Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

600rr Kaza, çarpma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    Sat arkadaş şu motoru ramazan ayında başına iş alacaksın sat gitsin 125 veya 250 al

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    video 10 dakika kaza en sonunda. tek o bolumu koysaydinya?
    tekrar gecmis olsun allah korumus. korumalar fayda saglamis
    bilginozi bunu beğendi.

Bu ülkenin en büyük problemi "bilmiyorum", "hatamı kabul ediyorum" diyememek. Arkadaş benzer hatayı 3 defa yapmış ve hala tam bir kabullenme olmadığı gibi "Nice ustalar öldü ben hayattayım" gibi çirkin ifadeler kullanıyor.

Motorsiklet ya da makarna yemek; bir insanın hayatta kalması süregelen bir hadisedir ve bunun devamlılığı gelecek için bir garanti teşkil etmez. Şayet ögrenmeye kapalı, tedbirlerden yoksun yaşarsak riskler de artacaktır. Örneğin sigara içersek bu bir risktir, bu durumda bize sigara içmememizi söyleyen birisine "Ben 20 yıldır içiyorum ama ölmedim" diyemeyiz. Aynı şekilde motorsiklet kullanmanın da kaideleri var ve bunun 'en başında' dikkat geliyor. Insanlar bir anlık dalgınlıkla otobüslere takla attırabiliyorken senin motorsiklette dikkatin dağılıyorsa kullanma, net söylüyorum. Konu CC falan da değil, bisiklet için de aynı şeyler geçerli.

Özetle kendini eleştirilere aç, sadece bu konuda değil. Belki farkında değilsin ama eleştirilere kapalısın ve her eleştiriye karşı mücadele eden bir mekanizma geliştirmişsin. ABS değil ama bunu bizden iyi sen bilirsin. Tekrar geçmiş olsun.

Bir de şu "Sen ölürsün haberini alırız" tayfasından nefret ettim, kimse kusura bakmasın. Ne yani bunu söyledikten sonra o kişi ölünce "ben demiştim" mi diyeceksiniz, bu mu hayattaki varlığınız?
    Mengu16, MotorKafa ve Levent bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Mesele eleştiri almak yada almamak değil. Herşey yerinde ve zamanında söylenmelidir.

- Ben kazanın oluş sebebini ve hatanın bende olduğu zaten en başında yazdım. Ama benim anlatabileceklerim karşıdakinin anlayabileceği kadar olduğu için bazı arkadaşlar ısrarla konuyu başka yerlere çekmeye çalıştılar.

- Kendime geldiğimde 5-7mt gibi bir mesafe kalmıştı. Bu mesafede ne fren yapılır ne de manevra. Şimdi sen duramamışsın, abs çalışmamış veya kaçış yapabilirdin diyen kişiler henüz motor sürmeyi öğrenememişler veyahut sırf münakaşa etmek için konuşuyorlar derim.

- Biri çıkıp fren yapmayı bilmiyorsun diyor. Bilseydim durabilirmiydim diyorum? Sen o hızdaki durma mesafesi nedir biliyormusun diyorum kıvırıyor.

- Öndeki aracın durduğunu fark ettiğimde maneti sonuna kadar bir anda sıktım abs çalışmasa daha arabaya ulaşamadan kayıp düşerdim diyorum. Motorun üzerinde olan benim ama abs nin çalışıp çalışmadığını benden iyi biliyorlar.

- Biri çıkıp diyor ki hız/vites oranında hata var. Adamın önüne üretici verilerini koyuyorum kıvırıyor.

- Biri çıkıp cc düşür diyor. Yahu altımda cbr 125 de olsa hızım yine 50-60km olacaktı. Bir insan bunu düşünmekten nasıl bu kadar aciz olabilir aklım almıyor.

- Kaza ne zaman olur. Her gün binersin birşey olmaz. Ama bir gün dikkatin azdır, uykusuzsundur o gün binersin kaza yaparsın. Her kazamda da buna benzer durumlarda gerçekleşti. Ve bu bir mazeretse de beni ilgilendirir. Birinin çıkıp bu noktada beni yermeye, ukalalık yapmaya hakkı yoktur.

- Siz sanıyor musunuz ki burada ileri geri yorum yapanlar samimi ve iyi niyetli?

Sonuç olarak bu başlıktaki son mesajımdı. Samimi olarak bana geçmiş olsun dileklerini sunan arkadaşlara içten teşekkür ederim. Ama diğer ne anlatmak istediğini kendi de bilmeyen arkadaşlar gitsinler kumda oynasınlar başka da söylenecek birşey yok.
    barodi ve Onurhan D bunu beğendiler.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    “ Aşağılamak, ikaz etmekle aynı şey değildir, birinde hedef kişiyken diğerinde hedef sorundur “ John Wooden

bunu toplum olarak aşamadık ne yazık ki....
    bilginozi bunu beğendi.
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

bilginozi, insanlara zavallı ve kıvırıyor demeden önce gerçekten zavallı olup olmadıklarını ve gerçekten kıvırıp kıvırmadıklarını algılayabilmek gerekli. Hala kıvırıyor diyorsun. Ne kıvırması?

Diyorum ki o verdiğin sayılar 67 beygirlik motorun kılavuzdaki sayılarıyla aynı. Motorun her şeyini hesaplamış bulmuşlar dediğin sayılar benim paylaştığım resimdeki sayılarla aynı. Birbirinden bu kadar farklı motorların vites geçiş noktalarının aynı olması azıcık bir şüphe uyandıramıyorsa sende eyvallah. AEA programında canlı yayında bu soru yanıtlandı ve "yok öyle bir saçmalık" cevabı verildi diyorum daha ne diyeyim. Bunun nesi kıvırmak?

Öyle alenen hakaret ayıptır. Bir gün yolun düştüğünde uğra, sohbet edelim, bir çayımı çorbamı iç, birlikte motor sürelim. Ondan sonra zavallı, kıvırgan, kumda oynayacak bir insan olup olmadığıma; samimi ve iyi niyetli olup olmadığıma karar ver. Aynı teklifim leopessia için de geçerli. O kadar derinden etkilendim ve kötü hissettim ki Ankara'da yaşıyor olsaydınız bugün yanınıza gelip sizlerle yüz yüze görüşecektim. Yazdıklarınızın muhatabı da insan. Lütfen bunun farkında olarak yazı yazın.
    Sokollu, barodi, zapalka ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha r25
    geçmiş olsun öncelikle. hala anlayamadım ama adam hatasını kabul etmiş hala üstüne gidiliyor. burda herkes aynı hataları yapabilir. frenlerin performansı hava sıcaklığına.lastiğin sıcaklığına,asfaltın durumuna,daha öncesinde yapmış olduğu ufak frenleme sayısına göre değişebilir.biraz daha dikkat edelim demek bu kadar zor olmamalı.bunuda dememin sebebi bi önceki ufak kazasındaki dikkatsizliği. tekrardan geçmiş olsun

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sen duramamışsın, abs çalışmamış veya kaçış yapabilirdin diyen kişiler henüz motor sürmeyi öğrenememişler veyahut sırf münakaşa etmek için konuşuyorlar derim.
    bu lafı bana kalkıpta direk 600cc ile başlıyan ve devamlı düşen birisi diyorsa ben bu cümleye gülerim arkadaş ahahahaha bişeyler yazmadan önce bi eğrisini doğrusunu düşünün hocam... tanımadığınız insanlar hakkında konuşurkende 2 3 defa düşünün...burdaki kimse sizin kötülüğünüzü istemiyor hem size yazık hem paranıza cebinize yazık .. DİKKATLİ OLMANIZ DİLEĞİM İLE... he bu arada tekrarlıyım olurda yolunuz düşerse istanbul-kocaeli'ne sizi seve seve artçım yapmak isterim..neyse ne bu konuyada son msj'ım yoksa uzayıp gidecek iyi günler dilerim Allah birdaha kaza bela yaşatmasın
    linkinpark20 bunu beğendi.
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Sırf bir daha ki düşüşünü ilk izleyebilmek için kanalına üye oldum.
    Sj's, Mengu16 ve zulu bunu beğendiler.

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Konuya yazmayacaktım.Bütün kazalarınızda küçük ufak tefek kazalar ve hepsi dikkatsizlikten ve bana göre birazda reflesklerinizin zayıf olmasından.Yapabileceğim tek şey var oda öneri vermektir ve vereceğim öneride eğitim almanız gerektiği yönündedir.Bu kadar insan sizin iyiliğinizi ve sağlığınızı düşünüp öneri vermiş.Sizcede bu kadar kişiyi dinlemeyip kendi doğru bildiğinizi yapmak biraz ilginç olmaz mı? Ve örnek vermesi açısındanda şu videoyu ekleyeceğim:https://m.youtube.com/watch?v=Ymh9sAPddL0
    Bu kurtuluşun sebebi motorcunun kendisidir.O yolda bu kadar hızlı olduğunu tasvip etmiyorum ama gerçekten refleks, erken tepki, soğuk kanlılık ve tecrübeyle kurtarmış gibi geldi bana.Orda fren yapıp durmayı deneseydi veya o kaçış manevrasını yapamasaydı şuan tahminim yaşıyor olmazdı.Bu yüzden verebileceğim tavsiye sadece eğitim ve tecrübe edinmeniz.Kazasız sürüşler dilerim
    Mengu16 ve RidetoLive. bunu beğendiler.

başlık zaten çığrından çıktı,bende başka bir video paylaşayım.kesinlikle izleyin,ders çıkartılacak çok olay var..

https://www.youtube.com/watch?v=DCdBP2oUROk

4.07 ' ye dikkat edin...

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Sat kurtul ben de satliga cikardim zaten motoru
    Canımdan kiymetli değil ya satarım gider.
    Dikkatsiz sürüyorsun onceki videolarda da dikkatin dağılıyordu zaten.
    Abs calismamismiydi neydi onceden de

Abs montaji yapacak kadar teknik bilgiye sahipsin ama basit hatalar yapıyorsun
    Yolu okuyamiyorsun diyorlar doğru
    50 kmh hiz sınırı tabelasi var senin hiz kaç???
    Köprü girisi viraj dönemeç cart curt zirt pirt hiz azaltılarak girilmesi gerekir
    Takip Mesafeni abartı sekilde arttır araya biri girerse gene arttır
    İlerde millet birikmiş arabalar tampon tampona ustelik de hiz sınırı tabelasi var süs diye konmamış onlar
    Gerçi yoldaki çukurlara dikkat etmekten tabela mabela göremiyoruz

Cc falan düşürme sat imkanin varsa 4 tekere gec
    Kendini düşünmüyorsan carptigin kişileri riske atmaktan kaçın
    Milletin ailesi colu cocugu var; arabalarına senin arkadan çarpman hoşlarına gitmez

Nasıl olsa bana bise olmuyor karsi hasari da sigorta karsiliyor atin ölümü arpadan
    Her zaman işler böyle gitmeyebilir
    Ikarus sendromuna yakalanmış olabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-sendromu.html
    MotorKafa, Eagle7, Mengu16 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat kurtul ben de satliga cikardim zaten motoru
    Canımdan kiymetli değil ya satarım gider.
    Dikkatsiz sürüyorsun onceki videolarda da dikkatin dağılıyordu zaten.
    Abs calismamismiydi neydi onceden de

Abs montaji yapacak kadar teknik bilgiye sahipsin ama basit hatalar yapıyorsun
    Yolu okuyamiyorsun diyorlar doğru
    50 kmh hiz sınırı tabelasi var senin hiz kaç???
    Köprü girisi viraj dönemeç cart curt zirt pirt hiz azaltılarak girilmesi gerekir
    Takip Mesafeni abartı sekilde arttır araya biri girerse gene arttır
    İlerde millet birikmiş arabalar tampon tampona ustelik de hiz sınırı tabelasi var süs diye konmamış onlar
    Gerçi yoldaki çukurlara dikkat etmekten tabela mabela göremiyoruz

Cc falan düşürme sat imkanin varsa 4 tekere gec
    Kendini düşünmüyorsan carptigin kişileri riske atmaktan kaçın
    Milletin ailesi colu cocugu var; arabalarına senin arkadan çarpman hoşlarına gitmez

Nasıl olsa bana bise olmuyor karsi hasari da sigorta karsiliyor atin ölümü arpadan
    Her zaman işler böyle gitmeyebilir
    Ikarus sendromuna yakalanmış olabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-sendromu.html
    EKONOMİ'den gördüğüm ilk ve tek doğru yorum.
    Karşimsin EKONOMİ!
    zulu bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes sat diyor da arkadas kime saticak adam motoru carsamba pazarina dondu alet asil konusmamiz gereken konu bu
    MotorKafa ve Mamba09 bunu beğendiler.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Cok gecmis olsun
    Tutkudur Motosiklet

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    Yahu kardeşim tüm tecrübeli arkadaşlar motoru satmanı istiyor sen hala diretiyorsun sat kurtul ya sıfırdan 125 cc veya 200 den başla yada sat 4 tekere geç senin için en hayırlısı bu olacaktır. Sat sende kurtul bizde yav yeter valla

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    siz sat sat dedikçe adam inadına satmayıp, bakın ulan nasıl da kullanıyorum diyerekten yeni video lar atmaya devam edecek bence.
    sp83 bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işimize nasıl geliyorsa işin doğrusu o bizim için.. Malesef bu konuda da tekrar gördüm ki,ap açık kaypak bir milletiz. Ama bu son sözüm genelimize, asla kimse üzerine almasın lütfen.
    Toplumun genelini katmamaniz gerekirdi

http://www.fetvameclisi.com/fetva-ki...aniz-1965.html

Hocam, “Kişinin ‘insanlar bozuldu’ dediğini duyarsanız, anlayın ki o şahıs en fazla bozulanların içindedir” hadisi şerifini okudum bugün. Bu sözü hocamız da söylüyor hacımız da. Burada anlatılmak istenen nedir?
    Sözün ettiğiniz hadisi şerif sahih bir hadistir. (Malik, Müslim, Ebu Davud ve Ahmed tarafından rivayet edilmiştir.) Hadisi şerifin özet olarak vermek istediği mesaj şudur: Müslüman, sıkıntıları, kötülükleri ve belaları sayma uzmanı değildir. Bilakis Müslüman, ölürken hatta kıyamet koparken bile elindeki fidanı dikmekle mükelleftir. Böyle olması gerekirken, Ümmet battı, iş bitti, yandık, helak olduk, şu kötü bu berbat türünden haber spikerliği yapanlar, bir anlamda Müslümanların umudunu tüketmektedirler. Böylece de kötü duruma katkı yapmaktadırlar. Yoksa, mevcut kötülüğün artmasından endişe eden bir Müslüman’ın esefini beyan etmesi böyle değildir.
    Buradan, bilhassa çağımızda enformasyon savaşlarının ne denli güçlü bir savaş çeşidi olduğunu da çıkarabiliriz. Müslümanların morallerini düşüren etkenlere karşı dikkatli olmaya mecburuz.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...&kelime=KAYPAK
    kaypak
    sıfat
    1. sıfat Kayağan, kaygan
    "Kaypak bir yol."
    2. Dönek

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl mesele budur "Fren yapmayı bilip bilmemek" önemli değil.. En iyi sürücü olsan en iyi freni yapsan her kazadan her tehlikeden yırtacakmısın??!! hayır..

Kimse alınganlık yapmasın bu memlekette 100 HP + SS makine kullanmak bence akıl işi değil.. En iyi kullanıcılar bile kazaları yapacaklar ne kadar risk aldığını iyi düşünüyorsan mesele yok. ( Ölüm, kalıcı sakatlık, yada ömür boyu fiziksel aktivitelerini zorlayacak problemler )

Bu nedenle bu cihazlar pist dışında bana göre standart bir insanın trafik koşullarında hakim olabileceği aletler değil..

Enduro al keyfine bak..Versys yada m9 tracker al mutlu ol. Gaza basıncada gidiyor nasılsa..
    o dediğiniz mt 09 600 rr dan daha tehlikeli .! mt 09 un drift yarışması vardı .z1000 ve cbr 1000 rr ı driftte tokatlıyor bulursam atarım videosunu.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuya ilk olarak geçmiş olsun mesajı bırakmıştım. Çünkü hakikaten diyecek bir şeyim yoktu.

Ama dayanamayıp eklemek istediğim bir şey var ;

Tanımam etmem, 600cc ile başlayıp sağa sola ne var ki ben kendimi bilirim yorumları bırakıp , bir yorumunuzda da "küçük cc'ler boş konuşuyor büyük cc olanlara ayrı bir sayfa açılsın" tarzı bir cümle sarfettiğiniz için açıkçası forumda tavrı hoşuma gitmeyen adamlardan birisiniz ama yine de motosiklet kullanıyorsunuz ve bir "kaza" yapmışsınız. Geçmiş olsun tekrardan, umarım bir an önce gerekli önlemleri alıp kendinizi geliştirirsiniz.

Kaza hakkında analiz yapmayacağım. Zaten deneyimli arkadaşlar güzel güzel anlatmış. Daha önceki kaza konularınızda yaptığınız gibi işinize gelen yorumu alıntı yapıp, beğenip cevaplıyor, işinize gelmeyen yorumu görmezden geliyorsunuz.

Görmezden gelmeye devam edebilirsiniz ama şunu bilin "motosiklet en iyi yalan makinesidir".

Tekrar geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)