Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

600rr Kaza, çarpma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    geçmiş olsun !!! bilginozi
    zaferce ve leopessia ikinizde iyi insansınız. sizin gibi iyi niyetli iki insanın birbiriyle tartışması gülünç ve ilginç geldi.

Her neyse bilginin anlatmak istediğini ben çok iyi anladım.

Zaten hatasını kabul etmiş kendisi.
    ve o mesafede duramayacak ve kaçamayacak olması o hızlarda mümkün olsada motora yeni alışan birisi için mümkün olmayabilir.
    frenlemeyi öğrenmek tıpkı ip üzerinde yürümek gibi bir iştir. yani aslında sanattır. sizi kurtaracak olan sanat.
    benim bir çok videolarım var. genelde frenleme üzerine çalışma videoları bunlar.

ve bu eğitimde aldığım pratik frenleme videolarıdır. fren yapamassanız yani çarpmanıza az bir mesafe kaldıysa hemen boşluğu aramanız gerekiyor. bu videoda mevcut.
    yani bu hakimiyet eğitiminde bu frenlemek için geç kalınmış ise doğru manevra ile boş bulduğunuz yere ani bir kontra ile girmeniz gerekiyor. eğitimde bununla ilgili şeyler gördük. ve günlük kullanımda bu pratikleri yaparak şuan hayattayım.

Aynı olay benimde başıma gelmişti.

trafik aniden duruyordu ve araçların hızlı bir şekilde ilerlediği yolda çok aniden trafik bir anda 100 km hızlardan 20 km hızlara kadar düşer özellikle istanbul e5 te.

Ancak ben eğitimde ve sonradan yaptığım frenleme olsun diğer çalışmalar olsun hep meyvesini vermiştir.

ve şuan 22000 km dir 600 cc motorumla hiç kaza yapmadıysam kesinlikle ve kesinlikle eğitim + pratikler+ motora alışma( bunun için en az 20000 km aynı motoru sürmek gerekiyormuş uzmanlar diyor.) ve kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum. benim videolarıma gir göreceksin hangi aşamalardan geçtiğimi ve nasıl geliştirdiğimi.

Yanlız eğitim ile iş bitmiyor.
    eğitimden sonra asıl işin özü o eğitimdeki işlevleri çalışmaları aksatmadan sürekli tekrarlamak gerekiyor. yoksa ben eğitim aldım artık kaza yapmam dersen işte o an kaza yaparsın.

Eğitim sizi şahsi fikrim kazalardan yüzde 20 kurtarır.
    eğitim sonrası o eğitimde alınan bilgileri tekrarlayıp kendinizi geliştirirseniz bu kazalardan kurtulma riski yüzde 80e kadar çıkar.

Ne kadar uzağı süzerseniz okadar rahat gidersiniz. ha birde takip mesafesinin önemi burdada ortaya çıkıyor.
    aklınızda her zaman şunu düşünün. ulan ben bu hızda gidiyorum ama önümdeki araç aniden durursa;
    arkadan çarparmıyım diye her araç için bunu düşünerek sürerseniz bu tür kazalara karışmazsınız.Hatta bununla ilgili bir kaç videom vardı atayım belki size tecrübe olur.
    örneğin bu videomda takip mesafesinin önemini anlatmaya çalışıyorum. 7.10 dk ile . 7.22 arası bir izle.

Bu videoyuda belgrat ormanlarına giderken çekmiştim. buradada takip mesafem ile ne kadar rahattım.

Bu videomdada engele kitlenmeme pratiği kendimizi hemen boşluğa çekme pratiği

bu en son videomdada doğru frenlemenin mesafeye etkisini amatörce paylaştım. not bütün videolarım amatörce olup çalışma amaçlıdır.

bilgin kardeşim özgüvenin çok yüksek olduğunu bizimle kaza videolarını paylaşarak zaten göstermiş oldun. çoğu kişi bunu yapamaz.
    sendeki fazla özgüven bazen tehlike yaratabiliyor. herşeyin fazlası zarardır. fazla özgüven fazla risk yaratır. yani motor sürerken fazla özgüven değilde paranoyak şizofren olmalısın tıpkı benim gibi bol şans....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

zapalka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar fren sesi benden geliyor, herkesten özür dilerim.
    Loser, Sokollu, zulu ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBF 600
    çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın

HunteRHunteD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 FA
    geçmiş olsun tekrardan. takip ettigim kadarıyla baya ilgili sosyal ve iyi niyetli bir arkadaşsın. bunu diger yorumlarda msjlarına rastladıgım kadarıyla gördüm. nazicane tavsiyet bakışını biraz daha yukarı çekmen yönünde olacak. 600 rr zaten otoruş pozisyonu olarak insanı aşagı bakmaya zorlayan bi yapısı var. önündeki arabayı degilde 3 araba öteyi görmeyi çalışır gibi bakışını kaldırırsan bu tip sürpriz kazaları yaşamazsın. bi egitimde bahsedilmişti heraldle çizgifilmde çakalla road runner (namı deger bip bip) koşuşturmasında çakal hep kovalarken biyerlere çarpıyor. biraz ilerisine baksa hiç biyere çarpmadan giderdi demişti egitmen. buda o hesap işte

af edersiniz ama orada sende suç yok sayılır, otobanın ortasında en sol şeritte bastılar frene öndeki bmw bile zor durdu hafif sağa kırdı 3-5 defa izledim ama yapcak pek bir şey yoktu, bundan fazla takip mesafesi korusan yandaki herif önüne geçicek ya da arkadaki kornaya basıcak, önde zorla fren yapması gereken adam 4lü açar bişey yapar, çok boktan bir ülkeyiz maassmah

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    geçmiş olsun hocam umarım sadece maddi zarar vardır

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birgün aynaya baktığımda arkamda bilginoziyi görürsem yol vermek için zaman bulabilirmiyim acaba
    Mengu16 ve zulu bunu beğendiler.

stanly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Geçmiş olsun, hızınız 42. 36 değil.

Geç ve yetersiz frene basma durumu var.

Motosikleti
    Café Racer
    Yapmış olduğunuz iki hatayı da izledim. Bazı arkadaşlarımız gerçekten dürüst olmayı başarabilmiş, kimisi farklı şekilde size bir şeyler iletmeye çalışmış, kimisi kızmış haklı olarak. Şahıs olarak tanımasam da yazdığı her postu dikkatli bir şekilde severek okuduğum üyelerde bu konuya yorum yapmış ve kendilerini kırmışssınız. Düzgün bilgi edinebildiğimiz sayılı üyelerimiz varken onları da kaybediyoruz yapılan yorumlar sayesinde, saygı göstermeyi ve kabullenmeyi bilmiyorsunuz, öğrenemeyeceksiniz de. Hiç umudum kalmadı bu konuda.

Motosikleti bir şeylerden çekinirmiş, korkarak, elinizin altından kaçacakmış gibi kullanıyorsunuz. Ya düzgün bir şekilde 2-3 aşama eğitim alın ya da motosikletinizi yakın. Bir gün daha büyük bir kazaya sebebiyet vermekten de mi çekinmiyorsunuz? Rica ediyorum siz bu motosikleti kullanmayın!

aman abi yapmayın.

onun 600rr'ında abs var.
    türkiye'de birtek onda var.
    600rr 'ına abs taktı
    o yaptı
    o

not : bu mesaj tamamen mizah amaçlı yazılmıştır.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Neden tekrar hortladı bu konu

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    geçmiş olsun, ben de çok komik bir şekilde Ramazan'da iftara yakın bir vakitte motoru yatırmıştım, o günden belli oruçluyken sürmüyorum...

OwnRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC390
    Konu iyi hortlamış, biraz geç oldu ama geçmiş olsun...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman abi yapmayın.

onun 600rr'ında abs var.
    türkiye'de birtek onda var.
    600rr 'ına abs taktı
    o yaptı
    o

not : bu mesaj tamamen mizah amaçlı yazılmıştır.
    vesikalık fotosu varsa photoshopla
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bu konu bitmiyor kapanmıyor arkadaş ne konuymuş :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Öncelikle tekrardan geçmiş olsun...Allah korumuş diyelim...kanalından tüm kazalarını izledim...temiz sürüş yapıyorsun aslında...kardeşimle forumdan hukukumuz var...yani sürüşün geneli temiz..uygun devir sabırla doğru zamanda doğru hızlanmalar...ama maalesef sıkıntı frenaj ve konumlanma da...

bende bir zamanlar iyi bir şoför olduğumu söylerdim...ama park ve manevram berbattı...babam daha parketmeyi bile bilmiyosun iyi şoförüm diyosun derdi...sonra makam şoförü oldum ve şimdi babamı eleştiriyorum...önüne aniden çıkan arac seni özellikle motoru yatırmaya itti..hızın çok yüksek değildi..belkide orada kurtarabilirdin ama motoru yatırmayı tercih ettin...

diğer bir kaza da da çok şanslıydın...o çarpmadan sonra biraz daha sola savrulsaydın karşıdan gelen bir aracın altına girmiştin...tamamen şans ve kısmet diyelim...

ben her kazamdan ders çıkarırım ve bir süre kendime gelemem..biildiğin motordan soğurum...

kontra nedir halen bilmem...sağa dönen virajlarda azcık dışa savrulurum..ama motorumun limitlerini bildiğim için elim ayağıma pek dolaşmaz..herşeyin kontrolüm altında olduğuna inanırım...bu önüne çıkan aracın aynısı Maçka Swisotel ara sokağından zınk diye çıktı durup duramayacağımdan emin bile değildim ama arka ve öne aynı anda asıldım özellikle arkayı kaydıra kaydıra yerde iz bırakarak son anda durdum diyebilirim...

temiz sürüşe rağmen seni hayatta ve sele üstünde tutan işte o son refleksler...dikkat dağınıklığın olabilir...veya reflekslerin çok iyi olmayabilir...kaza yapa yapa tecrübe kazanılmaz bence...düşe kalkada öğrenilmez...nacizane tavsiyem bene bu kadar kazadan sonra dördüncüsü olmadan bazı kararlar alman...acaba ben bu makineyle ne kadar daha giderim...yani bir hedef kilometre koyup ona ulaştıktan sonra satmak...bence senin tavrın tarzın tourıng...o kadar çok seçenek var ki...yani dik oturuşla belkide asfalta hükmedeceksin bir kaza bela daha olmayacak...kontrolün sende olması gerekiyor...

ve inanmayacaksın bende acayip bir huy var...kaza yaptığım motordan bile soğuyup hemen satıyorum...

Thigoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wing Go
    Abi ben senin bir önceki kazanı da izledim, subjektif fikirlerimi belirtmek istiyorum.

Bana göre senin frenleme ve motor hakimiyeti konusunda sıkıntıların var.
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    arkadaş hayatını kaybetmiş allah rahmet eylesin

Son kazasını yapmış .

Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır versin.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Allah rahmet eylesin,üzücü bir durum ama gerçekten 600cc makineler ciddi tecrübe sahibi olunmadan kullanılmamalı.İlk kaza videosundada yorumum olmuştu ama artık ne fayda,ailesine sabırlar diliyorum.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)