Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

SGK Genel Sağlık Sigortası [Önemli]

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Sayın Benli,
    Madem ki,empati yapacaksınız,bunu devlete yapmak gibi bir manasızlık yerine,o parayı ödemeyenlere yapın.
    Bakkal hesabı mantığıyla yola çıkıp,kar zarar analiziyle sağlık politikası olmaz.Zaten hiçbir devletin sağlık
    bilançosu artı bakiye vermez.Mutlaka dışardan kaynak aktarımı gerekir.Bu işler,ince işler;devlet yönetmek
    o kadar kolay değil.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu GSS'nin emeklilik için prim günü olarak sayılmadığını da önemli üzerine basarak hatırlatmak isterim. 30 sene her ay GSS primi ödeseniz bile 1 gün çalışmış sayılmıyorsunuz dolayısıyla emekli olamıyorsunuz. Halbuki asgari ücretli için işverenin verdiği prim çoğu işsize çıkartılan GSS primininden azdır. Asgari ücretlinin emekli olduğu paraya işsize zorunlu sigorta GSS bile yapmıyolar.
    Shrieker ve GP500-1st bunu beğendiler.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Kapital sahibi sermayesini büyütüp zengin olunca Allah yürü ya kulum dedi deyip takdir edip alkışlarsınız.

İşçilerin toplanıp biriktirip işlettiği sermayenin (primler) büyüyebileceğine inanmazsınız.

Aynen Nasrettin hocanın kazanının doğurduğuna inanıp öldüğüne inanmaması gibi.

Hiç bir kapitalist bir başkasının pazara ortak olmasını istemez,

O yüzden liberalizmi ve özgürlüğü sadece kendi için ister.
    Shrieker bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bir "Eğitmen" söylüyor değil mi ? Çok yazık !!
    buyrun siz ödeyin o zaman.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tablo verdik zararı gördünüz , ben yazmadım bunu , "ihtiyarın videosundaki , sigorta ödememeleri sonucunda sürünen abd vatandaşlarınıda gördünüz ! ne kadar da polemiğe meraklı bir millet olduk hayret doğrusu !!!.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu zarar, sistemin yönetiminde söz hakkı dahi olmayan esnafından köylüsüne, memurundan işçisine işsizine çalışan üreten kesimlerin suçu mu yoksa devlet erkini elinde bulunduran hakim sınıfların sistemi talan etmelerinin sonucu mu? asıl sorumuz budur.

Örneğin Ankara Büyükşehir belediyesinin SGK ya ne kadar birikmiş prim borcu vardır?

Ya diğer kurum ve kuruluşlar Hıııııı ??????????
    Shrieker bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yahu şu sistemin nesi savunulacak bir şey...
    Adam yeşil kartlı...
    Bir geliri yok...
    Olsa saten SSK sı olur...

Ha malı mülkü varmış....
    İyi de devlete vergisini verdikten sonra kime ne...
    3.5 milyon işsizine iş bulmayan, aksine onları daha da batıran bir sistem....
    Haa arada üçkağıtçılık yapanlar varmış...
    Olur, olacak...
    E işte onu da devlet bulacak...
    Çok mu zor bulması...

Şu yapılan işlemlerden ( yok gelir testi v.b.) çok daha kolay yöntemlerle yeşil karttaki sahtekarlıkları yakalamak mümkün....

Hala kendinizi kandırıyorsunuz...
    Toplanan paralar sağlıkta kullanılacak sanıyorsanız yanılıyorsunuz...
    Tıpkı deprem vergisi adı altında herşeyden toplanan paralar gibi...
    Arada buhar olur , uçar gider....
    İHTİYAR bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Gelir testi yaptırmak için bugün dayanışma vakfına gittim. 6 aydır çalıştığım için sağlık sigortam aktif ve sistem gelir testi yapılmasına izin vermiyormuş. vakıftan sorunu halletmem için sgk'ya yönlendirdiler gittim sıra nosu aldım. akşama kadar sıra no'mun geleceğine hiç umudum yoktu ki sistem arıza var diye anons yapıldı beklemeye de hiç niyetim yoktu zaten. personelden birine zar zor durumu anlattım, senin durumunda 30 bin kişi var, boşuna bekleme nisanda gel dedi.
    Mikuni bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    personelden birine zar zor durumu anlattım, senin durumunda 30 bin kişi var, boşuna bekleme nisanda gel dedi.
    Biz bu forumda motosiklet kullanıcısı veya kullanmaya aday arkadaşlarımıza kardeşlerimize devamlı surette ellerine takım, anahtar almalarını, motorlarını hissetmelerini salık veriyoruz.

Tabirimi mazur görün lütfen, aynen partnerleriyle uyumlu seks yapar gibi motorlarıyla ilişkiye girmelerini öneriyoruz.

Ancak ne hikmetse iki eliyle tenasül uzvunu doğrultup ihtiyacını bile gidermekten aciz insanların, devlet yönetiminin her kademesine yerleştiğini görüp üzülmekteyim.

İnsaf yahu!!! bu millet ne zaman karpuz, kavun, domates ve motor seçerken gösterdiği hassasiyeti devlet yönetimine talip olanlara da gösterecek merak ediyorum.
    Shrieker bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Gelir testi yaptırmak için bugün dayanışma vakfına gittim. 6 aydır çalıştığım için sağlık sigortam aktif ve sistem gelir testi yapılmasına izin vermiyormuş. vakıftan sorunu halletmem için sgk'ya yönlendirdiler gittim sıra nosu aldım. akşama kadar sıra no'mun geleceğine hiç umudum yoktu ki sistem arıza var diye anons yapıldı beklemeye de hiç niyetim yoktu zaten. personelden birine zar zor durumu anlattım, senin durumunda 30 bin kişi var, boşuna bekleme nisanda gel dedi.
    Sizin durumunuz biraz karışıkmış. Yeni mi mezun oldunuz? Veya bi müddet işsiz mi kaldınız? Neden gelir testi istediler yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çalışan adamı bile işinden alı koyup süründürüyolar bekleme sıralarında, ne kadar gereksiz bir sistem olduğunu anlamak için başka ne kanıt lazım. Üniversite öğrencilerden de 6 ayda bir öğrenci belgesi istiyolar, sanki çocuklar gss'yi ödememek için üniversite okuyor.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin durumunuz biraz karışıkmış. Yeni mi mezun oldunuz? Veya bi müddet işsiz mi kaldınız? Neden gelir testi istediler yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.
    Evet 6 ay önce 2.5-3 ay kadar işsiz kaldım. Geçen ay Gelir testi yaptırmami söyleyen bir tebligat göndermişler. Bundan dolayi dun vakifa gitmistim, lanet sistem o gunde arizaliydi haliyle bugun tekrar gittim, benimle ilgilenen gorevli sistemin gelir testine izin vermedigini soyledi. Hersey bilgisayar ortaminda, kagit ustunde yapilan hic birsey yok. Saglik sigortam aktif. Sorgulama yaptigimda 860 lira borc cikiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışan adamı bile işinden alı koyup süründürüyolar bekleme sıralarında, ne kadar gereksiz bir sistem olduğunu anlamak için başka ne kanıt lazım. Üniversite öğrencilerden de 6 ayda bir öğrenci belgesi istiyolar, sanki çocuklar gss'yi ödememek için üniversite okuyor.
    Emekli adam bile vardi valla.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    suriyeli muhaliflere gidiyor bu paralar...
    Shrieker bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125

*
    kafanız rahat olsun, ödemeyin, nasıl olsa af çıkar silinir o mesele değil. benim 2 senedir ödemediğim 72 lira trafik cezası, 354 lira nufüs müdürlüğünden yediğim ceza (2 yıl geçti) 22 lira askerlik şubesi yoklama yapmadığım için (3 sene geçti) daha yazmama gerek olmayan onbinlerce lira borcum var, hatta şu an 2 taksit mtv var ödemedim. kafam çok rahat. alışın, hemen paniğe kapılmayın, işin ucunda ölüm yok hapis yok, alacaklı kim ise, o düşünsün.
    Chronix ve rumelian bunu beğendiler.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ancak ne hikmetse iki eliyle tenasül uzvunu doğrultup ihtiyacını bile gidermekten aciz insanların, devlet yönetiminin her kademesine yerleştiğini görüp üzülmekteyim.

İnsaf yahu!!! bu millet ne zaman karpuz, kavun, domates ve motor seçerken gösterdiği hassasiyeti devlet yönetimine talip olanlara da gösterecek merak ediyorum.
    Hayırdır "seçim sisteminde değişiklik mi yapıldı ? sessiz sedasız !
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Evet 6 ay önce 2.5-3 ay kadar işsiz kaldım. Geçen ay Gelir testi yaptırmami söyleyen bir tebligat göndermişler. Bundan dolayi dun vakifa gitmistim, lanet sistem o gunde arizaliydi haliyle bugun tekrar gittim, benimle ilgilenen gorevli sistemin gelir testine izin vermedigini soyledi. Hersey bilgisayar ortaminda, kagit ustunde yapilan hic birsey yok. Saglik sigortam aktif. Sorgulama yaptigimda 860 lira borc cikiyor.[COLOR="Silver"]
    Sizin durumunuzla alakalı şöyle bi durum söz konusu olabilir;
    Deniyor ki :

İşsiz kaldığı halde işsizlik ödeneğine hak kazanamayan kişilerden eski adıyla SSK’lı yeni adıyla 4/A sigortalısı olanların işten ayrıldıktan sonra 10 gün daha herhangi bir prim ödemeden GSS’den yararlanmak hakları vardır. Ancak, bu işsizlerin işten ayrılma tarihinden geriye doğru bir takvim yılı için 90 günlük çalışmaları varsa bu kere 10 gün değil 90 gün daha prim ödemeden GSS’den yararlanma hakları vardır. Daha sonra her ay kendileri gidip gelir durumlarına göre GSS primi ödemek zorundadırlar. Yani bu 10 veya 90 gün sonra ise her ay GSS primi ödemeden ne kendileri ne de bakmakla yükümlü olduğu kişilere sağlık yardımı SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından verilmeyecektir.

Tabi sizin durumunuza göre gerekli belgelerle başvuru yapmanız halinde borcun silinme ihtimali cok fazla. Mesela borç cıkarılan üniversite öğrencileri belgelerini verdikten sonra borcları siliniyor diye biliyorum.

Öğrenci belgesini verince borçları siliyorlar ama sigortalı gözükmüyorum hala . GSS aktivasyonu yapılmadı diyor, iki kere gittim, özellikle belirttim. En son aktivasyon yapılacak diye teyit etmelerine rağmen yapmamışlar.

Hem fikir olarak rezalet, hem uygulama olarak rezalet bir değişiklik yaptılar. Nereden para kaynağı yaratacaklarını şaşırmış durumdalar, daha aile vergisinde değişiklikler var sırada. Ekonomik durum iyi değil, taşıma su (yeni vergiler, vergi zamları, zorunlu sigortalar, özelleştirmeler, arap sermayesi vs.) bitince neler olacak merak ediyorum.
    Pistolero_10 bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    durmak yok soyguna devam!

SLM ARKADAŞLAR BENM BİR SORUM VARDI mrblar 23.11.1988 doğumluyum(yaş 24) cinsiyetim erkek 2010 yılında üniversiteden mezun oldum şu an işsizim. babam 657ye tabi memur çalışmaya devam ediyor.. ben babamın sağlık sigortasından yararlanabiliyormuyum ...
    BİRDE ŞÖLE BİR YAZI BULDUM
    Memur ve 399'lu sözleşmeli personelin erkek çocukları bu bakımdan biraz daha şanslı. Zira 657 sayılı Yasadan gelen kazanılmış hakları gereği onlar bir işe girmezlerse okulları sona ermiş olsa bile 25 yaşını dolduruncaya kadar ebeveynlerinden dolayı sağlık yardımı alma hakkını sürdürüyorlar. ŞİMDİ BEN SAĞLIK HİZMETİNDEN YARARLANABİLİYOR MUYUM ..ACİL CEVAP ARKADAŞLAR HASTANEYE GİTMEM GEREK ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

ve gss yede başvurdum borç çıkmadı

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    RANGO
    sgk dan öğrenmelisin durumunu

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)