Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

"Doktorlar Yarın İş Brakıyor" Bu da Yeni Moda oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylenecek çok söz var ama kendimi tutuyorum olabildiğince.
    Motosikletli ölümüyle doktor ölümünü kıyaslamanız çok büyük hata olmuş; duygusal,iyiniyetli ancak yanlış bir kıyaslama.

Doktorların yaptığı eylem neden ve nasıl ses getiriyor öncelikle sosyolojik açıdan incelenmesi gereken bir konudur.
    Madem doktorların eylemini bu derece etkileyici buldunuz neden sağlık bakanlığı haricinde doktor eylemi olmadı?Farklı kurumlar ve özel hastanelerin arkadaşı değil miydi ölen arkadaş?

Arkadaşlar yapılan her eylemin vitrin görüntüsüne bakarak lütfen sürecin akışına kaptırmayalım kendimizi.

Madem doktorlar bu kadar haklıydı neden kendisi de doktor hem de profesör olan sağlık bakanı rahmetlinin cenazesine katılmadı?
    Neden doktorlara destek veren etkileyici bir çıkış yapmadı?
    Bugün yapmayacaksa ne zaman yapacak bu açıklamayı?

Farklı bir soru;
    Doktorlar yıllardır halkın gözündeki yerlerinden dolayı şikayetçiler (Haklı veya haksız olarak) ve sağlık bakanlığını az çok bilen herkes bakanlık koltuğunun her zaman tıp doktoruna ait olduğunu bilir.Yıllardır tıp doktorunun doldurduğu o koltuklar, yıllardır bakanlığın en önemli koltuklarına oturan doktorlar neden sisteme müdahale edip doktorları rahatlatmıyorlar? Bu rahatlamada maaşa vurgu yapmıyorum hastanelerdeki uygulama ve işleyişlerle ilgili.

Cümlelerimden halkı kapalı gözlerle savunduğum düşüncesine kapılmayın lütfen.Ben gerçeğe dikkat çekmek istiyorum; bu sistemin yön verenleri doktorlardır ve gidişatı değiştirecek olanlar da onlardır.

Halkın doktorlara bakış açısı ayrı bir başlık konusudur.Hatta bu konu sosyoloji kürsülerinde incelenmeli,araştırma konusu olmalıdır.O konuda söyleyecek çok sözüm var ama unutmayalım hiçbirşey göründüğü gibi değil.

Son bir soru;
    Görevi başında öldürülen sağlık bakanlığı personeli "doktor" değilde "hemşire","sağlık memuru","att" olsaydı acaba gündem olur muydu?Garanti veriyorum kesinlikle ama kesinlikle olmazdı.Sağlık bakanlığı kurumlarında çalışanların en büyük handikapı budur.Tıp bayramı olur doktorların bayramıdır,vefat olur doktorların vefatıdır,sosyal haklar konusunda avantajlar olur doktorların haklarıdır.Sağlık bakanlığı çalışanlarının öncelikle eşitlikçi olmaları ondan sonra ölenin arkasından ağlamayı öğrenmeleri gerekiyor.

Tüm samimiyetimle yazıyorum ki vefat eden arkadaşın arkasından akıtılan göz yaşları bugünün coşkusudur.Bu haftasonu bu konu unutulup gidecek.

Lütfen ama lütfen hiçkimse "Bir doktor kolay yetişmiyor" klasik mantığı ile savunma yapmasın.Bu eskimiş,lise seviyesindeki cümle kafası çalışan hiçbir insan tarafından anlamlı bulunmaz.Bu abuk savunmanın cevabi sorusu ; "O halde doktor olmayanlar kolay mı yetişiyor?" şeklindedir.Bu memlekette hangi işi yaparsa yapsın hiçbir evlat kolay yetişmiyor.Maddeci,materyalist bir ifadeyle ego tatminini pekiştiren cümleler her zaman tepki çekmiştir.Bu cümleyle savunma yapmak her zaman kaybettirir her zaman.

Sözlerimi kısa kesiyorum.Kimseyi kırmak veya incitmek değil amacım.

Rahmetlinin mekanı cennet olur inşallah.Amin!

Rızkının peşindeyken hayatını kaybetti,bu ülke bir evladını daha pisi pisine kaybetti aynen haksız yere motosiklet üstünde can veren kardeşlerimiz gibi.

Selamlar.

Bu konu ancak bukadar güzel açıklanabilirdi. Teşekkürederim.

Topicin başlığı sizi yanıltmasın doktorlar son zamanlarda cok fazla iş bırakıyor bu nedenle bu şekilde yazdım.

Cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    bir sağlık sektörü çalışanı olarak doktorların bugünkü eylemine hak veriyorum. konuyu açan arkadaş için söylüyorum; olayın bukadar üzerine gidilmesine gerek yok. örneğin bugün hasta oldun, doktora gittinde çare mi bulunmadı? sorunun tam olarak ne ki bu konuyu açtın? acilde günde 500 hasta bakan doktor bugün acilde yine en az 500 hasta baktı. hasta olan çocuklar uzman doktor tarafından muayene edildi, yaşlı kişiler geri çevrilmedi, ambulanslar doktorlu olarak çalışmaya devam etti. hayatlarında sorun olan kişiler varsa bence sorunlarını düzeltmeye çalışmalı, sağa sola sarmanın bir mantığı yok. ben bugün yaklaşık 20 doktor gördüm ve hepsiyle bu konuyu konuştum. sadece hastalık hastası kişiler geri çevrildi. öyle kişiler var mı demeyin. hafta da iki kere doktora giden kişiler var hala...

benim bugünkü eylemde tek anlam veremediğim şey; şehrin meydanında öğlen arasında (buraya dikkatinizi çekerim "öğlen arası") eylem için toplanan doktorların halay çekmiş olması idi... bu eylemde bir tek halay çekmiş olmanın mantığını anlamış değilim...
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    40 yıldır üşengeçliğimden hastaneye gitmem,bugün ne olduysa erken uyandım ki öğleden sonra giderseniz işiniz yürümez o tür yerlerde kalktım gittim şansıma grevdelermiş doktorlar,kızamadım..
    Adamlar haklı beyler..
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tıp bayr
    Motosikletli ölümüyle doktor ölümünü kıyaslamanız çok büyük hata olmuş; duygusal,iyiniyetli ancak yanlış bir kıyaslama.

Doktorların yaptığı eylem neden ve nasıl ses getiriyor öncelikle sosyolojik açıdan incelenmesi gereken bir konudur.
    Madem doktorların eylemini bu derece etkileyici buldunuz neden sağlık bakanlığı haricinde doktor eylemi olmadı?Farklı kurumlar ve özel hastanelerin arkadaşı değil miydi ölen arkadaş?

Arkadaşlar yapılan her eylemin vitrin görüntüsüne bakarak lütfen sürecin akışına kaptırmayalım kendimizi.

Madem doktorlar bu kadar haklıydı neden kendisi de doktor hem de profesör olan sağlık bakanı rahmetlinin cenazesine katılmadı?

Farklı bir soru;
    Doktorlar yıllardır halkın gözündeki yerlerinden dolayı şikayetçiler (Haklı veya haksız olarak) ve sağlık bakanlığını az çok bilen herkes bakanlık koltuğunun her zaman tıp doktoruna ait olduğunu bilir.Yıllardır tıp doktorunun doldurduğu o koltuklar, yıllardır bakanlığın en önemli koltuklarına oturan doktorlar neden sisteme müdahale edip doktorları rahatlatmıyorlar? Bu rahatlamada maaşa vurgu yapmıyorum hastanelerdeki uygulama ve işleyişlerle ilgili.

Cümlelerimden halkı kapalı gözlerle savunduğum düşüncesine kapılmayın lütfen.Ben gerçeğe dikkat çekmek istiyorum; bu sistemin yön verenleri doktorlardır ve gidişatı değiştirecek olanlar da onlardır.

Halkın doktorlara bakış açısı ayrı bir başlık konusudur.Hatta bu konu sosyoloji kürsülerinde incelenmeli,araştırma konusu olmalıdır.O konuda söyleyecek çok sözüm var ama unutmayalım hiçbirşey göründüğü gibi değil.

Son bir soru;
    Görevi başında öldürülen sağlık bakanlığı personeli "doktor" değilde "hemşire","sağlık memuru","att" olsaydı acaba gündem olur muydu?Garanti veriyorum kesinlikle ama kesinlikle olmazdı.Sağlık bakanlığı kurumlarında çalışanların en büyük handikapı budur.Tıp bayramı olur doktorların bayramıdır,vefat olur doktorların vefatıdır,sosyal haklar konusunda avantajlar olur doktorların haklarıdır.Sağlık bakanlığı çalışanlarının öncelikle eşitlikçi olmaları ondan sonra ölenin arkasından ağlamayı öğrenmeleri gerekiyor.

Tüm samimiyetimle yazıyorum ki vefat eden arkadaşın arkasından akıtılan göz yaşları bugünün coşkusudur.Bu haftasonu bu konu unutulup gidecek.

Lütfen ama lütfen hiçkimse "Bir doktor kolay yetişmiyor" klasik mantığı ile savunma yapmasın.Bu eskimiş,lise seviyesindeki cümle kafası çalışan hiçbir insan tarafından anlamlı bulunmaz.Bu abuk savunmanın cevabi sorusu ; "O halde doktor olmayanlar kolay mı yetişiyor?" şeklindedir.Bu memlekette hangi işi yaparsa yapsın hiçbir evlat kolay yetişmiyor.Maddeci,materyalist bir ifadeyle ego tatminini pekiştiren cümleler her zaman tepki çekmiştir.Bu cümleyle savunma yapmak her zaman kaybettirir her zaman.

Rızkının peşindeyken hayatını kaybetti,bu ülke bir evladını daha pisi pisine kaybetti aynen haksız yere motosiklet üstünde can veren kardeşlerimiz gibi.

Selamlar.
    aslında aynı şeyleri söylüyoruz ancak katılmadığım 1 2 nokta var

1.si elbette bir motorcu da doktorda aynıdır. 2si de insan 2sininde ailesi vardır. 2sininde ölümüyle hayatlarındaki insanların yaşantısına koca bşr çentik atılır. aralarında da bir fark yoktur. tıpkı ölürken yada öldükden sonra fark olmayacağı gibi. bu nedenle de bir birine üstünlük söz konusu olmaz/olamaz. ha türkiyede genelde insanlar okumuşa üzülüyor orası ayrı konu. (aslında bu da insanlığımızın kaybolduğunu gösterir ve yabana atılmayacak bir konu ya)

doktorların eylemi neden ses getiriyora benim yorumum:
    örgütlü teşkilatlı ve ses getirecek şekilde yapılmasıdır.

misal öğrenci eylemleri de yapılmakda ancak tutuklama yada çatışma olmadığı sürece gündeme gelmemekde. nedeni ise basit her boykota yada eyleme bu denli geniş çapta katılım olmuyor yada etkili sloganlar pankartlar açılıp medyanın halkın ilgisi çekilmiyor.

aynı örnek üzerinden özel/devlet hastenesinde çalışanların eyleme katılma konusunu ele alacak olursak
    devlet okullarında okuyan ve parasız eğitimi savunan bunun için sokağa dökülüp eylem yapan öğrencilere nasıl ki kolejde/özel okulda okuyanların katılması beklenemezse doktorlar içinde aynı durum söz konusudur.

tıp bayramı konusuna gelirsek. evet haklısınız ilaç taşıyan kuryeden kayıt kabulde çalışana kadar bütün sağlık sektöründe hizmet veren emekçilerin bayramı olmasına karşın doktorların ön plana çıkmasının sebebide yine önceden bahsettiğim gibi örgütlü bir şekilde tek yumruk olabilmeyi başarabilmeleri yatıyor. belki tıp bayramında bir sağlık memuru ''amaaan işimmi yok ya gidicem oraya halay çekecem hazır tatil olmuş evde yatar zıbarırım'' düşüncesiyle hareket ederekde katılmıyor olabilir ( kaldı ki bana kalırsa olabilir değil kesinlikle öyle ya ) zaten bu düşünce toplumun her kesiminde olduğundan bu boşvermişlik hemen hepimizin üzerine sindiğinden yada cıss olur eylem yaparsan mantığı yerleştiğinden bugün pek çok konuya sessiz/seyirci kalıyoruz.

başka bir konuda şu ki doğuda onlarca öğretmen canice katledildi. kaç tanesine milli eğitim bakanı katıldı? kabul edelim bu ülkenin yöneticileri (sağ sol fark etmiyor) isterse doktor olsun zengin olmadıkdan sonra bizim yaşamamızı da ölmemizi de çok önemsemiyor

ayrıca en son söylediklerinize de sonuna kadar katılıyorum. bir doktordan önce bir insan kolay yetişmiyor hala bunun farkında değiliz.

sürç-i lisan ettiysem affola. derdim hükümeti eleştirmekden çok halkı eleştirmek. çünki kim gelirse gelsin hükümet aynı hükümet devlet aynı devlet döngü aynı döngü değişen bişi yok.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

serdar60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bakanlıkta uzman olarak görev yapan bir sağlıkçıyım.EŞŞEK olmamak nasıl birşeymiş yaz da öğrenelim bay ukala.Senin terbiyesizliğine birşey demeyen moderatör sana yazdığım bu cevaptan dolayı ceza verirse yazıklar olsun ona.Aklı başında hiçbir insan başka bir insanı hayvan veya hayvanlıkla ilişkilendirmez.Zerre kadar hakkım varsa haram ve de yazıklar olsun terbiyesiz ukala!Allah seni ıslah etsin!

Aman be ne cevap yazarsan yaz.Allah senin gibilerden uzak etsin bizleri.

Bu konuya son mesajımdır.

Saygıyı kaybetmeyen her forumdaşa selam olsun.
    Uzman saglikci tam olarak nasil oluyor?
    Sizde mi tus a giriyorsunuz?

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Dr.MZÇ, kimseyle alıp veremediğimiz gibi, gocunduğumuz bir durum da yok.

Acil ve diğer hastaları kabul görmeyip, oturup çekirdek çitleniyorsa bence yanlış var eğer normal diyorsan ciddi ciddi kötü hissedeceğim. Ki söylediğim şey savunma yapmak adına söylediğim bir itham değil, bilakis bölgedeki ekiplerin kargaşaya gelip, hasta yakınlarının doktorlara fırlattığı, havada uçuşan eşyalarından dolayı tutanak haline gelmiş bir durumdur.

Aslında yazdığım "sakata gelmeyelim" durumu, doktorların farazi iç geçirmesi olarak yazmıştım. Lap diye yazınca farklı anlaşıldı.

Neyse, Allah ölen doktora rahmet, bu tip aksaklıklardan dolayıda herkese sabır versin.

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    doktorların aldıkları para sonuna kadar helal. ha aralarında istisna yokmu vardır elbet özellikle üniversite hast. hocaların düşük bir kısmı çok paracıl.6yıl fak.5 yıl uzmanlık özellikle o 5 yıllık uzmanlık eğitiminde 2güne bir eve giderler onda da yorgun argın. bazen çok acıyorum kendilerine özellikle nöbet ertesi ameliyatlarda adamlar ayakta uyuyorlar. ölen doktorumuzuda tanısaydınız böyle konuşmazdınız bu kadar erken ölmeyi haketmiyordu hiç kızmazdı sinirlenmezdi, hep öğretici niyetindeydi. beraber ameliyatlarada girmişdik.geride 4 aylık hamile bir eş bırakdı.ateş düştüğü yeri yakar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Benim 7 yıldır sürekli gittiğim bir doktor var. Adam Kocaeli'de alanında çok iyi. Kibar,herkese iyi davranan işini yapan gerçek bir doktor. Birgün hastanede servis nöbetindeyken,gecenin 11'inde hasta yakınları hastasını ziyaret etmeye geliyor,tabi haliyle izin çıkmıyor ve doktor tartaklanıyor.
    Millet olarak hastane kültürümüzde ciddi bir eksiklik var.
    Saygı duymuyoruz,günde 60-70 hastaya bakan (bazı polikliniklerde 100'ü geçiyor bu rakam,KBB,Göz,Dahiliye gibi) doktorlardan hemen teşhiş,tanı koyup,reçetemizi yazmasını bekliyoruz.
    Velhasılkelam ne olursa olsun insan öldürmek caniliktir.
    Vefat eden doktorun mekanı cennet olsun,Allah ailesine sabırlar versin..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Başbakanın açıklaması oldukça ilginç.
    Sanki doktorlara ''Bir meslektaşınız öldürüldü ama, siz bunu sineye çekin ve sesinizi çıkartmayın'' demeye getirip, sıradan bir olay gibi karşılamış sanki.
    Farkındamısınız bilmiyorum ama, bir hekim 25 yılda yetişiyor.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası hemen yanı başımdaki hastahanede, doktorlar 100 lerce kişiyi geri gönderdiği gibi,
    şu saate kadar kendilerine çay ve çekirdek servisi yapıyorum....

Hayır benim korkutuğum, 85 yaş ve üzeri hastalar için ameliyat kararı vermelerinde herhangi bir kararsızlık yaşarlar mı?

...."Ulan sakata gelmeyelim?"....
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorları asalım keselim dövelim gibi bir derdim yok ancak.

Kimi doktor var adamı katil eder cinnet geçirtir hastahane yaktırır. %90

Kimi doktor var yatar kalkar şükredersin. %10
    Alıntı MuratZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genelleme yapmak istemiyorum ama örneğin hastası olan adam acile koşuyor doktor adamın suratına bile bakmıyor,bir soru soruyorsun ters ters cevaplar.Ya kendilerini çok çok üstün görüyorlar,ya da karşıdaki insanı cahil yerine koyuyorlar...Ben hastaneye ne zaman gitsem kendi yaşadığım ve gördüğüm izlenimler hep bu yönde oldu.Herkes sinirlerine hakim olmayı başaramıyor ve doğal olarak olaylar patlak veriyor.Ondan sonrada şiddet görüyoruz diyorlar...Birazda aynaya bakmak lazım,herkes işini iyi yaparsa bu olaylarda yaşanmaz.
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama siz yanlıs yapıyorsunuz eger acıbadem hospıtal zıncırlerınden bırıne gıtseydınız sızı kapıda kırmızı halı ve buzlu bademle karsılarlardı. Boylece ortaklarından bırıde oldukca mutlu olurdu kim oldugunu ben solemıcem sız bulun.

Farklı bir soru;

Son bir soru;

Selamlar.

Yukarıdaki alıntılarda göreceğiniz üzere konuyu çok güzel özetlemiş arkadaşlarımız. Teşekkür ederim.

Ama kimse cevap verememiş oradaki bazı cümlelere. Örneğin Özel hastanelerdeki doktorların eyleme katılmamış olması. Yada özel hastanelerdeki doktorların uzaydan gelmiş insanlar oluşu gibi. Çay çekirdek olayı gerçek ve ona verilen cevap gayet ukalaca.

Eylemi savunan arkadaşlar sanki bu ulkede yaşamıyor gibiler.

illaki hepsi aynı değil genel çoğunluk için konusuyorum.

Asıl düşünülmesi gereken şudur ki. Birçok meslek dalında iş konusu yuzunden ölümler öldürmeler olurken neden sadece doktorlar iş bırakıyor ? bu kadar ciddi ve önemli bir görevi aksatmaktaki amaç nedir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı serdar60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bugünkü eylemde tek anlam veremediğim şey; şehrin meydanında öğlen arasında (buraya dikkatinizi çekerim "öğlen arası") eylem için toplanan doktorların halay çekmiş olması idi... bu eylemde bir tek halay çekmiş olmanın mantığını anlamış değilim...
    Malesef ben de anlamış değilim, bunu duyunca bizimkilere de ayrı kızdım...

Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Dr.MZÇ, kimseyle alıp veremediğimiz gibi, gocunduğumuz bir durum da yok.

Acil ve diğer hastaları kabul görmeyip, oturup çekirdek çitleniyorsa bence yanlış var eğer normal diyorsan ciddi ciddi kötü hissedeceğim. Ki söylediğim şey savunma yapmak adına söylediğim bir itham değil, bilakis bölgedeki ekiplerin kargaşaya gelip, hasta yakınlarının doktorlara fırlattığı, havada uçuşan eşyalarından dolayı tutanak haline gelmiş bir durumdur.

Aslında yazdığım "sakata gelmeyelim" durumu, doktorların farazi iç geçirmesi olarak yazmıştım. Lap diye yazınca farklı anlaşıldı.

Neyse, Allah ölen doktora rahmet, bu tip aksaklıklardan dolayıda herkese sabır versin.
    Amin...
    Acil hastalar geri çevrilmedi, servis ve yoğun bakım doktorları iş bırakmadı zaten hiçbir yerde. Bizim hastanemizde şehir dışından gelen hastalar geri çevrilmedi. İki bölüm greve katılmadı. Diğer hastanelerde de buna benzer uygulamalar olmuştur eminim. Ama onun haricinde eylem vardı ve duyurusu yapılmış bir eylem bu.
    Bir hışımla biraz sert yazdım hakkınızı helal edin ama bu gün bizim acı günümüz ve halktan da destek bekliyoruz.

Halkın desteği umduğumdan fazla oldu. Destek olan herkese teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
    Saygılarımla iyi akşamlar.

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorlar eylemci zihniyeti ile hareket edip mesleklerinin önemini ve kutsallığını hiçe sayarak halkı mağdur durumda bırakmaktadır.

Önüne gelen hastanın yüzüne bakmaktan aciz büyük çoğunluğun organizasyonu olan bu tutum utanç vericidir.

Önüne gelen hastanın cebine bakmaktan çekinmeyerek işi ticarete döktükleri yetmezmiş gibi birde iş bırakıyorlar.

E zaten günün 6 saatini hastanede geri kalanını özel muayenehane-hastanelerde vatandaşı sömürerek geçiriyorsunuz birde iş bıraktınız afferin size.

Vatandaş dün 1 doktor öldürdü yarın hastahaneyi yakarsa şaşırmayın. Aklınızı başınıza alın İnsanların hayatına gerekli değeri verin.
    cevabımı uzatmamaya çalışacağım arkadaşlar. dostum bu kadar doktor düşmanısın madem, neden bu nefret ettiğin insanların, paraya tapan şerefsizler diye göstermeye çalıştığın insanlardan hasta oldugunda yardım bekliyorsun? eğer gerçekten sözünün eriysen bu kadar tepkili oldugun insan grubunun karşısına çıkmaman gerekir. kulaktan dolma, tecrübesiz yalanlarınla açmışsın konuyu. hem muayenehanede hem devlet hastanesinde çalışan doktor YOK. Ceb,ne bakmaktan kastın ne anlamadım ama devlet hastanesine gidipte bide para veriyorsan (sağlık güvencen oldugunu düşünüyorum) bu seni güzel kandırdıklarını gösteriyor dostum şayet sağlık güvencende yoksa ücreti ödemek zorundasın ama şu varki o ödediğin ücretin 1 evet BİR kuruşu dahi hekimin cebine gitmiyor ki senin cebinle igilensin o adam.

Allah aşkına konu açarken, yorum yaparken destekli sallayın ya!

kimseye tepeden baktığım yada fasülye gibi nimetten saydıgım yok. ülkemizde ki asıl sıkıntı bence şu:

HASTAların bazısı : tek hasta olanın kendisi olduğunu ve kendisindeki rahatsızlığın herşeyden daha büyük olduğunu düşünüyor. ve mutlak şifa bekliyor. yok böyle bişey kardeşim! insanlarımızın büyük çoğunluğu ölümü-hastalığı kabullenemiyor. sosyolojik ve psikiyatrik bir tez konusu olmasını en cok istedigim konnudur bu.
    DOKTORların bazısı : hastaya hastalığını ifade etmeden müdahale ediyor veya hastanın müdahaleye ihtiyacı olmadığını düşündüğü için müdahale etmiyor ama bunu izah etmiyor. izah etse belki yaşanan sıkıntıların %50 si ortadan kalkacak.

doktor müdahale etmedi böyle oldu, doktor yanlış müdahale etti şöyle oldu diyen varsa yolu göstereyim:
    Önce adli merviye taşıyorsun olayı avukatın aracılığıyla.
    onlar seni tıp kurumuna yönlendiriyor (3.kurul'a) , müdahale veya uygulanan tedavi için şikayetini belirtiyorsun, şu şekilde kalıcı hasar sebep oldu falan filen...
    adli tıp kurumu raporu hazırlıyor ve mahkemeye gönderiyor. hakimde karar aşamasında şayet doktor hatası varsa emin olun sizden daha acımasız davranıyor ve cezalandırıyor. hemde sadece doktoru değil o müdahalede ve tedavideki tüm ekibi. öldürmeye yakmaya gerek yok dostum bırakın bu cahiliye devri metodlarını. demirliklerr ardında aaaahhhh tüüüühhh edersiniz sonra. gençliğim hapislerde heder oluyo dersiniz.
    bankada sıra beklerken gıkını çıkarmayan insan hastanede yer göğü yıkıyo, polis karşısında, müdür karşısında, külhanbeyi karşısında mum dökmüş kedi olan, el pençe divan bekleyen insan hastaneye girince ufak dağları yarattım havasına girip çatacak yer arıyor. lan arkadaş o hastane senin ağrını dindirmek, senin şifana vesile olmak için var ya, orda sana zarar verilmez ya. yıkın şu ön yargıyı.

valla uzun uzadıya yazacaktım ama gerçekten içimden gelmiyo artık, kendimi bir hekim olarak toplumun sağlığı için uğraştığıma inandırmaya çalışmaktan yoruldum.

İNŞALLAH HEPİNİZİN ÇOLUĞUNDAN ÇOCUĞUNDAN/GELİNİNDEN DAMADINAN BİRİSİ DOKTOR OLURDA O ZAMAN ANLARSINIZ NE ÇEKTİĞİMİZİ, NE İSTEDİĞİMİZİ. BUNUN OLMASINA MÜSADE ETMEM BENİM AİLEMDE DOKTOR OLAMAZ DİYEN VARSA EĞER ODA DOKTORSUZ KALSIN İNŞALLAHDA ANLASIN.
    DAHA NE DİYİM YAV...

BİZ İNSANARIN HAYATINA GEREKLİ DEĞERİ VERDİĞİMİZ İÇİN BU MESLEĞİ YAPIYORUZ....
    DOKTOR OLDUĞUM İÇİN DEĞİL İNSAN OLDUĞUM İÇİN BANA GEREKLİ DEĞERİ VERİN AMA DOKTOR OLDUĞUM İÇİNDE HASTA OLDUĞUNUZDA BENİ DİNLEYİN!!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

özel hastanelerin sadece bir kısmı iş bırakmadı çünkü özel kurum sözleşmelerinde böyle bir hakları yok ve baktıkları hasta başına para kazanıyor bir çoğu!
    eylemi anlamayan insanlar sanki bu ülkenin hastanelerindeki kuyrukları görmüyor gibiler, her kapıdaki kuyruğa kapının içindeki bir doktorun baktığını bilmiyor gibiler.
    iş konusu yüzünden öldürmelerin olduğu bir alan göster bana ALLAH aşkına harbi, nolur bir meslek grubunu gösterki bu adamlarıda iyilik yapmaya çalıştıkları için, işlerinden dolayı dövüp öldürüyorlar de!
    Dr.MZÇ bunu beğendi.
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki alıntılarda göreceğiniz üzere konuyu çok güzel özetlemiş arkadaşlarımız. Teşekkür ederim.

Ama kimse cevap verememiş oradaki bazı cümlelere. Örneğin Özel hastanelerdeki doktorların eyleme katılmamış olması. Yada özel hastanelerdeki doktorların uzaydan gelmiş insanlar oluşu gibi. Çay çekirdek olayı gerçek ve ona verilen cevap gayet ukalaca.

Eylemi savunan arkadaşlar sanki bu ulkede yaşamıyor gibiler.

illaki hepsi aynı değil genel çoğunluk için konusuyorum.

Asıl düşünülmesi gereken şudur ki. Birçok meslek dalında iş konusu yuzunden ölümler öldürmeler olurken neden sadece doktorlar iş bırakıyor ? bu kadar ciddi ve önemli bir görevi aksatmaktaki amaç nedir.
    son yazdığım mesajda bu bahsettiğiniz özel hastane doktorları konusuna yeterince açıklık getirdiğimi düşünüyorum.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    112ciyiz

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aradan 10 yıl geçti. Doktorların taleplerine kulak verilmesi gerektiğini düşündüğüm için müsadenizle başlığı hortlatıyorum.

Sağlıkta şiddet yasasının ve ücretlerin düzenlenmesini talep eden hekimler, istekleri yerine getirilmediği takdirde 14-15-16 mart 2022 tarihlerinde 3 gün iş bırakacaklarını duyurdu.

Ya doktorlara sahip çıkalım. Ya da bu şekil tedaviye razı olalım.

https://www.twitter.com/DrGozen/stat...CTE8wsvsg&s=01
    espresso ve muam bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Doktorlar boşuna uğraşmasınlar bence.Ya yurt dışına çıkıp hak ettikleri ücretleri alsınlar yada bu hükümetin değişmesini beklesinler.
    Yapılan açıklamaya bakarmısın giderlerse gitsinler diyor. Hala yetişmiş eğitimli insana yatırım yapacakken yaptığı şehir hastanerinden betondan bahsediyor.İnsana değil betona yatırım yapıyor.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Giderlerse gitsinler diyor, yeni mezun olanları atarız diyor. Sanki şimdiye kadar atamıyorlarmış gibi. Atadıkları halde vaziyet böyle. Ellerinde yeteri kadar yeni mezun olsa babamların ilçeye iki yılda gidenin yerine yeni bir beyin cerrahı atayabilirlerdi herhalde.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    doktor maaşı milletvekili'nden düşük olmamalı olamaz
    milletvekili ne iş yapar ki o kadar para alıyor
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    El kaldırıyor, seçmene iş ayarlıyor, yemek ısmarlıyor. Bir de imza atacağı yerdeki ismini okuyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)