Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ani fren yapan bayan sürücüye arkadan vurdum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    RJ-94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Öncelikle merhaba dostlar,henüz 2 aylık motosiklet kullanıcısıyım yani çaylağım. Herneyse uzatmadan konuya gireceğim, 6 ocak günü İstanbul-Yeşilpınar imamhatip bulvarı diye adlandırılan otoyola bağlantısı olan bir bulvarda yaptım kazayı.3 şeritli yolun en solunu kapatmış 60-70 ile ilerliyordum önümde siyah bir araç hemen yan şeridimizde hatlı minibüs ilerlemekteydi. Minibüs sinyal verdikten sonra önümdeki siyah araç ani fren yaptı hızımı azaltmayı denedim ama nereye kadar duramayacağımı 3-4 saniyelik bir zaman diliminde nereye nasıl vuracağımı düşündüm, ve arabanın sol çaprazına vurdum kaldırıma düştüm. Kadın arabasından inmeye bile tenezzül etmedi. Bişeyin varmı demekle yetindi,kadına ne yapıyorsun sen böyle arabamı kullanılır dediğimde "minibüse yol verdim" dedi yol vermek değildi aslında onun derdi korkudan durdu ... Siz siz olun bayan şürücü gördüğünüzde ya şeridinizi değiştirin yada çok yavaş ilerleyin, ne zaman ne yapacakları belli olmuyor Neyseki kazayı dizimdeki hafif sıyrıkla atlattım.
    buberk ve Akhisarli bunu beğendiler.
    34 VA 1909 - Yamaha YBR 125
    A RH + Oğuz Karaarslan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bence siz siz olun bayan sürücülere dikkat etmek yerine takip mesafenize dikkat edin.
    abdullah_03, forewer, saykem ve 18 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Takip mesafem fazlaydı , bayan sürücününde hızı benimki gibiydi. Ama onun frene dokunduğu an durmak gibi bi şansı var, bizde o yok :( Ve duracağını tahmin edemedim 3 şeritli bir yol kırmızı ışık yok ve dümdüz..
    A RH + Oğuz Karaarslan

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Soğuk havalarda ve yağışlı havalarda fren mesafesi tahmin edilenden daha çok uzayabiliyor.
    Takip mesafesini iyi ayarlamak lazım.
    RJ-94 bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Frenden ziyade kaçış noktası aramaya bakmalı öyle durumlarda, geçmiş olsun.
    MotorKafa ve audioslave bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenden ziyade kaçış noktası aramaya bakmalı öyle durumlarda, geçmiş olsun.
    Dediğim gibi kardeşim,henüz çaylağım :( zamanımı fren yaparak harcadım 3-4 saniye içinde düşündüm..
    A RH + Oğuz Karaarslan

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Bu aslında bir uyarı ufacık ,farkındalık yaratan.Trafikte kaçacak kişi bitmez.."Kadın sürücü,acemi,kamyoncu,taksici,minibüscü,otobüscü,u ykusuz,sarhoş,öküz,magandavs.Hepsinden kaçamayız değil mi? Daha güvenli sürüş konusunda kendimizi geliştirmeli ve öğrendiğimiz doğru teknikleri sürekli tekrar etmeliyiz.Hatta bu tarz tecrübelerden de ders çıkartabilmeliyiz.Anlattığın senaryoda sevgili kardeşim takip mesafen ve hızının neye göre doğru olduğunun önemi yok.Eğer önündeki araç ani fren yaptı ve çarptıysan burada demekki yanlış birşeyler var.Doğru frenleme tekniği,hızın,yolun durumu,lastiklerinin durumu ve takip mesafen.Ancak 3-4 saniye içinde karar verdim diyorsunya .Eğer bu doğruysa senin acemiliğin çok tehlikeli boyutta.Trafiğe henüz çıkmaya hazır değilsin demektir.Çünkü normal insanların refleks tepki vermesi 1 sn civarı sürer.Sen 3-4 saniye düşündüysen bu ne yapacağını bilmemekten gelir ve çok büyük dalginliktan.Yaklaşık 70 km hızla seyir ederken 3-4 saniye sonra fren tepkisi verirsen 20 mt nin oldukça üzerinde gitmiş olup durmaya başlarsın.Buda demek olur ki sen önüne çıkan herşeye çarpacaksın!Unutma 1 sn dahi hayatını kullanabilir.10 mt kala durmak ile durmamak arasındaki fark bazen 1 sn dir.Olay sadece frende değildir.Yukarıda da bahseden arkadaşın oluduğu gibi kaçmak gereklidir kimi zaman.Bir keresinde otobanda senin olaya benzer bir olay yaşamıştım ve arkamdaki aracın dibimde olduğunu görmem sebebi ile slalom yaparak önümdeki araca çarmaktan kurtulmuştum.Geriye baktığımda tam 3 adet arabadan doğru teknik sayesinde slalom yaparak kurtulmuştum.Honda vs eğitim tavsiye eder.Doğru bilgi ve tekniklere ulaşabilmeni dilerim.
    Sinan Er, ergün1968 ve RJ-94 bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    arkadaşım bide şu noktaya çok dikkat etmeni öneririm önündeki arabayı asla ortadan takip etmiyeceksin bunun 2 nedeni var;
    1.si araçlar çukurları ortalar ( bu yüzden ya sağ tekerlek izinden ya da sol tekerlek izinden seyir ediceksin)
    2.si ise burda anlattığın gibi herhangi ani duraksamalarda kaçıcak yerin hazır olacak ve tereddüte düşmeden hemen kayıcaksın yan tarafa....
    ve tek fren kullanma ön ve arka freni eşzamanlı artan kuvvetli kullanmalısın...
    Önemli olan bişeyleri tecrübe edip bir daha aynı hataya düşmemektir...
    Tekerin düz bassın
    abdullah_03, RJ-94, DEISIS ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Çoook haklısın , bunu bana bi abim daha söyledi dün. Teker izinden takip etmek lazım bikere denk geldim çukura az kalsın fırlayacaktım :(
    Teşekkürler bilgi için.
    A RH + Oğuz Karaarslan

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    geçmiş olsun,bayan şöförlere fazla yaklaşmamak gerek.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Geçmiş olsun. Ilk zamanlarda olur böyle şeyler.
    Başlıga takıldım ben. Bayan sürücüye arkadan vurmak yerine çarptım deseydiniz daha şık dururmuş sanki.
    hayat2teker bunu beğendi.

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ilk zamanlarda olur böyle şeyler.
    Başlıga takıldım ben. Bayan sürücüye arkadan vurmak yerine çarptım deseydiniz daha şık dururmuş sanki.
    bende kendime fesat derdim ;);)
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun...
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    tecrübemidir nedir düz yolda giden aracı bayan mı erkek mi kullanıyor anlayabiliyorum.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence siz siz olun bayan sürücülere dikkat etmek yerine takip mesafenize dikkat edin.
    Birader,

Buralarda böyle uyarıları ben yaparım , mekanımda racon kesenin motorunun selesini keserim akıllı ol.....

Şaka şaka ,

İlk mesajı okuduğumda yazmayı düşündüklerimi harfi harfine yazmışsın , buralarda böyle düşünen insanların artması çok sevindirici . Ayrıca bayan şöförlere sövmek yerine tecrübesiz kardeşimizin eksiklerini ortaya koyup tavsiyede bulunan tüm dostlarında kalemine sağlık.

Sevgilerimle
    Slayerrr, DeathRacer, saykem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Kadının aniden duranından ve neyin var sorusuna hiiççç diye cevap vereninden kaçacaksın arkadaş!! Geçmiş olsun.. Bunlar hep tücrübe hep..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    Geçmiş olsun acemi iken aynı kazayı bende yaptım ..Şimdi düşünüyorum ben tam kusurluyum..
    Syanur bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı RJ-94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip mesafem fazlaydı , bayan sürücününde hızı benimki gibiydi....

.....Siz siz olun bayan şürücü gördüğünüzde ya şeridinizi değiştirin yada çok yavaş ilerleyin, ne zaman ne yapacakları belli olmuyor
    Öncelikle geçmiş olsun. Daha düşük hızlarda çok daha ciddi sakatlıklar yaşayan arkadaşlarımız da var. Ucuz atlatmışsın.

Şu belirttiğim cümleye rağmen, ki kendin yazmışsın, henüz hata bende demeyi başaramamışsın. Sadece çaylağım diyorsun.

Bayan sürücüleri suçlamak bir yere kadar. Diyelimki aracın üzrine bişey düştü ve çok daha ani fren yaptı. Ee, o zaman suçlayacak bayan sürücü de bulamıycaz. Kendi hatamızı görmek için biraz daha bakış açınızı değiştirin.

O bayan sürücünün de arabadan inmemesi tam bir öküzlük. Öküzlük ile bağdaşanlar hep erkek olmuyor işte
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Daha düşük hızlarda çok daha ciddi sakatlıklar yaşayan arkadaşlarımız da var. Ucuz atlatmışsın.

Şu belirttiğim cümleye rağmen, ki kendin yazmışsın, henüz hata bende demeyi başaramamışsın. Sadece çaylağım diyorsun.

Bayan sürücüleri suçlamak bir yere kadar. Diyelimki aracın üzrine bişey düştü ve çok daha ani fren yaptı. Ee, o zaman suçlayacak bayan sürücü de bulamıycaz. Kendi hatamızı görmek için biraz daha bakış açınızı değiştirin.

O bayan sürücünün de arabadan inmemesi tam bir öküzlük. Öküzlük ile bağdaşanlar hep erkek olmuyor işte

Yazdığın gibi araca bişey olmuş olsaydı zaten hiç bişey söylemezdim yada kızgın olmazdım. Ama ortada hiç bişey yokken yani önü bomboşken arkasını kontrol etmeden ani fren yapmasına kızgınım. Tamam bendede hata var ama benim hatamdan ziyade çok afedersin onun yaptığı öküzlükler boyunu aşıyor. Benim yerimde bir kamyon olsaydı allah muhafaza belkide biçerdi arabayı , ve arabada çocuklarda vardı :(
    A RH + Oğuz Karaarslan

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kendime fesat derdim ;);)
    Eee herkeste biraz fesatlık vardır

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)