Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine Ortaköy Opet'in önünde kaza!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    protesto varsa bayram falan dinlemem gelirim. çok küfür ettim. aynı olayları yaşıyorum kaç gündür. örnek olarak bursa sayfasından copy paste:

kaç gündür merkeze gitmek zorunda kalıyorum izmir yolunda en sol şeritte ortalama 90km hızla gidiyorum. orta şeritteki arabaların hızı genelde 50-70 arası olması nedeniyle genelde orta şeridi kullanmıyorum.
    dün akşam tam iftar saatlerine yakın yine izmir yolundayım artık acemlere geldim trafik iyice sıkışık ama sol şerit ortalama 80in üzerinde akıyor ama millet hiç fren mesafesi bırakmadan öndekini takip ediyor o hızda. ben de yine o hızda hiç fren mesafesi bırakmadan öndekini takip ediyorum. (bırakamıyorum çünkü arkadaki araba önümde 5 metre boşluk görünce selektör çekiyor motorun dibine giriyor. aynı olayı önceden yaşadığımdan deneyimliyim.) arkadan bir transit geldi selektör çekmeye başladı. bir dibime giriyor bir fren yapıp yavaşlıyor sonra tekrar basarak dibime giriyor. ama çok kötü yani adam dayanamıyor. öncelikle. arkadaşım:
    1) zaten o yolda hız sınırı 70km biz gidiyoruz 80-100 arası hani hız sınırını topluca aşmışız bir şey demiyorum.
    2) önümde ve onun da önünde araç var trafik kitli
    3)hani beni geçtin öndekini nasıl geçiceksin
    4) ben o hızda giderken neden orta şeride geçeyim
    5)ehliyetini kasaptan mı aldın da beni öldürmeye çalışıyorsun. bir değsen arkadan leşimi toplarlar o yoldan.
    6)iftar saatiymiş millet sinirliymiş. arkadaşım bana ne ya bana ne bak ben acıkınca çok sinirli bir insanım bu sorunu da yenemiyorum bu yüzden tutmuyorum oruç. yaramıyorsa tutma arkadaşım iki aç kalıcaz diye adam öldürcek moda girmenin anlamı nedir. lütfen yanlış anlamayın arkadaşlar.
    7) senin o koca ticari araçla beni geçme hakkın mı doğuyor?
    8)hani beni bırak öldür beni o yolda ama arkamda da insan var be kardeşim!!!

bu adam yüzünden sırf arkamda arkadaşım var diye orta şeride geçtim yoksa o şeridimden kimse beni çıkaramazdı. sonra noldu? bu sefer ben arkasına girdim bütün yok boyunca adamı takip ettim. sadece bir motorluk mesafe ilerlemiş oldu. artık yaşayasım kalmadı bu ülkede. neden çevremizde herkes böyle? yöneticiler daha da beter.
    öldürmeye teşebbüsten yargılanmalı böyle insanlar. ama her gün yarım saatlik motor maceramda bu adamlardan 3 tane çıkıyor karşıma. bu motor zevkimi elimden alıcaklar bu gidişle. bırak binmiyorum ya da bu ülkeden gidiyorum diyicem.

çok küfür ettim ama sakinleşemiyorum.
    nasıl kafa, nasıl bu adamlara anlatılır öğretilir bu. kim bilir...
    şimdi bu kadın da kıçı rahat koltuğunda kliması açık yol onun bakmadan çıktı aldı götürdü birini. arabadan bile inmiyor. bu kadının peşine düşmek istiyorum devlet sokmasa o hapse bunu ben sokturmak istiyorum. bunlardan kaç tane var.
    artık türkiyede motor kullanmak istemiyorum. sadece 3-5 km'lik mesafede kullanıcam sanırım :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

keşke sağa değil de sola yatırsaydı o motoru. keşke... lan..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    motoruma artçı binenlerin özellikle yengenizin ve benimle birlikte sürüş yapanların bana söylediği söz.

"çok kornaya basıyorsun"

ben kornaya basmıyorum okuduğum trafiğin notasını çalıyorum! bunu anlamıyorlar, hatta ve hatta extra korna taktım motoruma. bazen korna frenden daha çok önem kazanır istanbul trafiğinde.. bir aracın hangi hareketi yapabileceği potansiyelini akıldan çıkartmadan sürmek.. ahh ahhh

ölüm geldimi herşey boş

ayhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250 r
    allah rahmet eylesin

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    geçenlerde aynısı benimde başıma geldi, şerefsiz geldiğimi göre göre önüme daldı lastikleride yeni değiştirmiştim. kılı kılına durdum eski lastikler olaydı rahmetli ufuk olacaktım

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen annemiz babamız belki bize güveniyolardır ediyolardır ancak başkasına nasıl güvenip izin versin. Elin bebesi gelir çarpar. Bende yeni scooter aldım, her aile gibi bizimkilerde karşıydı motora. Onun yerine araba alalım diyolardı ben ısrar edince artık aldılar sağolsunlar. Şimdi içim içimi yiyor Allah korusun bana bişey olursa geride bıraktığım ailem nasıl üzülür diye
    Tek korkum onların üzülmesi...
    Bu psikolojik baskı bende de var maalesef ama bazen sırf bu yüzden 600lük motorla scooter gibi gidiyorum etraftaki kebapçıların, sucuların tacizlerine aldırmadan.

Hayatını kaybeden kardeşimizin mekanı cennet o bmwli katilinde....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoruma artçı binenlerin özellikle yengenizin ve benimle birlikte sürüş yapanların bana söylediği söz.

"çok kornaya basıyorsun"

ben kornaya basmıyorum okuduğum trafiğin notasını çalıyorum! bunu anlamıyorlar, hatta ve hatta extra korna taktım motoruma. bazen korna frenden daha çok önem kazanır istanbul trafiğinde.. bir aracın hangi hareketi yapabileceği potansiyelini akıldan çıkartmadan sürmek.. ahh ahhh

ölüm geldimi herşey boş
    Bende çok basıyorum sorana da İstanbul style diyorum. Sırf bu yüzden ses egsozu düşünüyorum

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.

Fakat motosiklet biraz kontrolsüz ve hızlı girmemiş mi?
    nereye girmemiş mi? Ne kontrolü? hızı 100 falan degil.. Kavşak yok.. vurmadan önce frenlere asılmış rahmetli motoru yatmaya başlıyor.. Bu kontrolsüz giriş falan değil cinayettir aga!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

abi ben kazanın olduğu yeri trafiğe kapatalım derim!!! Yapalım lan duysunlar artık sesimizi!!!
    Bilalancer ve ilovetrance bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayret otomobil motosiklete çarptı diyebildiler nihayet.

Kamera görüntüleri olmasa tam tersinin söyleneceğine adım gibi eminim.

"Aşırı sürat yapan motosiklet sürücüsü dönüş yapmakta olan otomobile çarptı" diyeceklerdi ve katil sürücü aklanacaktı.

Buna benzer bir kazayı akarabam yaptı. O U dönüşü yapmak istediğinde motosiklete çarptı ve sürücü hayatını kaybetti. Kamera kayıtları sadece 6 ay katil sürücü akrabamı içerde tutabildi.

Ölene Allahtan rahmet ailesine de sabır diliyorum. Bu son olur inşallah.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    O yol kullanım açısından İstanbulun en saçma sapan yoludur.
    Laila sı reina sı trafik vakfı otoparkı , macro marketi , opeti , migrosu . Bunların hepsine saçma sapan girip çıkan admalarla dolu. Birde akşamları vale terörü ve taksici terörü varki evlere şenlik.

O yolda ilk değil bu. Sonda olmaycak. O yolda olacakları kestirmek çok zor. Paronayak olmak lazım. Önünüzde gidenin bir anda durup geri geri gelebileceğini , sola sinyal verenin aniden sağa kırabileceğini arkanızdan gelenin sizi yok sayıp üstünüzden geçebileceğini düşünmek lazım.

Ortaköyün ve arnavutköyün trafiğinden çıkan sürücülerin gazı köklediği noktadır burası.

Herkes kendi kuralını koyuyor.
    mete_han, sakinseytan ve electricsky bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Gördüğüm kadarıyla hepimizin başına gelebilecek vahim bir kaza. Burada önemli olan o araç sola kırdığında durabilecek hızda olmaktaymış.

KAdının sizi göre göre sola dönmeyeceğini düşünü veriyorsunuz. Kavşak ve yaya geçidi bölgesi. Durabileceği hızda kesinlikle değildi. Zaten yaptığı panik fren ile hiç yavaşlamadı motoru yatırdı.

Muhtemel kadın tutuksuz yargılacak sonra da az bir ceza alacak. Allah rahmet eylesin.
    acayüp bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gördüğüm kadarıyla hepimizin başına gelebilecek vahim bir kaza. Burada önemli olan o araç sola kırdığında durabilecek hızda olmaktaymış.
    Tüm şehir içi hız sınırlarıda buna göre ayarlanmıyormu. Her ne kadar sıkıcıda olsa hiçbirşey kaza yapmaktan daha sıkıcı olamaz.
    Her iki tarafında hatası varmış. Yeni seyrettim videoları motosiklet hızlı , araç olmaması gereken bir dönüş yapıyor. Ve vahim sonuç.
    Allah kalanlarına sabır versin. Kadın ne ceza alır yada alırmı çok merak ediyorum.

Allah hepimizi böyle tehlikeli tesadüflerden korusun. Herşey saniyelik

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler ,

Tamam yaşlı lanet olası zengin züppesi aptal kadın sürücü %100 hatalı.

O motoru kullanan genç çok mu masum ????

Her zaman demiyormuyuz "her kazada mutlaka bizler suçluyuz diye" .

Basit bir kaçış manevrası ile kurtulabilecekken pisi pisine ölmek çok çok acı.

Gencecik bir adam gitti işte , ne olurdu birazcık daha bilinçli olsaydı , kavşağa yaklaşırken bir gerizekalının biri önüme kırabilir diye düşünüp hızını biraz düşürseydi.

Çok ucuza ölüyoruz gençler.

Sola kontrolsüzce dönen o aptaldan dışarıda binlercesi var ....

Onlar bu aptallığı hep yapacaklar.

Bizler birşeyler yapmak zorundayız , kendimizi koruyacak önlemleri almayı öğrenmeliyiz yoksa ;

Yoksa ne mi olur ????

BMW servise gider bir hafta sonra pırıl pırıl çıkar.

Kadın tutuksuz yargılanmak üzere mahkemeye çıkar.

Genç kız uzun bir tedavi sürecinden sonra hastaneden çıkar

Ama

Ama

o gencecik çocuk mezarından nasıl çıkacak ????
    Kazada hayatını kaybeden arkadaş böyle bir karşılaşmaya hemde artçıyla yakalandığı için şanssızmış. Çünkü artçısız yada iyi bir artçı ile kaçış manevrası yapmak mümkünken deneyimsiz bir artçının varlığı menevrayı imkansız hale getirebiliyor. Hatta dengenin bozulmasına bile sebep olabiliyor. Biraz da hızlıyken yakalanmış. Fakat yeterli beyin hücresine sahip olmayan bu kadın kazanın asli sorumlusudur. Umarım bir daha trafiğe sürücü olarak çıkmaması için gerekenler yapılır.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Araç sürücüsü kesin telefonla konuştuğu için motoru görmedi. Yoksa görülmemesi mümkün değil. Bu yüzden araç içerisinde telefonla konuşma cezasının kırmızı ışıkta geçme cezasından daha yüksek olması gerektiğini düşünüyorum.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Adam kazadan hemen sonra can vermeden once kafasini kaldirmaya calisiyor :( yahu arkadaslar en azindan istanbuldakiler,vakti olan musait olanlar gidip eylem yapmali yazik gunah.. cay icmeye kofte yemeye 8-10 motosiklet toplaniyorken boyle olaylarda da birlik olmak gerek.

Bu arada o zengin kesimin yasadigi yerde cok dikkatli olun cunku bir cogu kokain bagimlisi,alenen uyusturucu madde kullaniyorlar ve trafige cikiyorlar. Onlarin dötü sağlam ve enseleri kalin oldugu icin torpido gozlerinde yarim kilo eroinle gezseler yakalanmazlar ;)
    mete_han, FermanogLu ve Bilalancer bunu beğendiler.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    o yaştaki uyuz kadın alın ehliyeti yahu. pok gibi para var belli ama bir araç sürmeden habersiz katil gibi dolanıyor...

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kadının kafasında kask varmış. Muhtemelen bağlı olmadığı için fırlamış. Kadının kafasındaki kask çıkmasaymış, az bir hasarla atlatacakmış kazayı. Kafası kötü yere çarpmış, bayağı bir kan var malesef.

Çocukta da yarım kask var. Gerçi çocuk doğrudan arabaya çarptığı için iç kanama falan geçirmiş olabilir. Kaza sonrası çocuk kafasını kaldırmaya çalışıyor. Sonra hareketsiz kalıyor.

Çok kötü, Allah rahmet eylesin. Suç her ne kadar arabada olsa da, olan motorluya oluyor.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    istediğiniz kadar sövün sayın ihtiyar kadına,biz 2 gün sonra bu kazayı unutacağız,hanım teyzemiz güzel bir kefaret ödeyip yırtacak ve istanbulun en iyi psikoloğuna parayı yatırıp kendi psikolojisini düzeltip tekrar trafiğe akacak.Ama o bmwyle değil,çünkü o bmwyle kötü anıları oldu bi tane serseri motorcu çarptı ve öldü diye onu satıp lüks bir mercedes alacak ve biz tekrar tehlikede olacağız.Allah rahmet eylesin...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-toplasak.html

bişeyler yapmak lazım...
    Bilalancer bunu beğendi.

chopinnrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 155 (MAT GRİ)
    Beyler ben ayrımcılığı hiç sevmeyen biriyim.Ama bayan sürücüler gercekten facia ötesi,buna cok kez şahit oldum...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim nazarımda bu hareketin cezası ömür boyu trafikten men olmalıdır. Kazaya sebebiyet versin ya da vermesin. Ehliyet almanın bu kadar kolay olduğu başka memleket yoktur herhalde. Ehliyet yıllarca resmen parayla satılan birşey oldu bu ülkede.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bu kadarda göz göre göre olmamalı arkadaş yaa,cinsiyet ayrımı deil,baldızımda araç kullanıyo,geçen gün 10 metre tersyönde gidip sokaga girdim diye etmedigini bıramadı,elbette bizden daha dikkatli kullananlar vardır ama,insanın içi gidiyor be kardeşim yaa,ALLAH ailesine sabır versin,mekanını cennet eylesin inş...

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Allah rahmet eylesin zilli bir kokananın beceriksizin yüzünden bir fidan gibi delikanlı gitti ne kadar ceza verilirse verilsin ne olacak bu kadar kusurlu hata yapanın ehliyeti ömür boyu elinden alınmalı en azından bu yapılmalı .
    ARkadaşlar böyle noktalarda ne olur yavaşlıyalım ,birde sıkışık trafikte sag seritten 70 cm aradan 90 la giden arkadaşlar var ne olur en fazla 40 la gitmek uygun aniden kapı açılsa araba saga kaçsa ne edecek direk çarpacak bariyerle araba arasına sıkışacak .Herkez dururken biz gidiyoruz 40 lada olsa 90 yapınca ne olacak en fazla 5 dakika fark eder .5 dakika kaybederiz bir ömür kazanırız.

---------- Post added at 14:33 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

şimdi tv de tekirdag çanakkale yolunda italyan bir motorcu hayatını kaybetti otomobille çarpışmış adam türkiyeyei gezmeye geliyor ve oto tererüne kurban gidiyor allah taksiratını affetsin.
    yasdal bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)