Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

"Doktorlar Yarın İş Brakıyor" Bu da Yeni Moda oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Öğretmenlerin, öğrencilerin maymunu haline getirildiği bir toplumda
    kodu mu oturtan nesiller yetiştirildiği zamanımızda
    doktor da öldürülür, hastane de yakılır, olur bunlar, normal.

Derse almadı diye öğretmeni bıçakladı
    nobly bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    fransa da yaşayan bi tanıdığınız varsa eylem grev iş bırakma sıklıkları ve tipleri hakkında bilgi alsın bakalım...

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fransa da yaşayan bi tanıdığınız varsa eylem grev iş bırakma sıklıkları ve tipleri hakkında bilgi alsın bakalım...
    Buna bakacak arkadaştan rica etseniz; "o memlekette doktorların darp edilme ve öldürülme sıklığı ne kadarmış" bilgi alsın bakalım...
    erimozel bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    fransada yaşayan bir fransız olmasada turk var adı üstünde horoz (coq)
    horozum gözüm fransada kac günde bir doktor döverler
    kac günde bir doktor öldürürler
    kac günde bir doktorlar grev yaparlar
    saygılarımla
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Motosikleti
    Honda cb125e
    Bir konuyu acarken paylasırken azıcık arastırın hersey copy paste değil ben yarın bılıyordum actıgın konudan dolayı tarıhıne baktım cunku olay bugunmus !!! pek mesela buna gore ısını planlıyan olabılırdı bıraz dıkkat..!!!
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

MuratZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 UAG
    Ben genelleme yapmak istemiyorum ama örneğin hastası olan adam acile koşuyor doktor adamın suratına bile bakmıyor,bir soru soruyorsun ters ters cevaplar.Ya kendilerini çok çok üstün görüyorlar,ya da karşıdaki insanı cahil yerine koyuyorlar...Ben hastaneye ne zaman gitsem kendi yaşadığım ve gördüğüm izlenimler hep bu yönde oldu.Herkes sinirlerine hakim olmayı başaramıyor ve doğal olarak olaylar patlak veriyor.Ondan sonrada şiddet görüyoruz diyorlar...Birazda aynaya bakmak lazım,herkes işini iyi yaparsa bu olaylarda yaşanmaz.
    4 Teker Bedeni , 2 Teker Ruhu...

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı MuratZF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben genelleme yapmak istemiyorum ama örneğin hastası olan adam acile koşuyor doktor adamın suratına bile bakmıyor,bir soru soruyorsun ters ters cevaplar.Ya kendilerini çok çok üstün görüyorlar,ya da karşıdaki insanı cahil yerine koyuyorlar...Ben hastaneye ne zaman gitsem kendi yaşadığım ve gördüğüm izlenimler hep bu yönde oldu.Herkes sinirlerine hakim olmayı başaramıyor ve doğal olarak olaylar patlak veriyor.Ondan sonrada şiddet görüyoruz diyorlar...Birazda aynaya bakmak lazım,herkes işini iyi yaparsa bu olaylarda yaşanmaz.
    Ama siz yanlıs yapıyorsunuz eger acıbadem hospıtal zıncırlerınden bırıne gıtseydınız sızı kapıda kırmızı halı ve buzlu bademle karsılarlardı. Boylece ortaklarından bırıde oldukca mutlu olurdu kim oldugunu ben solemıcem sız bulun.
    nobly bunu beğendi.
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acil servisler bugün çalışıyor. Korkmayın kimse ölüme terkedilmedi!
    nobly bunu beğendi.
    112ciyiz

Doktorlar haklı çok baskı var üstlerinde
    nobly bunu beğendi.

Alıntı boraerdin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan: Varsa sorun bakanlığa gel anlat
    Başbakan Tayyip Erdoğan, "beyaz eylemciler"e Denizli'den seslendi. Sözlerine, "Hiçbir doktorun hastasını yatağında bırakıp sokakta eyleme girişmeye hakkı yoktur" diye başlayan Erdoğan şöyle konuştu: "Varsa bir problemin, gelir Sağlık Bakanı'na anlatırsın. Siz bugün mü doktor oldunuz? Bugüne kadar neredeydiniz, şimdi mi aklınıza geldi? (Efendim sağlık hizmetlerinde kâr olmazmış.) Bunu söyleyen doktorlara, hitap ediyorum: Özel muayenehanelerinde aldıkları rakamları bırakıp, bedava muayene yapsınlar, bir de onu görelim. Bunlar full-time devlet hastanelerinde çalışmıyorlar, part-time çalışıyorlar. Belli bir saat sonra muayenehanelerine de devam ediyorlar. Bu yürüyüşü yapanlar, muayenehanelerinden hastanelere randevu verenlerdir.

Aynı kafa yapısı işte.... Kendine ait fikri olmayanlar başkalarının cümlelerini kopyalar. Zamanla o fikre öyle inanır ki kendi yaratıcı zekasının ürünü zanneder. Yukarıdaki açıklama 06.11.2003'te yapılmıştı.
    Biri ile aynı düşünceyi paylaşmak "Başkalarının Cümlelerini Kopyalamak" oluyor yani, ilginç.
    Bu durumda sen de; Başbakanın sözlerini eleştirenlerin cümlelerini kopyalayıp kendi yaratıcı zekanın ürünü olduğunu zannediyorsun.
    Söylediklerinden bu çıkarım doğru mu?
    Freng’ i görünce hayran kalmış, adını almış. Ne yapsın işte garip bir sevnç.
    Kendi halkını sevmek, Eyfel’ den küçük görme ile olur mu hç?
    Senin atan da oraları görünce Devletine-İnsanına sövmüş idi bre pç.

Vatandaş bencil , vatandaş bana dokunmaya yılan bın yasasın zıhnıyetınde oldugu muddetce bu mılletı gudecek coban eksık olmaz

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası hemen yanı başımdaki hastahanede, doktorlar 100 lerce kişiyi geri gönderdiği gibi,
    şu saate kadar kendilerine çay ve çekirdek servisi yapıyorum....

Hayır benim korkutuğum, 85 yaş ve üzeri hastalar için ameliyat kararı vermelerinde herhangi bir kararsızlık yaşarlar mı?

...."Ulan sakata gelmeyelim?"....

Motosikleti
    Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası hemen yanı başımdaki hastahanede, doktorlar 100 lerce kişiyi geri gönderdiği gibi,
    şu saate kadar kendilerine çay ve çekirdek servisi yapıyorum....

Hayır benim korkutuğum, 85 yaş ve üzeri hastalar için ameliyat kararı vermelerinde herhangi bir kararsızlık yaşarlar mı?

...."Ulan sakata gelmeyelim?"....
    Eylem var arkadaşım. Aciliyeti olan hastalara bakılacağı onun haricinde eylem yapılacağı belirtilmişti zaten.
    Hekimler çay içemez çekirdek yiyemez mi?
    Mesleğin ne bilmiyorum ama eğer buysa bunları servis etmekten gocunuyorsan o işi neden yapıyorsun?

İstersen ameliyat endikasyonlarını sen yaz senin dediğin gibi uygulayalım.
    Hastalara yapılabilecekler ve riskleri anlatılır hasta ve yakınları tercih eder.
    Doktorun önerisini kabul etmezlerse zaten doktor bir şey yapamaz.

Allah uzun ömür versin bir gün 85 yaşında olursan,
    Allah korusun ameliyat yapılabilecek bir hastalığa yakalanır ve
    ameliyat olmak istersen lütfen bu yazdıklarını hatırla olur mu?

Alıntı motutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri ile aynı düşünceyi paylaşmak "Başkalarının Cümlelerini Kopyalamak" oluyor yani, ilginç.
    Bu durumda sen de; Başbakanın sözlerini eleştirenlerin cümlelerini kopyalayıp kendi yaratıcı zekanın ürünü olduğunu zannediyorsun.
    Söylediklerinden bu çıkarım doğru mu?
    Ben Sayın Başbakandan "bu mesleğin fıtratında var bu" şeklinde bir açıklama bekliyorum.
    O zaman ona da katıl.
    Arasında pek fark yok. İkisi tam bütün oluyor...
    Çünkü birincisinde kışkırtma ikincisinde kıvırma var.
    Buna da katıl ki yarım kalmasın.
    nobly bunu beğendi.

boraerdin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN 1500 - Harley Davidson Sportster
    Anladığından bu çıkar. Ama söylediğimden bu çıkmaz.
    Örneklemek gerekirse şu an sokaktaki adama "Benzin zammı neden oluyor?" diye sorduğunuzda şu cevabı veriyor: "Petrol fiyatları artıyor."
    Ya da, "Kıdem Tazminatı kalkıyor. Nedeni nedir?" Cevap: "Dünyada başka örneği yok."
    Halbuki bu 2 bilgi de doğru değil.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doktorları asalım keselim dövelim gibi bir derdim yok ancak.

Kimi doktor var adamı katil eder cinnet geçirtir hastahane yaktırır. %90

Kimi doktor var yatar kalkar şükredersin. %10

airman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200X C/T
    Hiç Kimse, görmek istemeyenler kadar kör değildir. ( Jonathan Swift )

Savaşta bile doktor öldürülmez,hastane bombalanmaz.

Bizleri yönetenlerin emriyle çalışan ;Toplum mühendisleri tarafından, toplumun demografisinde, sosyal dokusunda, tarihten gelen yapısında değişiklik yapmak, tepkilerini, nefretlerini, isteklerini, sevgilerini, tutkularını ve kitlesel şekilde ifade ettiklerini, duygularını yönlendirebilmek, kontrol altında tutabilmek, paralize edebilmek amacıyla yıkanmış beyinlerin neler yapabilecekleri,ne kadar tehlikeli veya duyarsız olabileceklerinin canlı örnekleri bunlar.
    THICKHEADED MAN DOESN'T WEAR HELMET

Motosikleti
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorları asalım keselim dövelim gibi bir derdim yok ancak.

Kimi doktor var adamı katil eder cinnet geçirtir hastahane yaktırır. %90

Kimi doktor var yatar kalkar şükredersin. %10
    Üstünüze alınmayın ama;
    Genelde
    doktorlarla sürekli çatışma eğiliminde olan
    ne derse desin kendisini haklı gören
    sürekli hakkının yendiği paronayasında olan
    ve kendisinin olmayan hakkı arayan
    hasta ve hasta yakınlarıyla sorun yaşanıyor.
    çok şükür ki onların oranı az.

Ama onlar hem kendi gibi olan kişileri çok zannediyor
    hem de doktorların genelini suçlama eğiliminde oluyor.

Bu benim hastane içindeki gözlemim yanlış da olabilir doğruda...
    Sonuçta bir doktor adayı olarak
    2 senelik stajyerlik ve 1 senedir internlük yaparak edindiğim
    3 senelik gözlem bu.

Belki de malesef biraz omurgasızız.
    Yüzüne hatalarını söyleyemediğimiz ya da şikayet edebilecekken
    sırf işim görülsün bana dokunmasın diye etmediğimiz insanların arkasından
    Atıp tutuyor ve onların hatalarını onun grubundaki insanların tümüne yansıtıyoruz.

Neyse kalın sağlıcakla...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke herkes bir doktor kadar olabilse...

adamlar bir meslektaşı için işi bırakıyor

ya biz? 10larca motorcu kardeşimizi abuk sabuk yollarda kaybetmedik mi?
    hergün kuruş kuruş benzin hesabı yapan yine biz değilmiyiz?
    vergininde vergisinin alındığını her ortamda dile getirmiyormuyuz?

kusura bakmayında doktorları bu konuda eleştirmek yapılan tek güzel şeyin önüne taş koymakdan öte değildir.

keşke toplumun her kesimi böyle olabilse. keşke anarşik yaftasını yemekden polisin biber gazından jopundan korkmadan haklarını aramak için sokaklara dökülse.. cesurca hakkını arasa..

doktorların yaptığı bu eylemi gönülden destekliyor ve toplumun geri kalan kesimlerinede örnek olmasını diliyorum...
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer gerçekten bir takım düzenlemeler yapılıyor ve düzenlemeler halk doğru hizmet alsın diye yapılıyorsa ben buna karşı değilim..
    fakat bu düzenlemeler bazı kişi veya kurumların işine gelmiyorsa haksız kim se bence protesto etmekte haksız ..
    ben sadece adam gibi doktor benimle ilgilensin istiyorum bi vatandaş olarak
    doktor da hasta ile adam gibi ilgileniyorum hakkımı istiyorum diyorsa hakkını arasın..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke herkes bir doktor kadar olabilse...

adamlar bir meslektaşı için işi bırakıyor

ya biz? 10larca motorcu kardeşimizi abuk sabuk yollarda kaybetmedik mi?
    hergün kuruş kuruş benzin hesabı yapan yine biz değilmiyiz?
    vergininde vergisinin alındığını her ortamda dile getirmiyormuyuz?

kusura bakmayında doktorları bu konuda eleştirmek yapılan tek güzel şeyin önüne taş koymakdan öte değildir.

keşke toplumun her kesimi böyle olabilse. keşke anarşik yaftasını yemekden polisin biber gazından jopundan korkmadan haklarını aramak için sokaklara dökülse.. cesurca hakkını arasa..

doktorların yaptığı bu eylemi gönülden destekliyor ve toplumun geri kalan kesimlerinede örnek olmasını diliyorum...
    Söylenecek çok söz var ama kendimi tutuyorum olabildiğince.
    Motosikletli ölümüyle doktor ölümünü kıyaslamanız çok büyük hata olmuş; duygusal,iyiniyetli ancak yanlış bir kıyaslama.

Doktorların yaptığı eylem neden ve nasıl ses getiriyor öncelikle sosyolojik açıdan incelenmesi gereken bir konudur.
    Madem doktorların eylemini bu derece etkileyici buldunuz neden sağlık bakanlığı haricinde doktor eylemi olmadı?Farklı kurumlar ve özel hastanelerin arkadaşı değil miydi ölen arkadaş?

Arkadaşlar yapılan her eylemin vitrin görüntüsüne bakarak lütfen sürecin akışına kaptırmayalım kendimizi.

Madem doktorlar bu kadar haklıydı neden kendisi de doktor hem de profesör olan sağlık bakanı rahmetlinin cenazesine katılmadı?
    Neden doktorlara destek veren etkileyici bir çıkış yapmadı?
    Bugün yapmayacaksa ne zaman yapacak bu açıklamayı?

Farklı bir soru;
    Doktorlar yıllardır halkın gözündeki yerlerinden dolayı şikayetçiler (Haklı veya haksız olarak) ve sağlık bakanlığını az çok bilen herkes bakanlık koltuğunun her zaman tıp doktoruna ait olduğunu bilir.Yıllardır tıp doktorunun doldurduğu o koltuklar, yıllardır bakanlığın en önemli koltuklarına oturan doktorlar neden sisteme müdahale edip doktorları rahatlatmıyorlar? Bu rahatlamada maaşa vurgu yapmıyorum hastanelerdeki uygulama ve işleyişlerle ilgili.

Cümlelerimden halkı kapalı gözlerle savunduğum düşüncesine kapılmayın lütfen.Ben gerçeğe dikkat çekmek istiyorum; bu sistemin yön verenleri doktorlardır ve gidişatı değiştirecek olanlar da onlardır.

Halkın doktorlara bakış açısı ayrı bir başlık konusudur.Hatta bu konu sosyoloji kürsülerinde incelenmeli,araştırma konusu olmalıdır.O konuda söyleyecek çok sözüm var ama unutmayalım hiçbirşey göründüğü gibi değil.

Son bir soru;
    Görevi başında öldürülen sağlık bakanlığı personeli "doktor" değilde "hemşire","sağlık memuru","att" olsaydı acaba gündem olur muydu?Garanti veriyorum kesinlikle ama kesinlikle olmazdı.Sağlık bakanlığı kurumlarında çalışanların en büyük handikapı budur.Tıp bayramı olur doktorların bayramıdır,vefat olur doktorların vefatıdır,sosyal haklar konusunda avantajlar olur doktorların haklarıdır.Sağlık bakanlığı çalışanlarının öncelikle eşitlikçi olmaları ondan sonra ölenin arkasından ağlamayı öğrenmeleri gerekiyor.

Tüm samimiyetimle yazıyorum ki vefat eden arkadaşın arkasından akıtılan göz yaşları bugünün coşkusudur.Bu haftasonu bu konu unutulup gidecek.

Lütfen ama lütfen hiçkimse "Bir doktor kolay yetişmiyor" klasik mantığı ile savunma yapmasın.Bu eskimiş,lise seviyesindeki cümle kafası çalışan hiçbir insan tarafından anlamlı bulunmaz.Bu abuk savunmanın cevabi sorusu ; "O halde doktor olmayanlar kolay mı yetişiyor?" şeklindedir.Bu memlekette hangi işi yaparsa yapsın hiçbir evlat kolay yetişmiyor.Maddeci,materyalist bir ifadeyle ego tatminini pekiştiren cümleler her zaman tepki çekmiştir.Bu cümleyle savunma yapmak her zaman kaybettirir her zaman.

Sözlerimi kısa kesiyorum.Kimseyi kırmak veya incitmek değil amacım.

Rahmetlinin mekanı cennet olur inşallah.Amin!

Rızkının peşindeyken hayatını kaybetti,bu ülke bir evladını daha pisi pisine kaybetti aynen haksız yere motosiklet üstünde can veren kardeşlerimiz gibi.

Selamlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)