Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sezon Yaklaştı gene malesef kazalar başgösterdi :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Ölen arkadaşa Allah rahmet eylesin. Grup sürüşünde serserilik yapılırsa kaza kaçınılmaz. Bilinçli ve nizami olunmalı. 20 motor az değil

MT-09...

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Allah rahmet eylesin. Kaza sebebini bilmemekle beraber,grup sürüşü için yaklaşımım şudur,bu işi ciddiye alan,sürüşünü bildiğim güvendiğim kişilerle çıkmak. Ciddi iş, lakayit davranışları kaldırmaz. Birbirini tanımayan kişilerden oluşan hiçbir toplu sürüş etkinligine katilmadim. Ayrı eğitimi tecrübesi olan bir aktivetidir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölen arkadaşa Allah rahmet eylesin. Grup sürüşünde serserilik yapılırsa kaza kaçınılmaz. Bilinçli ve nizami olunmalı. 20 motor az değil

MT-09...
    MT-09 lu arkadaş forumdan nebi ırmak, kaza yapan motora çarpıyor ve yaralanıyor, kendi iyi omuzdan dikişle yırtmış, motoru pert olmuş youtbe de yazmış

Vefat eden R6 lı arkadaş. yukarıdaki görgü tanıgı kırmızı porsche ile kapışırken arkadan yetişmek için hızlandı virajı alamadı bariyere vurdu diye ifade veriyor

Baya genç bir arkadaş

Sevenlerinin başı sağ olsun.

Toplaşıp sürmek gazlamak çok tehlikeli hem biribirini gaza getiriyorsun hemde biri hata yaptımı domino taşı gibi diğer sürücüler kazaya katılıyor

Motosikleti
    Yamaha MT 07 Matt Grey
    Kaza öğle saatlarinde, TEM Otoyolu Uzunkum mevkiinde meydana geldi. İstanbul'dan yola çıkan 20'den fazla motosikletin bulunduğu gruptan Orhan Atabey yönetimindeki 42 PG 007 plakalı motosiklet kontrolden çıkarak bariyerlere çarptı. Arkadan gelen Nebi Irmak yönetimindeki 34 VL 820 plakalı motosiklet ise kaza yapan motosikletten kopan parçalara takılarak devrilirken, 41 BJ 064 plakalı motosiklette yolcu olarak bulunan Ömer Yaman ise sürücü kazadan kaçmaya çalıştığı sırada motosikletten yola savruldu. Motosikletli grup olay yerinde dururken, yaralanan arkadaşlarının yardımına koşarak 112 Acil'den yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekibi kalbi duran Orhan Atabey'e yolda bir süre kalp masajı yaptı. Yaralılar Orhan Atabey, Nebi Irmak ve Ömer Yaman ambulanslarla Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Orhan Atabey doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Nebi Irmak bu forumda yazan ve Youtube kanalı olan bir arkadaştı.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Allah ölen arkadaşa rahmet eylesin.
    Yaralı olanlara da şifa versin inşallah.
    Tek başına dikkat gerektiren motosiklet, grup sürüşlerinde 10 kat dikkat gerektiriyor.
    Dikkatli olmak lazım.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    1000RR ile 1 sefer grup sürüşüne katıldım. Dedim abi yok, bu iş sakat. Durdum kenarda hepsinin geçişini izledim. Sonra arkadan pır pır gittim tek başıma.

100 metre çapında bir yolda 1 motordan fazlası sakat.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah sevenlerine sabir versin. Olenin arkasindan konusulmaz ama cok defa duydum kendisinin kontrolsuzce surdugunu. Nebi ise zaten 4 ayda bir mutlaka duser

Kuduz suruculer iceren grup suruslerinin en pis yani bu. Birbirlerini gecme yarisi, hirs ve kontrolsuzluk er ya da gec bunlari trafikte yaptiklarindan oturu bedel odetiyor.

Kopek gibi hizli gitmek ve seri viraj alabilmek kotu bir sey degil super eglenceli, ozellikle evvelinde cok konusmayi seven arkadaslari patates ederken. Fakat bunlarin hic biri trafikte yapilmamali, ozellikle grupca suruyorsaniz.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüh ya buyuk ihtimalle dun benim gordugum grup yapmis bu kazayi :(

Dün arabamla İstanbuldan Adapazarina giderken sapancaya gelmeden dogu izmitte shell de durdum. Grup toplaniyordu. Cok büyük motorlar vardi.

Bu hafta sonu gezi icin plan yaptigimiz ama gerceklestiremedigimiz arkadaslarima resimleri atip bakin millet ne guzel yollarda demek icin fotolarini cekmistim.

Ben onlardan once ciktim mola yerinden. Demek benden sonra hemen kaza gerceklesmis. :(

ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    ben grup sürüşlerine özellikle çok motosiklet olan büyük ccli sürüşlere hep karşıyım,tek başıma gezdiğimde yanımdan bir geçişleri var öyle böyle değil,sürekli birbirlerini gazlıyorlar yol boyunca,onları öyle gördükten sonra diyorum büyük motosiklet benim neyime,hayatını kaybeden arkadaşımıza allah rahmet eylesin demekten öte yapabilecek malesef bişeyimiz yok.Genç yaşta birer birer ayrılıyorlar aramızdan :(

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yukarıdaki görgü tanıgı kırmızı porsche ile kapışırken arkadan yetişmek için hızlandı virajı alamadı bariyere vurdu diye ifade veriyor
    ne arabada ne motorda hızı sevmem. daha motorum yok bazen korkuyorum motor almaktan kaza ve ölüm korkusundan dolayı ama bu tarz haberleri görünce düşük cc ve sadece ulaşım için kullanılan motorun tehlikesinin büyük oranda azaldığını görüyorum. bu tarz güçlü makinelere binip yarış işine giriyorsanız malesef ölümü göze almış oluyorsunuz. allah ailesine sabır versin

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    büyük cc küçük cc değil, mesele motor kullanma işine ve motorunuza kendinize saygı duymak. arkadaşım kaza yaptı,hayabusa ile emniyet şeridinde 150 km ile giderken arabaya arkadan çarptı,şimdi bu motor kazası mı ? yani 150 ile eminyet şeridinde ne yapıyorsun demezler mi adama ? 40 la gitse bu kaza olmaz dı. üç kişi kilyosa gidiyorduk,r25 var hepimizde,genç arkadaş 23 yaşında,en önde ben gidiyorum,önümde araba var,sollamak aklımdan bile geçmiyor çünkü o kadar çok risk var ki , sollama yapmak kumar ve sonucu kaza,beni geçti ve yaptı,arabayıda geçti ve karşıdan gelen araca çarpmaktan 20 cm mesafe farkla kurtuldu.Eğer kaza olsaydı bu da istatistiklere "motor kaza"sı olarak geçecekti ama ben ordaydım,ben bunu motor kazasından saymazdım.Bilerek isteyerek keyfine yapılmış bir şaka hareket gibi.Bir daha o genç arkadaşla tuvalete bile gitmedim, motor sürmek bir tarafa kalsın.
    doghouse, espresso ve Metilen bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Bu forumda uzun uzun yazınca kimse okumuyor arkadaş. Kavga dövüşün olduğu başlıklar coşuyor her zaman. Adam bilgi paylaşmıyor, karşısındakine sözünü geçirmeye çalışıyor arada küçümsüyor saygısızlık yapıyor satırlarca yazıyor... Bunlar sayfalarca gidiyor. Mühim konular es geçiliyor. Sonra forumdaki elemanları kazalarda görüyoruz.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Bu grubun geçen aylarda bi kazası daha olmuştu galiba yine birisi vefat etmişti. Allah rahmet eylesin.

bilinç yok saygı yok eğitim yok, motor sürmek Sabır-azim-kararlılık-nefsine hakim olma ve teknik gerektirir, adamlara anlatıyoruz laf işitiyoruz, uzun yola hangi motor uygundur yazıyoruz tonla laf işitiyoruz, sanki olmaz diyoruz, doğrusunu yazınca millette bir savuma aksini idda etme, ben gittim o gitti oldu bak örnek al tarzı davranışlar.... yok aga düzelmeyiz biz....

bu işin kolayı var, hız yapan motorcumu, 1. ceza 2. ceza 3. cezada direk ehliyet ölene dek iptal, SS motormu, kimse kusura bakmasın bu motorların yapılış amacı PİST yarışları, dünyada sektör olmuş herkese satıyorlar, yanlış, satışı yasaklanacak, pist dışında kullanılmaz, silah gibi prosedürü kullanım yeri olacak arkadaş...

karayolunda sürüşte, uzun yola sadece uygun ve bu iş için yapılmış motorlara izin verilecek, şehir içinde naked motorlara ve skutırlara ve uzun yol motorlarına izin verilecek, uzun yola skutırla nakedla 125 likle falan çıkılmasına izin verilmeyecek, daha bir sürü şey koyacaksınki millet ölmesin, zorla yapacaksın çünki adam olmayız biz, asla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)