Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ah bu bayan şöförlar ahh

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Merhaba, arkadaşlar kardeşimin motorunu aldim Asya TURK CUB 100cc Benim motorum bakımdaydı servisteyken kardeşimin motorunu aldım giderken 50 KM Hız ile giderken aniden yola atlayan jipli bayan şöför yüzünden fren bastim fren teli koptu kaldırıma doğru kırdım kaldırımın ucunda lastik kaydı ve düştüm allahtan çeket ve kask vardi hiç bir şey olmadan kalktim ALLAH KURTARDI ALLAHA ŞÜKÜR lütfen dikkatli olun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Geçmiş olsun.

Kadın kaçtı mı?

Motosikleti
    Alıntı McBay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Kadın kaçtı mı?
    Kaçma değil arabadan inmedi cami actı iyimisiniz dedi evet dedim bastı gitti zengin belli altında BWM Jeep vardi :

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı mertoreis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçma değil arabadan inmedi cami actı iyimisiniz dedi evet dedim bastı gitti zengin belli altında BWM Jeep vardi :
    Neyse o kadarını demiş bari.

Kimisi kaçıp gidiyor.

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    ben olsam bırakmazdım kadını. bacağım diye inleyip, motor da mahfoldu şimdi napıcam ödünç motordu vs. diye dil döküp kadından alırdım parasını ne bırakıcam geçmiş olsun bu arada işin şakası Allah büyük kazalardan korusun, daha yüksek hızdayken de kopabilirdi fren teli, Allah korumuş.

Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam bırakmazdım kadını. bacağım diye inleyip, motor da mahfoldu şimdi napıcam ödünç motordu vs. diye dil döküp kadından alırdım parasını ne bırakıcam geçmiş olsun bu arada işin şakası Allah büyük kazalardan korusun, daha yüksek hızdayken de kopabilirdi fren teli, Allah korumuş.
    Aklımda bulunsun ilerde lazım olur belki güzel taktik

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Aynısı dün başıma geldi. Ara yoldan aniden çıkan, bayan sürücüye vurmamak için, ani bir manevra yaptım. Çok şükür düşmeden, solundan önüne geçtim. Kılpayı tabi... Ardından durdum önünde, hemen arkamda. geriye bakarak sinirli sinirli elimi kaldırdım. "Ne yapıyorsun" der gibi. Kitlenmiş direksiyona, sıfır tepkiyle, tabiri caiz ise mal gibi bakıyor.
    Oda korkmuş belli ki. Yalnız, muhtemel bir kazada, o 5 tl lik arka stop lambası alıp yırtarak, biz canımızla ödüyoruz
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Haklı olsaydım kadının çekiceği vardı elimden. Hayatta affetmem. Dikkatli olsunlar abi.. İlla birileri bedelini hayatlarıyla mı ödemeli ?
    Fazla değil.. Bi Cbr'nin ruhsatında adım yazsa yeter.

Motosikleti
    Sağolun arkadaşlarda o değil motorun yağ konulan yeri kırılmış yaw yağ damlatıyo o sorun bende birşey yok allahtan kask giydim çünkü kafam kaldırım köşesine geldi aman beyler fren bakımlarınızı erken yapın

Istatistiksel olarak erkekler daha fazla ve daha ölümcül kazaya karışmakta.
    "Ah bu bayan soforlar ah" dedikçe, maalesef kadın sürücülerden yakınmaya devam edersiniz.
    bknz: https://en.wikipedia.org/wiki/Stereotype_threat

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı topcoder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istatistiksel olarak erkekler daha fazla ve daha ölümcül kazaya karışmakta.
    "Ah bu bayan soforlar ah" dedikçe, maalesef kadın sürücülerden yakınmaya devam edersiniz.
    bknz: https://en.wikipedia.org/wiki/Stereotype_threat
    trafikteki erkek kullanıcı sayısıyla kadın kullanıcı sayısına bakarsak normal değilmi bu oran, az kullanıcı olunca haliyle az kazaya karışıyor aynı motosiklet kazaları gibi orda da aynı oran var araç ve motosiklet sayısına baktığımız zaman motosiklet kazalarıda araçlarla kıyaslandığında toplamda belki %10 bile değildir
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafikteki erkek kullanıcı sayısıyla kadın kullanıcı sayısına bakarsak normal değilmi bu oran, az kullanıcı olunca haliyle az kazaya karışıyor aynı motosiklet kazaları gibi orda da aynı oran var araç ve motosiklet sayısına baktığımız zaman motosiklet kazalarıda araçlarla kıyaslandığında toplamda belki %10 bile değildir
    Açıklamam biraz muğlak olmuş. Aslında kastetmek istediğim kazaya karışma oranı idi, sayısı değil.
    örnek olarak http://www.statisticbrain.com/male-a...ng-statistics/
    mbuyuk bunu beğendi.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı topcoder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklamam biraz muğlak olmuş. Aslında kastetmek istediğim kazaya karışma oranı idi, sayısı değil.
    örnek olarak http://www.statisticbrain.com/male-a...ng-statistics/
    aynen dediğin gibi, bende şöyle bir konu buldum belki bayan sürücülerle ilgili değil birazda eski gibi ama sayı olarak kazaları belirtmişler.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...istikleri.html
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    ben burda 120 ile giden tırcılar biliyorum. adamın altında sanki normal otomobil var. hız sınırı koyuyorlar, arttırıyorlar, azaltıyorlar bunlar hep hikaye. asıl yola çıkıp bir baksınlar, sol şeritte 120 ile giden tırlar, 40 ile giden arabalar, sağ şeride yan yoldan direk fırlayan arabalar. aslında bilgisayar oyununda gibi yolda gidiyoruz, maalesef 1 canımız var. Allah o canı da bu yollarda vermemizi nasip etmesin inşallah.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amin.......

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    E-5 te sağdan 40la giden hanımefendiyi gördükten sonra imana geldim,
    Geri yerine ileri vitesi takarak avmde duvara vuran hanımefendiden sonra hayatın anlamını buldum,
    En son boğaziçi köprüsünde avrupa istikametine giderken sağ aynası kapalı hanımefendiden sonra nirvanaya ulaştım.

Tabiki bu gibi genellemeler doğru değildir. Ancak bilimsel olarak da bakılırsa erkeklerin motor refleksleri kadınlardan daha gelişmiştir. Araba motor vs. gibi mekanik beceri isteyen araçları erkekler daha iyi kullanırlar. İstisnalar da yok değil tabiki, bizim mahalledeki Kezban teyze çoğu erkeğe taş çıkartır. 3 saniyede park eder, tek elle kullanır, bir tek elfreni çekmediği kaldı o derece yani.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    aynı şey yıllar önce başımdan geçmişti yaklaşık 10 yıl once.Altımda rent a cardan kiraladığım yamaha bws var sarı renk yaşım 16 o zamanlar ehliyet kaskta yok tabi.kadın görmedi beni sana yanaştı park için vurduydu bana.kadının aynası kırıldı bende bişey yok.sonra evden astsubay kocası indi.bende ehliyet olmadığını görünce sanki ben suçluyum gibi çok yüklendiler bana.deli olmuştum o gün
    ehliyetim olsaydı eğer yaşım tuttsaydı o olayda ahh diyorum aklıma geldikce.Çok sinir olmuştum.haklıyken ehliyetsizliğin verdiği haksızlıktan aynasını full kit olarak aldırmışlardı bana
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Bunu yapan o kadar çok erkek varken kadının yapması özellikle dikkat çekiyor. O trafikte her gün öküz gibi iğrenç şekilde araba kullanan erkekler yüzünden sinir krizi geçiriyorum ama kadın olsalardı daha farklı olurdu değilmi?!!

Trafik kazası geçirdiğimde ilk bakış açısı benim suçlu olduğum yönde zira bayanım! Oysa ki kesinlikle karşı tarafın hatasıydı ama değişmeyen ironik bakış açısı var ve bir çok erkeğe kıyasla iyi bir şoförlüğüm olmasına rağmen.

Bu bakış açısına şiddetle karşıyım gerçekten acemilik yapan bayanlar namına ise; Bizlerden en erken araba kullanmayı öğrenen 19-20 yaşında oluyor sizler gibi 9 yaşında babamızın kucağında direksiyon çevirmeyi öğrenmiyoruz. Yılların deneyimi ile bir iki yıllık hatta aylık deneyimlere dil uzatıyorsunuz!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Bunu yapan o kadar çok erkek varken kadının yapması özellikle dikkat çekiyor. O trafikte her gün öküz gibi iğrenç şekilde araba kullanan erkekler yüzünden sinir krizi geçiriyorum ama kadın olsalardı daha farklı olurdu değilmi?!!

Trafik kazası geçirdiğimde ilk bakış açısı benim suçlu olduğum yönde zira bayanım! Oysa ki kesinlikle karşı tarafın hatasıydı ama değişmeyen ironik bakış açısı var ve bir çok erkeğe kıyasla iyi bir şoförlüğüm olmasına rağmen.

Bu bakış açısına şiddetle karşıyım gerçekten acemilik yapan bayanlar namına ise; Bizlerden en erken araba kullanmayı öğrenen 19-20 yaşında oluyor sizler gibi 9 yaşında babamızın kucağında direksiyon çevirmeyi öğrenmiyoruz. Yılların deneyimi ile bir iki yıllık hatta aylık deneyimlere dil uzatıyorsunuz!

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Tum bu yazdiklariniz stres altinda daha fazla panik oldugunuz gercegini degistirmiyor.. Ayrica refleks denen olayin 9 yada 19 yasinda vasita kullanimina baslanmasiyla hic alakasi yojtur bu tamamen genetik bir faktordur. Bununla birlikte cok cok iyi otomobil kullanan hatun kisiler taniyorum.. Ama her nedense onlar kullanirken bile tedirgin oluorum hep..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tum bu yazdiklariniz stres altinda daha fazla panik oldugunuz gercegini degistirmiyor.. Ayrica refleks denen olayin 9 yada 19 yasinda vasita kullanimina baslanmasiyla hic alakasi yojtur bu tamamen genetik bir faktordur. Bununla birlikte cok cok iyi otomobil kullanan hatun kisiler taniyorum.. Ama her nedense onlar kullanirken bile tedirgin oluorum hep..
    REfleks sadewce bayanlarda mı yok yani? Bende refleksi olmayan çok erkek tanıyorum ve aynı şekilde bir erkek araba kullanırken çoğu zaman "git bi öğren adam akıllı kullanmayı in aşağı da ver bana şu direksiyonu" dememek için zor tutuyorum. Bu tamamen kişiye bağlı. Bayan diyerek kalıplaştırmak çok yanlış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)