Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ani fren yapan bayan sürücüye arkadan vurdum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    RJ-94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee herkeste biraz fesatlık vardır

Beyler amma fesatsınız :D :D
    34 VA 1909 - Yamaha YBR 125
    A RH + Oğuz Karaarslan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı RJ-94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Tamam bendede hata var ama benim hatamdan ziyade çok afedersin onun yaptığı öküzlükler boyunu aşıyor. Benim yerimde bir kamyon olsaydı allah muhafaza belkide biçerdi arabayı , ve arabada çocuklarda vardı :(

Hocam iki sayfa yazı yazılmış yazılanları okuduktan sonra hala BAKŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRMEDEN, kusurunuzu görmeyip, yukarıdaki cümleleri kuruyorsanız benim size tek tavsiyem var... MOTOSİKLET KULLANMAYI BIRAKIN ÇÜNKÜ BU MANTIKLA ÇOK YAŞAMAZSINIZ (Allah korusun)... Zira iki sayfa boyunca söylenenler MOTOSİKLETTE HAYATTA KALMAK İÇİN SAHİP OLMANIZ GEREKEN OLMAZSA OLMAZ DÜŞÜNCE YAPISI...KIRMIZI IŞIKTA GEÇİP %100 SUÇLU OLAN ÖKÜZ ARAÇ SÜRÜCÜSÜ, eğer bize çarpar ise olan bize,sevdiklerimize olur diyor, dolayısiyle ÖKÜZLERİN KIRMIZIDA geçmelerini hesap et diyor insanlar. Çaktın mı köfteyi?

Bu arada benim eşimde yeni B ehliyet aldı . Onun gibi kullananlara ehliyet veren sisteme TÜKÜREYİM. Etraftaki acemilere +1 oldu haberiniz olsun
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

kumbocegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    00" klr 650 > 98" bandit > 06" 600rr
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ilk zamanlarda olur böyle şeyler.
    Başlıga takıldım ben. Bayan sürücüye arkadan vurmak yerine çarptım deseydiniz daha şık dururmuş sanki.
    :D zuhaha
    Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür.

Geçmiş olsun.

Diğer araç sürücüleri asla senin hayatını veya motosikletini düşünmez. Beceriksiz bir kadın sürücü hata yapabilir, dikkatsiz sürücü şerit ihlali yapabilir. Bunlar olan şeyler ve engelleyemezsin. Yapabileceğinse bunları öngörüp önlemini almak, güvenlikten taviz vermeyip riskten kaçınmak ve limitlerini bilmek...

Ayrıca araç sürücüsü kaza yapsa bir tonluk metalin içinde güvendedir. O yüzden kaza anında başkasını suçlayabilir, sonuçta diğer taraf suçluysa hasarını ödeyecek. Motosiklette ise bu güvenlik yok, bu yüzden kaza yaparsan bütün sorumluluğu sana aittir. Başkası kazaya sebep olsa bile. Çünkü kapalı, güvenli araç kullanmak yerine motosiklet kullanma seçimini yapan da sensin.

Ben de aynı yollardan geçtim, benzer bir kazam oldu , sonra düşünce şeklimi değiştirdim. İmzamdaki kitabı okumanı tavsiye ederim.

doğrudur arabalar zınk die dururken motosiklet biraz zor durur takip mesafesini trafik yoğun olduğu zaman ayarlayamıyoruz, yakın yakın yol alıyoruz mecburen. sen öndekine yaklaşmasanda gelir birileri önüne geçer mesafe falan hikaye yani trafikte

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Geçmiş olsun bayanlara dikkat trafikte ne diyelim daha...
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudur arabalar zınk die dururken motosiklet biraz zor durur takip mesafesini trafik yoğun olduğu zaman ayarlayamıyoruz, yakın yakın yol alıyoruz mecburen. sen öndekine yaklaşmasanda gelir birileri önüne geçer mesafe falan hikaye yani trafikte
    Sevgili Kardeşim,

1- Yakın yakın yol almaya mecbur değiliz.

2- Eğitimini alırsan her motor en az arabalar kadar kısa mesafede zınk diye durur.

Konunun başından beri yazılıyor , diğer sürücülerde veya motorlarınızda kusur aramadan önce sizler kusursuz olmalısınız ama görüyoruzki hala pekçok hatalı bilgiye sahipsiniz. Kendiniz geliştirin lütfen.

Sevgilerimle
    DALGIC_800 ve Syanur bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

akanmf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    Arkadaşlar bir kere iki teker üstündeyseniz ve kaza yapmışsanız herhalükarda siz suçlusunuz. Karşı taraftakinin ne yaptığının hiç önemi yok. Her olaydan ders çıkarmak lazım.
    Teker böle patlatılır
    https://www.youtube.com/watch?v=M5E9ByVKYzg

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Buraya kaza deneyiminizi yazdığınızda eleştiriler, akıl vermeler gelmesi normal. Buna hazırlıklı olarak konu açmışsın zaten verdiğin cevaplardan belli
    Eğitimin bu evrelerde faydalı olacağını söylememe gerek yok sanırım. Küçük bir tavsiye; daha ileri bakarak "bayanı korkutan minübüsün varlığı" ile ilgilensen konumlanmanı erkenden yapar risk oluştuğunda orada olmaz ve bunları yazıyor olmazdın. Çok basit kurallar var aslında. Eğitimde biraz yeteneğini geliştirip, biraz da bu tip olaylara karşı gözünü açarlar. Zamanla trafiği daha iyi okuyacağına eminim. Bu arada şanslı olmanı dilerim.

Bu arada otomobilden daha uzun mesafede durabildiğimiz sonucuna nasıl vardın bilemiyorum.
    Gökhan YAŞDAL

RJ-94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2012)
    Eleştrileriniz , cevaplarınız vs. için teşekkürler hepinizin yazdığı şeyleri dikkate alıyorum arkadaşlar umarım kısa zamanda daha çok şey öğrenirim. Tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum
    34 VA 1909 - Yamaha YBR 125
    A RH + Oğuz Karaarslan

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Ben bayan surucu gordummu oldugu yerde motoru yan ytirip kosarak uzaklasiyorumm....

Saka bir yana trafige kapali alandapanik fren calismani tavsiye ederim arkayi cok sıkıp kilitlersen durma mesafen dahada uzayacaktir kombineli olarsak kullan ustadlarin yazilari var bir gozden gecir istersen...
    Dipnot: bayan gordummu normalinden fazla dikkatli ol

nzmhkmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-5
    anladığım kadarıyla kazada %100 hatalı olan sensin,
    Trafikteki her motorsiklet kazasında motorsiklet sürücüsü hataldır.
    çünkü motorcunun hata yapma şansı yok, hatayı canıyla öder.

umarım bundan sonra daha dikkatli olursun,
    hatalıda olsa böyle kazalarda yara alan motorcuya üzülürüz,
    ne bizi ne aileni üz. dikkatli ol..!
    iZMİR...

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Soğuk havalarda ve yağışlı havalarda fren mesafesi tahmin edilenden daha çok uzayabiliyor.
    Takip mesafesini iyi ayarlamak lazım.
    +1 katılıyorum
    Sür gari

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yazdığın gibi araca bişey olmuş olsaydı zaten hiç bişey söylemezdim yada kızgın olmazdım. Ama ortada hiç bişey yokken yani önü bomboşken arkasını kontrol etmeden ani fren yapmasına kızgınım. Tamam bendede hata var ama benim hatamdan ziyade çok afedersin onun yaptığı öküzlükler boyunu aşıyor. Benim yerimde bir kamyon olsaydı allah muhafaza belkide biçerdi arabayı , ve arabada çocuklarda vardı :(
    Öncelikle geçmiş olsun.

Takip mesafen yeterliyse, buna rağmen çarptıysan fren yapmayı henüz öğrenmemişsin demektir. Boş bir alanda bol bol fren çalış.

Hatanın sende olduğunu kabullenirsen bir daha böyle bir kaza yapmazsın Hatanın karşıdaki sürücüde olduğunu düşünürsen aynı kazayı tekrar yaparsın. Her zaman hatayı kendinde ara, etrafındaki 70 milyon insanı düzeltemezsin ama kendini düzeltebilirsin.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Dediğim gibi kardeşim,henüz çaylağım :( zamanımı fren yaparak harcadım 3-4 saniye içinde düşündüm..
    Geçmiş olsun.
    Çeşitli temel kapalı alan eğitimleri var.bunlar senin motosiklet üzerindeki hakimiyetini geliştirme ni, böylece trafikte bir sorunla karşılaştığında, motora hakim olarak, panik yapmadan doğru manevra/kararı vermeni hızlandırıyor.
    Yolda çaylaklık yapacağına, eğitimde kurtul.

Böylece kadın erkek genç yaşlı sürücü ayırt etmeksizin, her şarta uygun kullanırsın.
    Arkadan çarptiğın içinde trafik olarakta sen kabahatli oluyorsun.

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    iki frenede asıldınmı zıpkın gibi durursun kardeş ama ilk önce arka fren sonra ön fren

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    takip mesafesi hızınızın metre cinsinden yarısı olmalı. yani şehir içinde 50 km hızla gidiyorsanız önünüzdeki araçla takip mesafesi minumum 25 metre olmalı. bu takip mesafesi yağışlı havada artırılmalı. ayrıca gece sürüşlerinde görüş biraz daha azaldığından biraz daha artırmakta fayda var.
    takip mesafesine rağmen çarpışmayı hisseden arkadaşlar çarpışacağı muhtemel noktaya baktığı için çarpışma o noktada gerçekleşiyor. motosiklet ve bisikletlerde baktığın noktaya gidersin. çarpışacagını hissettiğinde en azında bayanların arabasına bakmazsan, bayan fren sıktı ondan çarptım demezsin.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    geçmiş olsun, her zaman arada 2 arabalık bi mesafe olmalı bence

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    RJ-34 Öncelikle geçmiş olsun. Küçük bir kazadan büyük dersler çıkarmaya bak. Hayatını ve sağlığını korumuş olursun.
    RJ-94 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    honda cgl125
    geçmiş olsun oluyor byle şeyler. bende hatlı minübüslerden çok kaçarım :D bayanlarda onlar kadar tehlikeli
    bir gün trafikteyim sol sinyali yaktım karşıya ara sokağa giricem karşıdan araba geliyor nomal bir şekilde 2 şeritli bir yol normalce ben kendi şeritime tam girerken o karşıdan gelen arabadakı salak kadın arabanın yanına geçmeye kalktı bide hızlı bişeklde. son anda manevra yaptım motoru kurtardım. sonra durdum bi güzel saydırdım hayliyle nerdeyse b.. yolunu boylucaktık. kadın bastı gitti.. gerçekten dikkat etmek lazım.
    RJ-94 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)