kavgaya tutuşmadan evel ülkenin en az yarısı böyle düşünmüyor muydu ?

Benim Haşmet'e tav olduğum nokta fetöcülerin ağzından ( savunma yaptığı veya eleştirdiği tüm noktalar tüm cemaat üyelerinin piyasaya pompaladığı algılar ) motor forumunda gece gündüz eleştiri yazması. Yazılarının tümünü aç. Motorla ilgili yazıları yazdıklarının yüzde %20'sini(kafamdan aldığım ortalama bu ) oluşturuyor.

Hukuktan özgürlükten adaletten bahsetmesi ve çok doğru noktalara parmak bastığını okuyorum ama iş cemaat ve ABD savunmasına dönünce hiçbir samimiyeti kalmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdı onları daha önce. Amarigada ara sıra market alışverişi falan çok samimi olmasa da dostlukları var. Hepsi nur yüzlü iyi insanlar darbe yapmazlar.

Ben hala Haşmet'in iyi niyetle böyle düşündüğünü, ülkeden uzak olduğu için akp-cemaat elele ülkenin dibini dinamitlediğini göremediğini varsayıyorum.

Belki orada karşılaştığı nur yüzlü beyni yıkanmış şakirtlerin zararsız göründüğü için böyle düşünüyor olabilir. Zaten bu akp-cemaat kavgaya tutuşmadan evel ülkenin en az yarısı böyle düşünmüyor muydu ?

Benim Haşmet'e tav olduğum nokta fetöcülerin ağzından ( savunma yaptığı veya eleştirdiği tüm noktalar tüm cemaat üyelerinin piyasaya pompaladığı algılar ) motor forumunda gece gündüz eleştiri yazması. Yazılarının tümünü aç. Motorla ilgili yazıları yazdıklarının yüzde %20'sini(kafamdan aldığım ortalama bu ) oluşturuyor.

Hukuktan özgürlükten adaletten bahsetmesi ve çok doğru noktalara parmak bastığını okuyorum ama iş cemaat ve ABD savunmasına dönünce hiçbir samimiyeti kalmıyor.
    Ben kaçırmışım o başlığı veya postu. Gerçi adminler tarafından uçurulmuş bir başlık olması güçlü olasılık, durum hasmet ve FG'ye kadar geldiğine göre ateşli bir başlıktı sanırım. Şimdi Amerika ve FETÖ'yü savunmak ayrı mağdurlarını savunmak ayrı. Benim de mağdurlar hakkındaki düşüncelerimi başlıktan okumuş olmalısınız. Adalet herkes içindir, sıradan insanlar aldatılmış olabilir. Ama bence hiçbiri AKP seçmeni gibi "çalıyor ama çalışıyor" mantığı ile hareket etmemiştir. Yani FETÖ'nün gerçek yüzünü görüp de desteğini sürdüren çok insan olduğunu düşünmüyorum AKP seçmeni gibi, yanılıyor da olabilirim ne AKP seçmeni ne de cemaatlerle alakalı çevrem yok. Ben daha çok AKP-FG çatışmasını Ayşe Teyze gibi "yiyin birbirinizi gari" tadında izliyorum. Sonucu ne olursa olsun zarar görecek olan Türkiye maalesef... Bu durumda Türkiye'nin çıkarı doğrultusunda hükümeti desteklemeyi doğru bulanlar maalesef yanılıyorlar, kimse bir tarafı desteklemek zorunda değildir, tarafsız olmak da bir seçenektir. Sonuçta AKP tarafı bana destek ver iktidarda kalmaya kanını emmeye devam edeyim diyor, FG tarafını konuşmaya bile gerek yok, tarafsız olan kesim de ikinize de lanet girsin modunda haklı olarak. İki taraf da Türkiye'nin kanını emmek için fırsat kollayan kenelerdir. Hükümeti desteklemek de bu kenelerden birini beslemektir.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ben kaçırmışım o başlığı veya postu. Gerçi adminler tarafından uçurulmuş bir başlık olması güçlü olasılık, durum hasmet ve FG'ye kadar geldiğine göre ateşli bir başlıktı sanırım. Şimdi Amerika ve FETÖ'yü savunmak ayrı mağdurlarını savunmak ayrı. Benim de mağdurlar hakkındaki düşüncelerimi başlıktan okumuş olmalısınız. Adalet herkes içindir, sıradan insanlar aldatılmış olabilir. Ama bence hiçbiri AKP seçmeni gibi "çalıyor ama çalışıyor" mantığı ile hareket etmemiştir. Yani FETÖ'nün gerçek yüzünü görüp de desteğini sürdüren çok insan olduğunu düşünmüyorum AKP seçmeni gibi, yanılıyor da olabilirim ne AKP seçmeni ne de cemaatlerle alakalı çevrem yok. Ben daha çok AKP-FG çatışmasını Ayşe Teyze gibi "yiyin birbirinizi gari" tadında izliyorum. Sonucu ne olursa olsun zarar görecek olan Türkiye maalesef... Bu durumda Türkiye'nin çıkarı doğrultusunda hükümeti desteklemeyi doğru bulanlar maalesef yanılıyorlar, kimse bir tarafı desteklemek zorunda değildir, tarafsız olmak da bir seçenektir. Sonuçta AKP tarafı bana destek ver iktidarda kalmaya kanını emmeye devam edeyim diyor, FG tarafını konuşmaya bile gerek yok, tarafsız olan kesim de ikinize de lanet girsin modunda haklı olarak. İki taraf da Türkiye'nin kanını emmek için fırsat kollayan kenelerdir. Hükümeti desteklemek de bu kenelerden birini beslemektir.
    Ben o konuda farklı düşünüyorum. Bu cemaatle geçmişte gelecekte en ufak bir bağı olmuş, kendine çıkar sağlamış veyahut örgütün lehine işler yapmış, iyi niyetli veya kötü niyetli herkese antibiyotik mantığıyla tertemiz edene kadar ayrım yapılmadan cezalandırılsın. son 15-20 sene içerisinde ülkenin temellerini bürökrasiden siyasete ordudan iş dünyasına eğitim-öğretime kadar öyle bir kurcaladılar ki bunları eski haline getirmek tek tek ayıklanarak çözülecek iş değil.

Ver antibiyotiği alayına. Bu garabet başka türlü temizlenmez.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ben o konuda farklı düşünüyorum. Bu cemaatle geçmişte gelecekte en ufak bir bağı olmuş, kendine çıkar sağlamış veyahut örgütün lehine işler yapmış, iyi niyetli veya kötü niyetli herkese antibiyotik mantığıyla tertemiz edene kadar ayrım yapılmadan cezalandırılsın. son 15-20 sene içerisinde ülkenin temellerini bürökrasiden siyasete ordudan iş dünyasına eğitim-öğretime kadar öyle bir kurcaladılar ki bunları eski haline getirmek tek tek ayıklanarak çözülecek iş değil.

Düşüncenize saygım var tabii ama antibiyotiği verenin antibiyotiğe en fazla ihtiyacı olanlar olduğunu unutmamak lazım. Şuan adaleti sağlayanlar adaleti değil kendi istediklerini yerine getiriyorlar. Hapislerde büyüyen bebeklerin antibiyotiğe ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Ama cemaat gibi oluşumların sakıncalarını bizim millete antibiyotikle anlatamazsın, Mustafa Kemal Atatürk anlatamamış biz ne yapsak boşuna.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bu ülkenin fabrika ayarları belli.

Cumhuriyetcilik

Laiklik

Milliyetçilik

Devletcilik

Halkcılık

İnkılapcılık

Bunlardan birini veya birkaçını es geçtiğin taktirde böyle badem bıyıklılar-şakirtler memleketi sulandırıp bırakırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Düşüncenize saygım var tabii ama antibiyotiği verenin antibiyotiğe en fazla ihtiyacı olanlar olduğunu unutmamak lazım. Şuan adaleti sağlayanlar adaleti değil kendi istediklerini yerine getiriyorlar. Hapislerde büyüyen bebeklerin antibiyotiğe ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Ama cemaat gibi oluşumların sakıncalarını bizim millete antibiyotikle anlatamazsın, Mustafa Kemal Atatürk anlatamamış biz ne yapsak boşuna.
    Sırası var sıra onlarada gelecek. Bu devranın süresi var. Aynı akıbet onlarıda bekliyor
    zabuzaretta bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Afrin operasyonu başladı uçaklar bombalamaya başladı
    bursalıali bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afrin operasyonu başladı uçaklar bombalamaya başladı
    Tesadüfe bakarmısın amerikadanda zarraf davasıyla ilgili halkbank cezası 37.5 milyar dolar söylentileri gelmeye başladı. Güzel günler çok yakın.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O halde herkesin sormak istediğini ben dolandırmadan sorayım. Fethullah Gülen ve cemaati hakkındaki samimi "fikirleriniz" nelerdir?
    Geçiştirmeden düzgün bir cevap yazacağım, sözüm olsun.

Tek söyleyebileceğim, şimdiye kadar A düşünüp B yazmadım hiç.

Direk nefret söylemi. Nazi'liğe doğru yolu yarılamışsınız. Kanuna göre suç işlememiş bile olsa, hatta üstüne iyi niyetli bile olsa, 3 yaşında çocuk bile olsa zulme uğramali öyle mi? Korkunç.

Bu ülkenin fabrika ayarları belli.

Cumhuriyetcilik

Laiklik

Milliyetçilik

Devletcilik

Halkcılık

İnkılapcılık

Bunlardan birini veya birkaçını es geçtiğin taktirde böyle badem bıyıklılar-şakirtler memleketi sulandırıp bırakırlar.

Sırası var sıra onlarada gelecek. Bu devranın süresi var. Aynı akıbet onlarıda bekliyor
    Bu daha da düşündürücü...

Bu kadar adaletsizliğin, keyifliğin, baskı ve zulmün içinden, güçlü ve özgür bir ülke değil, çıksa çıksa yine ayrımcı, baskıcı ve sürünen bir enkaz çıkar... Aynı mantık, başka versiyon.

Atatürk'ün içinde bulunduğu zaman diliminde yaşamıyoruz. Bilgiye ulaşım hat safhada. İnsanları belli bir ideolojiye zorlamanın anlamı yok. Sadece hukuku ve adaleti, çalışanın hakkını elde etmesini, yani fırsatlara eşit ulaşımı desteklemek yeterli. İnsanların siyasi ve dini görüşü ne olursa olsun o ülke başarılı olur. İlle de o bu şu fikre, dine, ideolojiye sahip olmasına gerek yok.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Eveeett...
    Harekâtımız başladı.
    Mehmetçikler daha bir kaç saat içinde varlığını bir kez daha belli etti.

Ey ahali, birbirinize birbirinizin rüştünü ispata hacet ettirmeyi bırakınız.

Bu krizi ( mesela musul ve kerkük için ) bir fırsata çevirebilir miyiz?
    Bence dünya dile getirmese de, Türkiye'mizin sırtını yasladığı yer Türkmen Cephesidir. Ve o bölgedeki kuzey ırak'taki dengeleri lehimize çevirmezsek, ilgili sınırlar tam güvenlik altında olmayacaktır.
    Merak ettiğim ise, Türkmen askeri sayısı ve gayrı resmi taraftarımız kaçtır ve nerelerdedir?
    Almanya destek verdi.
    Ki bu desteği çekmeye çalışırsa
    - elimizdeki suriyeli mülteci kozu
    - almanyadaki türklerin paralarını alman bankalarından çekme kozu

Bunlara gerek kalacak mı?
    Ve Rusya..
    Nereye dek izleyecek
    öso rusya tarafından desteklenmiyor, zira esad'la birlik. Tabii ki ülke çıkarları bunu gerektiriyor.
    İran bu konuda ne yapacak???
    Amerika mümbiçe girersen ve unsurlarıma dokunursan savunurum diyor.
    Demek ki 30 bin paralı askerini orada kınuşlandırmış.
    -vuracak mıyız?
    - vurursak, vururlar mı?

Sonrası ne olur?

Çin ve kuzey kore olayı çok yakından izliyordur eminim.

Bu konularda fikri olan tahut ekleyen-çıkartan varsa bunları okumak isterim.

Yoksa, Haşmet şu diye, oeker bu diye bir merakım yok...

Olay şudur bence,
    Zeytin dalı'mı, kızılcık sopası mı?
    bursalıali bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveeett...
    Harekâtımız başladı.
    Mehmetçikler daha bir kaç saat içinde varlığını bir kez daha belli etti.

Ey ahali, birbirinize birbirinizin rüştünü ispata hacet ettirmeyi bırakınız.

Bu krizi ( mesela musul ve kerkük için ) bir fırsata çevirebilir miyiz?
    Bence dünya dile getirmese de, Türkiye'mizin sırtını yasladığı yer Türkmen Cephesidir. Ve o bölgedeki kuzey ırak'taki dengeleri lehimize çevirmezsek, ilgili sınırlar tam güvenlik altında olmayacaktır.
    Merak ettiğim ise, Türkmen askeri sayısı ve gayrı resmi taraftarımız kaçtır ve nerelerdedir?
    Almanya destek verdi.
    Ki bu desteği çekmeye çalışırsa
    - elimizdeki suriyeli mülteci kozu
    - almanyadaki türklerin paralarını alman bankalarından çekme kozu

Bunlara gerek kalacak mı?
    Ve Rusya..
    Nereye dek izleyecek
    öso rusya tarafından desteklenmiyor, zira esad'la birlik. Tabii ki ülke çıkarları bunu gerektiriyor.
    İran bu konuda ne yapacak???
    Amerika mümbiçe girersen ve unsurlarıma dokunursan savunurum diyor.
    Demek ki 30 bin paralı askerini orada kınuşlandırmış.
    -vuracak mıyız?
    - vurursak, vururlar mı?

Sonrası ne olur?

Çin ve kuzey kore olayı çok yakından izliyordur eminim.

Olay şudur bence,
    O bölgede kimsenin tek başına istediğini yapabileceğini zannetmem. Hele biz hiç yapamayız yakın zamanda. Önce Osmanlı gibi güçlü olmamız lazım 😂
    Çünkü tarih boyunca sadece Osmanlı zamanında sukunet muhafaza edilmiş uzun süre onun dışında savaş olmayan zaman yok gibi

Çok fazla bileşen var Musul Kerkük çooook zor. Hayalcilik olur

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk nefret söylemi. Nazi'liğe doğru yolu yarılamışsınız. Kanuna göre suç işlememiş bile olsa, hatta üstüne iyi niyetli bile olsa, 3 yaşında çocuk bile olsa zulme uğramali öyle mi? Korkunç.

Ben demişim ki;

" Bu cemaatle geçmişte gelecekte en ufak bir bağı olmuş, kendine çıkar sağlamış veyahut örgütün lehine işler yapmış, iyi niyetli veya kötü niyetli herkese "

Sen örgüt mensuplarını savununca liberalizm, ben eleştirince faşist oldum öyle mi ? 3 yaşında ki çocukla ne alakası var konunun ?

Resmen demagoji yapıyosun. Beğendiğin konuları cımbızlaıp aynı konu üzerinden bi sürü laf salatası yapıp, beğenmediğin konularda tek kelam etmek yok.

Konu 15 sayfa oldu abd'nin terör örgütünden ordu kurmasına tek kelam etmedin. 15 senedir cemaatin ülkede canını yakmadık kimse bırakmadı sen cezaevine hamile kadın demogojisi üzerinden her yerde bir eleştiri yazıyosun. Senin tüm samimiyetin örgürlükçülüğün hukuk anlayışın burda bitiyor. Hep mıhına vurdun, nalına tek vurduğunu görmedik.

Objektifmiş gibi görünmeye çalışan tarafsın. Taraf olduğun yeride iyce bulandırıp işin içinden sıyrılmaya çalışıyosun.

Ayrıca Atatürk bu cumhuriyetin temellerini belirlediğinden günümüze bizim sosyolojik yapımızda değişen bişey olmadı. Zihniyetin yüzde 50'si hala aynı mantık. Kendisi vizyon sahibi olduğu için Atatürk ilkeleri hala geçerlidir ve ülkenin ayakta kalabilmesi bunlara bağlıdır.

Faşizmi de nazilerden öğrenecek değiliz.
    BatuhanK, aokuyumcu, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben demişim ki;

" Bu cemaatle geçmişte gelecekte en ufak bir bağı olmuş, kendine çıkar sağlamış veyahut örgütün lehine işler yapmış, iyi niyetli veya kötü niyetli herkese "

Sen örgüt mensuplarını savununca liberalizm, ben eleştirince faşist oldum öyle mi ? 3 yaşında ki çocukla ne alakası var konunun ?

Resmen demagoji yapıyosun. Beğendiğin konuları cımbızlaıp aynı konu üzerinden bi sürü laf salatası yapıp, beğenmediğin konularda tek kelam etmek yok.
    Ben aşağı yukarı 25 sene önce cemaatin üniversite hazırlık kursuna gittim. İyi olduğum için para da vermedim. Yani çıkarım oldu. Başarılı oldum. Benim ismimi kullanarak reklam yaptılar ve çıkarları oldu. N'olacak şimdi? Suçlu mu oldum ben sizin tanımınıza göre?

Sorununuz şu: Suç bellidir. Suçlu olan cezalandırılır. Cemaatin sohbetine gidip dini kitap okuyan ve lokal öğrenci yurduna fakir çocuklar okusun niyetiyle maddi yardımda bulunan iyi niyetli esnafa hangi suçu işlediği için ceza vereceksiniz? Bu adam yaptığı yardımın herhangi bir suça bulaşma durumunun farkında olsa zaten vermez.

Ama...

Darbe yapmaya kalkışan, herhangi bir noktasında bilinçli olarak rol alan, sınav sorularını çalarak veya adam kayırarak milletin hukukuna giren, velhasıl her türlü belli suçu işleyen kimse cezasını çekmeli.

Ama suç uydurmaya başladığınız anda, suçun şahsiliği prensibini ihmal ettiğiniz anda, "iyi niyetli bile olsa" deyip toptancı yaklaşımla insanları mahkum ettiğiniz anda, adalet ve hukuk masal olmuştur, faşistlik yolundasınızdır.

"Niye bu konuda yazmıyorsun?" lafına gelince:

Türkiye'nin güneyine 30bin asker yığılması noktasında net bir fikir sahibi değilim. Amerika niye böyle bir şey yapıyor aklımda fikirler var ama yanlış olma ihtimalleri yüksek, çünkü yeterince bilgi sahibi değilim. Dolayisiyla net bir görüşüm yok. O yüzden boş boş yazmak istemiyorum.

Belli konularda görüş belirtmemem niye sorun? Her mevzu hakkında düzenli açıklama mı yapmam lazım? Birçok insan gibi ben de önemli gördüğüm, ilginç bulduğum ve farklı bir bakış açısı sunabileceğim noktalarda yazıyorum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay şudur bence,
    biraz fikrim var bu hususlarda
    ancak her dataya gir(e)mem
    şimdi bir resme bakalım, çizimler oldukça kabataslak, belirteyim

suriye sorunu, 2-3 şehir büyüklüğünde bir alanın Türkiyenin hamiliğine bırakılarak, muhalefetin ve ilerde mültecilerin buraya yerleştirilmesiyle çözülebilir
    bu alan, hatay fırat nehri arasında olacak görünüyor
    kuzeydeki mavi çizgiyle belirlenmiş alan rusyayla şuan mutabık kalınan bölge
    yani afrin sonrası sıra menbiçte
    ancak gereken alan için bu yeterli değil, muhalifleri kalesi idlibi teslim etmeleri demek ve bundan kolay vazgeçmezler
    aşağıdaki mor çizgiyle çekilen sınırlara bakalım
    rusya ve suriyenin de bunu kabul etmesi şimdilik mümkün değil, halepten vazgeçmeleri gerek
    rusya ve suriyenin de mutabık kalmak durumunda olduğu mavi sınır işi de kolay deği, zira membiçte de abd nin paralı ordusu var
    ve bu kadar dar alan muhaliflere yetemeyecektir, nüfüs yoğunluğunu kaldırmaz
    burada bir ülkenin daha oyuna katıldığını belirtmek gerek, ingiltere...
    katar-bae sorununun kaynağı da oradan başlıyor
    şuan katardan döviz akışıyla bizim ekonomi hayat öpücüğü alıyor dersek yanlış olmaz
    yani denklemde ingiltere Türkiyenin yanında duruyor ve bu da suriye denklemine kıbrısı dahil etmek anlamına geliyor
    akdeniz havzası da düşünüldüğünde hatay önemli, hatay kritik

bir temmuz gecesi eksen kırılması yaşadığımızı anlatmıştım
    şuan 4 farklı kliğin 3 güçlü devletle ve birbiriyle oynadığı satrancı izliyoruz ülke içinde,
    bunlardan 3 ünün bu afrin operasyonuna sıcak baktığını düşünüyorum
    kliklerden biri rusyayla ilişkileri yürütüyor
    biri abd-nato eksenli ancak stand-by konumunda
    biri ingiltereyle sıkı-fıkı; oyun kurma aşamasında
    biri daha var, görünmüyor ama varlığını hissettiriyor, lokomotif

iç politika:
    (simgeler kullanmak durumundayım burada)
    3 hilalin ampule angajesi ve peşine afrin operasyonu (ki iç yansımaları da olacak)
    ampulun ışığının doğuda zayıflaması
    altıok içindeki ulusalcı kanatın isyanı
    ağacın pkk kanadına çekilen operasyon, siyaseten dışlanmaları ve altıoka doğru itilmeleri
    ilerde ampulün siyeseten bitirilmesi ve yeni bir merkez sağ parti
    ikili sistem
    işte bunlar hep başkanlık sistemi
    tüm bu senaryolar da savaşın ayak sesleri

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aşağı yukarı 25 sene önce cemaatin üniversite hazırlık kursuna gittim. İyi olduğum için para da vermedim. Yani çıkarım oldu. Başarılı oldum. Benim ismimi kullanarak reklam yaptılar ve çıkarları oldu. N'olacak şimdi? Suçlu mu oldum ben sizin tanımınıza göre?

Sorununuz şu: Suç bellidir. Suçlu olan cezalandırılır. Cemaatin sohbetine gidip dini kitap okuyan ve lokal öğrenci yurduna fakir çocuklar okusun niyetiyle maddi yardımda bulunan iyi niyetli esnafa hangi suçu işlediği için ceza vereceksiniz? Bu adam yaptığı yardımın herhangi bir suça bulaşma durumunun farkında olsa zaten vermez.

Ama...

Darbe yapmaya kalkışan, herhangi bir noktasında bilinçli olarak rol alan, sınav sorularını çalarak veya adam kayırarak milletin hukukuna giren, velhasıl her türlü belli suçu işleyen kimse cezasını çekmeli.

Ama suç uydurmaya başladığınız anda, suçun şahsiliği prensibini ihmal ettiğiniz anda, "iyi niyetli bile olsa" deyip toptancı yaklaşımla insanları mahkum ettiğiniz anda, adalet ve hukuk masal olmuştur, faşistlik yolundasınızdır.

"Niye bu konuda yazmıyorsun?" lafına gelince:

Türkiye'nin güneyine 30bin asker yığılması noktasında net bir fikir sahibi değilim. Amerika niye böyle bir şey yapıyor aklımda fikirler var ama yanlış olma ihtimalleri yüksek, çünkü yeterince bilgi sahibi değilim. Dolayisiyla net bir görüşüm yok. O yüzden boş boş yazmak istemiyorum.

Belli konularda görüş belirtmemem niye sorun? Her mevzu hakkında düzenli açıklama mı yapmam lazım? Birçok insan gibi ben de önemli gördüğüm, ilginç bulduğum ve farklı bir bakış açısı sunabileceğim noktalarda yazıyorum.
    Haşmet kardeşim

2006 yılından 2011 yılına kadar hep cemaatin işini yaptım. Bankasya genel merkezlerini, 62 adet banka şubesi, cihan haber ajansı genel merkezini, Ankara Memorial ve koya Mevlana hastanesini elektrik işlerini...
    3 çocuğum var hepsini dersane okul vs göndermeye çalıştım. Ne zamana kadar tepedekilerin hainliklerini görene kadar. En son yurt dışına kaçan firmada 2 sene öncenin 168 bin TL yalan oldu...

Ama yanlış hiç bir işin içinde olmadım. Sonuçta benim tanıdıklarım mütedeyyin insanlardı ve beraber iş yaptığımız yada çocukların öğretmenlerinden hiç biri tutuklanmadı hala görüşürüz...

İstisna olabilir vardır da ama asla senin söylediğin gibi değil.

Ama sen sırf hükümeti kötüleyeceğim diye ülkeyi kötülüyorsun bilgi kaynaklarını kontrol et.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 yılına kadar hep cemaatin işini yaptım.
    Ne zamana kadar tepedekilerin hainliklerini görene kadar. En son yurt dışına kaçan firmada 2 sene öncenin 168 bin TL yalan oldu...
    Ama sen sırf hükümeti kötüleyeceğim diye ülkeyi kötülüyorsun bilgi kaynaklarını kontrol et.
    ne zaman öküz öldü, ortaklık bozuldu, hükümetin kirli çamaşırlarını döktüler ortaya, ne zaman kesenize zarar verdiler o zaman hain oldular değil mi?
    mesela 2006-2007 de orduyu, emniyet ve yargı ayaklarıyla saldırıp tarumar ederlerken (sebebi ırak tezkeresidir), hiç sorun yoktu sizin açınızdan
    kemalizmin kıyısından geçmişliğim yok (Atatürke bakışım başka). ancak yıllar önce insanlara haksız isnatlarla mahkumiyet verirlerken uyarmıştım sempatizanları. "haksızlık yapmayın, döner sizi bulur bunlar" diye. duruyorsa bu sitenin veritabanındadır o mesaj
    o zaman, bu haksızlıkların savcılığını yapan adam, bu gün aldatıldım diye sıyrılacak hemi?
    ben de bulundum içlerinde, 20 yaşımda yanlışlarının doğrularından fazla olduğunu hissedip, çekip gittim
    20 yaşımdaydım, elimde devletin istihbarat bilgileri yoktu ve yozlaşmaları şu zamana göre 10 da 1 bile değildi
    öyle kolay değil bunlardan sıyrılmak
    saat işliyor..

hülasa, cebinize ve siyasi ideolojilerinize dokunulmadan önce vatana ihanet yoktu
    siz vatanı veya vatandaşlığı bilmiyorsunuz
    bu kafayla işim olmaz, düzeltir gelirsen belki anlaşırız
    matrax33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zaman öküz öldü, ortaklık bozuldu, hükümetin kirli çamaşırlarını döktüler ortaya, ne zaman kesenize zarar verdiler o zaman hain oldular değil mi?
    mesela 2006-2007 de orduyu, emniyet ve yargı ayaklarıyla saldırıp tarumar ederlerken (sebebi ırak tezkeresidir), hiç sorun yoktu sizin açınızdan
    kemalizmin kıyısından geçmişliğim yok (Atatürke bakışım başka). ancak yıllar önce insanlara haksız isnatlarla mahkumiyet verirlerken uyarmıştım sempatizanları. "haksızlık yapmayın, döner sizi bulur bunlar" diye. duruyorsa bu sitenin veritabanındadır o mesaj
    o zaman bu haksızlıklarının savcılığını yapan adam, bu gün aldatıldım diye sıyrılacak hemi?
    ben de bulundum içlerinde, 20 yaşımda yanlışlarının doğrularından fazla olduğunu hissedip çekip gittim
    20 yaşımdaydım, elimde devletin istihbarat bilgileri yoktu ve yozlaşmaları şu zamana göre 10 da 1 bile değildi
    öyle kolay değil bunlardan sıyrılmak
    saat işliyor..

hülasa, cebinize ve siyasi ideolojilerinize dokunulmadan önce vatana ihanet yoktu
    siz vatanı veya vatandaşlığı bilmiyorsunuz
    bu kafayla işim olmaz, düzeltir gelirsen belki anlaşırız
    Sende süper zeka var peşinen kabul ettim yazdıklarını... 20 yaşında bunların hepsini görebilmek gerçekten mükemmel bir yetenek. Mürekkep yaşamışlar dahi görememişken.... Bravo saygıyla eğiliyorum bilgeliğini karşısında...

Ben diyorum 160 bin TL param gitti sen diyorsun kazancın mı bozuldu. Ben diyorum iş yaptım sen diyorsun ideoloji.....

Oku biraz zaten anlarsın çünkü süpersin

Motosikleti
    Ducati 797
    süper zeka gömleği 2 beden dar gelir, hakaret kabul ederim
    sade yazdıklarınızı değil, sizi de okuyorum aynı zamanda
    hor gördüğümden değil, öyle olduğundan dolayı öyle konuşuyorum
    iyi niyetli bile sayılırım
    diyorum ki siyasi ideolojilerinizi vatan bilinci diye satmayın, yanlış yoldasınız
    yol göstericiliği biraz acıtarak yapıyorum, başka yolu yok
    zheroen bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper zeka gömleği 2 beden dar gelir, hakaret kabul ederim
    sade yazdıklarınızı değil, sizi de okuyorum aynı zamanda
    hor gördüğümden değil, öyle olduğundan dolayı öyle konuşuyorum
    iyi niyetli bile sayılırım
    diyorum ki siyasi ideolojilerinizi vatan bilinci diye satmayın, yanlış yoldasınız
    yol göstericiliği biraz acıtarak yapıyorum, başka yolu yok
    https://youtu.be/MQVS4RT0Rq4

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kötüleyeyim ülkemi? En fazla eleştiririm. Nerede kötülemişim?

Doğru söze ne hacet. Zirve yarışı - Hitting the Apex belgeseli bizi anlatıyor.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)