Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yine Ortaköy Opet'in önünde kaza!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gundogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Her zaman dediğim gibi çoğu arkadaş motorlarını kontrol edebilecekleri limitlerin üzerinde kullanıyor. Bu olayda kurallara riayet edilse emin olun kimsenin burnu kanamazdı. Rahmetli öyle sıkıntılı bir kavşaktan en az 70 le geçiyor, zaten 10 metre gerisinde bir sıkıntılı kavşağıda tahminen yine aynı hızla geçmiş. Kadına bi şey demiyorum artık denecek her şey söylenmiş. Bu yol günlük olarak kullandığım bir yol ve her metrenin ezbere bilirim, zaten hız sınırını burda 50km. Bence bu bile fazla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    or....u karı diyorum başka da birşey demiyorum...yeter artık bu pislik hareketlerden bıktık...biraz beklesene bok mu var ne acele ediyorsun...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    "Her zaman karşıdakinin en aptalca hatayı yapabileceğini düşünerek motosiklet kullanmak zorundayız"a net bir örnek daha... Yazık. Özellikle arkada bir can daha taşırken çok daha temkinli olmalıyız çünkü bu gerizekalı araç sürücüsü gibi en az bi kaç yüz bin daha trafikte cirit atıyor...

Ne kadar sürat, o kadar manevra ve kaçış için zaman kalmaması. Bu şekilde benzer durumlardan sırf hızım düşük olduğu için 2-3 kere kurtulmuşluğum var. Çünkü insana düşünmek ve kaçmak için o çok değerli bir kaç milisaniyeyi veriyor böyle yollarda yavaş ve temkinli kullanmak.
    barodi bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam o arabanın solundan çok rahat geçerdim, yazık olmuş.
    valla yeni sayılacak bir sürücüyüm ama benim de aklıma ilk gelen o oldu frene basıp biraz hız düşürülüp zaman kazandıktan sonra BMW nin arkasından geçilebilirdi ama galiba önce kadının yola girebileceğini öngöremedi sonra da panik yaptı çünkü kaçınmak için hiçbir çabası olmamış bodoslama tabir edeceğimiz şekilde girmiş araca... Allah rahmet etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genç bir hayat daha gitti kadın sürücülerden allah hepimizi korusun
    risk konusunda kadın sürücülerin ticari sürücülerden çok sonra geldiğini kabul etmek lazım daha dün hayvan bir ticari taksi sürücüsü ben Barbaros Bulvarından çıkarken, üstelik kendisine kırmızı yanarken yola girdi... kadınlar belki biraz korku, endişe, konsantrasyon sorunu nedeniyle tehlikeli olabiliyorlar ama genellikle kötü niyet barındırmıyorlar ( istisnalar vardır muhakkak ) ama erkek sürücüler ve özellikle ticari taşıt kullananlar içlerinde insan donanımı ve hayvan yazılımı ile piyasaya sürülüyorlar sanki....
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumlarim,

1- o surucu ben gormedim onlari demis. Yalan. Gormediysen nereye bakiyordun? Bence gordu ve su klasik "motor o gecer suraciktan diye umursamadi. Birde bunun "motor o duruverir" versiyonu var ki.... Neyse!
    2- o kadin surucunun yaptigi donusu hepimiz araba direksiyonunun basindayken yapariz. Donus kanunen kusurlu oldugunu degistirmez bu.
    3- motorda surucude kask var artcida yok. Keske artcida da olsaydi. Belki bu kadar agir yaralanmazdi. Motorun hizi banada birazcik hizli geldi. 60-70 km gibi bir hiz sanirm. Degilse bile, eger cocugun ailesi guclu bir aile degilse, o motoru kusurlu cikarmak icin hizli olarak hesaplayabilirler.
    4- o durum bana olsaydi kacardim diyenler, yarinizdan fazlasinda, Allah korusun oyle bir durumda basiretiniz baglanir. Kontra falan hikaye olurdu.
    5- ne konussak bos, olan gencecik bir cana oldu. Allah ailesine sabir versin.
    5- bu ulkede motor kullanmak delilik.

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Bazı arkadasIarın da dediği gibi arac hataIı oIabiIir ama bunu dusunmek gerek, kontroIIü ve yavas oIsaydın o motoru durdurabiIirdin.
    bu tarz durumIar bir cok kisin basına geImistir. aItındaki motor gordugum kadarı iIe Tri..ph marka, gerektiğinde iyi gidebiIen bi aIet. Ayrıca kazayı yapan kişi araca çarpmadan evveI frenIeme yapmaya caIışmış, hatta on tekeri kaydırıyor ve hafif kaymış vaziyette çarpıyor arabaya. videoyu yavasIatarak izediğinizde daha iyi gorebiIirsiniz. tehIikeyi biraz onceden sezmek gerek.Artçıyı kasksız bindirerek zaten basta hatayı kendisi yapıyor. AIIah rahmet eyIesin. mekanı cennet oIsun. bu konuda umarım ki bir cok kişi ders çıkarmıştır.
    YoIunuz açık osun.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Artçıda kask takılıymış fakat bağlamamış sanırım ki çarpma esnasında başından fırlıyor bu durumda açıkça görülüyor videoda

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    İnsanlar motoru bisiklet gibi görüyor. Saatte 5-10 km hızla gidiyoruz biz de. Frene bastığımız anda durabiliyoruz.
    Hatta bize kızıyorlardır, gidin parkta binin motorlarınıza diye. Karayolları sadece onların hakkı.

Her an "AAAA motorlarada mı yol vermemiz gerekiyor" diyenlerle karşılaşmak mümkün. Yada üstünüze üstünüze, gözünü karartmış bir şekilde gelen otobüs, minibüs veya taksi şoförleri ile karşılaşmamız.

Gereksiz yere oksijen tüketen ne çok insan var...
    polo34 bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölmediğimiz her gün için şanslıyız.
    Emaneten yaşıyoruz.
    aynen öyle düşünüyorum bazen :(

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Maltepe Üniversitesinden bir arkadaş motosikletle u dönüşü yapan taksiye vurdu ve öldü. Şimdi bu arkadaş maalesef vefat etti. Daha çok canlar yanacak o yolda. İstanbul'un en tehlikeli yollarından biri. Çoğu sürücü vurdumduymaz, bencil, ahlaksız. Oranın bir an önce bölünmesi ve sık aralıklarla yüksek kasislerin konulması lazım. Allah rahmet eylesin arkadaşa. Çok üzücü
    aynı olay şişlide gece u dönüşü yapılmayacak yerde yapan bir taksiye çarpan bir öğretim üyesinin ölümüyle sonuçlanmıştı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:00 ----------

Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar motoru bisiklet gibi görüyor. Saatte 5-10 km hızla gidiyoruz biz de. Frene bastığımız anda durabiliyoruz.
    Hatta bize kızıyorlardır, gidin parkta binin motorlarınıza diye. Karayolları sadece onların hakkı.

Her an "AAAA motorlarada mı yol vermemiz gerekiyor" diyenlerle karşılaşmak mümkün. Yada üstünüze üstünüze, gözünü karartmış bir şekilde gelen otobüs, minibüs veya taksi şoförleri ile karşılaşmamız.

Gereksiz yere oksijen tüketen ne çok insan var...
    evet hemen duracak sanıyorlar, sorun da burada ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu orayı trafiğe kapatıp bi eylem tarzı birşey yapmak gerek, istanbul MT kalabalık halbuki? burada en son bir Tırın yayanın üzerine devrilmesi sonrasında kavşak iptali,2 yaya vefatında üst geçit ve geçenlerde çok yakın arkadaşım Can'ın vefatında halıdere yoluna komple mobese sistemi yapıldı.. merhuma Allahtan rahmet yetkililere de Allahtan insaf ve vicdan diliyor, bayan sürücülere de tam gaz isyan ediyorum..
    yolun ortasındaki şeritlerin oraya plastik dubaların yere sabitlenip oraya dönüşün engellenmesi gerekse de araya hatırlı kişiler girip o petrol istasyonunun gelirinin düşmesini önleyebilirler, hemen ileriden u dönüşü illa ki var ama kolayı varken... varsın ölsün birileri, ülkemizde can pahalı mı ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

sen istediğin kadar iyi kullan motoru ama biri gelsin carpsin sana hayatını kaybet motor sürmek güzel zevkli ama sonclari bazen cok kötü olabliyor

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Birazda trafiği anlamak var. Tecrübe diyoruz. Kimin nerde ne yapabileceğini önceden sezmek ve ona göre pozisyon almak.

Sadece önümüze bakıp, aracımızı kontrol etmeye çalışmak yerine her tarafı kontrol altında tutmak.
    Yolda diğer araç sürücülerinin gözlerine bakarak bile ne yapacağını farkedebiliyorsunuz. Önünüzdeki aracın sürücüsü bayansa ona göre davranıyorsunuz.

Arabayla İzmit istikametinde ilerliyorum. Bir an araç yoğunluğu arttı. Sağımdaki tırı sollamaktan vazgeçtim çünkü tırın önünde birşeyler oluyordu. herşey 1 sn içinde olup bitti. Tırın önündeki kamyonun hızının, yanımdaki tırdan çok daha yavaş olduğunu farketmemle sağımdaki tırın önüme sert bir şekilde kırması hala gözümün önünde. Fakat tırın önündeki durumu farkettiğimden önüme kıracağını tahmin ettim ve gereken tedbiri aldım. Tır sürücüsü defalarca özür diledi benden.

Bunun gibi o kadar çok olay geçtiki başımdan, anlatsam roman olur.

O motosikletçinin yerine koyuyorum kendimi. Bayan sürücü hızını hiç düşürmeden sola kırmamış. Sola yanaşmış ve sağından araçlar geçmiş. Yavaşlamasından ve bayan sürücü olmasından bir terslik çıkaracağını, her an her şeyi yapabileceğini öngörebilirdim. Gerçi o yolda o süratlere de çıkmam gerçi...
    bikerboi bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Allah rahmet eylesin, gerçekten bu şekilde ölmek ve bu yaşta gerçekten çok üzücü, ardında kalanlara Allah sabır versin, umarım yaralı bayanda bir an önce iyileşir...

Burada bir çok arkadaşa katılıyorum gerçekten bayan sürücüler çok dikkatsiz ve bencilce araç kullanıyorlar, sanki bir restorana girerken bir baydan önce kendisinin girmesi gerektiği gibi trafiğe de dalabiliyorlar, en yakın şahit olduğum kaza ise rahmetli halamın kazası idi. Arabayı mıcırlara kaptırdı ve sonuç vefatı oldu, orada bende ölebilirdim zaten baya sıkışmışım araçta. Neyse fazla uzatmadan şunu demek istiyorum, beyler lütfen çevrenizde araç kullanan yada kullanacak olan bayanları bilgilendirin, sizler ne kadar onları eğitmez göstermez ve teşvik etmezseniz inanın daha çok çekeriz bayan sürücülerden... Ben kendimi bildim bileli hep trafiği izlemişimdir, şehir içi şehirler arası, hatta liseye giderken otobüste kendime oyun edinmiştim tutunmadan durabilmeyi ki aracın ne zaman gaz vereceğini ne zaman fren yapacağını ne zaman sağa ve sola döneceğini kestirmeye çalışarak, ayrıca uzun yolda hep babamı seyrederdim veya otobüse binmişsem önde oturuyorsam uyumaz izlerdim... Şimdi ise mükemmel kullandığımı iddia edemem ama dikkatliyim her zaman kontrolümü yaparım, aracımın gücüne göre hamleler yapar hatta gerekirse beklerim geçeni, çünkü kimdir nedir serseri midir acelesi mi vardır ruh hali nasıldır benim dışımda araç kullanan sürücülerin... Ayrıca bilen arkadaşlarımdan eğitim alırım, asla ben şimdi oldum demem çünkü bunun sonu yok her daim birşeyler fark ediyorsunuz sürüşünüze birşeyler daha katıyorsunuz... Hiçbirşey canımızdan kıymetli değil, acelemiz olabilir ancak karşımızdakine hiç güvenmemek lazım, usülünce tedbirimizi alıp o şekilde hareket etmek lazım, kurallara da uymak lazım ama siz kurallara uyarken sizi taciz eden tipler o kadar çok ki, kavşakta sağınızdakine yol verdiğiniz de arkanızda ki size korna çalıp sizi zor durumda bırakabiliyor...

Arkadaşlar sonuçta baylar bayanlara göre araç kullanma konusunda kesinlikle daha yetenekliler, ancak dediğim gibi kullanan yada kullanacak olan yakınınızda ki bayanları hor görmeyin, eğer gerçekten yeteneği varsa destek olun eğitin, inanın gerçekten o zaman motor yada araç kullanabilen bayan varmış diyebileceksiniz...
    barodi bunu beğendi.

garfield1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çarşamba akşamı geçtim oradan Allah korusun hepimizi

http://www.change.org üzerinden imza kampanya başlatabiliriz

İstanbul Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlügü Trafik Şubesi'ne yol ortasına şerit konması ve benzin istasyonuna dönülmesini engelleyen bir tertibat alınması sağlanabilir.

Koç Grubu ve OPET Yönetimine mektup yazılabilir.

Son olarak da bir hafta sonu benzin istasyonu önünde 100 - 150 motor toplanıp kazaların fotoğraflarıyla basına açıklama yapabiliriz

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birazda trafiği anlamak var. Tecrübe diyoruz. Kimin nerde ne yapabileceğini önceden sezmek ve ona göre pozisyon almak.

Sadece önümüze bakıp, aracımızı kontrol etmeye çalışmak yerine her tarafı kontrol altında tutmak.
    Yolda diğer araç sürücülerinin gözlerine bakarak bile ne yapacağını farkedebiliyorsunuz. Önünüzdeki aracın sürücüsü bayansa ona göre davranıyorsunuz.

Arabayla İzmit istikametinde ilerliyorum. Bir an araç yoğunluğu arttı. Sağımdaki tırı sollamaktan vazgeçtim çünkü tırın önünde birşeyler oluyordu. herşey 1 sn içinde olup bitti. Tırın önündeki kamyonun hızının, yanımdaki tırdan çok daha yavaş olduğunu farketmemle sağımdaki tırın önüme sert bir şekilde kırması hala gözümün önünde. Fakat tırın önündeki durumu farkettiğimden önüme kıracağını tahmin ettim ve gereken tedbiri aldım. Tır sürücüsü defalarca özür diledi benden.

Bunun gibi o kadar çok olay geçtiki başımdan, anlatsam roman olur.

O motosikletçinin yerine koyuyorum kendimi. Bayan sürücü hızını hiç düşürmeden sola kırmamış. Sola yanaşmış ve sağından araçlar geçmiş. Yavaşlamasından ve bayan sürücü olmasından bir terslik çıkaracağını, her an her şeyi yapabileceğini öngörebilirdim. Gerçi o yolda o süratlere de çıkmam gerçi...
    Kesinlikle katılıyorum. Tabi elimizde olmayan ve kurtulmanın pek mümkün olmadığı durumlarda da kalınabiliyor bazen. Ancak onun dışında önünüzdekini ve arkanızdakini değil, önünüzdekinin önünü ve çaprazınızdakileri bile iyice kontrol etmek gerekir.
    nietzsche bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)