Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

SGK Genel Sağlık Sigortası [Önemli]

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Göreceli desek !!. Zaten bu gelen aşamadan sonrası bizi , özelleştirmeye götürür !.
    yasanın ilk çıkışı iyi bir amaca hizmet gibi görünüyordu, hatta destekliyordum
    yalnız iş özel sigortaya doğru kayacak gibi görünüyor
    hem özel sigorta hem mecburiyet... merkezi otorite desteğiyle derebeylik yapmaktır
    bu tür güç odaklarının devletin elinden alınmasının sonu iyi değildir hiç bir şekilde
    görünen o ki bundan daha da kötü günlerimiz olacak
    Benli bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Babamın gelirlerini 3'e 4'e böldüklerinde hayli hayli asgari ücretin 2 katından fazla gelirim varmış gibi görünüyo, halbuki babamdan koparabildiğim para onun gelirinin yüzde 10'undan azdır. Çalışmıyorum da işşizim yani. Gelir testi yaptırsam da yaptırmasam da 212 lira öde diyecekler her ay, o yüzden bu sisteme imzalar atıp para ödeyeceğini taahhüt etmenin gereği yok taahhüt ederseniz haciz de gelebilirmiş.
    mehmettayfur, Shrieker ve İHTİYAR bunu beğendiler.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babamın gelirlerini 3'e 4'e böldüklerinde hayli hayli asgari ücretin 2 katından fazla gelirim varmış gibi görünüyo, halbuki babamdan koparabildiğim para onun gelirinin yüzde 10'undan azdır. Çalışmıyorum da işşizim yani. Gelir testi yaptırsam da yaptırmasam da 212 lira öde diyecekler her ay, o yüzden bu sisteme imzalar atıp para ödeyeceğini taahhüt etmenin gereği yok taahhüt ederseniz haciz de gelebilirmiş.
    Sayın Benli,tam size cevap yazıyordum ki Mengü kardeşimin mesajını gördüm.Bana diyecek bir şey bırakmamış.Hepimizin forumdan tanıyıp takdir ettiği bu akıllı ve
    becerikli delikanlı bile,bir mühendis olarak işsizse,bu topiğin peşinden devletin istihdam politikasını eleştiri topiği gelir,benden söylemesi..
    İHTİYAR bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    benim de annemin üzerine 3 tane ev var ama hiçbir getirisi yok hatta götürüsü var.Şimdi devlet sırf bu yüzden bana 112 tl prim borcu çıkarıyor yeterli gelirimiz yok her ay bu parayı ödemeye .Napalım o zaman yararlanmadığım hizmetin parasını ödemek için evimizi mi satalım?
    İHTİYAR bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Benim anlayamadığım diğer bir konu ise !, yıllarca bazı insanlar sigortayı sömürdüler , bu düzene artık son verildi buna sevineceğimize , tam tersi tavır alıyoruz !
    Bu nasıl bir mantıktır...
    Bir takım insanların sömürdüğü sigortayı ,
    Hiç bir geliri olmayan halk mı kurtaracak?...
    Her sokulan vergi için , her fazladan verdiğimiz para için neden sevinelim anlamadım...
    Varmı sevinen?...

Hep dar gelirliye, hep dar gelirliye...
    Çünkü koyun olan onlar... Sesleri çıkmıyor nasılsa...
    Sıkıyorsa zengine servet vergisi çıkarsınlar...
    Hodri meydan...
    Mengu16, İHTİYAR ve maxi97 bunu beğendiler.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de annemin üzerine 3 tane ev var ama hiçbir getirisi yok hatta götürüsü var.Şimdi devlet sırf bu yüzden bana 112 tl prim borcu çıkarıyor yeterli gelirimiz yok her ay bu parayı ödemeye .Napalım o zaman yararlanmadığım hizmetin parasını ödemek için evimizi mi satalım?
    Bakın işte ! bizde malesef bu kültür yok ! 3 tane ev + getirisi yok ? + ödenmek istenmiyen 112 tl prim !!! "burada bir tuhaflık yok mu sizce !!?? .
    Devlet size malınız mülkünüz olduğu halde !!! bakmak zorunda nasıl olur !? anlaması güç !! Anneniz veya aileniz baksın kardeşim veya gidip çalışın kazanın , ödensin / ödeyin primlerinizi ! , devlet yeni düzenlemede bunu demek istiyor size , lütfen anlayın şunu ! kanun çıktı ! tüm medya bab , bas bağırdı , süre verildi ! kimsenin umuru bile olmadı ! , kendi düşen ağlamasın lütfen ! .
    Allah vermesin ! , misalen bir hastalık olursa bu kültür bize giriyor , gerisi boş , Allah akıl fikir versin !
    Çift hata kontör yüklemeye / internete girmeye gelince bulunuyor para , sağlığa gelince yok !!
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bakın işte ! bizde malesef bu kültür yok ! 3 tane ev + getirisi yok ? + ödenmek istenmiyen 112 tl prim !!! "burada bir tuhaflık yok mu sizce !!?? .
    Devlet size malınız mülkünüz olduğu halde !!! bakmak zorunda nasıl olur !? anlaması güç !! Anneniz veya aileniz baksın kardeşim veya gidip çalışın kazanın , ödensin / ödeyin primlerinizi ! , devlet yeni düzenlemede bunu demek istiyor size , lütfen anlayın şunu ! kanun çıktı ! tüm medya bab , bas bağırdı , süre verildi ! kimsenin umuru bile olmadı ! , kendi düşen ağlamasın lütfen ! .
    Allah vermesin ! , misalen bir hastalık olursa bu kültür bize giriyor , gerisi boş , Allah akıl fikir versin !
    Çift hata kontör yüklemeye / internete girmeye gelince bulunuyor para , sağlığa gelince yok !!
    Boş konuşuyorsun....
    Cevap yazmaya değmez yazdıkların...
    Mengu16, Serk21 ve endlessdark bunu beğendiler.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Aldığın nefes haricinde herşeyden vergi alınıyor. Bırakda azıcık gözünün ucuyla baksın. Hani oda yok ama arada bir göz göze geliyoruz...
    Edit: Göz göze gelince de yeni bir şeylerin kitlendiğini anlıyoruz.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabi arkadaş çalışın kazanın nedir yani.
    Neden iş bulamıyorsun arkadaş?
    İyi bir yerde okumadın mı?
    Neden iyi bir üniversiteye gidemedin arkadaş?
    Ailen ödeseydi gönderseydi ya.
    Ailen neden ödeyemiyor arkadaş?
    3 tane evi varmış.
    Lüküs içinde yaşamıyorlar mı arkadaş?
    Sevmiyorlar mı seni yoksa...
    Para içinde yüzüyorsun, şuncacık gelir vergisi mi ağır geliyor arkadaş?
    Bunca dırdır niye?
    Evde keyif çatacağına, küveti sütle dolduracağına.
    İş mi yok? Yalana bak, sen de mühendis olmazsın paspasçı olursun.
    Git çalış kazan arkadaş...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi arkadaş çalışın kazanın nedir yani.
    Neden iş bulamıyorsun arkadaş?
    İyi bir yerde okumadın mı?
    Neden iyi bir üniversiteye gidemedin arkadaş?
    Ailen ödeseydi gönderseydi ya.
    Ailen neden ödeyemiyor arkadaş?
    3 tane evi varmış.
    Lüküs içinde yaşamıyorlar mı arkadaş?
    Sevmiyorlar mı seni yoksa...
    Para içinde yüzüyorsun, şuncacık gelir vergisi mi ağır geliyor arkadaş?
    Bunca dırdır niye?
    Evde keyif çatacağına, küveti sütle dolduracağına.
    İş mi yok? Yalana bak, sen de mühendis olmazsın paspasçı olursun.
    Git çalış kazan arkadaş...
    Sakatlık ta oralardan geliyor aslında...
    Çalışırsın gelir vergini ödersin...
    Araban vardır , yok vizeydi, vergiydi ,sigortaydı ödersin..
    Evin vardır vergisini verirsin...
    Ama işsiz kalınca sıçtın...
    Bunları kazandın ya...
    Öde bakalım sağlık sigortanı...
    eee...Adam işsiz...
    Nerden ödeyecek?....
    Devlet ona işsizlik parasımı verecek?....
    Gelir yok...
    Bu arada ev geçimi faturalar falan ,
    Çocuk okul falan....

Kelimelerim bitti...
    Artık küfür yazacam...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakatlık ta oralardan geliyor aslında...
    Çalışırsın gelir vergini ödersin...
    Araban vardır , yok vizeydi, vergiydi ,sigortaydı ödersin..
    Evin vardır vergisini verirsin...
    Ama işsiz kalınca sıçtın...
    Bunları kazandın ya...
    Öde bakalım sağlık sigortanı...
    eee...Adam işsiz...
    Nerden ödeyecek?....
    Devlet ona işsizlik parasımı verecek?....
    Gelir yok...

Kelimelerim bitti...
    Artık küfür yazacam...
    Çok doğru diyorsun abi

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bu nasıl bir kafadır yahu. Sağlık benim sağlığım arkadaş. İstemiyorum tedavi olmak, devlet bana bakmasın. Hastalanıp evimde ölmek istiyorum. İsteyemezmiyim yani. Yasakmı?
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Veya en basitinden özel sağlık sigortası almak istiyorum, bana misal ayda 110 lira ödeme çıkarsalar yılda 1200+TL yapar, ondan çok daha uygun özel sigortalar var... Devlet nasıl zorla kendi hizmetini sattırır akıl almaz bir olay. Devletin görevi hizmet götürmek midir, yoksa o hizmeti zorla satmak mı ? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... Bu düşüncenin savunulacak hiçbir tarafı yok baştan aşağı mantıksızlık.
    Mengu16 bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı arkadaşlar nedir ödeyin, ödensin diyorda....

bana da şuan işsiz olduğumdan 1.500-1600 en az kilitlemiş durumdalar. 930 muydu neydi 2. 106 liralik dilime tabiyim. ve 950 tl gibi bir 1/3 hesaplamasından dan bu 2. dilime girmekteyim ve bu dilim 930-2800 tl gibi bir aralıkta

Devlet bunu 3'e ayırırken o kadar adaletten yoksun ayırıyorki amaç sizden o 106 tl yi kanırta kanırta almak sanki. 920 lira düşşün 38 lira 950 lira düşsün 3 misli 106 lira ver bakalım eee?

2700 lira kişi başı gelir düşende 106 veriyor. Devlet bunu hizmet ve sağlık dağıtmak için yapıyorsa niye böyle adaletsizlikler çıkıyor. bunu 6'ya 7'ye bölmek adaletli almak çok mu zor?

Ama 980 tl gelir tespit ettiğin adamdan 45-50 tl tl 2500 tl gelir tespit ettiğinden 110 tl isterse zor durumda olanın gırlağına yapışamayacak, hesapladığı kadar para toplayamayacak.. Kul hakkımı? Adaletmi, hakkaniyetmi? o da ne... Umurlarında değilki...

Ben askerden geldim 13 ay aileden hiç para almadım üniversideteden kenara attığım 3-5 ile idare ettim eve yük olmamak için... Ama devlet ısrarla senin 950 tl girdin var kazancın var diyor? son 6-7 aydır ayda en fazla 300 tl kadar aldım aileden ama devlet bana 106 tl sini ver diyor veya Babamın kazancına(emekli maaşı) bakarak bana 2700 tl ye kadar kişi başı gelirim varmış gibi borç yazıyor... Bu hangi kitaba sığar acaba

ben bu güne kadar hiç sağlık hizmeti almadım bana 1600 tl borç yazdığı dönemde. Ve 5 ay önce kasığımdan biraz ciddi ve baş parmağımdan bağ kopması olabilecek(geçmedi çünki) bir rahatsızlık yaşıyorum ve doktora gidemiyorum. arada düz koşu yapıp kasığımdaki fıtık mı acaba nedir niye hala ağrıyor diye kendimce tahmin ediyorum...

Devlet bana 1600 tl borçlandın hiç hastaneye gitmeden öde bakalım yoksa geber diyor resmen. Ve ya ben 200-300 tl bulup özel hastaneye gidip tededavi olsamda hala devlet bana sağlık dağıtıyormuşcasına(Allah aç gözlerini doyursun) 110 tl sini istemeye devam ediyor.

Herkes ezbere işte ödeyemeyenin parasını devlet ödüyorda, sigortalı olmayanlar da sigortalı oluyorda gibi ezbere laflar ede dursun GSS için

Ama iş pratiğe gelince GSS'nin işleyişi aynen devletin sağlık politikası değilde resmen vatandaşın elinde kalan sağlığı ve parayı alma politikası olarak hayat buluyor

Sevgiler...
    Mengu16 ve Shrieker bunu beğendiler.

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl bir kafadır yahu. Sağlık benim sağlığım arkadaş. İstemiyorum tedavi olmak, devlet bana bakmasın. Hastalanıp evimde ölmek istiyorum. İsteyemezmiyim yani. Yasakmı?
    Bunu bir "Eğitmen" söylüyor değil mi ? Çok yazık !!

BİLGİ GÜÇTÜR

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu bir "Eğitmen" söylüyor değil mi ? Çok yazık !!
    Size muhalefet olmak için yazmıyorum, iyiye kötüye bakmadan körü körüne birşeyi savunduğunuz için yazıyorum...

Size de çok yazık!

belki adam bir yıllık 120-130 tl aylık ücret karşılığı özel sağlık sigortası yaptırmak istededi işsiz kaldığı dönemde, yaşı 30 sağlığı yerinde. bu rakama gayet işine yarayan özel sağlık sigortaları var, veya yaptırmak istemedi işsizim param zaten yok kendimi sakatlamssam %90 hastalanmam dedi haklı olarak

Devlet ikisinide takıyormu? takmıyor...ver 106 lira ver 106 lira diyor başka birşey demiyor!

Yukarıda yazdığım şeyide hiç tınlamamışsınız.. 950 tl geliri olduğunu varsaydığı(?) adamla 2700 tl geleri olduğunu varsaydığı adamdan aynı 106 lirayı istiyor. Bumudur gelirine göre prim almak..

Benden 50 tl gibi bir rakam istense hakkaniyetli bulacağım için tamamını yatırmıştım şimdiye kadar hiç rahatsız olmadan ve önce para değil önce sağlık için GSS'nin devreye sokulduğunu düşünürdüm. Ama devlet bütçe açığını kapatmanın yolunu işsizin elindeki paraya göz dikmekte buluyor malesef

Size ne söylense boş. Toplum olarak tam getirilmek istenilen noktada bulunuyorsunuz; empatiden yoksun, birbirini tınmayan, bir arada yaşadığı insanlarla barışık olmayan, vicdanı olmayan birey yaratımı
    Mengu16, alp_tunay ve Shrieker bunu beğendiler.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama devlet bütçe açığını kapatmanın yolunu işsizin elindeki paraya göz dikmekte buluyor malesef

Size ne söylense boş. Toplum olarak tam getirilmek istenilen noktada bulunuyorsunuz; empatiden yoksun, birbirini tınmayan, bir arada yaşadığı insanlarla barışık olmayan, vicdanı olmayan birey yaratımı
    Şimdi size bunu devlet anlatamadıktan sonra ben anlatamam da , yine de yardımcı olmaya çalışayım ! sizden tek ricam okurken dürüst ve adil olun !!!

"Empati yapalım ve sizi beğenmediğiniz devletin yerine koyalım !! ((.

Yuvarlak olarak , ayda 350 tl prim tahsilatınla 15 yılda vatandaşınızı emekli yaptınız , elinize toplamda 63 bin kusur para geçti !!!
    Bu vatandaşınıza 850 tl emekli aylığı ödemeye başladınız 6 kusur yılda ödeyeceğiniz para 63 bin tl ye tekamül ediyor !!!

Bu vatandaşın hiç hastaneye uğramadığını ve kimi kimsesi olmadığını var sayarsak ve emekli olduğu gibi vefat ederse siğorta kar yazar !! değil mi ????
    Bir de tersten bakalım "empati yapıyoruz ya ! , vatandaşın 4 çocuğu var ve ailesi kalp hastası , çocuk bu ya hastalanmadan olmaz malum !!, iki tahlil 100 tl + ilaç , kadının ise kalp ameliyatı olması gerekiyor ve masrafları ortalama 75 bin tl tutuyor ! acil olması gerekli !!!
    Kadın başarılı bir operasyon neticesinde kurtuluyor ve sağlığına kavuşuyor . Durun daha bitmedi !!! ((. daha masraflı hastalıklar var (Allah vermesin onlara girmeyelim ).
    Vatandaşımız emekliliğinin 6. yılında vefat ediyor , şimdi ne olacak ???
    Maaşını ailesi almaya devam ediyor ve bu kaç sene sürer Allah bilir değil mi ?? Kadın rahmetli olsada şayet özürlü ise maaşı çocuklar almaya devam ediyor + sağlık harcamaları , yanlış bir şey varsa lütfen düzeltin !.
    Bunlara birde sigortayı dolandırıp haksız kazanç temin edenleri eklemiyorum !!
    Şimdi !!! , Allah rızası için elinizi vicdanınıza koyup , tekrar düşünün , siğorta kar elde eder mi ??? devletin bu işte karı var mı ?
    yıllardan beri her gelen hükümet zarar var diye haykırdı , kimse oralı olmadı !!!
    Özel sigorta kavramı yerleştikçe özelleştirme gerçekleşecek , merakınız olmasın.

"Toplum olarak getirilmek istenen noktadasınız , diye sitem etmişsiniz de !!!, bakın o dediğiniz noktaya "ben gelmedim gelmem !!! , oy vermedim ki !!!
    , ayrıca beni tanımadan yargılamışsınız bu hiç olmamış , oysa akıllı bir kişiliğe benziyorsunuz , ben toplum içinde esnafım , yakın olsanız , size bir kahve ısmarlayıp dertleşmek isterdim, saygılarımla, esen kalın.

BİLGİ GÜÇTÜR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

8 yaşından beri hastalıklar sebebiyle sürekli hastanelere gider gelirim. Yaş 25'e geldi. 17 yıl memleketin en kallavi hastanelerine gittim,geldim.
    Annemde Cerrahpaşa'ların kapısından kovulduğumuz,Göztepe Ssk'larda çektiğimiz işkenceleri hatırladıkça Akp'nin sağlıkta yaptıklarını her zaman beğenmişimdir.
    Eskiden Ssk doktorları ilgilenmezdi,muayenesine giderdik. Parayı bayılır adam muamelesi görürdük. Yoksa sizi kaale almazlardı.
    2 adet ev parasını sırf 40 adet özel doktorun muayenehanesinde harcadık,tedavi için.
    Hastanede yatardık,böcekler yatakların altından çıkardı.Yemekler yağ içindeydi. Köpeğe atsan yemezdi.
    Daha onlarca şeyi yazarım ama kafa şişirmeye niyetim yok.
    Şimdi arada dağlar kadar fark var. Artık tedavi görmek için muayenehanelere gitmek zorunda kalmıyorum.
    Doktorlar ilgilenmedikleri zaman beni kaale alan bir başhekimlik var karşımda. Hatta geçenlerde MHRS'den aldığım randevuye doktor gelmeyince şikayet ettim. Yarım saat sonra doktor geldi ve sadece beni muayene edip gitti,üstüne özür diledi. Afalladım.
    Annem 2 sene önce ameliyat geçirdi. Özel odada tertemiz yataklarda devlet hastanesinde hizmet aldık.
    Demem o ki 17 senedir gider gelirim hastanelere. Düşmeyince insan sistemi berbat görüyor,eleştiriyor.
    Şu da var ki reçetelerden alınan reçete yazma ücreti,GSS'da ki uygulamalara bende karşıyım.2-3 senede sağlıktan ciddi kesintiler ödüyorum ve bunla ilgili serzenişlerimi her defasında dilekçe ile,söz ile karşımda muhatap buldukça dillendiriyorum. Gss'ye baştan beri karşıyım,keşke herkes ücretsiz muayene olsa,ilaç parası vermese.
    Hastanelerdeki sorunları kurulan heyetlere iletiyorum. Onlarda gerçekten çözüm üretiyorlar. Dilekçelerime verilen onlarca posta cevabı,hastane kalite kontrol birimlerinin defalarca aramaları benim için çok önemli bir artı.
    Sözün özü 10 yıl öncesine göre sağlık sistemi ciddi anlamda çok iyi. Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin.
    Şunu da ekleyeyim düşüncelerim,gördüklerim benim yorumumdur,kimseyi bağlamaz.Polemiğe dahil edilmemesini rica ederim.
    Benli bunu beğendi.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Devlete ne yahu? Runemagick in dediği gibi sağlık benim sağlığım istemiyorum sağlık sigortası falan ölmek hastalanıp ölmek istiyorum artık yaşama isteği bırakmadılar zaten
    Mengu16 ve Shrieker bunu beğendiler.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sayın Benli,

Emeklilik için ödenen prim ile sağlık iş kazası işsizlik vb primleri birbirine karıştırıyorsunuz.
    Üstelik 25-30 sene önce ödenen ilk primin nemalanıp 30 senede ne kadar büyüyebileceğini hesaplamanızı öneririm.
    Sadece banka faizi olarak düşünmeyin, bilirsiniz emekli sandığının bağkurun ssk nın iş hanları binaları otelleri vardı ve darphane gibi para basbilecek bu gayrımenkuller çerez parasına kiraya verildi sonraları satıldı elden çıkartıldı asıl rezillik budur.
    Hatırlarsanız 3-4 sene önce işsizlik fonunda biriken 45 milyar liraya el koymuşlardı.
    Sigorta ve sandıklarda biriken para doğru düzgün nemalanmayıp talan edildiği içindir ki sigorta sistemi açık vermektedir.

Akılcı bir yönetimle bugünkünden 2-3 kat daha fazla emekli maaşı ve sağlık hizmeti vermek mümkündür.
    Ağlak bir hükümetin yalan sızlanmaları sayesinde vizyondaki filmi ve filmin jönünü kahraman zannediyoruz.

Aynen kuvvetmiranın imzasındaki Rocky Balboğa gibi.
    Shrieker bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)